RECEPTENBOEK, BEURS- EN MARKTBERICHTEN.' ADVERTENTIEN. Onderwij sers'vergadering VISl TEKAAR TJES J. HENDRIK VAN BALEN. Uitgevers WI0UT0N Co. te 's-Hage. DE FRANSCHE MODISTE, INDUSTRIEEL Prijs f 2,90. Uitgevers MQUT0N Co. te 's-Hage. gearresteerd had, het werkelijk niet was, maar een onschuldig mensch. Nu zij gezegd, dat de zoogenaamde onschuldige juist een paar weken geleden ter dood veroordeeld is, met de bepaling, dat het vonnis van kracht bleef, al werd bewezen, dat hij Kapetan Andreas niet was. Voor de gevangenneming van dien persoon, een van Andreas' bende, werd de gouverneur tot ridder benoemddus, de onschuld van dezen persoon en de menschlievendheid van Andreas waren wel aan elkander gewaagd Onder de weddenschappen, die bij gelegenheid der presidentsverkiezing in de Vereenigde Staten werden aangegaan, behoorde die van een kunstschilder, die voor Blaine had gewed. Dientengevolge moest hij, in een elegant zwart pak, wit vest, dito das en hoogen hoed gekleed, met een gewoon draaiorgel drie uren lang de stad doortrekken en muziek maken, terwijl zijn dochtertje, een lief meisje van 8 jaren, met het bakje moest rondgaan om de klinkende bewijzen op te halen van waardeering der muzikale talenten van haar vader. De opbrengst was voor de armen bestemd. Het doodvonnis van Dudley en Stephens, de beide kannibalen der »Mignonette", is verzacht tot zes maanden gevangenisstraf. Aan gene zijde der grens van Genève, op Fransch grondgebied, te Beyrier had dezer dagen in het reddings- leger een huwelijk plaats tusschen den kapitein Thonye en de «luitenantin" Wyssa van Neuenburg. Wat aan de zaak een groot gewicht gaf, was de tegenwoordig heid van den generalen staf van het reddingsleger. De «maarschalkin" Booth, de kolonel Clibborn en een aantal andere officieren en minderen ongeveer 80 in getal woonden de plechtigheid bij. Miss Booth zegende den echt in en wisselde de ringen; zij hield ook de toespraak tot het jonge paar, waarin zij vooral aanbeval, het reddingsleger trouw te blijven. De kolonel hield een inzameling voor de jonggehuwden om de huishuur voor het eerste jaar te betalen. Nadat in den restaurant Du Pas de VEchëlle aan de eischen van de maag was voldaan, werd de plechtigheid voor geëindigd verklaard. Het is zeker niet algemeen bekend, dat de gewone ui of het look Allium cepcikan dienen tot desinfectie van vertrekken, waarin zich lijders aan besmettelijke ziekten bevinden en tevens als voorbehoedmiddel tegen dergelijke ziekten kan worden aangewend. Voor de desinfectie worden eenige groote uien, ieder in twee helften doorgesneden. Deze stukken legt men in de ziekenkamers op de vensterbanken, kasten enz., ver nieuwt ze om de twee dagen, en werpt de gebruikte in het vuur. Gezonden, welke genoodzaakt zijn met lijders aan besmettelijke ziekten te verkeeren, kunnen zich. volgens de Schio. Volkzarts, tegen de besmetting vrijwaren, door de handen en lippen met het sap van ongekookte uien in te wrijven. Dit eenvoudig preserva tief was trouwens in de middeleeuwen reeds bij de joden bekend, welk volk nooit in zulke hevige mate door pest en cholera werd bezocht dan andere volken. Dezelfde eigenschap wordt aan het knoflook {Allium sativum). toegeschrevende oude volken bestreken met het sap dezer plant hun handen, gelaat en voetzolen. Bij de oude Egyptenaren stonden beide planten in zulk een hoog aanzien, dat zij zelf hun eeden zworen onder aanroeping van het knoflook en de ui. Sedert verscheiden jaren hield een monster-alligator zich schuil in de moerassen bij het Tucker-meer, in het graafschap Jefferson (Arkansas). Hij was de schrik der buurt en niemandwaagde zich in de nabijheid, zonder vooraf ernstige voorzorgsmaatregelen te hebben genomen. Een jong meisje, Dottie L. Steek, uit Bellwoond, Pennsylvania, genoot de gevaai'lijke eer, het land van het monster te verlossen. Vergezeld van twee meisjes en eenige jongelieden, ging zij het beest in zijn schuilhoek opzoeken en na het gedwongen te hebben te voorschijn te komen, terwijl hare verschrikte metgezellen in alle richtingen vluchtten, bleef zij alleen en onbewegelijk staan tegenover het getergde beest. Met een tweeloopsgeweer gewapend, mikte zij en trof het dier juist onder aan den muil, een der weinige plekken van een krokodillenlichaam waar een kogel door kan. De alligator brulde, had hevige stuiptrek kingen en bezweek daarna. Miss Steek, de moderne Siegfried, behield het stoffelijk overschot. INGEZONDEN. In antwoord op het «antwoord van den heer B. Giljam" hebben wij alleen het volgende te zeggen: Wij hadden in zake de procedure tegen F. C. Kohier met geene onduidelijkheden of opruiming daarvan of met Ambachtsheerlijke Eigendomsrechten te maken. Het gold de quotisatie of tarifieering van het tiend drukkende de suikerbiet" en 't zuiver mijn of dijn! Dat is en was de quaestie, gééne andere. Dit moet en zal toch wel de zaak zijn geweest, 'waarmede de heeren Giljam en Iiocke en heel de vergadering van contribuanten zich hadden bezig te houden. Wat nu betreft, »dat van wege de tegenpartij (van wege de heeren van Bommenede) geen middelen zijn »in 't werk gesteld om Kohier te beletten, met de «noorderzon te vetrekken, pf dat die middelen geen «doel hebben getroffen" enz., gelieven de heer Giljam c.s., eens bij een rechtskundigen te informeeren wat sin kracht van gewijsde gaan van een vonnis, waartegen cassatie is aangeteekend, beteekenten geven wij hem en zijne medestanders in overweging, ons in te lichten, hoe men den 29 November j.l. (den dag na dat de 3 maanden zijn vervuld), een man kan gaan vervolgen, die einde October j.l. (dus één maand bevorens) zijne biezen (en zijn koffers) pakte, afrekende, alléén de gemeente verliet en vrouw en kinderen deed nakomen. Er zijn o. a. verplichtingen, die niet door wet of recht zijn of worden voorgeschreven, doch welke men noemt zedelijke verplichtingenverplichtingen die eerlijke en fatsoenlijke lieden nakomen en daar de heeren Giljam, Hocke en de medestanders van Kohier, dat zijn, zullen zij moeten gevoelen, dat zij zedelijk ver plicht zijn {als Kohier niet betaalt), met elkander de kosten van het proces {want ook z ij hebben dat verlorente betalen. Wij ten minsten zouden zulks, in dat geval, doen en onze medestanders daartoe aan sporen. Daarom en omdat de medestanders van Kohier zich tot heden «verschoonen, de wettige schuld van «hun' principaal te betalen", hebben wij gevraagd en vragen wij nogmaals: Wat heeft men te denken van F. C. Kohier, zijn medestanders en van die commissie van bijstand? En nu van onzentwege Genoeg!" de onpartijdige oordeele Zierikzee, 15 December 1884. Jhr. W. M. H. DE JONGE, Administrateur der Ambachtsheerlijkheid Bommenede c.a. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 15 Dec. 1884. Nederland, Werkelijke Schuld 2!/j pCt. dito dito 3 dito dito 4 dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 België, dito Stad Antw. '74 3 Spanje, Obligatiën Buitenl. 1869/70 l*/4 dito dito 1876 2 Portugal, dito Buitenl. 1853/80 3 Rusland, Obl. Hope Go. 1798/1815 4 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 Obligatiën 1866 f 1000 5 dito 1860 2e L. 100 4 Obl.-Leen. 1867/69 4 Staatsleening 1866 5 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 dito dito 5 dito in Zilver 5 dito dito 5 dito in Goud 4 Staatsleening 1864 Italië, Inschrijving 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 Mexico, dito 1851 3 Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 Baltische Spoorw. Aand. 3 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 Poti Tiflis Obligatiën f 1000 5 Oostenrijk,Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 Amei'ika, Illin. Cert. van Aandeel PRIJZEN VAN COUPONS. 78«/„ 101 1011/, 983/,, 563/, ion/,. 8 5s/, 99'/s 91 Va 84'/i. 663/, 663/„ 67 Va 673/8 140 s/„ 921/, 7% 901/, 1255/a 583/3 91'/. 95 s/„ Oostenr. in papier f 20,52^ dito in zilver - 20,52 Eng. Div. per - 11,60 Russen in Z. R. Amerik. Dollars Papier 575/ie 1173/4 f 1,23V* - 2',47 ROTTERDAM, 15 December 1884. Tarwe. Ruim ter markt, langzaam te plaatsen. Puike soort tot onveranderde prijzen. Mindere 40 cent lager en niet op te ruimen. Puike- Zeeuwschef 7,— a f 7,25 Mindere- 5,80 - 6,— Rogge. Flink aangevoerd. In de puike blanke soorten tot flauw vorige prijzen langzaam opgeruimd. Mindere 10 cent lager. Puike Zeeuwschef 6,a f 6,40 Mindere- 5,- 5,30 Gerst. In de puike kwaliteit weinig ter markt, moeielijk te plaatsen. Puike Winter- onveranderd, Dito Zomer- 10 cent lager. Puike Winterf 5,40 a f 5,75 Zomer- 5,20 - 5,50 Mindere- 4,20 - 4,70 Haver. In de zware blanke soorten, die weinig voor komen, vlug te verkoopen. Mindere met weinig kooplust. Inlandsche kortef 5,a f 5,50 lange- 4,- 4,25 Blauwe Erwten. Met ruimen aanvoer weinig ge vraagd. Puike soorten 25 cent lager. Mindere 50 cent lager. Puike Zeeuwschef 8,50 a f 9, Mindere- 8,- 8,50 Bruine Boonen. Met weinig kooplust. Puike Zeeuwschef 9,75 a f 10,50 Mindere- 8,- 8,50 Witte Boonen. Weinig ter markt. In de puike soorten tot vorige prijzen langzaam opgeruimd. Mindere moeielijk te plaatsen. Puike Zeeuwschef 12,a f 12,50 Mindere- 8,50 - '10, Paardenboonen. Meer aangeboden doch niet veel gevraagd. Puike hardef 6,50 a f 6,80 Mindere- 5,80 - 6,20 Ajuin. Aangevoerd p.m. 15,000 H.L. Prijs f 1,60 per 50 K.G. op SaterdAg SO Dec.'s inorg. loy2 ure bij Kanaar. BASTMEIJER. 100 stuks voor 50, 60, 80 cent en één gulden, allen in net étui. Bovenstaande worden steeds geleverd ter Snelpers drukkerij van H. LAKENMAN te Zierikzee, alsmede door den Boekhandelaar A. C. DE MOOIJ. DOOR Reizen en avonturen van twee Hollanders in Egypte tijdens de laatste oorlog, met zes platen. Ingenaaid in luxe omslag f 1.50. Gebonden in prachtband f 1.90. Ben interessant en leerzaam boek voor jonge lieden. Vol van avonturen en gevechten tegen wilde dieren en veldslagen tegen onbeschaafde en woeste volksstammen. Het is voorhanden in alle Boekwinkels en verder verkrijgbaar big de Bij P. NOORDHOFF te Groningen is verschenen Maandelijksch tijdschrift voor de nieuwste modes van DADIËSHOËDËIÏ, MUTSEA en COIFFUBJES. Prijs per kwart, f ls809 franco p. post f 1,95. Dit tijdschrift bevat geregeld maandelijks twee a drie PRACHTIGE PLATEN in kleurendruk met de laatste Parijsche modellen van DAMESHOEDEN etc.en tevens een duidelijke beschrijving benevens een overzicht der laatste modes. Men teekent in bij alle Boekhandelaren en Postkantoren en bij den Uitgever P. NOORDHOFF te Groningen. BEVATTENDE 560 VOORSCHRIFTEN tot het vervaardigen, samenstellen en onder zoeken van materialen voor Fabrieken, Ambachten en Bedrijven. NAAR VERSCHILLENDE BRONNEN BEWERKT, Een uiterst gemakkelijk werk voor ieder die een vak uitoefent. Het geeft nauwkeurig op wat en hoeveel men noodig heeft om iets te vervaardigen, samen te stellen of te onderzoeken. Het werk is in alle Boekwinkels voorhanden en verder verkrijgbaar bij de

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 3