BIJVOEGSEL \T. se. b A BIJ)E VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD ZIERIKZEE, argang. I v K B u i t o n 1 a n d. ZIERIKZEESGIE GOURIIT. TE gehouden den 30 Augustus 1SS4, Voorzitter Mr. J. P. N. Ermerins, Burgemeester. Afwezig zijn de heeren Moolenburgh, deLooze, de Crane, Schneiders van Greijffenswerth en van Kinschot, allen buiten de gemeente; de eerstgenoemde drie met kennisgeving, j De voorlezing der notulen van het verhandelde in de vórige vergadering wordt aangehouden. De Voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen: 1°. twee brieven van de Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring der raadsbesluiten van den 28 Julij 1.1. tot af- en overschrijving van - en op een post der gemeente- begrooting voor 1884 en tot verkoop van gemeentegrond naast de R.-Kath. begraafplaats; 2". een brief als voren, berigtende dat hunne goed keuring op het raadsbesluit van 18 Junij 1.1. tot opheffing van het »Stoofpad" en verkoop van den grond daarvan, wordt verdaagd tot na de vaststelling van den ligger der wegen en voetpaden in deze gemeente; 3°. een brief als voren, waarbij de ontvangst wordt berigt van een afschrift der op den 8 Maart 1.1. vast gestelde strafverordeningena. op het bereiden en verkoopen van broodb. op het verkoopen van vleeschc. op de honden; d. op de havens; e. tot wijziging van die houdende maatregelen tegen de gevolgen van hooge vloedenf. tot wijziging van die tot verdeeling der gemeente in wijken en houdende voorschriften voor de ingezetenen tot het doen van aangiften noodig voor het bijhouden der bevolking registers; en waarin Gedep. Staten verklaren geen bedenking te hebben tegen de op denzelfden datum vastgestelde ver ordening op het schutten van vee, waarbij de vroegere strafverordening op dat onderwerp is ingetrokken. Yoor kennisgeving aangenomen, met de mededeeling van den Voorzitter, dat Burgem. en Weth. tot de afkondiging dezer verordeningen zullen overgaan tegelijk met die der overige strafverordeningen, als die zullen zijngoedbevonden; 4°. een brief van hetzelfde Collegie, waarbij zij mede- deelen, te hebben ontvangen, afschriften der verordeningen betreffende a. de algemeene politie; b. de voorkoming en blussching van brand; c. de markten; d. het begraven en de begraafplaatsen; e. eene wijziging der verordening op het invoeren, bewaren en vervoeren van ligt ontvlambare vloeistoffen en dat het hun wenschelijk voorkomt, dat die verordeningen worden gewijzigd overeenkomstig eene bijge voegde nota van bedenkingen. De Voorzitter zegt, dat deze nota is gesteld in handen der Commissie voor de strafverordeningendie daarop heeft geantwoord en daarna in handen van de Raads commissie, die de verordeningen vroeger heeft onderzocht, welke Commissie mede haar gevoelen heeft medegedeeld. Hij stelt voor, de nota en de rapporten ter inzage van, de leden te leggen om die in de eerstvolgende vergadering te behandelen. Alzoo besloten 5°. een brief van de Commissie voor de grindwegen in Schouwen, waarbij deze verzoekt, dat de bijdrage voor den aanleg van nieuwe grindwegen in Schouwen, dooi den Raad van 1885 tot 1906 toegekend, bedragende ƒ413 'sjaars, ter voering van een geregeld comptabel beheer, telken jare bij den Secretaris-Penningmeester zal worden gestort uiterlijk in de maand April. De Voorzitter merkt op, dat de Raad eene bijdrage heeft verleend tot een maximum van 600; dat evenwel ten gevolge van de verkregen rijkssubsidie niet dit bedrag, doch slechts 413 'sjaars door de gemeente behoeft te worden bijgedragen. Yoor kennisgeving aangenomen; 6°. een brief van den heer J. T. Betho, houdende dankbetuiging voor zijne benoeming tot waagmeester; 7°. een schrijven van den heer A. Tuijtel, waarin hij dankzegt voor zijne benoeming tot afslager en keurmeester op de Vischmarkt. Voor kennisgeving aangenomen; 8°. een verzoekschrift van den heer J. van Dijke Hz. om een stuk gemeentegrond aan de zuidzijde van het Kerkhof ten westen van het woonhuis van den heer L. Karreman, van de gemeente te koopen voor 80 cent per M2., ter bebouwing met burgerwoonhuizen. Gesteld in handen van Burgem. en Weth. om prseadvies; 9°. een adres van den heer W. van den Berg, oester handelaar te Bruinisse, waarbij hij te kennen geeft, dat hem bij raadsbesluit van 23 Julij 1.1. eene verlenging van 2 jaren is gegeven van den pachttermijn der vooroevers ten zuiden van Schouwen, met vergunning om in »de Val" eene bewaarplaats van oesters te maken,, mits betalende daarvoor 50 jaarlijks boven de gewone pacht; dat deze verlenging van pacht voor hem als van geene. waarde is, in verband met de kostbare werken, die adres sant in »de Val" wenscht uit te voeren, door het aanleggen van eene bewaarplaats voor zijne oesters, ter beoordeeling van den omvang waarvan hij eene schetsteekening over legt, waaruit al dadelijk is op te maken dat hij groote kosten moet maken; dat hij bij het ongunstig resultaat der tot heden genomen proef, waaraan nog niets dan financiëel verlies verbonden niet zonder aarzeling overgaat om het voor deze zaak in gebruik zijnd kapitaal nog aanzienlijk te vergrootenten einde alsnog te trachten aan deze industrie ook hier levensvatbaarheid te geven, hetgeen met het oog op de uitbetaling van velerlei kosten van arbeid en vervoer, al dadelijk voor de gemeente van overgroot belang mag worden geacht en in 't vervolg voor haar ruime baten zal kunnen afwerpen; dat het evenwel juist met het oog op de te doene groote uitgaven voor hem zeer bezwarend zoo niet onmo gelijk zou zijn, 'sRaads beschikking zooals zjj daar ligt, te aanvaarden, niet zoozeer omdat de termijn van pacht met slechts twee jaren verlengd is, maar veeleer door de IE N: Geboorte- !s 60 Cent. ,t betaald, 25 Ct. j* LAKEIVMAJV. met zeventien leer- in vijf groepen af- is aangesteld voor 1. I, de heer A. J. irniek, van den heer heeft verlaten, zijn ^esthetica, den heer leed man, die del m behanger S. aaii de Gerbrandstraai mis binnengetreden, ingen, daar hij er ter in het ten uit- dochter des huizes, dat de deur van Op de vraag wat senpad, achtervolgd vden bewoner des Lt achterhaalde. De ïeidshalve aan de gevolgd onderzoek bezoeker nog niets uit eene naburige ering van de Kon. •e, de harmoniezaal Us gebruikelijk, de ioe o.a. was voor- d. Ballotage voor Nauwelijks hoorde ïals de leden, ter werd, dat hij niet hij flegmatiek »wis oord dat er »geld zijn zak en stopte 3, erbij voegende mendal zoo schoon ■tje zich onder at rium plaatste. daden, enz. ierstrein tusschen schapen heen, die tan had gedreven. De reizigers waren nenkomst zijn ver vallen. Men vond it en zij erkenden voor een krachtige De Haagsclie kroniekschrijver der N. G. Ct. schrijft: Men zegt, dat het nog wel eenige maanden kan duren vóór dat de Grondwetsherzienings-voorstellen aan de orde zullen komen. De aanstaande /openingsrede", geen troonrede, zal aan de Staten-Generaal alleen de wijziging van art. 198 aankondigen als dadelijk aan staande en voor het overige het uitzicht op meerdere wijzigingen der Grondwet als in een niet ver ver wijderd verschiet voorstellen. Nog in September zullen de wijziging van art. 198 en de Voogdij wet bij de Kamers ihkomen en verder eenig financiëele wetten, waaronder naar ik hoor een tabaksbelasting, bijna gelijkluidend aan de vroeger ontworpene. Met deze werkzaamheden en met hetgeen nog voor 7 de invoering van het strafwetboek noodig is, zal de Kamer wel tot na Nieuwjaar bezig blijven. Eerst dan zou de Grondwetsherziening aan de orde komen indien niet inmiddels een partiëele ministeriëele crisis de Regeering noodzaakt zich met andere meer spoed- eischende zaken bezig te houden, of wanneer niet door gebleken onwil om tot financiëele hervormingen mede te werken, de Tweede Kamer vóór Januari wordt ontbonden. Wat ik u hier schrijf zijn de woorden, die een der ministers dezer dagen bezigde, toen hem naar den vermoedelijken loop van zaken en de aanstaande cam pagne werd gevraagd. Vóór de algemeene Grondwets herziening moet de financiëele quaestie worden opgelost. Dat is 't programma voor 1884-'85. Directeuren der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid hebben op zich genomen, te overwegen wat er kan gedaan worden tot het behoud en de ontwikkeling der kunstnijverheid bij de inlanders in de koloniën en daartoe de medewerking in te roepen van het Bataviaasch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen. staat van het Gouvernement der Vereenigde Staten, van de Nationale vereeniging der katoenplanters en van de stad New-Orleans. Voor deze onderneming zijn zeer belangrijke fondsen beschikbaar gesteld. Aan de tentoonstelling is verbonden een afdeeling voor tuinbouw, waarvoor een kolossaal tentoonstellingsgebouw en uit gestrekte gronden zijn aangewezen. Een groot aantal prijzen zijn voor vruchten en planten uitgeloofd. Het kan voor de Nederlandsche boomkweekers en bloemisten van belong zijn aan die tentoonstelling deel te nemen, voor welk doel de in te zenden voorwerpen weldra zullen moeten worden opgezonden. Voor Nederland is tot vertegenwoordiger voor de afdeeling tuinbouw dezer tentoonstelling benoemd de heer J. H. Krelage te Haarlem, bij wien programma's in de Fransche taal en zooveel mogelijk nadere inlichtingen zijn te bekoment Een Koninklijk besluit bepaalt dat aan officieren van gezondheid en militaire apothekers, die in bevor dering alleen worden voorbijgegaan, omdat zij niet geacht kunnen worden de vereischte .Jtunde voor den hoogeren rang te bezitten, of omdat zij den aange geven diensttijd missen, of om deze beide redenen te zamen, bij hun bevordering ouderdom in rang toegekend wordt boven degenen, die hen voorbij gingen. Deze bepaling is echter niet toepasselijk op officieren van gezondheid der tweede klasse en militaire apothekers der tweede klasse, die tien jaar na de dagteekening hunner benoeming tot officier bij het Indische leger nog niet geacht kunnen worden de vereischte kunde voor den hoogeren rang te bezitten. Aan de tooneelschool te Amsterdam is het jaarlijksch toelatings-examen afgenomen aan vier van de veertien candidaten, die zich voor den nieuwen curcus hadden aangemeld. Ééne slaagde voor klasse II, de drie anderen zijn voorloopig toegelaten in kl. I (de laagste). Twee leerlingen zullen bovendien voor 't eerst de vaklessen volgen. Van de vijftien van het vorig jaar overgebleven leerlingen bezoeken dertien opnieuw dè school, zoo- Di'dt gemeld, dat in .v,..6v, „ooiy cca uesbeavagen uit Schuls door het I schichtig worden van de paarden, van een aanzienlijke hoogte in de Inn is gestort. Behalve de koetsier en een knecht van het hotel Belvédère, waren op den j omnibus drie Duitsche en twee Londensche reizigers gezeten. Eerst bleef de wagen nog aan den vooruit- I stekenden heuvel hangen, doch weldra tuimelde hij en I kwam in de diepte terecht. De twee Engelsche reizigers j bleven voor dood aan den oever der rivier liggen, de anderen werden met den verpletterenden omnibus in I het water geslingerd. Opmerkelijk genoeg kwam de koetsier met zijn paarden er zonder letsel afde meeste reizigers waren echter zwaar verwond, vooral een der Engelschen en de hotelknecht, die in levensgevaar verkeert. De beestentemmer Belliano is te Calais, terwijl hij met zijn vrouw in de leeuwenkooi was, door een dei- wilde dieren aangevallen. Hij bleef zeer bedaard, liet eerst zijn vrouw de kooi verlaten en bracht toen 't woedende dier tot gehoorzaamtïid. Zijn schouder i was echter zwaar gekwetst. i China.. Uit Yokohama wordt gemeld, dat aldaar van de Chineesche Regeering een kennisgeving ontvangen is, dat zij den oorlog verklaard heeft aan Frankrijk. Nog altijd wordt, zooals men weet, de dwaze komedie door Frankrijk volgehouden, dat men met China niet in oorlog is. Het doel daarvan is, dat de Regeering alsdan haar gang kan gaan, zonder machtiging der Kamers te vragen, daar aan deze het recht om oorlog te verklaren of aan te gaan is voorbehouden. Blijkt dit bericht uit Yokohama officieel te zijn wat we echter betwijfelen, daar China eer reden heeft om vrede te vragen, dan om oorlog te verklaren dan zouden de Fransche kamers weldra bijeen moeten komen, om over het aannemen der verklaring te be-

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 5