ROTTERDAM. Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVERTENTIEN. De Flacons Dorsch-Levertraan GEBROEDERS CATZ, CV EET GELEERDE FRAH3CH L'ILLUSTRA riON EUROPÉENNE. r van 6000 man ■trekken, ïulijde nieiledeeling maand December ■ngebraclit dan de dan in December tisie-generaal, zal terwijl een andere ling zal gesteld iir van Marine zal Minister zal eerst over Tonkin een [politieke overeen- land omtrent al a en de politiek e Piemonteensche onderhandofflgen Buit hebben gehad. mi steun vei leenen zijn steun geven, ijl! een beroep te van die quaestie, [ïcliten, Engeland positie in Egypte pen. Daarentegen bezetten aan de Massowah tot de Peval, dat door de van Tripoli op liet |1 zich verbinden, pk te vergemakke- zich nemen de •oloniën en het in de Westkust van l. jaapstad, 17 Dec. meetings over de De meeste werden door de leiders tricten, waar de tooals Paarl, Stel- ze meetings werd Men zegt, dat j ijkshond (ile En- wonlen ojigericht. voo»' de expeditie en te Kimberley de Oranje-rivier is worden van de erwacht, dat de i van het nieuwe wezen levert veel ót Ta uiigs getë Je wel veel syiiipalliie i, maar zich niet Uit Kimberley ambtenaren over- Kaapsclie ministers edgekeunl en dat Desniettemin z^gt itaat manschappen ion! van liet Engel- door de Kaapsclie ecu beschouwd als lelievend gezinden - Omtrent Zoeloe- Bul wei" aan eene -kenning van limine Ifvvijzeiid heeft ge- tiji 1 een president n Vrijstaat hebben liet presidentschap [dezer aan de Lon- t hier niet twijfel- •s van Land Gosen lit en. Zij zijn goed in eenige inlandsche i Nieuws. heeft een gift van ■t stichten van een Ion is eenzelfde som ijk 1000 Mailt ge- icommissie gevormd •oor de ongelukkige •panje. Met comiié aan welks hoofd de De Belgische regeering heeft de mogendheden, die vroeger deel hebben genomen aan onderhandelingen over de suikerregeling, uitgenoodigd te Brussel eene conferentie over dat gewichtige onderwerp van den dag te houden. liet doel der bijeenkomst is te zoeken naar middelen om tegemoet te komen aan de ge breken, die in de wetgeving van verschillende landen bestaat ten opzichte van de suikerbelasting en de afschrijving bij uitvoer. »Een mijner buren", zoo schrijft een correspondent van de Farmer's Review«heeft kippen, die maar steeds door aan het eieren leggen blijven. Op mijne vraag wat hij deed om zulke voordeelige resultaten te veikiijgen, deelde hij mij mede, dat de kippen, in plaats van water, eiken dag een emmer geroomde of ook wel gehotte melk kregen. Dat het hier de melk is, die de eieren-opbrengst zoo voonleelig maakt, wordt duidelijk bewezen, wanneer men weet dat wei en al het andere voedsel volkomen overeenstemde en de kippen tot hetzelfde ras behoorden." Niets is voor den houder van kippen voordeliger dan zijne kuikens zoo spoedig mogelijk groot te zien. Deze als 't ware kunstmatige groei kan niet beter bevorderd wórden dan door het geven van gehotte melk, gemaakt van geroomde melk, waarvan de wei afgescheiden is. In het kleine koninkrijk Griekenland bestaan tegen woordig 122 boekdrukkerijen, welke circa i 000 ver schillende werken leverden. Alleen ie Athene vei schijnen 54 couranten en bijna elke plaats heeft zijn eigen blad. Bij Aldridge te Londen werd 1.1. Zaterdag een partij kostbare windhonden verkocht. Er waren 26 van die edele dieren, die te zarnen 912 guinjes op brachten. De hoogste prijs werd gegeven voor een jongen hazewind, telg van Millington en lady Lizzi, n. 1, 180 guinjes. Mr. Blaine, de ongelukkige candidaat voor het presidentschap in de Vereenigde Staten, heeft' als 't ware een vergoeding voor zijn échec gekregen. Zijn uitgever heeft hem bericht, dat het tweehonderd vijftig duizendste ëxenipl. van zijn werk in 2 deelen Twintig jaren bij het Congres getrokken is. Daar Blaine f 2,50 honorarium ontvangt voor elk exemplaar van zijn werk, hebben de 250,000 exempl., tot heden van zijn werk verkocht, hem f 625,000 opgebracht. Ter kenschetsing van den Siberischen postdienst verhaalt, een Petersburgsch blad, dat een firma te Wladiwostok dezp.r dagen een postpakket ontving, dat in het jaar 1880 uit Moskou aan haar adies ver zonden werd. Le Figaro spreekt van de uitvinding door den ingenieur J. Capazza van een nieuw soort luchtballon. Deze is van metaal, heeft geen motor, verliest geen gas en heeft geen ballast. De tegenstand der lucht is daarbij meer nuttig clan schadelijk. Schuitje en ballon maken een deel. uit. Zonder in eene verdere beschrijving te treden, deelt het blad mede, dat de eerste opstijging in het Champ de Mars zal plaats hebben op 5 Juni e.k. Op de wereldtentoonstelling van Antwerpen zal vooral de versiering der Oostenrijksche afdeeiing uitmunten. Twee gecleeften dezer versiering zullen zonder twijfel de algenieene aandacht opwekken, namelijk twee bekken van gesmeed ijzer, in den vorm van den Quinten Metsys-put, eene der merkwaardigheden van Antwerpen. Deze afsluitingen werden gemaakt, voor prins Engenius, onder de regeering van Karei VI. Thans zijn zij de eigendom van liet. keizerlijk paleis te Weeiien. - Het groote vraagpunt van liet licht was niet gemakkelijk op te lossen. Er moesten '114,82 M2., zoowel in liet gebouw als in de tuinen, vellicht worden. Het bijzonder comité voor electrieiteit dat te Antwerpen werkzaam is, beeft dien taak op zich genomen en deze ook met volledig welslagen ten einde gebracht. Om dat doel te bereiken, bezocht het comité al de huizen en al de stelsels, iri Antwerpen vertegenwoordigd. Het is der tentoonstelling niet te doen een vast stelsel van electrieke verlichting te bezitten, het moge dan ook het beste zijn, 't is in 't belang der tentoonstelling zooveel stelsels te vereenigen als mogelijk. Men moet ook niet alléén het electrieke licht aannemen; elk stelsel van verlichting moet worden toegelaten. In die voorwaarden wordt de tentoonstelling der verlichting als het ware eene afzonderlijke tentoonstelling in de algenieene. Al degene, die zich met liet vraagpunt der verlichting bezig houden, zullen begrijpen welk overgroot belang hierin voor hen te vinden is, en wij denken dan ook noodig de achterblijvers aan te raden zich zonder verwijl tot' liet uitvoerend comité te Antwerpen te richten; het is nog tijd. Volgens een telegram uit New-York hebben de transatlantische stoomvaart-maatschappijen de passage gelden voor tusschendekspassagiers naar Europa, al naar de snelheid der booten, met '18 tot 22 dollars verhoogd. De ondernemende Russische posthandelaar, Alexander Libiriako/1', heeft liet voornemen opgevat, in den zomer van dit jaar andermaal een zijner stoomschepen, de »Ob", met levensmiddelen bevracht, door de IJszee naar de Jenissei te doen stevenen. Is de zee gesloten door het ijs, zooals ten vorige jare het geval was, dan zal voortaan een andere weg worden ingeslagen, waardoor een onderneming tot stand zal worden ge bracht, die inderdaad reusachtig verdiend te woiden genoemd. Ten einde zich te overtuigen of de groote reis over land en te water uitvoerbaar is, heeft hij gedurende den afgeloopen herfst die reeds gedeeltelijk doen beproeven. Tot dat einde is een groote hoeveel heid tarwemeel, lijnzaad, huiden, thee, matten, koeliaar enz. in den afgeloopen herfst opgeslagen te Beresolf, aan de Soswa in Siberië, een rivier die zich in de Ob ontlast. Van genoemde plaats geschiedde liet trans port te water over de rivieren de Soswa en de Sygwa tot Ljapinski-Joersi. Van dit, punt van<»t liet transport te land aan, over den Oeral, tot de haven Oranez aan de Petsjora, aan deze zijde van genoemd gebergte, dat Europa van Azië scheidt. Wat liet beteekent scheepsladingen handelswaren met paarden en rendieren over het Oei al-gebergte in sleden te vervoeren, dit heeft plaats geduiende dezen winter, laat zich hiernaar afmeten, dat deze landweg een lengte heeft van circa 700 kilometer. De duur der reis te land wordt op een maand geschat. Zoodra de Petsjora in den eerst volgenden zomer vrij is van ijs, worden de aangevoerde koopwaren te water vervoerd naar Koeja, gelegen op ruim 30 kilo meter van de monding der genoemde, tot waartoe zeeschepen de Petsjora kunnen opvaren om de goederen aan boord te nemen. De beroemde Fransche schilder Meissonnier, zoo verhaalt Sempervirens, is tevens een groot plantenlief hebber. Zijn tuinman is bovendien een bekwaam kruidkundige, die een zeldzame kennis der verschillende zaadsoorten bezit, althans het was Meissonnier nog niet mogen gelukken, hem eenig zaad te laten zien, dat hij niet kende. Toch wilde hij hem eens foppen, en op zekeren dag vertoonde hij zijn tuinman een pakje gedroogde haring kuit., hem vragende: «kent gij dit zaad?" De tuinman beschouwde het aandachtig en antwoordde eindelijk: «dat is zaad van Pulpus fluscimus, een zeer zeldzame tropische plant." «Duurt liet lang eer dit zaad opkomt?" vroeg zijn patroon. «Niet veel langer dan veertien dagen", luidde het antwoord. Zie zoo, dacht Meissonnier ditmaal zal ik hem toch vangen, en deelde aan eenige zijner vrienden mede, welke grap' hij en zij eens niet zijn tuinman hebben zouden. Tegen den tijd dat het zaad moest opkomen, ver zocht hij hen te dineeren; na den afloop van het diner liet hij zijn tuinman ontbieden en vroeg hem: «zouden mijne vrienden de zaailingen uit dat zaad voortgekomen, eens mogen zien?" «Met genoegen", was zijn antwoord en allen volgden den tuinman in de vroolijkste stemming, vol verwachting om dat bota nische wonder in oogenscbouw te nemen, en zich reeds bij voorbaat verheugende, hoe die wijze tuinman met beschaamde kaken zou staan In de kweekkas gekomen, lichtte de tuinman voor zichtig eene glazen stolp op en wie schetst de verbazing der spotters? Even boven deti grond ver toonden zich oen aantal gezouten haringkoppen. Allen barstten in een schaterlach uit, behalve Meissonnier, die beschaamd afdroop, en zijn tuinman zeker nooit meer op de proef zal stellen. De acte van beschuldiging tegen mevr. Hugues concludeert tot schuldigverklaring aan nioedwilligen doodslag met voorbedachten rade, welke misdaad voor zien is bij art. 302 van het strafwetboek. Een botsing tusschen een spoortrein en een huis behoort zeker niet tot de alledaagsche voorvallen. Zoo iets kwam toch op den Missourri-Pacificspoorweg voor. Op 21 October verliet een extra trein 's avonds te 1 '1,30 het station St. Louis en weinige oogenblikken later, gelukkig nog voordat hij in volle vaart was, stiet hij op een huis van twee verdiepingen. Een aan nemer van huizenvervoer zooals men weet bloeien dergelijke vakken in Amerika had namelijk het nachtelijk uur gekozen om een door hem vervoerd wordend huis over de rails te brengen, meenende dat er dan geen treinen te duchten waren. Daar de telegraafdraden hem daarbij hinderden, had hij die eenvoudig doorgesneden en het huis bevond zich juist op de rails toen een trein aankwam. Er volgde een geweldige schok en de balken vlogen naar alle zijden uiteen. De bewoners van het huis, die er volgens Amerikaansch gebruik stil in gebleven waren en rustig sliepen, werden zeer onzacht uit hun slaap gewekt, doch bekwamen geen letsel. De aannemer verontschuldigde zich met te zeggen dat hij in beide richtingen boden had uitgezonden om treinen te waar schuwen, als die mogelijk komen mochten; hij had echter den ongeinkkigen inval gehad hun ieder een half fleschje brandewijn mede te geven. Daar de naam en het adres van den leverancier van dien brandewijn nauwkeurig worden opgegeven, is het zeer wel mogelijk dat men hier eenvoudig met een soort van reclame te doen heeft. Van 2—9 Jan. 1885. Geboren: Een zoon van M. Muste en A. Jonker. Gehuwd: J. Berrevoets, 36 j., weduwn. en A. v. d. Ouden, 40 j., jd. Overleden: A, Schults, 5 jd. C. Tuinman, 19 d., z. P. J. Klaasse, 4 jd. D. J. de Koning, 64? j., ongeh. d. W. Kister, 3% j-, z. J. Timmerman, 82 j.wed. H. Taberné. G. J. van Schaik, 3 j., d. VAN Drogisten te Groningen en Rotterdam, worden door de «föeïnees lieer en als de meest gcneeskiaclitige aanbevolen. Lees daarover de brochurewelke om iedere flacon is gewikkeld en bij de Depóthouders gratis ver krijgbaar is. te blijven onderhouden, is de beste maatregel een abonnement te nemen op een Fransch tijdschrift, dat door vorm en inhoud tot lezen dringt. Dit vindt men in: Wekelijks verschijnt hiervan een nummer met 4 of 5 platen. De tekst wordt gevormd door romans, novellen, causeries over letterkunde, wetenschap of kunstgedichtenenz. De nieuwste romanwelke er in verschijnt MARIAOE ET FATAEITÉ trekt algemeen de aandacht; het verhaal blijft voort durend en in klimmende mate boeien. Men abonneert zich voor een ge he el en jaargang a f 5,(franco per post f £>?£>0); de betaling geschiedt per kwartaal. Bureau: Kerkstraat 35, te Amsterdam.

Zierikzeesche Courant | 1885 | | pagina 3