DE BESTE," Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVERTENTIEN. Waterschap Schouwen. li. &OÖLE ZOON VISITEKAAR TJES. De Groote Engelsche en Duitsche Dictionnaires de productiekosten; daarin ligt eene ramp voor de arbeidende klasse. In Engeland zijn reeds vierhonderd vergaderingen over deze zaak gehouden. De heer Gladstone weigerde tot dusver zich uit te laten, voordat de Staten van het vasteland, waar de uitvoerpremie van kracht is, zich verklaard zullen hebben. Tot prins Bismarck wendde zich de deputatie om eene audiëntie, na zijn terugkeer uit Polen. Verschillende staatslieden van de liberale partij zullen te Bei-lijn eene meeting beleggen, om de vorde ring te ondersteunen. De deputatie bracht het allereerst een bezoek aan het Berliner Tageblatt, om de ondersteuning dei- liberale pers in te roepen. Zij zal zich voornamelijk in verbinding stellen met de werklieden van liberale vereenigingen, niet met de sociaal-democraten. Rusland. Maandag zijn de drie keizers bij elkander gekomen. Onder het prachtigste zomerweder kwamen aan het station te Skiernewice Maandag reeds vroegtijdig tal van Russische generaals en grootwaardigheidsbekleeders bijeen om de gasten van den czaar te ontvangen. Om kwartier voor één uur kwam de czaar in Oosten- rijksche generaals-uniform, gevolgd door zijne beide zonen, alsmede door de grootvorsten Wladimir en Nikolaas, die eveneens van de Oostenrijksche huzaren uniform en orden voorzien waren. Om één uur kwam de keizerin in hoogst smaakvol toilet met de groot vorstin Maria Pauwlowna op het perron. Onmiddellijk daarop reed de trein het station binnen, waaruit keizer Frans Jozef in Russische uniform en met Russische ordeteekens versierd, stapte. De czaar ging hem tegemoet, de keizers omhelsden en kusten elkander driemaal, daarop kuste de keizer van Oostenrijk de keizerin en de grootvorstin de hand, waarna hij zich tot het gevolg van den czaar richtte. Om 4 uur kwam keizer Wilhelm aan, die met dezelfde plechtigheid werd ontvangen. Vooral werd opgemerkt dat keizer Alexander zeer voorkomend was ten opzichte van prins Bismarckte 7 uur had een diner plaats, waaraan de drie keizers deelnamen. De groote buitenlandsche bladen, waaronder in de eerste plaats de Duitsche, bevatten kolommen druks over de samenkomst der drie keizers te Skierniewice en de beschouwingen hierover, alsmede de veronder stellingen omtrent het doel der samenkomst blijven natuurlijk niet uit. Het Journal de St. Petersbourg allereerst beschouwt de keizerbijeenkomst als de bezegeling der reeds be staande overeenstemming tusschen de drie rijken en als een nieuwere waarborg voor het behoud van den vrede. De bijeenkomst zegt het blad verder dient niet tot het sluiten van een formeel verbond noch tot het treffen van bijzondere overeenkomsten, maar bij elke nieuwe quaestie, welke aan de orde komt, zullen voortaan de drie monarchen niet verdeeld, maar eens gezind zijn, ten einde gemeenschappelijk op te treden, waar aller belangen op het spel staan of het eens te worden waar de belangen uiteenloopen, zoodat de orde, recht en vrede door allen worden gewaarborgd. Voor de drie volken is de keizerbijeenkomst de waarborg voor een zekere ontwikkeling. Wederkeerig zal men dit gelijkelijk bevorderen en daarbij zullen allen een waakzaam oog houden op het stoken van anarchisten en rustverstoorders, die geen eerbied hebben voor de wet. Gemengd Buitenlandscli Nieuws. Te Nantes is de royalist Cazenove de Pradine tot afgevaardigde gekozen met 895B stemmende Bona- partist Chénard kreeg 3932 stemmen. Met gold de vervanging van den overleden Bonorpartist Gaudin. Cholera. Gedurende koning Hnmberts verblijf te Napels werden spijzen en dranken voor zijn tafel met extra-treinen uit Rome gezonden, zelfs water uit de fontein-Trevi. Van 1 Sept. af werden 5757 personen door de ziekte aangetast en daarvan stierven tot 13 Sept. 3297, de soldaten niet medegerekend. De Paus heeft nog eens 10,000 frs. voor de noodlijdenden gezonden. Sedert Gladstone's komst in Schotland is de verkoop van zijn portretten verbazend toegenomen. Te Edinburg verkocht een firma in een paar dagen voor ruim 300 pd. st. aan stuivers-photographieën. Bradlaugh voerde het woord in een meeting van ongeveer 40,000 personen in het Victoria-park te Londen. Hij verklaarde o. a., dat, indien men de uit breiding van het kiesrecht thans niet toestond, men zich die eenmaal zelf zou verschaffen. Bradlaugh was nog nooit zoover gegaan om het Hoogerhuis te willen afschaffen, maar het erfelijkheidsbeginsel in de wet gevende macht keurde hij af. Het tegenwoordige Hoogerhuis was een despotische instelling. De meeting nam moties aan, waarin het «onbeschaamd veto" van de pairs een «aanleiding tot revolutie" werd genoemd. De invoer van Frankrijk gedurende de 8 eerste maanden van '84 bedroeg 2,970,157,000, de uitvoer 2,040,432,000 frs. Voor dezelfde periode van '83 waren die cijfers 3,104.354,000 en 2,190,772,000 frs. Te Berlijn wordt tegenwoordig als haute nouveauté aan het «kunstlievend" publiek een soort poppen ver toond, Androïden of Künstliche Menschen genaamd. De een teekent op meesterlijke wijze de buste van Lode wijk XV, een tweede bespeelt een klavier, een derde schrijft zeer duidelijk met pen en inkt enz. daarenboven ademen allen als menschen. Deze Androïden zijn in de vorige eeuw vervaardigd door den instrument maker Jacquet Droz. Toen de president van de Fransche Academie van Wetenschappen in de jongste zitting Chevreul geluk- wenschte met zijn 99en verjaardag, antwoordde Chevreul na de gewone dankbetuiging: «dat het hem verheugde het geheim te kunnen verklappen, waaraan hij zijn lang leven te danken had, namelijk aan zijn matigheid." Een visscher te Beaulien bij Nizza heeft een belang rijke vangst gedaan. Hij heeft namelijk in zijne netten, doch niet zonder groote moeite, twee groote haaien gevangen. Het bureau van de New- York Herald te New-York meldt per telegraafEen storing in den dampkring zal waarschijnlijk met buitengewone hevigheid de noordkusten van Groot-Brittannië alsmede de kusten van Noorwegen tusschen den 15den en 17den dezer bereiken en zal vooral op den Oceaan gedurende de geheele week stormachtig weder veroorzaken. De dicipline in Duitschland. In de National Zeitung van 10 September leest men: De twee soldaten van de Landwehr, die geweigerd hebben bij de jongste manoeuvres in een beestenwagen te stijgen, en die zich per telegraaf tot den keizer gewend hebben om zich hierover te beklagen, zijn beiden tot acht jaren opsluiting veroordeeld Bij de jongste manoeuvres in het district Kempen werd een officier bij een landbouwer ingekwartierd. Hij was zeer vermoeid en hongerig en het duurde hem wat lang eer het eten gereed was. Hij verzocht daarom de boerin hem eenige spiegeleieren klaar te maken. Zij voldeed terstond aan zijn verlangen en verscheen weldra met twee mooie eieren op een helder gepoetsten spiegel. De officier liet zich ook deze spiegel eieren best smaken. Verscheidene Parijsche doctoren en medische studen ten, die der Italiaansche regeering wegens de te Napels woedende cholera hunne diensten hebben aangeboden, hebben van den Italiaanschen minister Mancini bericht ontvangen, dat hij geroerd was over dit menschüevend aanbod, doch dat thans te Napels 150 geneesheeren zijn, welk aantal voldoende is. De Russische schilder graaf Zichy is te Skierniewice ontboden om een groot tableau van de samenkomst der drie keizers te vervaardigen. Enkele dagen geleden kwamen twee negers, naar de laatste mode gekleed, en die het Fransch zeer goed uitspraken, bij den drukker-graveur Lesertisseux te Parijs met twee gegraveerde koperen platen, welke dienen moesten voor het afdrukken van biljetten van tien gourdes (honderd francs ongeveer) van de Bank van Haïti. De negers zeiden, dat zij gezonden waren door den president van Haïti om voor een bedrag van twee millioen aan bankbiljetten te laten vervaardigen. Zij hadden, naar zij beweerden, in last zich tot een drukker te Londen te wenden, doch zij gaven aan een Franschen drukker de voorkeur. De heer Lesertisseux, die deze bestelling zeer aanlokkelijk toescheen, nam aan het werk uit te voeren voor de som van 3000 francs. Om zeker van de zaak té zijn, begaf hij zich echter naar den prefect van politie om te informeeren of hij er geen kwaad mede kon die bestelling uit te voeren en of deze individuen, wier naam of adres hij niet kende, het recht hadden bankbiljetten te laten maken. Men raadde hem aan met het afdrukken der bil jetten te beginnen, ten einde geen argwaan te geven. Intusschen telegrafeerde men naar Port-au-Prince, de hoofdstad der republiek Haïti, en het antwoord luidde, dat niemand van de Bank aldaar in last ontvangen had bankbiljetten te laten maken. Daar de twee negers Donderdag terug zouden komen bij den drukker om het eerste gedeelte der bestelling in ontvangst te nemen, hadden zich vooraf twee politie-agenten bij Lesertisseux vervoegd om de negers te arresteeren. Zonder eenige tegenspraak volgden zij de agenten naar het politie bureau en verklaarden aldaar Laroque te heeten, ver volgens dat zij broeders en van Port-au-Prince afkomstig waren. Op de overige vragen zeiden zij alleen tegen over den rechter van instructie te zullen antwoorden K erkiiieuws. De Commissie tot het vormen van eene voordracht voor Kerkelijk Hoogleeraar te Groningen heeft het volgende drietal opgemaakt, in alphabetisclie volgorde E. C. Jungius te Leeuwarden; Dr. W. C. van Manen te Zierikzee; Dr. J. Rietsma te Hoogezand. Van 12—19 Sept. 1884. Geboren: Een zoon van C. Berrevoets en M. Legemate. dochter J. C. Verschuur en M. Berrevoets. zoon A. Tromm en M. A. Michels. Overleden: A. van Maanen, 4 j., d. Dringende aanbeveling' tot be taling der verschenen termijnen van het Dijkgeschot 1884. De Ontvang er-Griffier C. VAN DER VLIET Dz. Het KANTOOR van llllr. D. VAN DER VLIET, Advocaat en Procureur te Middelburgis aldaar gevestigd Vlasmarkt L No. 14. berichten, dat van af heden de renten der déposito's worden gesteld als volgt: op 5 dagen zicht 2'/2%, 1 maand opzeggens 3%, 3 maanden dato 3 1 jaar dato 3i/a%, terwijl tevens gelden tegen solied onderpand op billijke voorwaarden zijn te bekomen. 100 stuks voor 50, 60, 80 cent en één gulden, allen in net étui. Bovenstaande worden steeds geleverd ter Snelpers drukkerij van H. LAKENMAN te Zierikzeealsmede door den Boekhandelaar A. C. DE MOOIJ. wie kan ze voor een spotprijs gebruiken? 1. N i e u w g r o o t Engelsch-Mollandsch, Molhmiiscli-Èti^elscli WoordenboeK, .tevens bevattende eene overgroote menigte Woorden over verschillende vakken van Wetenschap, Kunst en Nijverheid, volgens de behoeften van onzen tijd, naai' de beste bronnen bewerkt, 2 deelen, 1744 pag. compres over 2 kolommen, gebonden in één heel linnen band. Prijs f 6,50, voor slechts f 3,öO. Franco thuis voor slechts f 3,70. 2. Nieuw groot Dnitsch-Hollandsch, Mol- landsch-Duitsch Woordenboek, volgens I. M. Calisoh, bewerkt door J. M. Müller, 2 deelen, in één band. Prijs 5,voor f 1,90. Franco thuis voor f 3S05>. No. 1 en 2 te zamen genomen voor den spot prijs van f 5 franco thuis. Wie het niet onverschillig is, om het beste voor ei en appel te kunnen bezitten, profiteere hiervan. Werkelijk waar, 't is zeldzaam dat de meest gezochte Engelschc en Duitsche Woordenboeken voor minder prijs worden aangeboden. Talm dan ook niet, doch maak thans Postwissel over, waarbij staat Aanbieding Woordenboeken, Verkrijgbaar bij D. KOULIS, Bazaar van Goed- koope Boeken, Hang bij de Vischmarkt, te Rotterdam.

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 3