CACAO A. DRIESSEN, Buitenland. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVERTENTIEN. Uitkeering Dividend 1883 Naamlooze Vennootschap „Eendracht" R. KOOLE ZOON Rotterdam. overbleef. Den directeur der inrichting gelukte het eindelijk het oproer te dempen. De drie schuldigen hebben zich aangemeld en daar hunne daad, de Fransche driekleur te veranderen in de vlag der Bourbons, geen jongensstreek is, zal hun een vrij ernstige straf worden opgelegd. In een huis van de Rue de la Consolation te Brussel is weder een treurig drama afgespeeld. Voor eenige maanden had zich aldaar een gezin uit den Elzas gevestigd. De man was slotenmaker, doch daar voor hem geen werk was te vinden, moesten zijn vrouw en hare zuster, die bij het echtpaar inwoonde, in hare behoeften voorzien door uit werken te gaan. Tusschen man en vrouw ontstond oneenigheid, tengevolge waarvan Frangois - zoo heet de slotenmaker - de echtelijke woning verliet. Geruimen tijd woonde hij in het departement Meurthe et Moselle, waar hij werk had gevonden. Zijn vrouw had in langen tijd niets van hem vernomen, zoodat zij verwonderd opzag, toen zij de vorige week Donderdag haar man eensklaps voor zich zag. Hij kwam haar overhalen hem te volgen, doch zij wilde aan dit verzoek geen gevolg geven, wel wetende, wat haar te wachten stond. Vrijdagmiddag met de beide vrouwen in een vertrek zijnde, viel Frangois haar eensklaps aan, in de eene hand een revolver en in de andere een dolk houdende. Op de alarmkreten der vrouwen kwamen de buren toeschieten, die de vrouwen verlosten. Beiden hadden echter reeds zooveel steken en schoten ontvangen, dat haar leven in gevaar ver keert. De moordenaar werd gearresteerd, toen hij op 'tpunt stond zich den hals af te snijden. Frankrijk. De openbare gezondheidstoestand maakte Maandag een der onderwerpen uit, waarover de regeering in de Kamer van Afgevaardigden inlichtingen had te ver strekken. De heer Hérisson antwoordde op de vraag van een der leden, dat de gezondheidstoestand te Toulon en te Marseille niet verergerd isdie te Parijs is uit muntend en de Minister achtte het daarom niet ge wettigd het nationale feest van 14 Juli uit te stellen. De heer Jules Ferry deelde mede, dat hij Maandag morgen de officiëele stukken betreffende het tractaat van Tientsin ontvangen heeft. Daarin komt o. a. de belofte voor om Tonkin te ontruimen. In een rapport van generaal Millot wordt bevestigd, dat de aanval der Chineezen op Langson op verraderlijke wijze ge schiedde en er reden bestaat om voldoening te eisclien wegens schending van het tractaat. Van dit advies is aan China mededeeling gedaan en thans wordt daarop antwoord verwachtmaar in elk geval is de regeering besloten, om de rechten van Frankrijk nadrukkelijk te verdedigen. Op deze mededeelingen van den Minister verklaarde de heer Blancsubé van verdere vragen af te zien. De heer Granet vroeg verlof de regeering te mogen inter- pelleeren op den dag dien de heer Jules Ferry daar voor zou willen vaststellen. De Minister-President antwoordde, dat het debat nog vóór de vacantie zal plaats hebben. Spanje. Omtrent den gezondheidstoestand van koning Alfonso zijn de berichten verschillend. Nadat men eerst had medegedeeld dat de koning tot herstel van zijn gezond heid een zeereis van twee maanden moest maken, werd van een anderen kant gemeld, dat de koning in goeden welstand verkeerde. Thans verneemt men weder, dat zijn gezondheidstoestand zorgbarend is, en dat bij op raad zijner geneesheeren naar Betelu zal gaan om er de zwavelbaden te gebruiken. Betelu, in Navarre, 38 kilometer van Pampeluna gelegen, is een dorp van niet meer dan 600 inwoners. Gemeugd Buitenlandsch Nieuws. De Temps deelt onder reserve een bericht uit Souakim mede, volgens hetwelk Gordon in handen van den Mahdi gevallen en door zijn eigen soldaten ver moord zou zijn. In de Fransche bladen wordt thans weer druk gesproken van dr. Burqs methode om de cholera te bestrijden door het opnemen van koperzouten in het lichaam en het inademen van koperhoudende dampen. Men weet, dat de geleerden het nog niet eens zijn over de vraag of koper als antidotum tegen epidemieën werkelijk dienst kan doen. Burq is daarvan ten volle overtuigd en beroept zich op een aantal koperfabrieken, waarvan de werklieden steeds vrij bleven van cholera, typhus enz. Ruim 5000 personen woonden de terechtstelling van Marino te Napels bij. Toen het lijk was weggebracht, doopten een aantal hun zakdoek in het bloed en een student in de medicijnen nam een deel van den schedel mede. Op 4 Augustus en volgende dagen zal de «Inter national Arbitration and Peace Association" te Bern bijeenkomen. Onder meer zal gehandeld worden over internationale scheidsgerechten, neutraliseering der zeestraten, internationale rechtbanken, internationale ontwapening enz. Voorzitter der Vereeniging is mr. Hodgson Prath, secretaris Lewis Appleton. Twee Engelsche dames zijn per velocipede van Port Maurice (Italië) naar Boulogne-sur-Mer gereden. Zij deden er 46 dagen over. De bewoners van Genève protesteeren in een adres aan den Raad van State tegen het socialisten-congres, dat in de volgende maand aldaar gehouden zal worden. De onderteekenaars verzoeken de regeering het houden van dit congres in het kanton te verbieden. De choleraberichten luiden weder minder gunstig. Te Toulon zijn van Zaterdag tot Zondagavond 19 lijders aan de cholera bezweken, terwijl in den nacht van Zondag op Maandag weder 9 personen als overleden aan deze ziekte zijn aangegeven. Te Marseille zijn Zondag negen personen aan de cholera bezweken, in het geheel 15 in 24 uren. In het tijdelijke hospitaal zijn Zondagnacht een twintigtal lijders opgenomen. Te Marseille zijn Zondagmorgen 115 Italianen aan boord van de «Sampiero" gegaan om naar Napels te vertrekken. INGEZONDEN, Rotterdam, 10 Juli 1884. Gisteren avond op de Kruiskade Zomer-théatre Afd. Ned. Tooneel -eene première van het kluchtspel van Julius Rosen, vertaald door L. Mutters: »Een ideaal". Waarlijk geen ideaal-stukEen samenraapsel van flauwe, onmogelijke uiën, een stuk zonder eenig ver band en zonder eenige strekking. »Een ideaal-man moet bezitten loyauteit, karakter, smaak, gevoel en vooral fantaisie". Zulks vinden wij voorgesteld in den persoon van zekeren Schellen, die op de onmogelijkste wijze zich voorstelt aan Mej. Emilie Vermeulen, gelo geerd bij haar oom Karei Vermeulen, haar het hof maakt en haar ten slotte «krijgt". Schellen wilde geenszins op gewone wijze een aanzoek doen en, bij een eventuëel blauwtje, zich als een ware romanheld, een kogel door den kop jagen of zich verdrinken, doch had zich ten doel gesteld door omgang in den huize, haar zijn hart te doen. kennen, om dan, bij mogelijk refus, daarna als een gewonde vogel de vleugels te laten hangen, en op eene andere plaats genezing voor die wonde te zoeken. Otto Lehner, commissaris van politie, is verliefd op de dochter des huizes: Ida Vermeulen, doch hem wordt hare hand door de ouders geweigerd, uithoofde het een man is zonder loyauteit, gevoel en vooral fantaisie. Voor Schellen de gelegenheid Emilie's hart te veroveren, door op allerlei wijze Otto aan Ida te verbinden. Gelukkig dat het stuk op Duitschen grond het levenslicht zag en wij den politie-commissaris als Duitsch type mogen aannemen, want diergelijk mislukt, ploertig en walchelijk sujet zou voor een Nederlandsche type nog niet eens als parodie kunnen dienen. In hoeverre de heer Otto Lehner het initiatief heeft kunnen nemen, als proeve van geestigheid, te spreken vanmansch, wag, habben enz., is ons tot nog toe een raadsel en geeft een eenigszins geringen indruk dei1 scheppingskracht van 's mans hersenenmet be trekking tot 'tgenre: geestig zijn. Het stuk werd verdienstelijk gespeeld en 't succes van den avond komt toe aan den heer Jan C. de Vos (Schellen); de Faassens waren de coryphaeën van altijd; de heer Mutters speelde den renteniersrol met «schwung". Emilie werd vertolkt door |Mej. Cohen (début), die zich vrij aardig van hare rol kweet; schuilt er echter onder dat spel niet een weinig dilettantisme? «Een ideaal" was voor ons: niets; de vertaling een dwaas begonnen werk, en 't zou ons ook geenszins verwonderen en teleurstellen als deze nonsens ten spoedigste van het repertoire verdween. MINNY. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 10 Juli 1884. Nederland, Werkelijke Schuld 21/, pCt, dito dito 3 dito dito 4 dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 België, dito Stad Antw. '74 3 Spanje, Obligatiën Buitenl. 1869/70 l'/4 dito dito 1876 2 Portugal, dito Buitenl. 1853/80 3 Rusland, Obl. Hope Co. 1798/1815 4 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 Obligatiën 1866 f 1000 5 dito 1860 2e L. 100 4»/i 6713 815/i. 102»/u 103 ioo7/8 495/ia 100 Obl.-Leen. 1867/69 4 Staatsleening 1866 5 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 dito dito 5 dito in Zilver 5 dito dito 5 dito in Goud 4 Staatsleening 1864 Inschrijving 5 Obl. Alg. Schuld 1865 5 Obligatiën Lond. 1865 5 dito 1851 3 Italië, Turkije, Brazilië, Mexico, Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 Baltische Spoorw. Aand. 3 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 Poti Tiflis Obligatiën f 1000 5 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 Amerika, Illin. Cert. van Aandeel PRIJZEN VAN COUPONS. Russen in Z. R. Amerik. Dollars Oostenr. in papier f 20,70 dito in zilver - 20,70 Eng. Div. per - 11,60 Papier Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 10 Juli 1884. Per Hectoliter. 66'/, 655/a 67'/. 60'5/„ 845/x, «9 3/ 89'/, 65/i. 973/. 22'/, 126 8 8'/, 87'/, 923/, 55"/,. UVk f 1,19 - 2,'46'/, Jarige Tarwe f *r Nieuwe dito 1883 - 8,— a - 8,75 Zomertarwe - 7 Rogge 1883 6,— a - 6,75 Maartsche Gerst 1883 - 4,75 a - 5,— Winter dito 1883 - a - Zomer dito 1883 - 4,75 a - 5,— Haver 1883 - 3,- a - 4,- Paardenboonen - a - Witte boonen - a - Bruine dito 1883 i Schokker-Erwten - a - Kleine dito 1883 - k - Koolzaad - a - Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee van den 10 Juli 1884. Boter laagste koers f 0,6'0 per 5 ons. hoogste - 0,75 o 5 Kip-Eieren laagste - 0,60 25 stuks. hoogste - 1,25 Van 4—11 Juli Geboren: Een dochter van J. II. C. Heijse en L. E. Isebree Moens. Gehuwd: P. Stouten, 25 j., j.m. en B. Freeke, 25 j., j.d. Overleden: H. Landman, 61 j., man van H. Koopman. Bevallen van eene Dochter, Vrouwe C. P. VAN DER LEK DE CLERCQ, geboren Zegers Rijser. Zierikzee, den 10 Juli 1884. DER 's HlaAnda^s en Vrijdag;» der week, ten kantore van den Commissaris-Thesaurier Jhr. W. M. H. DE JONGE. berichten, dat van af heden de renten der deposito's worden gesteld als volgt: op 5 dagen zicht 2 Va 1 maand opzeggena 3 3 maanden dato 3%, 1 jaar dato 37,,%, terwijl tevens gelden tegen solied onderpand op billijke voorwaarden zijn te bekomen. (jonden Medaille Tent. Amsterdam 1883. Zie Attesten. Alom verkrijgbaar.

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 3