toeneemt. Hij acht daarom zulk eene bepaling, met het oog op het tijdelijke der toelage, eigenlijk niet noodig-. De heer van Manen heeft de verandering van de statuten van de school der Vereeniging op het oog. "Wellicht zal deze daardoor meer leerlingen krijgen en die van den heer Mus ontvolkt worden. Ilij weet dit natuurlijk niet, doch wenscht er alleen de aandacht op te vestigen. De Voorzitter zegt niet, dat het denkbeeld van den heer van Manen onaannemelijk is, doch hij gelooft niet dat het geval zich zal voordoendat de heer van Manen vreest. De heer Boeije begrijpt, dat de heer van Manen op dit denkbeeld is gekomendoch de school van den heer Mus is gebleken levensvatbaar te zijn; de Provinciale Staten hebben subsidie verleend; als de gemeente den adressant beperkende voorwaarden steltzullen zij het ook doen en de voorgestelde voorwaarde zou zeker voor hem bezwarend en onbillijk zijn; het is onnoodig die voorwaarde te stellen. Dat de school van ,den adressant goed en nuttig werkt, blijkt uit het feit, dat er veel zoons van ambachtslieden van buiten herhaaldelijk terugkomen. Het voorstel van Burgem. en "Weth. wordt daarop aan genomen met 10 stemmen tegen 1, die van den heer W. A. Ochtman. Voor kennisgeving wordt aangenomen, de mededeeling van den Voorzitter, dat de heer F. W. de Groot, benoemd tot onderwijzer aan de school A, heeft berigt den 1 Januarij a. s. zijne betrekking te zullen komen aanvaarden. De Voorzitter deelt mede, dat'nog zijn ingekomen: 1°. een verzoekschrift van den heer A. J. de Looze, om van de gemeente in eigendom te verkrijgen een perceeltje moesland even buiten de Zuidwellcbrug, groot '10 A. 60 c.A., kadaster Sectie D No. 636. De Voorzitter zegt, dat het perceeltje land tot November 1885 in pacht is bij J. Schults voor f 23,50; dat Burgem. en "VVeth. met den verzoeker hebben onderhandeld ovel den koopprijs en dat hij laatstelijk heeft geboden f 450, welke som door Burgem. en Weth. aannemelijk wordt geacht. Zij stellen daarom voor, het perceel aan den adressant te verkoopen voor f 450. Nadat de Voorzitter nog opgaaf had gedaan van de pacht sommen waarvoor het perceel vroeger was verpacht en die aanmerkelijk minder waren dan thans en van de lasten van het perceel, zegt de heer Zuurdeeg, dat hij niet tegen het voorstel zal stemmen nu het zulk een klein perceel betreft, doch dat hij onder de aandacht van Burgem. en Weth. wenscht te brengen, dat het in het algemeen niet goed is de vaste eigendommen der gemeente in fondsen om te zetten, daar grondbezit voor de gemeente het beste is. De Voorzitter meent, dat de gemeente door den verkoop van dit kleine perceel geen nadeel zal lijden. De wenk van den heer Zuurdeeg zullen Burgem. en Weth. in de gedachten houden. Het voorstel van Burgem. en Weth. wordt daarna aan genomen met algemeene stemmen 2°. een brief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, waarin zij te kennen geeft, dat zij langs indirecten weg, n.l. door dagbladberigten heeft vernomen de door den Raad genomen besluiten, die haar betreffen en die hunne beves tiging vonden in de toesprakengehouden door den Yoor- zitter van den Raad tevens Voorzitter van het stembureau ter verkiezing voor de Kamer van Koophandel op '10 Nov. 1,1. tot de ter stembus opgekomen kiezers; en dat de Kamer aanleiding heeft gevonden zich te dier zake tot Z. M. den Koning te wenden, bij adres, waarvan zij een afschrift ter kennisneming aanbiedt. Wordt besloten dit afschrift ter inzage van de leden te leggen ter Secretarie 3°. een verzoekschrift van den heer J. van der Linden, om vrijstelling van de door hem beloopen boete wegens te late oplevering van het schoolgebouw in de Nieuwe Boogerd- straat, daar hij door nalatigheid van zijne onder-aannemers veel oponthoud heeft gehad en financieel reeds veel schade geleden heeft. De Commissie van Fabricage, hierover gehoord, heeft aan Burgem. en Weth. te kennen gegeven, dat het werk 24 dagen te laat is opgeleverd en de boete f 300 bedraagt; dat ofschoon de adressant voor zijne onder-aannemers aansprakelijk is zij toch vrijheid vindt om te adviseren het bedrag der boete ad f 30Ó tot op de helft te vermin deren: 1°. omdat de gemeente wegens te late oplevering geen directe schade heeft gehad; 2°. omdat zij overtuigd is, dat adressant door zijne onder-aannemers dikwijls teleur gesteld is; 3°. omdat de boete, beloopen door den aannemer der schoolbanken, mede tot op de helft is verminderd en het mitsdien billijk is te achten, dat aan adressant gelijke gunst wordt toegestaan. De Commissie voegt aan haar advies nog toe, dat zij niet gaarne zou zien dat de door haar voorgestelde hoete tot oen minder bedrag werd gesteld, dewijl in het vervolg alsdan daarvan misbruik zou worden gemaakt, en men alle bepalingen van boete wegens te late oplevering van werken ook in het vervolg in de bestekken wel zou kunnen doen vervallen. Burgem. en Weth., zich met dit advies vereenigende stellen voor, de boete te verminderen tot op f 150. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten; 4°. een verzoekschrift van de elders gevestigde erfgenamen van Mej. II. M. C'au, om afschrijving van den aanslag der genoemde overledene in den hoofdelijken omslag over 1884, overeenkomstig de bepalingen van de verordening op de heffing van een hoofdelijken omslag. Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt die afschrijving verleend tot een bedrag van f 20,02 5°. eene kennisgeving van den heer II. M. de Roos, dat hij deze gemeente metterwoon heeft verlaten en daarom aanspraak heeft op afschrijving van hoofdelijken omslag. Overeenkomstig het voorstel van Burgem. en Weth., wordt afschrijving verleend tot een bedrag van f 0,935. De Raad vereenigt zich zonder hoofdelijke stemming met de voorstellen van Burgem. en Weth.: '1°. om afwijzend te beschikken op het verzoekschrift van den heer J. van Dijke, om van de gemeente in eigen dom te verkrijgen, het stuk gemeentegrond ten westen van de school B, aan het Kerkhof, voor 80 cent de M2.om daarop burgerwoonhuizen te stichten. Burgem. en Weth. achten het ook in verband met het gedane bod niet in het belang der gemeente, zich van dat terrein te ontdoen; het wordt thans gebruikt als boom- kweekerij en zou later, zoo noodig, kunnen worden ingerigt tot speelplaats voor de school B of voor het zetten van een of ander gebouw, waaraan voor de gemeente behoefte mogt bestaan 2°. om Burgem. en Weth. te magtigen tot het doen leggen eener hulpbrug over de ICarnemelksvaart, overeen komstig een daarvan overgelegd plan, en hun daarvoor een crediet te verleenen van hoogstens f 200; 3°. om een bouwvalligen muur tusschen de boomkweekerij achter de Kleine kerk en het erf dier kerk af te breken en dien te vervangen door eene haag; 4°. om eenige onderhoudswerken te verrigten in eene kamer in het woonhuis van den hoofdonderwijzer Oosterman, welk werk herhaalde malen door den Gemeentebouwmeester is voorgesteld, doch dat met het oog op de financiën telkens is uitgesteld en waarvan de kosten ongeveer ƒ100 bedragen. Thans kunnen die kosten worden gevonden uit het bedrag voor onderhoudswerken van de gebouwen voor het lager onderwijs op de begrooting voor 1884 uitgetrokken, omdat de aanneming daarvan voor de gemeente voordeelig is geweest 5°. om aan den heer O. de Bruijn, op de gewone voor waarden voor onbepaalden tijd in erfpacht uit te geven tegen 2 cent per M2. in het jaar, eene oppervlakte gemeentegrond, groot ongeveer 6 M2., verkregen door het overdekken eener openliggende vroon, gelegen tusschen de hem in eigendom toebehoorende huizen in de Poststraat en de Meelstraat. De Voorzitter deelt nog mede: 1°. dat op den 18 November 1.1. zijn opgenomen de boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger, waarbij bleek dat deze in orde waren en er zich in kas bevond eene som van f 4364,553; 2°. dat op den 17 November 1.1. is aanbesteed het maken van een nieuw windwerk aan de brug buiten de Zuidhaven poort en dat de minste inschrijver is geweest H. J. Koevoets voor f 260, aan wien het werk is gegund. Yoor kennisgeving aangenomen. De heer van Kinschot brengt namens de daartoe benoemde Commissie verslag uit omtrent de gewijzigde begrooting van het Burgerweeshuis voor 1884, bedragende in ontvang en uitgaaf f 12680,20. De Commissie adviseert tot goedkeuring daarvan. Dienovereenkomstig wordt besloten. De Voorzitter brengt nog ter kennis van den Raad: 1°. dat de weg rond de gebouwen der steenbakkerij, overeenkomstig de door den Raad verleende magtiging, is bestraat en dat de kosten daarvan ongeveer f 120 bedragen; 2°. dat op den 8 December a.s. zal plaats hebben de gewone zevenjarige verpachting van gemeente-eigendommen. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Na omvraag sluit de Voorzitter de vergadering. Snelpersdrukkerij van H. LAKENMAN te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 6