Commandiet Kas, Burgerlijke Stand te Zierikzee- ADVERTENTIEN. ROETMAN SCHEFFERS Co., SCHIEDAM. ZUIVERE JEJME VERGIST, hersteld in het land, waar de Engelschen worden verfoeid. Er wordt een beroep gedaan op het fanatisme der mohamedanen en ten slotte verzekerd, dat de Engelschen het onderspit zullen delven. De redacteur voegt daarbij«De profetie is somber en dreigend. De heilige banier ontplooit haar kleuren. Vroeger was het een strijd van het Oosten tegen het Westen. j Thans zal Engeland alleen den schok moeten doorstaan." j Indien het Egyptische gouvernement zich tegenover i den eisch van Frankrijk niet kordaat houdt, wordt Engelands positie in Egypte ernstig bedreigd. B e 1 g i e. De burgemeester van Antwerpen heeft ter openbare i kennis gebracht, dat de koning, de koningin, de graaf en de gravin van Vlaanderen den 2en Mei a.s. naar Antwerpen zullen komen, ter opening van de inter nationale tentoonstelling. Engeland. Eene ceremonie, die in geen 130 jaar had plaats gehad, namelijk de begrafenis van een Lordmayor, heeft te Londen heel wat drukte veroorzaakt. Verleden week is het stoffelijk overschot van wijlen den lord mayor George Swam Nottage, in de St.-Paul's cathe- draal bijgezet. Den geheelen dag te voren bad het publiek toegang in Mansionhouse gehad, om de met nagenoeg 100 kransen en bouquetten bedekte kist te bezichtigen. Reeds tegen 9 ure s morgens werden de naar Mansionhouse, Guildhall, en de Cathedraal leidende straten voor het openbaar verkeer afgezet, en alle winkelhuizen in de buurt van deze gebouwen waren op een of andere wijze in rouw gehuld. Plet officieel gedeelte van den stoet werd tegen 10 ure voor de Guildhall geformeerdhet begaf zich van daar in 24 equipages naar het Mansionhouse, waar 13 equipages met rouwdragenden zich bij den stoet aansloten, die onmiddellijk gevolgd werd door den lijkwagen, getrokken door zes paarden en omstuwd door dienaren van den Staat, van de districten en de gilden; eindelijk nog twee equipages met de rouwdragende familieleden. In den stoet bevonden zich. behalve de sherifs, de onder- sherifs, de voorzitter der comités uit het gemeentebestuur en een menigte stedelijke ambtenaren en beambten, ook 81 burgemeesters uit provinciën. Onder het gelui der klokken kwam de stoet voor de Cathedraal, waar de treurige plechtigheid door den bisschop van Londen, geadsisteerd door den deken van St.-Paul met het geheele domkapittel, werd gecelebreerd. De hertog van Edinburgh en de hertog van Cambridge, de postmeester- generaal als vertegenwoordiger van het kabinet en zeer vele parlementsleden waren in de Cathedraal aanwezig om den overledene de laatste eer te bewijzen. De heer Hallett, een Engelsch onderzoekingsreiziger, die tochten door Tongkin en China gedaan heeft, hield voor eenige dagen in de Londensche Kamer van Koophandel een voordracht over de handelswegen, welke voor den Engelschen handel nuttig en noodig zijn. Hij kwam tot de slotsom, dat thans voor Engeland de vraag niet meer is, of het al dan niet uit den handel met Siam voordeel zal trekken, maar of het dezen handel zich ten nutte maken, dan wel aan Frankrijk overlaten zal. De heer Hallett gelooft, dat de spoorweg, die van Moulmein uitgaat, het binnenland voor den Britschen handel zou openen, tevens een der kortste wegen naar het zuidwesten van China aanbieden, en bovendien voortreffelijken invloed op onstuimige Bir- mannen oefenen. De Iraouaddy-spoorbaan van Rangoon tot Piome, geeft reeds een opbrengst van 6 pCt. het steeds toenemende verkeer met de Shanss-Staten, zou voorzeker minstens even gunstig resultaat opleveren. Het zou dus van het grootste belang wezen de lijn naar Moulmein voort te zettendeze toch heeft niet met een groote rivier te kampen en zou door de Indische regeering gesubsidieerd moeten worden. De Kamer van Koophandel heeft besloten de voorstellen van den heer Hallett bij de Regeering aan te bevelen. Zooals men ziet, strekken zij tot uitbreiding van Enge lands invloed in Indisch China, opdat deze invloed sterker worde dan de Fransche, welke steun vindt in de traktaten met Siam en Birma voorgesteld. De krediet-aanvrage, welke bij het Parlement is ingekomen, bedraagt 11 millioen pd. st., waarvan 4% millioen voor Soedan en de rest voor de algemeene niet op Soedan betrekking hebbende krijgstoerustingen bestemd is. In het Hoogerhuis lichtte lord Granville deze krediet aanvrage toe. Hij zeide, dat het aangevraagde krediet voor Soedan niet bedoelde het bestrijden van uitgaven voor toekomstige oifensieve operatiën aldaar of een aanstaand voortrukken naar Khartoem. De politiek der Regeering ten opzichte van de ver dediging van Egypte was niet veranderd. De arbeid aan den Soeakim-spoorweg zou, in verband met het staken der actieve operatiën, geschorst worden, doch de Biitsch-Indische troepen zouden Soeakim en eenige punten in de nabijheid bezet houden, totdat andere schikkingen zouden getroffen zijn. De in Soedan vrijkomende troepen zullen ter be schikking van den dienst in den vreemde komen, hoe wel aan de aanzienlijke versterkingen, dielndië verlangt, Engeland zal tegemoet komen. Onafhankelijk daarvan vormen de in. Soedan en Egypte vrijkomende strijd krachten eene reserve. Onze ernstige wensch voegde de minister ten slotte er bij is, dat onze betrekkingen met alle mogendheden vriendschappelijk blijven. De vermeerdering van onze militaire en maritieme strijdmacht doet niet tekort aan onzen wensch om alle geschillen met andere landen op vreedzame wijze te regelen. In het Lagerhuis is het debat over de krediet aanvrage tot Maandag a.s. en de indiening van de begrooting tot den 30en dezer verdaagd. De heer Gladstone deelde mede, dat er geen bericht ontvangen was, dat Oostenrijk, Duitschland of Frankrijk der Porte de sluiting van de Dardanellen had aangeraden. Het gerucht van onderhandelingen met Turkije over het bezetten van Egypte door Turksche troepen was ongegrond. De ontvangen dépêche van Sir Peter Lumsden wijkt sterk af van generaal Komaroffs bericht betreffende de Penjdeh-affaire. Het Lagerhuis heeft de artikelsgewijze behandeling over het ontwerp betreffende de nieuwe verdeeling der kiesdistricten ten einde gebracht. Gemengd ISuitenlaudsch Nieuws. Men vreest een spoedige uitbarsting van den Etna. De inwoners van Catania en omstreken verkeeren in doodelijken angst. De hitte blijft even drukkend. Te Londen heeft men wederom ter gelegenheid van den verjaardag van den sterfdag van den lord Beacons- field (Benjamin Disraeli) vrij algemeen de Primula Verisde lievelingsbloem van den staatsman, in het knoopsgat gedragen. De bloemenverkoopers zag men met groote hoeveelheden in de hoofdstraten en aan de spoorwegstations en zij maakten goede zaken, voor namelijk in het Beurskwartier. Ook de dames droegen kleine ruikers van Primula Veris; omnibuskoetsiers en cabmen hadden hunne zweepen er mee getooid. Disraeli's standbeeld in Westminster werd door velen bezocht, en ook hier zag men in eiken bouquet of herinneringskrans de Primula Veris domineeren. Vele conservatieve vereenigingen, ook uit de provinciën, zonden kransen. Te Windsor was het vergaderlokaal der conservatieven geheel met Primula's versierd. Ook elders, zooals te Eton, was dit het geval. Men had te Windsor zelfs aanplakbiljetten, voor een meeting met de »bloem van den dag" omlijst. Woensdag zijn de laatste nummers van den Weener schilder Hans Makart's nalatenschap verkocht. Zijn nagelaten werken en studiën waren geschat op 170,000 florijnen en brachten 156,000 florijnen op, terwijl er voor ongeveer 20,000 florijnen werd opgehouden. De geheele opbrengst zijner nalatenschap bedraagt 205,000 florijnen, zoodat zijn betrekkingen tamelijk onbezorgd achter gebleven zijn. Het Ind. Vadontvangt uit zekere afdeeling in de buurt van Semerang curieuse berichten: De assistent resident aldaar heeft zulk een ontwikkeld schoonheids gevoel, dat hij geen wondjes, ja zelfs geen puistjes zien kan. Elke inlander, wiens huid niet zoo glad is als een aal, wordt eingesperrt en kan, terwijl zijn vrouw en kinderen gebrek lijden, in de gevangenis overdenken, hoe treurig het is als men niet heelhuids of zonder kleine huidsverheffingen langs 's assistent residenten wegen kan gaan. Behalve het omhakken van boomen, is ook het koopen van al wat los en vast is een manie van den heer Gladstone. Toen de premier onlangs tijdens de Paaschvacantie een uitstapje naar Brighton deed, nam hij niet minder dan tien hoeden meê. Deze collectie was nog slechts een klein deel van een veel grootere partij hoeden, die hij eenigen tijd geleden in een magazijn in 'tWestend kocht. Het moet met deze manie zóó erg zijn, dat mevrouw Gladstone maar werk heeft om aan de kooplui de door haar man gekochte artikelen terug te zenden. De bank van Enge land zou geruïneerd worden, als alles betaald moest worden wat Gladstone ai zoo koopt. Welke suikerbieten blijven het best in de kuilen met of zonder koppen? Dr. Hanamann heeft naar in Fühlings Landw. Zeit. medegedeeld is proeven gedaan met het bewaren van suikerbieten met en zonder koppen. Hij vond, dat er tot aan het einde van Januari tusschen de in die vormen bewaarde suikerbieten geen verschil te bespeuren was, maar dat in de warme maanden en tot einde Mei de waarde vermindering van niet van koppen beroofde suikerbieten grooter was, dan die van welke de koppen verwijderd waren, terwijl omstreeks dien tijd ook reeds het uiterlijk aanzien der suikerbieten, ter plaatse van de blad- bundels duidelijk genoeg in het voordeel van het ontkoppen spreekt. Verleden week is de eerste proef op groote schaal genomen met de electrische verlichting van de ballons captifs bij het Duitsche leger. Te Schöneberg werd de ballon opgelaten en hoog boven de aarde het electrisch licht ontstoken, dat zijn krachtig schijnsel tot op den vasten bodem wierp, en de luchtvaarders volkomen in staat stelde alles waar te nemen wat er beneden hen plaats vond. Toen Montgolfier met zijn eersten luchtbal opsteeg, riep een levenslustige schoone half-verrukt, half-mis- troostig uit: »Ze zullen nog uitvinden, dat men niet dood behoeft te gaan, maar dat zal ik niet meer be leven Een Duitsch geleerde, die aan de Hoogeschool van Upsala scheikunde onderwijst, schijnt in die richting werkzaam te zijn. Hij heeft, na lange studie, een middel gevonden om levende personen te doen bevriezen en ze een paar jaar lang in bewusteloozen toestand te houden om ze daarna weer bij te helpen. Daar niemand zich aan de kuur scheen te willen onderwerpen, heeft professor Grusselbach zich tot het Zweedsche gouvernement gewend met verzoek om met zijn appa raat een proef te mogen nemen op een of meer ter dood veroordeelde gevangenen. Nog één stap, en de geleerde helpt de voorstelling der Fransche dame verwezenlijken, in zoover althans dat zij het niet beleeft. ZEETIJDIN GJdEÏvI BINNENGEKOMEN. ZIERIKZEE. 21 April. «Garibaldi", kapt. Erb, van Londen naar Antwerpen. «Enterprise", kapt. Cusick, van Londen naar Schiedam. «Morningstar", kapt. Chaplin, van Keulen naar Londen. 23 «Mystery", kapt. Dorrell, van Keulen naar Londen. VERTROKKEN: 22 April. «Morningstar", kapt. Chaplin, naar Londen. 24 «Mystery", kapt. Dorrell, naar Londen. Van 1724 April 1885. Geboren: Een zoon van L. ten Haaf en P. van Poortvliet. J. Hogerheijde en D. J. Stoutjesdijk. dochter C. H. de Graaf en W. Berrevoets. zoon J. G. van Schaik en M. H. Heusevelt. dochter Jhr. Mr. W. A, de Jonge en Vrouwe W. N. van Rappard. A. K. van Splunter en M. Olree. Gehuwd: H. Hage, 39 j., weduwn. en A. van Westen, 33 j., j.d. Overleden: C. van den Houten, 10 m., z. Ph. Verhulst, 2 m., z. J. den Dekker, 2 j., d. Voorspoedig bevallen van eene dochter. Vrouwe W. N. DE JONGE—van Rappard. Zierikzee, 20 April 1885. JOe Zier-ihzeesche Directeur M. C. DB CRANE Jr. neemt gelden èb deposito. 1 jaar dato il/1 1 8 dagen zicht 37i °/o 6 maanden «4 1 maand 4 3 3% I KOOPT en VERKOOPT EffectenCouponsbuiten- landsche Wissels. Sluit beleeningen en geeft gelden uit onder borgtocht. Het Kantoor is geopend van 10 tot 2 en van 6% tot 8 uur. Vereeniging* van Gistfabrikanten. Bekroond met de Zilveren Medaille op de Wereld- Tentoonstelling Amsterdam 1883, LEVEREN UITSLUITEND in alle hoeveelheden, tot de laagste prijzen.

Zierikzeesche Courant | 1885 | | pagina 3