Buitenland. lÊURS^ÊOlARKTBERICHTEW. Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVERTENTIEN. Frankrijk. Wegens liet ontbreken van belangrijke berichten uit China begint men zich in Frankrijk reeds bezig te houden met de aanstaande gewone bijeenkomst der Kamers, welke tegen half October zal plaats hebben, en met het programma van deze zitting. Nog drie begrootingen zijn nog niet onderzocht, waaronder die van het ministerie van buitenlandsche zaken. De rap porteur, de heer De Choiseul, heeft zijn ontslag ge nomen wegens eene oneenigheid met de meerderheid der begrotingscommissie en hij heeft zijn werkzaam heden weder hervat op voorwaarde, dat men het met den minister president eens worde over de wijzigingen, in de centrale administerie moeten worden ingevoerd. Ook de rapporteur over de begrooting van eeredient moet nog benoemd worden. Grroot-Brittan j e. Nog is de Britische ambassade te Berlijn zonder titularis en weder komt in het diplomatieke personeel van Engeland een plaats vacant. Lord Dufferin, de vertegenwoordiger van koningin Victoria te Konstanti- nopel, is tot onder-koning van Indië benoemd, ter vervanging van lord Ripon. Men herinnert zich de aanvallen tegen laatstgenoemde gericht tijdens de in diening en de behandeling der wet, waarbij aan in- landsche rechters in Indië dezelfde bevoegdheid wordt toegekend als aan de Engelsche magistraten om over de Europeanen recht te spreken. Lord Ripon stoorde zich toen niet aan dien tegenstand, de wet werd aan genomen, doch een en ander heeft toch aanleiding gegeven dat Lord Ripon besloten heeft zich terug te trekken. De dynamiet-mannen in Amerika schijnen volgens de door de Iersche en Londensche politie ingewonnen informatiën, weder woeliger te zijn dan ooit. Men moet ontdekt hebben, dat dynamietbommen geregeld uit New-York naar Engeland gezonden worden en dat welbekende agenten van O'Donavan Rossa met de overbrenging belast zijn. Thans worden alle passagiers van uit Amerika komende stoombooten aan een streng onderzoek onderworpen. De inlichtingen, welke aan het ministerie van binnen- landsche zaken zijn verstrekt, hadden ten gevolge dat buitengewone maatregelen van voorzorg genomen werden ter bescherming van den prins en de prinses van Wales, toen deze onlangs Newcastle en andere steden in het noorden van Engeland bezochten. In het gevolg van den prins en de prinses bevonden zich vier Londensche detectives, drie Dublinsche politie-agenten en twee agenten der geheime politie van Liverpool. Deze be ambten hielden zich dag en nacht bezig met het bewaken van de hun persoonlijk bekende dynamiet- mannen. Men wil dat de regeering niet zonder reden zoo handelt, en men gelooft dat een der onlangs ver oordeelde Amerikaansche moordenaars zijn voornemen heeft te kennen gegeven belangrijke onthullingen te doen. B e 1 g i e. De schoolwet, die zoovele gemoederen in beweging heeft gebracht, is, gelijk te verwachten was, ook door den Senaat aangenomen. Yan de 66 leden, die tegen woordig waren, stemden 40 voor en 25 tegen het ontwerp; een lid onthield zich van stemming. Bij het uiteengaan van den Senaat was vóór het Parlementsgebouw wel een groote menigte bijeen, doch alles liep kalm af. Te Antwerpen hebben de ongeregeldheden zich Maandagavond herhaald. Op verschillende plaatsen zijn de liberalen en katholieken slaags geraakt. Gemengd Buitenlandsch Nieuws. Generaal Grant, de ex-president der Yereenigde Staten van Noord-Amerika, heeft aangenomen 20 artikelen over den Amerikaanschen burgeroorlog te schrijven voor het Century Magazine tegen een hono rarium van 100 pd. st. per artikel. Ten gevolge van de jongste financiëele crisis schijnt de financieële toe stand van den ex-president zeer geschokt te zijn. Het Britsche en buitenlandsche Bijbelgenootschap heeft in het afgeloopen boekjaar ontvangen de zeer aanzienlijke som van f 2,000,799. Het heeft meer dan honderd millioen bijbels uitgereikt, en, om nu ook den bijbel voor de armsten verkrijgbaar te stellen, zal er eene kleine volledige uitgaaf op goed papier, voor 10 cents verkrijgbaar gesteld worden. De reiziger dr. Boas, die voor het Berliner Tageblatt het hoogste Noorden van Amerika heeft bereisd, is na een verblijf van een jaar aan de Cumberland-Sond en aan de kust der Davisstraat van kaap Mercy tot kaap Raper te St. Johns aangekomen, om de reis huiswaarts te aanvaarden. Een geheimzinnige anarchist, wiens arrestatie te Bazel heeft plaats gehad, geeft thans der politie van verscheidene Europeesclie Staten tot de uitgebreidste nasporingen aanleiding. Den 19den Augustus is in de woning van den anarchist Pfau eene vreemdeling gevonden en in hechtenis genomen, die zich Wladimir Worowsky noemt en bij wien een scherp geladen revolver en twee kisten werden gevonden, welke patronenhulzen, papier en linnenpluksel, noodig voor het vervaardigen van ontplofbare stoffen, bevatten. Deze Worowsky werd herkend als degeen, die den 12 Juli tot 3 weken gevangenisstraf en daarna tot uitzetting was veroordeeld wegens het insluipen in een bewoond huis. Toen noemde hij zich Emile Rühle, beeldhouwer, geboren in 1858 te Ulm. In het laatste verhoor bekende hij, dat Worowsky en Rühle valsche namen waren, doch verklaarde, dat hij zijn waren naam nooit zal noemen. De gevangene moet een gevaarlijk anarchist zijn, die het Duitsche en Oosten- rijksche grondgebied om gewichtige redenen schijnt te vermijden. Alle pogingen worden gedaan om zijne identiteit vast te stellen. Hij is ongeveer 25 jaar oud, spreekt Duitsch en Fransch met een buitenlandsch accent en stond in den laatsten tijd in gemeenschap met verscheidene anarchisten, waarbij hij zich dan van den naam «Hamlet" bediende. Wegens de quarantaine aan de Spaansche grenzen zal het zevende congres van de «Association inter nationale artistique et littéraire" niet te Madrid maar te Brussel worden gehouden. Het congres wordt den 27sten September a.s. geopend en zal gehouden wor den in de zalen van het «Palais des Académies". Tal van feestelijkheden, waaronder een uitstapje naar Antwerpen en Brugge, zullen met dit congres, dat tot en met 2 October zal duren, gepaard gaan. Te Castletown Roche, in het Iersche graafschap Cork, heeft men in een put drie geraamten gevonden. Men is er bijna zeker van, dat deze het stoffelijk overschot zijn van mevrouw Steehan en van hare dochter en zoon, die in het laatst van 1877 spoorloos zijn verdwenen. Men vermoedt, dat een andere zoon dezer dame, die naar Australië is vertrokken, het drietal vermoord en in den put geworpen heeft. Het water werd nog onlangs gebruikt, maar had sedert geruimen tijd een vreemden bijsmaak, en daar nu de put zoo goed als droog was, werd hij schoongemaakt. Op deze wijze dus kwam men tot de vreeselijke ontdekking. De directeur van den vuurtoren te Christiania, Rye genaamd, heeft een verbetering aan de lantaarns van zijn toren aangebracht, die ook voor andere noordelijke landen belangrijk mag worden geacht. Men weet dat deze lantaarns des winters veel van hun lichtkracht verliezen door sneeuw en ijs, die zich aan het glas hechten, zoodat de glazen des winters aanhoudend met in pekel gedrenkte doeken moeten afgegeveegd worden. Rye heeft nu na dikwijls herhaalde proeven, een mechanisme gevonden, dat door een luchtstroom ijs en sneeuw verhindert zich aan het glas te hechten. Zijn stelsel is reeds door de Zweedscbe regeering aan genomen en zal bij alle groote Zweedsche vuurtorens in toepassing worden gebracht. Een tweewieler is op dit oogenblik bezig een reis om de wereld te doen. Hij had drie maanden noodig gehad om van San Francisco tot Buffalo te rijden, en zou te New-York scheep gaan naar Londen, dwars door Engeland rijden naar Huil en vandaar weer per boot tot Hamburg, waar de groote reis begint door Duitschland, Oostenrijk en Bulgarije naar Constantinopel; na eene audiëntie bij den snltan, wordt de reis door Klein-Azië naar China vervolgd. Er wordt echter bij gemeld, dat Stevens, zoo heet deze avontuurlijke Ame rikaan, toen hij San Francisco verliet, nog '158 pond woog en te Cheyenne gekomen 25 pond in gewicht was afgenomen. Wel had hij te Buffalo weer 3 pond er bij gekregen, maar als dat in gelijke mate zoo is blijven afnemen, is de man geheel weg vóór hij in Europa aankomt. Te Falmouth zijn drie matrozen, de eenige over gebleven personen van de «Mignonette", welk schip bij de Linie is vergaan, gearresteerd onder beschuldi ging van een hunner makkers vermoord te hehben. Zij bekennen zelf, dqt zij hun lotgenoot, die van uit putting en gebrek, na achttien dagen op zee in een sloep rondgezwalkt te hebben, in een delirium lag, gedood en zich met zijn bloed hun dorst gelescht hebben, terwijl zij zich met zijn vleesch hebben gevoed. Een zangeres der opera te Parijs, die zeer schoon is, maar slecht zingt en daardoor meer de oogen dan de ooren van het publiek streelt, ontving op een morgen een prachtige bouquet van een bezoeker der opera, die steeds in een der eerste loges was gezeten en van wien zij meermalen ondubbelzinnige teekenen van afkeuring had waargenomen. De bouquet was van het volgende briefje vergezeld: «Mejuffrouw! Eindelijk kan ik u van ganscher harte mijn hulde aanbieden; ik ben doof geworden." De verschrikkelijke lotgevallen, welke de expeditie van luitenant Greely naar de Noordpool ondervonden heeft, ontmoedigen de ontdekkingsreizigers in geenen deele. Wel verre van door den jammerlijken afloop dezer expeditie afgeschrikt te zijn, maakt de heer Melville, hoofdingenieur bij de «Jeannette", toebereidselen om een nieuwe tocht te ondernemen, die den weg over Frans-Josephland zal kiezen. De New-York Jachtclub heeft voor de helft van het bedrag der kosten inge schreven. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 11 Sept. 1884. Nederland, Werkelijke Schuld pCt. 67% dito dito 3 79% dito dito 4 101 dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 100% België, dito Stad Antw. '74 3 Spanje, Obligatiën Buitenl. 1869/70 1% 57 dito dito 1876 2 Portugal, dito Buitenl. 1853/80 3 49% Rusland, Obl. Hope Co. 1798/1815 4 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 Obligatiën 1866 1000 5 dito 1860 2e L. 100 4% Obl.-Leen. 1867/69 4 Staatsleening 1866 5 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 dito dito 5 dito in Zilver 5 dito dito 5 dito in Goud 4 Staatsleening 1864 Inschrijving 5 Obl. Alg. Schuld 1865 5 Obligatiën Lond. 1865 5 dito 1851 3 99 130% 67'/. Italië, Turkije, Brazilië, Mexico, Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 Baltische Spoorw. Aand. 3 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 Poti Tillis Obligatiën f 1000 5 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 Amerika, Illin. Cert. van Aandeel Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 11 Sept. 1884. Per Hectoliter. f 6,75 a f 141% 90% 8'/i. 99% 23 1221%. 55>%« Jarige Tarwe Nieuwe dito 1884 Zomertarwe Rogge 1884 Maartsche Gerst 1884 Winter dito 1884 Zomer dito 1884 Haver 1884 Paardenboonen Witte boonen Bruine dito 1884 Schokker-Erwten Kleine dito 1884 Koolzaad 6,75 a - a - 5,75 a - 4,50 a - 4,75 a - 4,50 a - 2,50 a - 9,— a - a - 8,— a - a - 9315/lg 73 !5/m 57% 7,25 7,50 6,50 4,75 5,- 4,75 3,50 10,- 8^50 Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 11 Sept. 1884. Boter laagste koers f 0,60 per 5 ons. hoogste - 0,70 5 Kip-Eieren laagste - 1,05 25 stuks. hoogste - 1,15 25 Van 4—11 Sept. 1884. Geboren: Een zoon van H. Schults en P. de Voogt. M. Muste en J. Fonse. J. de Glopper en C. van Peenen. dochter J. Gloude en D. Enzlin. Overleden: J. van Huizen, 62 j., man van J. J. van Beilanus. M. H. Ringelberg, 8 m., d. E. Folmer, 28 j., vrouw van T. de Graaf. A. Trijselaar, 84 j., weduwn. H. Pannekoek, 6 m., z. ZEETIJDINGEN. BINNENGEKOMEN. ZIERIKZEE. 12 Sept. «Welcome", kapt. Wallis, van Liverpool. M. J. VAN DUKE e n J. VAN DER VLIET, die, ook namens wederzijdsche betrekkingen, hunnen hartelHKen danfc betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Dirksland, 11 September 1884. In de wat verband toe ge Oven reeds v gunning mitsdier geene voor 11' Zi f- aande bouw gehad d.d. 1 gecomi Uitg t.w.: 86, wcj tot uit den B ZlEKl

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 2