BIJVOEGSEL van Zaterdag 25 Mei 1885. N, IAM BIJ DE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD ZIERIKZEE, D. RIEF: 3,— 2,— ZIERIKZEESGHE G gehouden den 19 Mei 1885 ksch! KOOIJ oden: icht voor TJIPERS, land. Rn. n. dam: 12.u. 11— 11— 11— ii met sten Uit- 1EVITS. Ril. SCHUIJT, uweiisteeg. TEL. Voorzitter Mr. J. P. N. Ermerins, Burgemeester. Afwezig zijn de heeren Zuurdeeg en Mr. Moolenburgh, met kennisgeving. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede: I. dat zijn ingekomen 1°. vier brieven van de Gedeputeerde Staten, houdende berigt dat door hen zijn goedgekeurd, de raadsbesluiten van den 3 Maart 1.1. tot den openbaren verkoop van boomen en van den 13 April 1.1. a. tot onderbandschen verkoop van gemeentegrond aan het Waterschap Schouwen; b. tot het doen eener betaling uit den post voor Onv. Uitg. der gemeentebegrooting voor 1885, en c. tot afschaffing der najaars- en verzetting der voorjaars-paardenmarkt. Voor kennisgeving aangenomen met de mededeeling van den Voorzitter, dat Burgem. en Weth., krachtens hunne bevoegdheid volgens de verordening op de markten, de gewone weekmarkt op den dag der aanstaande paarden markt zullen doen houden 2". een brief van hetzelfde collegie, ten geleide van het door hen goedgekeurd kohier van den hoofdelijken omslag voor 1885 3°. een schrijven van Mevrouw Heijse, geb. Isebree Moenswaarbij zij berigthare benoeming tot regentes van het Burgerweeshuis aan te nemen IV. een brief van de Commissie van Toezigt voor het Middelbaar Onderwijs, met kennisgeving dat zijn herbenoemd tot Voorzitter dier Commissie, de heer Dr. J. IC. de Bruijne en tot Secretaris de heer Mr. J. W. A. Schneiders van Greijffenswerth. Voor kennisgeving aangenomen 5°. het verslag van het Middelbaar Onderwijs over 1884. Ter visie gelegd van de leden; zullende dit verslag worden gedrukt en als bijlage bij het gemeente-verslag worden gevoegd; 6°. een schrijven van de Commissie over de Provinciale bibliotheek, waarbij namens de Gedeputeerde Staten ten geschenke wordt aangeboden, een exemplaar van den Inventaris van het oud archief der provincie Zeeland, deel III, afi. II" (Beredeneerde Inventaris van de Charters en Oorkonden der Graaflijke Regering). De Voorzitter zegt, dat Burgem. en Weth. voor de toe zending van dit geschenk reeds dank hebben betuigd. Wordt besloten het ter visie van de leden te ieggen. Later zal het in de boekerij worden geplaatst; II. dat de opbrengst van de op den 4 Maart 1.1. ge houden openbare verkooping van hakhout en boomen is geweest f 235,95 III. dat het leveren van materialen voor het onder houden der defensiewerken van de Oost- en Westhavendijken en het leggen van winterkrammat op 9 den Maart 1.1. is aan besteed aan II. C. van den Ende te Zierikzee, voor f1864. Yoor kennisgeving aangenomen; IY. dat op den 18 Mei 1.1. heeft plaats gehad de open bare aanbesteding der jaarlijksche onderhoudswerken van de gemeente en dat de minste inschrijvers waren voor: perc.l. (Openbaregebouwen), J". vanDijke, voor f 3698, 2. (Kaaimuren), J. van der Linden, 820, 3. (Beschoeiingen en paalwerken), J. Bartels,909, pere. 4. (Bruggen), II. Besaans,voor ƒ1000, 5. (Sas en Sashuisje), II. Besaans, 320, 6. (Riolen, putten en waterleidingen), H. C. van den Ende,618, 7. (Pompen en banken in de wande lingen en op de wegen), A. An ker Wz.,179,90 8. (Begraafplaats), B. ICodde, 451, y> 9. (Schoolgebouwen voor Middelbaar Onderwijs), J. Bartels,1329, 10. (Schoolgebouwen voor Lager On derwijs), J. Bartels,1007, De Voorzitter zegt, dat Burgem. en Weth. deze werken vooralsnog niet hebben gegund, omdat zij eerst omtrent een paar punten de goedkeuring van den Raad wenschten te vragen. Het eerste punt betreft de afsluiting der boomkweekerij achter de kleine kerk, begrepen in het eerste perceel. Hieromtrent is vroeger door den Raad besloten, den bestaanden bouwvalligen muur af te breken en door eene haag te vervangen. Het is evenwel later gebleken, dat bet wenschelijk zou zijn in plaats van eene haag een muurtje te zetten van 50 c.M. hoogmet paaltjes en ijzer- draad, en dit is in het bestek opgenomen. De Voorzitter deelt daarbij nog mede, dat een gedeelte van den afkomenden steen zal worden gebruikt voor her stelling van de borstweringmuur bij de Nobelpoort. Het tweede punt betreft de levering van een hardsteenen tafel in de kamer van den leeraar in de Natuurkunde, waarvan de kosten op f 30 zijn geraamd, in het bestek opgenomen bij bet 9' perceeldoch tot welker aanschaffing de Raad nog geene magtiging verleend heeft. Hij stelt namens Burgem. en Weth. voor, dat de Raad zijne goedkeuring verleene om in de afsluiting van de boomkweekerij te voorzien op de wijze thans bij het bestek bepaald en om de steenen tafel in de kamer van den leeraar in de Natuurkunde aan te schaffen. Zonder hoofdelijke stemming wordt deze goedkeuring verleend. De Voorzitter zegt, dat Burgem. en Weth. over de al- of niet-gunning der werken nader zullen beraadslagen. De Voorzitter deelt mededat op de nadere oproeping van sollicitanten naar de betrekking van leeraar in de Fransche en Engelsche talen, met volledige bevoegdheid, op eene jaarwedde van f 2000 en eene personele toelage van f 400, zich niemand heeft opgedaan; dat Burgem. en Weth. na afloop van den termijn voor de inzending der stukken bepaald, zich opnieuw in betrekking hebben gesteld met den Inspecteur voor het Middelbaar Onderwijs, en daarna aan de verschillende vroeger opgekomen sollicitanten hebben gevraagd of zij in aanmerking zouden wenschen te komen voor de betrekking van leeraar in de Engelsche taal op eene jaarwedde van f 1000, ingeval tot de split sing der betrekking werd overgegaan. Na de ontvangst van hun antwoord hebben Burgem. en Weth. de zaak opnieuw overwogen en dientengevolge stellen zij voor, over te gaan tot splitsing der betrekking van leeraar in de Fransche en Engelsche taal en te be sluiten dat zal worden benoemdeen leeraar in de Fransche taal en Letterkunde, op eene jaarwedde van f 1600 en een leeraar in de Engelsche taal en Letterkunde, op eene jaar wedde van f 1000. Daar zulk een besluit verandering zou brengen in het getal en de jaarwedden der leeraars aan de Hoogere Burgerschool, zou het aan de goedkeuring van den Min. van Binnenlandsche Zaken moeten worden onderworpen. Evenwel zou de Raad, indien hij zich met het voorstel van Burgem. en Weth. vereenigt, dadelijk tot de benoeming van een leeraar in de Engelsche taal kunnen overgaan, behoudens de nader te verleenen goedkeuring van den Minister.

Zierikzeesche Courant | 1885 | | pagina 5