Buitenland. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. Algemeene Vergadering De DIRECTIE der Nederlandsche Maatschappij van Brandverzekering J. A. LEGEMAAT, terwijl de ander, Grosbras, des avonds zou worden ter aarde besteld. Toen de kist van het hospitaal naai de kerk zou worden vervoerd, verlangden de bloed verwanten van den overledene het lijk nog eens te zien aan dit verzoek werd gevolg gegeven, maar groot was de ontsteltenis en verontwaardiging der nabestaanden, toen zij het stoffelijk overschot van een onbekende te zien kregen. Men had Grosbras bij vergissing reeds des morgens begraven en het lijk was dat van Momot. Een landbouwer uit de gemeente Warchin gaf dezer dagen blijken van krankzinnigheid en liep zoo nu en dan springende en dansende in het land, terwijl hij daarbij voortdurend met de armen zwaaide en de wonderlijkste woorden uitgalmde. Dit was echter het ergste niet. Toen hij des morgens voorbij een vijver liep, sprong hij, zonder zich lang te bedenken, in de diepte, en zeker zou hij verdronken zijn als niet zijne dochters, die voortdurend een wakend oog op haar vader hielden, waren toegeschoten om hem op het droge te brengen. Ten tweeden male sprong hij daarop in denzelfden vijver, doch ook ditmaal redde men den armen krankzinnige het leven en men slaagde er ook in hem naar huis te brengen. Na dit voorval bleef de man enkele uren kalm en bedaard, doch des avonds deed zich opnieuw een vlaag van waanzin voor. Ofschoon hij voortdurend bewaakt werd, wist hij de huiskamer en zelfs ook zijne woning te ontkomen en hoe of zijne familie ook zocht, nergens werd hij teruggevonden. Des anderen daags lag op de spoorbaan een deerlijk verminkt lijk. Bij nader onderzoek bleek het te zijn de krankzinnige landbouwer, die voortdurend achter volgd scheen te worden door een zucht tot zelfmoord. De reden hiervan is moeielijk te verklaren, daar hij zich zeer goed kon bewegen en aan niets gebrek had, terwijl ook het huiselijk leven niets te wenschen overliet. Frankrijk. De regeering heeft generaal Brière de ITsle bevolen onmiddellijk alle berichten, die hij over het gevecht bij Bangbo ontvangt, te melden en de afzending van versterkingen voor te bereiden. De heer Ferry zal het voorstel in de Kamer doen om de op heden bepaalde interpellatie van den heer Granet over Tonkin een maand uit te stellen, ten einde dan te gelijk een uitvoerig en belangrijk verslag omtrent het voeren van den oorlog in Tonkin te kunnen doen. Naar het Berl. Tagebl. verneemt, moet China, na den nederlaag dien zijne troepen aan de Franschen bij Dongdang hebben toegebracht, weder moed gekre gen hebben om den oorlog voort te zetten, zoodat het de onderhandelingen met Frankrijk weder heeft afge broken. Volgens den Parijschen correspondent van de Köln. Zeit. is in de regeeringskringen te Parijs er ernstig sprake van om aan China officieel den oorlog te ver klaren en een divisie om Canton te bezetten aftezenden. Een telegram uit Hanoi meldt, dat bij het gevecht op 23 dezer zes Fransche officieren gesneuveld en zes gewond zijn. Grroot-Bi"ittan j e. In het Hoogerhuis zeide lord Granville, dat de Russische gezant hem namens zijne regeering bevestigd had, dat deze laatste zijne mededeeling van 16 Maart over de Afghaansche grensregeling ontvangen had. Die mededeeling maakt thans een punt van overweging bij de Russische regeering uit en het antwoord zal weldra volgen. De emir van Afghanistan is in kennis gesteld met de schikking, onlangs met Rusland ge troffen en dien overeenkomstig zijn aan de Afghaansche troepen de bevelen gegeven, welke zij te volgen zullen hebben. Te Londen loopt het gerucht, dat de emir van Turkestan aan de Russische troepen toegestaan heeft dwars door zijn gebied tot Amou-Daria op te rukken en tevens op zijn gebied zich van oorlogsmunitie te voorzien. Dit bericht wekt te Londen te meer opzien, omdat de emir van Turkestan de schoonbroeder is van den emir van Afghanistan en dat zijn gebied naast het Afghaansche is gelegen. Een fabriek te Sheffield, die belangrijke contracten met de regeering heeft gesloten tot levering van spoorwegmateriëel voor Indië ontving een dringende order der Indische regeering om zoo spoedig mogelijk dat materieel af te leveren, dat noodig is ter voltooiing van de spoorweglijnen, die voor militaire doeleinden op de Indische grenzen worden gelegd. Oostenrij k. Kardinaal Schwarzenberg, aartsbisschop van Praag, is overleden. Hij was de laatste der kardinalen, die door Gregorius XVI werden aangesteld. Te Weenen is een kapitein van den generalen staf, baron Potier genaamd, in hechtenis genomen, onder beschuldiging van militaire geheimen aan het buitenland verkocht te hebben. Gemengd Kiiiteiilandsch Nieuws. De beroemde Russische schrijver Iwan Turgenjeff had nog verscheidene hoofdstukken van een roman te schrijven, maar werd daarin herhaaldelijk door de komst van vrienden en bekenden, die hem te Baden- Baden kwamen opzoeken, gestoord. Op zekeren dag verdween hij daarom plotseling en verborg zich in een klein stadje, waar slechts zelden vreemdelingen kwamen; in het vreemdelingenboek van het hotel noemde hij zich slechts lwan uit Rusland. De bewoners van het stadje, die omtrent den geheimzinnigen vreem deling, die keurig netjes gekleed was en ruim van geld voorzien bleek te zijn, gaarne wat meer hadden willen weten, durfden aanvankelijk niets te vragen, maar de nieuwsgierigheid werd eindelijk zoo hoog gespannen, dat men besloot om uit te vorschen waar Iwan vandaan kwam en wat hij in het schild voerde. Toen Turgenjeff dan ook des middags aan tafel ver scheen, trof hij onderscheidene stedelijke autoriteiten aan; «slecht weertje vandaag", zeide een hunner tot den schrijver, die bevestigend met het hoofd knikte en zijn soep begon op te eten. «Bevalt onze stad u goed?" vroeg een tweede. De schrijver knikte van ja. «Veroorloof mij de vraag of u hier wegens zaken verblijf houdt?" Turgenjeff maakte eene ontkennende beweging. «O, dan bent u hier zeker voor je plezier?" Wederom volgde eene ontkenning. «Denkt u hier nog lang te blijven?" Turgenjeff keek op zijn horloge en zuchtte toen «nog drie dagen, negen uren en zeventien minuten." «Weet u dat zóó precies?" «Zeker!" «Maar hoe is dat mogelijk?" De schrijver woelde met de hand door zijn fraaie, witte haren en staarde voor zich uit; eensklaps riep hij uit: «Ge hebt toch wel eens over de Russische nihilisten hooren spreken?" Er volgde eene algemeene ontsteltenis en de moe digsten riepen: «Jawel!" «Welnu, ik ben een nihilist. Ik werd bij gelegenheid eener zamenzwering ontdekt en gevangen genomen, en nu is het overbekend op hoe wreede wijze de Russische regeering tegenover de nihilisten optreedt. Het ging mij niet beter dan anderenik kwam voor mijne rechters en het vonnis dat over mij geveld werd was afschuwelijk en vreeselijk «En toen, en toen";, werd er geroepen. «Ik werd veroordeeld om levenslang in de bergwerken in Siberië een jammerlijk bestaan te leiden of gedurende acht dagen in deze stad als banneling te leven. De schrijver zweeg eenige oogenblikken, zwaar en moeielijk haalde hij adem en alle aanwezigen waren in bijzonder groote spanning. «Ik ben helaas zoo gek geweest om de laatste straf te kiezen", besloot Turgenjeff zijne mededeeling en peuzelde melancolisch den kalfscarbonade op. Niemand kreeg het in het hoofd om den onbekenden Iwan verdere vragen te doen. In de stad Arcadia (Ohio) is onlangs een zeldzaam feest gevierd. De tweelingbroeders Isaac en Maurits Marts, den 27 Mei 1812 te Piqua geboren, hadden op 30 Nov, 1834 de tweelingzusters Mc. Cornick en India gehuwd. Op den jongsten 30 Nov. nu vierden de beide paren hun gouden huwelijksfeest, in de tegenwoordigheid van al hun kinderen. Van beide echtparen zijn de kinderen weerzijds ongeveer op het zelfde tijdstip geboren. Bij het jongste bezoek, dat de prins van Wales aan het Berlijnsche hof bracht, moet hij een onderhoud hebben gehad meteen hooggeplaatst Russisch diplomaat, vorst Dolgorucki, en moet daarbij schertsend op den oorlog in Afghanistan gezinspeeld zijn. De prins moet hebben gezegd: „Nu, vorst, zal er gevochten moeten worden." De diplomaat bleef het antwoord niet schuldig, doch antwoordde. «Goed, prins, als Engeland het geld wil geven, zullen wij wel voor de soldaten zorgen." Een andere lezing is dat hij gezegd zou hebben: „Als gij onze soldaten hadt en wij uw geld, dan zou daar misschien wel kans op zijn." Dit laatste klinkt niet geheel onwaarschijnlijk. WELDADIGHEID. DIAKENEN der Hervormde Gemeente alhier geven onder hartelijke dankbetuiging kennis, dat door lien in de voormiddag-godsdienstoefening in de Kleine Kerk op Zondag 29 dezer, ten behoeve hunner Armen, is gecollecteerd een l>aiil£l>iljet van f35. Zierikzee, 30 Maart 1885. Diakenen voornoemd VAN KINSCHOT, Voorzitter. H. LAKENMAN, Secretaris. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 30 Maart 1885. pCt. 677/s 803/4 10D/,o 102 Nederland België, Spanje, Portugal, Rusland, Oostenrijk Italië, Turkije, Brazilië, Mexico, Rusland, Oostenrijk Italië, Amerika, Werkelijke Schuld dito dito dito dito dito dito 1878 Premie-Leening Stad Rotterdam dito Stad Antw. '74 Obligation Buitenl. 1869/70 dito dito 1876 dito Buitenl. 1853/80 Obl. Ho-pe Co. 1798/1815 Cert. Inschr. 6e S. 1855. Obligatiën 1866 1000 dito 1860 2e L. V. 100 Obl.-Leen. 1867/69 Staatsleening 1866 Obligatiën in papier dito dito dito in Zilver dito dito dito in Goud Staatsleening '1864 Inschrijving Obl. Alg. Schuld 1865 Obligatiën Lond. 1865 dito 1851 Groote Spoorw.-Maatsch. Aand Baltische Spoorw. Aand. Jeles Griasi Obligatiën Orel-Vitebsk Obligatiën Poti Tillis Ohl.gatiën f 1000 Fransch-Oost. Sp. Oblig. Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën Ulin. Cert. van Aandeel 3 3 VU 5 5' VU 4 5 5 5 5 5 4 5515/ig 43"/ie 98'/a 82 Va 95 V4 87V* 797/ib 65 661/4 66'/i6 1193/4 55 V4 87 Va 893/8 901/8 '124 Va f 1,19 PRIJZEN VAN COUPONS. Russen in Z. R. Amerik. Dollars Papier - 2,46 30 Maart 188 5. 7,— a f 7,50 6,30 - 6,90 6,— a f 6,50 5,70 - 6,20 Puike Zeeuwschef Mindere Oostenr. in papier f 20,25 dito in zilver - 20,2 j Va Eng. Div. per - 11,60 ROTTERDAM, Tarwe. Met belangrijken aanvoer; de verkoop, eerst langzaam, ging later vlugger van de hand, zoodat ruim vorige prijzen besteed werden. Puike Zeeuwschef Mindere- Rogge. Onveranderd. Puike Zeeuwschef Mindere Gerst. Mede onveranderd. 4,50 a f 5,50 4,40 - 5,30 Haver. Met levendigen handel, vooral in de puike soorten, die zeer gezocht werden, met eene verhooging van 10 cent. Inlandsche kortef lange- Blauwe Erwten. Weinig gezocht. Puike Zeeuwschef Mindere Bruine Boonen. Onveranderd. Puike Zeeuwsche Mindere Witte Boonen. Stil. Puike Zeeuwsche Mindere Paardenboonen. Onveranderd. Puike hardef 6,40 a f 6,60 Mindere- 5,50 6,30 3,90 a f 4,60 2,80 - 3,30 7,— a f 8.— 6,25 - 6,90 7,75 a f 8,75 6.50 - 7,50 f 11,— a f 12,— - 9,— - 11, ZEETIJDINGEN. VERTROKKEN. ZIERIKZEE. 31 Maart. «Adseij", kapt. Pitfield, naar Londen. ADVERTENTIEN. op Hinsdag- 141 April 1885's voormiddags IO ure, in het Directie-lokaal te Zierikzee. Zierikzee, 30 Maart 1885. De Voorzitter van het Waterschap-Bestuur van SCHOUWEN, J. Ia. DË JONGE. gevestigd te TIEL, adverteertdat in plaats van den Heer M. F. C. DE KATER, aan wien op verzoek eervol ontslag is verleend tot ^GrJEIVT voor ZIERIKZEE en OMSTREKEN is aangesteld, de Heer Candidnat-Notaris aldaar.

Zierikzeesche Courant | 1885 | | pagina 2