-UW INSPECTIE ENGELSCH. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVERTENTIEN. den 6 October aanstaande, VISITEKIARTJES. centralisatie. De afdeeling voor kunst hield zich bezig met de vraag, of in de volksschool het teekenen onder de verplichte vakken moet worden opgenomen. Deze vraag werd bijna eenparig bevestigend beantwoord. In de hygiënische afdeeling was de Aziatische cholera, haar oorsprong, verbreiding, behandeling en wering, het hoofdonderwerp der debatten. In de sectie, waai de middelen tot onderdrukking van misdaden behandeld werden, hield de heer Holyoake een verhandeling over de mogelijkheid, om tuchthuizen en gevangenissen in hun eigen kosten te laten voorzien en ze zelfs produc tief te maken. Men begint zich weder over het optreden der fenians ongerust te maken. De Standard heeft uit Brussel ver nomen, dat weder allerhande aanslagen zijn beraamd, welke in het aanstaande seizoen, wanneer in Londen dik wijls een dikke mist heerscht, zullen uitgevoerd worden. Men zal het op het leven van eenige leden der konink lijke familie en op dat van politieke mannen gemunt hebben. Een bekwaam ingenieur, die vroeger bij de nihilisten in dienst is geweest, vervaardigt thans voor fenians de bommen, welke zij noodig hebben om be doelde misdaden te plegen. Ook verneemt men, dat O'Donovan Rossa een belooning heeft uitgeloofd voor dengene, die hem het beste middel verschaft om het Parlementsgebouw in de lucht te laten springen. De tot dusverre met dit doel aangeboden plannen werden onvoldoende geacht. De aanslagen tegen de openbare gebouwen te Londen, Dublin en Manchester zullen of gelijktijdig of achtereenvolgens geschieden, naar gelang van omstandigheden. Uit Durban wordt aan de Times geseind, dat lord Derby het ontslag van den heer Mackenzie heeft aan genomen. Vervolgens wordt gemeld, dat de Transvaalsche regeering aan de Boerenhoofden in Zoeloeland gelast heeft den weg naar de kust zooveel mogelijk open te houden. Op een gedeelte van Swaziland wordt door de Boeren aanspraak gemaakt, dat zij beweren van Pondo gekocht te hebben. De heeren Rhodes en Bower, de Kaapsche regeeringscommissarissen, uit Bechuanaland naar Kaapstad teruggekeerd, berichten den gouverneur, dat de Transvaalsche regeering het schenden der wes telijke grens wel kan, maar niet wil beletten. Ook deelen de genoemde commissarissen mede, dat de Boeren zich aan nieuwe gruwelen schuldig maken. De heer Robinson heeft lord Derby van een en ander in kennis gesteld en om instructies gevraagd. F r a n k i* ij k. Te Lyon is een vergadering van werklieden gehouden, die thans zonder werk zijn. Door ongeveer 10,000 personen werd deze vergadering bijgewoond en het slot der beraadslaging was, dat een deputatie naar den burgemeester der stad werden gezonden, aan wien hunne grieven kenbaar werden gemaakt. Daar het antwoord van dezen aan de deputatie niet geruststellend genoeg toescheen, zond zij een telegram aan den minister-president, den heer Ferry, met het verzoek aan het gemeentebestuur van Lyon te belasten, onmiddellijk de werkplaatsen voor- de werklieden zonder werk te openen, gelijk de burgemeester had beloofd. De heer Ferry antwoordde, dat hij zich niet in deze quaestie kon mengen, omdat hierover het gemeente bestuur had te beslissenhij had daarom den minister van binnenlandsche zaken met het verzoek der werk lieden in kennis gesteld. Dinsdag moest een vergade ring plaats hebben om over het antwoord van den heer Ferry te beraadslagen. Ten gevolge der cholera en de quarantaine in den laats.ten tijd is de nood sterk toegenomen. Gemengd Buitenlandseh Nieuws. Het Hof van Florence heeft uitspraak gedaan over de medeplichtigen aan de woelingen der anarchisten te Rome; 53 werden bij verstek veroordeeld tot 2y2 jaar gevangenisstraf en 4000 frs. boete, 2 (die nog geen 20 jaar oud zijn) tot 15 maanden gevangenis straf en 2000 frs. boete, 1 tot 17 maanden gevange nisstraf en 2000 frs. boete. Twee der beschuldigden waren ziek en zullen later terechtstaan. Cholera. De Capitale vraagt, waarom de Paus niet liever wat doet voor Napels, en zegt, dat zijn milddadigheid jegens Rome zuiver politiek is. Uit Odessa wordt bericht, dat in het naburige dorp Dofinowka de cholera is uitgebroken. De Russische Regeering tracht de zaak geheim te houden. De Sultan heeft zeven Turksche medici aangewezen om deel uit te maken van den internationalen gezond heidsraad. De mogendheden willen die heeren niet in den raad dulden, wel tijdelijk als adviseerende leden, met het oog op de cholera. De wereldtentoonstelling te Antwerpen in 1885 kondigt zich als een werkelijke strijd om het leven aan, op het gebied van voortbrengselen van den handel. Ziehier een nieuw bewijsDe aanvragen voor plaatsen in de machinegebouwen zijn zoo talrijk, dat het uit voerend comité een vergrooting van 8000 vierkante meters aan de in aanbouw zijnde galerijen heeft moeten toevoegen. In Duitschland vooral bemerkt men deze beweging al meer en meer. Dagelijks vormen zich comités en onder-comités buiten het gouvernement om. Antwerpen zal in 1885 het volkomen welslagen van een der wonderbaarlijkste uitvindingen van dezen tijd kunnen aanschouwen. De proefnemingen van telepho- nische verbinding op grooten afstand, die men gemaakt heeft, met het oog op de muziekuitvoeringen gedurende de tentoonstelling, hebben geheel aan de verwachtingen van het comité der electrische afdeeling beantwoord een concert, uitgevoerd in de Vauxhall te Brussel, heeft men kunnen hooren aan het Oosterstation te Antwerpen, d. w. z. op een afstand van 50 kilometers. De pastoor van Saint-Roche te Parijs, die met groote plechtigheid in zijn kerk den 200sten verjaardag van den sterfdag van den grooten Corneille wil herdenken, heeft aan de leden van het Thé&tre-Frangais een uit- noodiging gericht om te wiJJen bijdragen in de kosten van een mis, die den 1 October, den sterfdag, zal gelezen worden. De artisten zijn tegelijk uitgenoodigd door hunne tegenwoordigheid de plechtigheid te ver- hoogen. De invitatie is door allen aangenomen. Mr. A. Heemskerk, rechter in de Internationale Rechtbank in Egypte, is na expiratie van zijn verlof weder naar Kaïro teruggekeerd. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 25 Sept. 1884. Nederland, Werkelijke Schuld 2>/a pCt. 65^/ld dito dito 3 dito dito 4 1017/1G dito dito 1878 4 1015/iS Premie-Leening Stad Rotterdam 3 België, dito Stad Antw. '74 3 983/s Spanje, Obligation Buitenl. 1869/70 l1//, 573/,t dito dito 1876 2 46l/2 Portugal, dito Buitenl. 1853/80 3 4913/iG Rusland, Obl. Hope f Co. 1798/1815 4 100>/2 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 84 Obligatiën 1866 1000 5 99 dito 1860 2e L. 100 4'/a Obl.-Leen. 1867/69 4 827/1G Staatsleening 1866 5 128'/4 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 66'/4 dito dito 5 öö11/^ dito in Zilver 5 677/ls dito dito 5 67 dito in Goud 4 Staatsleening 1864 1421/2 Italië, Inschrijving 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 83/16 Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 Mexico, dito 1851 3 23'/4 Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 1223/8 Baltische Spoorw. Aand. 3 569/J6 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 89 Poti Tillis Obligation 1000 5 949/j6 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 573/8 Amerika, Illin. Cert. van Aandeel PRIJZEN VAN COUPONS. Oostenr. in papier f 20,80 dito in zilver - 20,80 Eng. Div. per - 11,60 Russen in Z. R. Amerik. Dollars Papier Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 25 Sept. 1884. Per Hectoliter. 6,75 a Jarige Tarwe Nieuwe dito 1884 Zomertarwe Rogge 1884 Maartsche Gerst 1884 Winter dito 1884 Zomer dito 1884 Haver 1884 Paardenboonen Witte boonen Bruine dito 1884 Schokker-Erwten Kleine dito 1884 Koolzaad - 6,75 a - - 5,7o a - - 4,50 a - - 4,75 a - - 4,50 a - - 2,50 a - a - IW* - 2',47i/i 7,25 7,50 6,50 4,75 5, 4,75 3,50 9,— a - 10,— a - 8,- a - 8,50 Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 25 Sept. 1884. Boter laagste koers 0,70 per 5 ons. hoogste - 0,75 5 Kip-Eieren laagste - 1,25 stuks. hoogste - 1,25 25 Van 19-26 Sept. 1884. Geboren: Een dochter van A. Uil en J. M. Dekker. zoon J. G. Vingerhoed en C. van Dongen. dochter C. Arts en M. Sies. zoon H. Lochmans en C. van Diest. dochter A. van As en C. Brouwer. zoon F. Catshoek en M, Ruselaar. Gehuwd: J. C. Trijselaar, 22 j., j.m. en M. v. d. Have, 19 j., j.d. Overleden: J. Kanaar, 59 j., ongeh. z. A. M. Harteke, 77 j., wed. A. van Verre. N. de Jonge, 2 m., tl. ZEKTIJDiJVGEN. VERTROKKEN: 26 Sept. Welcome", kapt. Wallis, van Zierikzee naar Engeland. op het schoonmaken van water leidingen, vroeger op peil gedolven slootenzijlen enz. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het WATER- SCHAP SCHOUWEN vestigt de aandacht op de aangeplakte afkondiging van de INSPECTIE op op het schoonmaken van waterleidingen de vroeger op peil gedolvene slooten, zijlen enz., alsmede op de in 1883 voorgeschreven bedelving. Met het oog op de groote behoefte die bestaat aan cene onbelemmerde toestrooming van het water naar het Stoomgemaalbeveelt het met den meesten aandrang aandat Ingelanden vóór dien dag zich van hunne verplichtingen kwijten, Kullende zonder eenige verschooning tegen de nalatigen worden geverbal iseerd. Zierikzee, 4 September 1884. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, J. L. DE JONGE, Voorzitter. C. VAN DER VLIET Dz.Ontvanger-Griffier. 100 stuks voor 50, 60, 80 cent en één gulden, allen in net étui. Bovenstaande worden steeds geleverd ter Snelpers drukkerij van H. LAKENMAN te Zierikzee, alsmede door den Boekhandelaar A. C. DE MOOIJ. Koop voor slechts X.al de volgende Handleiding ter beoefening der Engelsche Taal, door J. v. d. BEEK en F. M. CO WAN. 3e druk. 3 deeltjes. Prijs X.80. 1ste Afd. Spraakkunst. 2de Afd. Opstellen. 3de Afd. Leesboek. En dan nog daarbij The IVewshoy, beroemd Engelsch werk. Prijs ƒ1. Vooral voor hen, die reeds een weinig met de Engelsche Taal bekend zijn, is dit eene uitstekende gelegenheid, zich verder zonder hulp van Onderwijzer te oefenen, de luttele uitgaaf van slechts 1. brengt u later duizendmaal voordeel aan. Op ontvangst van een Postwissel van slechts X. waarbij staat: Engelsche Taal, worden al de boven genoemde franco thuis toegezonden. SU. SROXiXiE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang bij de Vischmarkt te Rotterdam. Gouden Medaille Tentoonst. Amst. 18S3. II Hotter dam. Het gemakkelijk bereidbaar CACAO- POEDElt A. DRIESSEN is van de beste cacao- boonen gemaakt en blijkens attesten der heeren F. J. DUPONT, Med. Dr., S. IIOOGEWERFF, Dr. Phil, te Botterdam en D. DE LOOS, Dr. Phil, et Pharm. te Leiden, vei'dient het uit een gezondheidkundig oog punt de voorkeur boven de met potascli bereide, zoogenaamd zuivere oplosbare, Cacaopoeders. Alom verkrijgbaar.

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 3