IAM BIJVOEGSEL happij. am, BIJ DE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD ZIERIKZEE, alt en. uilerieën, ü'kt dooi en druk, storisch- or C. H. ruk, die ■s—politie, If 3.90. enlist en boeken, Bderheden aar stout werken, zameii fik Werk den veel bekomen. Nos. en nen van ld. 12.u. 12.— 12.— 12.— 12.- 12.— 12.— en. 11.—u. 11. 12.— 11.— 11. 12.— 11.— IIERIHEESCHE COIIRIIT. yehouden den 11 CTulij 1S84. Voorzitter Mr. J. P. N. Ermerins, Burgemeester. Afwezig zijn de lieeren Moolenburglivolgens kennis geving- buiten de gemeente, Schneiders van Greijffenswerth W. A. Ochtman en de Crane. De notulen van het verhandelde in de voorgaande twee vergaderingen worden voorgelezen en goedgekeurd. De Voorzitter zegt, dat deze vergadering door hem is belegd op lcorteren termijn dan de wet bepaalt, ter vast stelling van de staten van oninbare posten van den hoof- delijken omslag en de hondenbelasting en ter behandeling van een spoedvereiscliend voorstel van Burgem. en Weth., betreffende levering van straatkeijen voor de gemeente. Hij deelt daarna mede, dat zijn ingekomen: 1°. een brief van den Directeur van het Kabinet des Koningswaarbij deze aan den Raad de betuiging van Z. M. dank overbrengt voor de bij adres van 25 Junij '1884 betoonde deelneming bij het treurig sterfgeval van Z. IC. II. Willem Alexander ICarel Hendrik Frederik, Prins van Oranje 2°. een brief van de Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 18 Junij 1.1. tot onderhandsche verpachting van de visscherij in verschillende wateren aan J. Fondse. Yoor kennisgeving aangenomen; 3°. de door den Gemeente-Ontvanger opgemaakte staten van oninbare posten, van den hoofdelijken omslag over 1883 ten bedrage van 435,37, over 1882 ad ƒ1,165 en over 1881 ad 8,49 en van de hondenbelasting over 1883 ten bedrage van f 28. Deze staten voorgelezen zijnde, worden onveranderd vastgesteld. De Voorzitter schorst de openbare vergadering. Ka de heropening deelt hij mede, dat op den 27 April 1.1. is aanbesteed, het leveren van 32000 stuks straatkeijen en dat de minste inschrijver is geweest L. van den Eijnden te Roermond voor 47,72 per 1000 stuks, aan wien de levering is gegund dat bij de levering gebleken is, dat een zeer groot deel der keijen, wat de maat en de kleur betreft, niet aan het bestek voldoen dat bij benadering de niet voldoende keijen de helft der te leveren hoeveelheid bedragen en de door den aannemer te beloopen boete derhalve op f 480 gerekend wordt; dat de aannemer, hiervan kennis gekregen hebbende lieeft verzocht, dat de keijen voor zijne rekening voorloopig zouden worden geborgen en dat niet tot sortering zou worden overgegaan vóór zijne overkomst naar Zierikzee; dat met die sortering dan ook gewacht is, tot de over komst van den aannemer naar hier; dat Burgemeester en Wethouders daarop de zaak met hem hebben besproken en dat vervolgens door hem eene schikking is voorgesteld; dat deze schikking hierin bestaat, dat de aannemer de geheele door hem afgezonden lading keijen, ten bedrage van ongeveer 38000 stuks, aan de gemeente afstaat, tegen eene som van f 38 per 1000 stuks en vergoeding van de door hem betaalde kosten der aanbesteding ad f 60,60 en mits hij dan worde ontslagen van de aanneming en al de gevolgen daarvan dat Burgemeester en Wethouders dit aanbod aannemelijk achten, daar zij in elk geval de keijen zeer goed voor de gemeente kunnen gebruiken en dat zij, meenende dat de Raad in deze zaak dient te besluiten, mitsdien voorstellen, dat hij besluite dit aanbod aan te nemen. Na eenig-e beraadslaging, waarbij de heeren van Manen, Boeije, Zuurdeeg' en de "Voorzitter het woord voeren over de wijze van uitvoering van het te nemen besluit en de heer de Jonge inlichtingen vraagt omtrent den prijs der keijen op maat volgens het bestek, wordt overeenkomstig het voorstel besloten; wordende de wijze van regeling dezer zaak overgelaten aan Burgem. en Weth. De Voorzitter deelt daarna mede, dat Burgem. en Weth. zoo spoedig mogelijk zullen overgaan tot de bestrating van de Nieuwe Boogerdstraat. De ingekomen rekeningen over 1883 van het Harmonie gezelschap aKunst en Eer" en ran den straatweg tusschen Zierikzee en Brouwershaven, worden tot onderzoek en verslag gesteld in handen van de heeren de Jonge, Goe- mans en de Looze. Bij monde van den heer Boeije wordt namens de Com missie van onderzoek verslag uitg-ebragt, omtrent de rekening en balans der gasfabriek over 1883. Overeenkomstig het advies der Commissie worden onver anderd goedgekeurd de rekening der fabriek in ontvang op f 23781,335 in uitgaaf op 23279,55° met een goed slot van 501,78 de winst- en verliesrekening, aanwijzende eene winst over 1883 van f 945,16; en de balans, bedragende aan baten en lasten 53507,86° en waaruit blijkt, dat de fabriek nog aan de gemeente gedebiteerd staat voor 52398,74, De Voorzitter doet omvraag. De heer Goemans wijst er op, dat hij het wenschelijk acht, in deze dagen van warmte, nu de cholera zich in Europa vertoont, hoewel hij hoopt dat er voor ons land geen gevaar zal zijn, dat eenige voorzorgen worden genomen, waarom hij het Dagel. Bestuur in overweging geeft, een naauwlettend toezigt te houden op het reinigen der riolen en mestputten en op het wegnemen van ophoopingen van vuil in de gemeente, en tevens om eene behoorlijke hoe veelheid ontsmettingsmiddelen in voorraad te nemen in het ziekenlokaal of op het Raadhuisten einde die hij voor komende gelegenheden dadelijk beschikbaar te hebben. De Voorzitter zegt den heer Goemans dank voor dezen wenk, deelt mede dat door Burgem. en Weth. reeds een verscherpt toezigt op het zuiveren der riolen wordt ge houden en verzekert, dat hij deze zaak nader bij Burgem. en Weth. ter sprake zal brengen. De Voorzitter sluit daarna de vergadering. Snelpersdrukker^' van H. LAICENMAN te Zierikzee. door Delft, alwaar de dienstdoende schutterij aan den in gang der gemeente, na aankomst van het Lijk, eerbiedig op .het territoir ontvangen door de Wethouders van Delft, i in den stoet plaats namde Burgemeester der gemeente I bleef, als graf bewaarder, in de kerk. Het kerkgebouw, belegd met een rouwtapijt, was op het oogenblik van aankomst van den Lijkstoet, reeds geheel gevuld met hen, die op eenigerlei wijze aan de plechtige teraardebestelling deelnamen. ,I)e kist, onmiddellijk gevolgd door Z. M. den Koning, wordt met langzamen tred binnengedragen en op de baar geen trek op zijn wel verouderd maar nog vol gelaat ver ried zijne gewaarwordingen. De kist, ontdaan van den rouwtooi, doch bedekt met twee kransen en een kruis van bloemen, werd allengs zichtbaar en zonk langzaam in het Koninklijk graf. Hierna wisselde Z. M. eenige woorden met den Hertog van Saksen Weimar en verliet toen het kerkgebouw met de overige vorsten. Eenige oogenblikken later kwam de Vorst Von Wied terug en gaf aan den opper-ceremonie- meester den wensch te kennen de verzegeling in den grafkelder bij te wonen. Hij daalde mede af en bleef nadat el- --jiwiiS de inspectie afgeloopen. Wij hadden een kind aan boord, dat wegens een hevigen uitslag al het aanzien had van een poklijder. Dat kind werd natuurlijk beneden weggestopt en daarvoor een Japansche bediende, die toevallig niet op de rol van het scheepsvolk vermeld stönd, in de plaats gesteld, om het personeel voltallig te maken, want de geneesheer telt de personen, en met dat cijfer valt niet te smokkelen. Een ernstiger geval echter ontstond uit de afwezigheid van een der passa-

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 5