mij diepe wonden, maar voor mij heeft men genees heer noch pleisters. Mos en andere lagere planten konden mij vrijelijk uitzuigen, en insecten van allerlei aard konden viij in mijn lichaam rondwoelen. Mazen en schapen vraten mijne buitenste lagen af, gulzige rupsen knaagden aan mijne bloesems, en gij bekom- merdet er u in 't geheel niet om. Overdadig hout moest mijne lunchten verzwakken, doode takken ont sierden mij. Mij van tijd tot tijd eens met wat krachtig voedsel bijstaan o, daaraan hebt ge niet gedacht, maar wel waart ge er steeds op uit, om op mijne beperkte woonplaats nog andere planten te kweeken. En bracht ik, niettegenstaande uw volkomen gemis aan oppassing en verpleging, toch nog vruchten op dan werd ik gesteenigd, geslagen en gemarteld De boer ziet zijne hoornen meestal maar twee inulwi per jaar aan de eerste maal als zij bloeien en de tweede maal tijdens den oogst. Daartoe beperkt zich al de zorg, die bij voor zijne hoornen over beeft. Ja, ja, 'tis zoo en niet anders; ondank is ook der vrucht- baomen loon Behouden cimbtswciarde. Eenige jagers liepen over bezaaide akkers en werden door den jachtopziener aangeroepen om gecalangeerd te worden. De jagers liepen verder.de. opziener liep hen na. Toen de over treders' op vrijen grond waren gekomen, bleven ze staan, namen uit hunne jachtflessclien eene hartver sterking en boden den inmiddels aangekomen agent een cognacje aan. De man legde zijn sabel af, stak zijn ambtsteeken in den zak en nam den borrel aan. Daarna costumeerde hij zich weer als opziener en maakte proces-verbaal op. Zijn ambtswaarde was be houden. Ongelukken, Kampen, Misdaden, enz. Een wagen, met een zwaren boomstam beladen, overschreed de VVaadtland— Frarische grenzen en werd door de Fransche beambten onderzocht. Reeds reed hij door, toen een hunner met zijn hamertje nog een slag op den boomstam gaf; een tak brak af, men zag .een gat en daarin 414 kilo tabak. Wagen, lading en paard werden verbeurd verklaard en de voerman naar de gevangenis gebracht. Te Wageningen hebben één of meer onverlaten eene koe een gedeelte van den staart afgesneden. De politie doet onderzoek. Eene jonge, dame stond eenige dagen geleden aan het Victoriastation te Londen, om haar papa af te halen, die met den sneltrein moest aankomen. De trein liep binnen, een heer van middelbaren leeftijd stapte met de andere reizigers uit. Hij moet wel sprekend gelijken op den vader van het jonge meisje, want nauwelijks heeft hij den voet op het perron gezet, of zij vliegt in zijn armen. De heer, een reiziger in tabak, is zeer verbaasd, kijkt in 't rond en knikt zijn medereizigers geestig toe, alsof hij zeggen wilde Welk een geluksvogel ben ik toch.' Na een voor de zooveelste maal herhaalde vurige omhelzing, ziet zij naar hem op en gilt»U bent papa niet!" Hij zeide, dat zij gelijk had. Zij verontschuldigde zich. Hij verklaarde onder de beleefde buigingen, dat de ontmoeting hem zeer aangenaam verrast heeft. De «verkeerde papa" verwijdert zich met eene levendige herinnering aan de jonge dame. De «verkeerde dochter" gaat heen met de nog levendiger herinnering aan den ouden heer, in den vorm van de prachtige, juweelen doekspeld, die zij hem ontstal. Buitenland. JE n e 1 a n (1. In het Lagerhuis werd Maandag Gladstone hevig aangevallen door lord Randolph Churchill, die ook, als. bewijs van wantrouwen, voorstelde het buitenge woon crediet met twee millioen te verminderen.' Glad stone antwoordde, maar werd, zooals in den laatstèn tijd meestal gebeurde, telkens door sommige leden (Ier oppositie in de rede gevallen. Ditmaal ging het zoover, dat de eerste minister gedwongen was. een poos. te zvyijgen. Toen hij weder gehoor kon krijgen, zeide hij, dat deze nieuwe manier van parlementaire strijd van weinig gewicht was met betrekking tot hem, wiens deelneming aan den politieke» kamp meer eene quaestie vari weken dan van maanden, zeker meer van maanden dan van jaren was. Maar het was zijne innige over tuiging, dat in de laatste drie jaren aan de vrijheid en de waardigheid van het Lagerhuis een zware slag was toegebracht door deze storing der discussie. Deze woorden misten hunne uitwerking niet. De minister we.nl verder met diepe stille aangehoord. Lord R. Churchill trok zijne motie in, maar een Ier, een dergenen, die in lompheid en onbeschoftheid kracht meenen te vinden, nam haar over. Elf lieden van zijn slag'stemden er voor. De bisschop van Noordwestelijk Canada schrijft, dat de mestiezen honger en ellende lijden. Zij hebben geen zaadkoorn, hun vee hebben zij geslacht en al wat zij bezaten, is in den opstand verloren gegaan. De bisschop vraagt 250,000 dollars, om voedsel, vee, kleederen en landbouwwerktuigen te koopen. De Fransche inwoners van Canada brengen geld bijeen, om Riel een bekwaam advocaat te verschaffen. Een Fransch blad dreigt, dat als Riel wordt ter dood gebracht, dit bloedig zal worden gewroken. Waar schijnlijk zal hij tot 10 of 15 jaren gevangenis worden veroordeeld. F rank i* ij Ir. Uit Parijs woidt het volgende aan de Engelsche bladen getelegrafeerd: Indien Engeland oorzaak is, dat de conferentie over het Suez- kanaal tot geen resultaat komt, ton gevolge van zijne weigering bet kanaal onder internationaal toezicht te stellen, dan zal aan de andere mogendheden waarschijnlijk worden voorgesteld, de financiëele overeenkomst niet te ratifi- ceeren. Dit denkbeeld gaat uit, naar men meent van Duitschlaml en wordt toegeschreven aan het verlangen, de moeiclijkheden van het ministerie Gladstone te vermeerderen. Het voorstel is nog niet door bet Fransche kabinet aangenomen. Er zijn teekenen van eene toe nadering tusschen de Engelsche en Fransche kabinetten, waardoor de Duitsche intrige zou worden verijdeld. Do Sièclebet orgaan van den Fratischen minister president, roemt de vaderlandsliefde van Gladstone en liet Engelsche parlement en hunne pogingen, om den vrede te behouden. Zij vermaant Rusland, niet de positie van Gladstone onhoudbaar te maken, door het nationaal gevoel der Engelscben te kwetsen. In de Kamer is de discussie aangevangen over liet ontwerp betreffende de organisatie van het koloniale leger. Dit zou bestaan uit de eigenlijk gezegde koloniale troepen en de troepen van Afrika. Het doel is, het behoud der koloniën te verzekeren met een zoo klein mogelijk aantal manschappen en met zoo weinig moge lijk geld. De minister van oorlog voegde er bij, dat het wetsontwerp de samensmelting van de troepen ter zee en bet leger te land medebrengt en hij deed de voordeelen van deze maatregel uitkomen. Het wets ontwerp bevat bovendien de wijze, waarop de koloniale troepen aangeworven zullen worden. De financiëele zijde besprekende, .schatte de minister de kosten, die jaarlijks door de toepassing der wet veroorzaakt zullen worden, op '10,000,000 frs.maar hij erkende, dat dit cijfer een maximum is. Hij eindigde met op de noodzakelijkheid van dit koloniale leger te wijzen, daarbij voegende, dat de wet eerst toegepast zal worden, als de thans in gang zijnde operatiën geëin digd zullen zijn. De afgevaardigde Margaine verklaarde geen voorstander, van het koloniale leger te zijn. Er moeten, volgens hem, juist zooveel troepen zijn als onontbeerlijk is tot bewaring van de koloniën in vredestijdin geval van oorlog moet het gewone leger de troepen verschaffen, die bestemd zijn om de koloniën te verdedigen, hetzij door een algemeene of door een gedeeltelijke mobilisatie; maar bet zou verkeerd zijn, een koloniaal leger aan te werven tegenover en in tegenstelling van het gewone leger. Baron Reille, de rapporteur, erkende, dat het wetsontwerp voor de commissie slechts transitoir was. Spr. keurde de aan hechting van de koloniale troepen aan het gewone leger goed, maar gaf niet toe, dat het korps infanterie der marine door de aanhechting verminderd werd. Spr. besloot met te verklaren, dat indien het wets ontwerp al niet alle wenschelijke voordeelen aanbiedt, het niettemin geen ernstig nadeel oplevert en in een onmiddellijke behoefte voorziet door een werkelijk keur korps voor den kolonialen dienst le leveren. Rusland. De Vedamosti zegt, dat de Russische gezant te Washington aan zijne regeering heeft gevraagd, wat bij den Amerikanen en Ieren moet antwoorden, die hebben aangeboden Rusland in den oorlog tegen Enge land te dienen. Vele Amerikanen hebben zich niet slechts als officieren, zeelieden en dokters, maar ook als spionnen, torpedo-duikers en kaper-kapiteins aan geboden. Oosten ij k. De oude Hongaarsche Magnateutafel beeft opgehouden te bestaan en liet nieuwe Hoogerliuis is daarvoor in de plaats gekomen. Het bestaat nu uit die Magnaten, welke 30Ü0 fl. grondbelasting betalen, te samen ongeveer 220 grondbezitters, die een achtste deel van den belastbaren grond in Hongarije vertegenwoordigen; uit 50 Magnaten, gekozen uit den adel, die genoemden census niet betaalt; uit de katholieke prelaten en de hoofden der protestantscbe kerk en uit 30 personen, die de regeering om hunne verdiensten eene plaats in het Huis waardig keurt. Den 15den dezer verrichtte de oude Magnateutafel haren laatsten arbeid door het kiezen van de 50 bovenbedoelde leden voor het nieuwe Huis. De oude Tafel telde 900 leden, van wie bijna 600 tot den armen, althans niet vermogenden adel behoorden. De meerderheid der rijke Magnaten, die nu ook in het nieuwe Huis de beslissende stern zullen hebben, zijn katholieken. Daarom zegt een berichtgever der Kölnische Zeitungdat de minister Tisza, die door deze hervorming in liet Hongaarsche Parlement een inderdaad groot werk tot stand bracht, terzelfder tijd de macht om liberale wetten aan Hongaiije te blijven schenken, uit handen gegeven heeft, want de katholieke leden zullen in den regel niet hunne kerkvorsten stemmen. N oorcl-Amerika. Men schrijft uit New-York dd. 28 April: Met het vervangen der ambtenaren gaat de nieuwe regeering zeer voorzichtig te wei k De republikeinen, welke de verkiezing van Blaine hebben tegengewerkt, verlangen, dat president Cleveland geim republikein ontslaat en tegen iedere aanstelling van een democraat protesteeren zij. Zij schijnen grouten invloed op de regeering uit te oefenen, hetgeen natuurlijk de democraten verbittert. T u x* k ij e. Men zegt, dat een Oostrurnelisch comité drie troepen Bulgaarsche vrijwilligers uitrust, om een inval in Macedonië te doen. Te Sofia is eene brochure verschenen, die als een manifest aan liet Bulgaarsche volk kan worden beschouwd. Daarin worden zelfs de plaatsen in Macedonië opgegeven* die dooi- de «nationale strijders" moeten worden bezet. Dit moet het der Turksche regeering gemakkelijk maken, hare maatregelen te nemen. Op den verjaardag des konings van Griekenland is het tusschen Grieken en Bulgaren te Pliilippopel tot eene botsing gekomen. Men zegt, dat de regeering toeliet, dat de Bulgaren de huizen der Grieken plun derden. Toen de Grieksche consul dringend voor zijne medeburgers bescherming vroeg, antwoordde de gouver neur, dat hij die niet kon verleenen, zoolang zij de vlaggen niet inhaalden, die zij ter eere van hun koning hadden uitgestoken. Het geschiedde onder protest van den consul. Alle consuls hebben eene vergadering ge houden en aan vertegenwoordigers hunner regeeringen te Konstantinopel rapport gemaakt. Italië. Uit Rome wordt aan de Indép. beige gemeldDe departementen van Oorlog en Marine hebben de noo- dige maatregelen genomen voor drie nieuwe militaire expeditiën, waardoor tegelijkertijd met 8- a 10,000 man de garnizoenen aan de Roode Zee zullen worden versterkt. Aanleiding tot dezen maatregel wordt ge vonden in het verlaten van Soedan door de Engelschen. Wat de bezetting van Soeakin betreft, is het niet zeker, dat zij door Italië zal plaats hebben. Gladstone, door de aarzeling van Mancini ontstemd, heeft openingen aan Turkije gedaan, dat men thans liever te Soeakin zou willen zien dan Italië. In het Italiaansch Kabinet neemt te dezer zake de verdeeldheid toe. Twee leden van het bewind hebben beslist als hun meening aan hun ambtgenooten te kennen gegeven, dat men van den terugtocht van Engeland zou behooren gebruik te maken, om stellingen te verlaten, waar Italië zich voortaan niet zou kunnen handhaven, dan ten koste van groote offers, zonder wezenlijke voordeelen. De minister van financiën bepleit daarentegen met warmte de voortzetting van de onderneming, hij toch ziet zich buiten staat, om langer liet ontzaggelijk tekort op de staatsbegrooting te verhelen en wil nu in de buiten gewone uitgaven voor de expeditie een middel vinden, om het veischil tusschen de ontvangsten en de uit gaven te rechtvaardigen. Gemengd Buitenlandscli Nieuws. Dat de vindingrijkheid op het gebied der reclame nog niet is uitgeput, blijkt alweer uit de volgende advertentie Een nieuw feuilleton wordt door het Australisch Morgenblad aldus aangekondigd: «Deze zonderlinge gebeurtenissen, welke uit het Spaansch zijn over genomen, hebben reeds een schadelijken invloed geoefend. Zij, die onderhevig zijn aan sterke gemoedsbewegingen, of eene licht ontvlambare phautasie hebben, moeten deze verschi ikkelijke verhalen verre van zich werpen. Wanneer zij zich niet tut eiken prijs er voor in acht nemen, zoo is liet met hen gedaan. Zelfs de meest gevoellooze mensch kan een smartelijke huivering niet onderdrukken, wanneer hij dit ijselijke drama leest; de koelbloedigsten kunnen er niet van slapen, en den twijfelaars, die nog nooit geroerd werden, ontlukt het een tranenvloed. Dat is echter het ergste nog niet. Men heeft n.l. opgeteekend, dat van de '10,000 lezers van dezen noodlottige!) ronian 422 gek en 977 suf zijn geworden; 894 hebben zich het leven benomen en 1215 zijn spoorloos verdwenen." Voor de lezers, die zich aan zulke «ontroerende" werkingen niet willen blootstellen, kondigt liet Australische blad een tweede uitgave met een minder levensgevaarlijke roman aan. De diamantnijverheid zal op de Antwerpsche ten toonstelling waardig vertegenwoordigd zijn. Een huis te Antwerpen zal alleen voor 1 millioen diamanten

Zierikzeesche Courant | 1885 | | pagina 2