I beuss-ëftmarktberichten? V' ADVERTENTIEN. Openbare Verkooping STRANDGOEDEREN. een partij WRAKHOUT. Openbare Verkooping STRANDGOEDEREN. een partij WRAKHOUT. ~rjSITEKAARTJEST cle gezondheid. sedaan, dat het erheid niet de pzondheid. Die weersproken flen Pruisischen re gezondheids daad genoemd, ïaakt aan het I idheid nadeelige Irscheen in een !-tentoonstelling an dr. Ohausen, herdedigd wordt joogpunt van de Ihier wat deze ■ld bezighouden, Irkenhet on- ovover gebogen de naaimachine houding nemen fct gebruik der [wennen zij zich beweging met het organisme, vaaraan zoovele voeten moeten van de trap- Tweging brengen >t- als been- en vasthouden van k- en armspieren nswerkzaamheid zuivere lucht, f staatdaarom (ndboek gezegd naaimachines rechte houding, Jschiedt meestal dat de stoel, [best is een stoel iodige elasticiteit i goed steunpunt Ine gemakkelijke In in de pauzen, Lngen, behoorlijk ;eslagen worden, 3 werken, niet door te nauwe; nauw gebonden onderlij fsorganen ;en invloed uit, igen. Onder de laaimachine, die kele, die eenige ider haar waren ieders en zusters hem verzekerden, zebroken met de Ich wel bevonden tijd gebleven. De ;evolgtrekking te niet vermoeiende ïstoorden omloop kige ademhaling, wat de zitplaats men doen. Buitenland. louwen, ten einde iwer gelijken zou ie reden tot twist len duel kunt gij 5 als wreker van lenige mannelijke ;ders geleefd, zij euren zonder zich sedert gij mij n verleden bekend (.velen af", den naam Vassia Vasarhely op zijn ng hij het volgend zen en verbrand, zou 't mij nooit e van vrede met ns Vasarhely. zich meer gerust- erewoord, was hij zijde zijn geheim èt wreede noodlot l'soon zou datgene ijn huwelijksgeluk on was de Gravin Yordt vervolgd.) J uit» olil a 11 cl Op een schrijven van de Kamer van Koophandel te Frankfort heeft prins 'Bismarclt geantwoord, dat hij de klachten als zeer gegrond erkent, welke door de vertegenwoordigers van den Duitschen handel geuit worden over die punten in het Engelsch-Portugeesch tractaat betreffende den Congowelke bepaaldelijk den handel van Duitschland raken. De Rijkskanselier voegt er bij, dat hij aan de twee contracteerende gouvernementen heeft doen weten, dat Duitschland niet kon toestaan, dat die bepalingen op de Duitschers worden toegepast. Prins Bismarck zegt vervolgens, dat hij op 't oogenblik met de mogendheden, die het meest bij den handel met Afrika betrokken zijn, van gedachten wisselt over deze aangelegenheid, hetgeen waarschijnlijk tot een voldoende regeling der internatio nale betrekkingen met de Congostreek zal leiden. Oostenrij k-Hong(ar ij e. Het conflict tusschen de leden der linkerzijde en den president van de Oostenrijksche Kamer van Afge vaardigden is weder in zooverre bijgelegd, dat de linkerzijde weder aan de zitting heeft deelgenomen. Na de opening dei' zitting van Donderdag verklaarde de heer Tomaszczut, dat de linkerzijde overtuigd is, dat de wet over de kanaalverbindingen, waardoor het conflict is ontstaan, door de meerderheid is verworpen en dat er dus eigenlijk geen gevolg aan gegeven be hoort. te worden, doch tot zekerheid dat dergelijke incidenten zich niet meer zullen herhalen, stelde de leider der linkerzijde voor het reglement te wijzigen. De heer Smolke, president, handhaafde zijn recht om te beslissen aan welken kant de meerderheid zich bevindt. De verklaring van den heer Tomaszczut is in het proces-verbaal opgenomen. Dit betreurenswaardige incident is ten slotte geëindigd met het voorstel tot wijziging van het reglement in beginsel aan te nemen, waarmede de rechterzijde zich vereenigde. Grroot-Brittan j e. Vrijdag deelde de Minister van Buitenlandsche Zaken in het Lagerhuis mede, dat hij juist des namiddags inlichtingen betreffende generaal Gordon had ontvangen, doch dat hij den juisten datum van afzending dezer berichten niet kon aangeven. Uitgewekenen uit Berber en Korosko, te Assouan aangekomen, melden, dat bet op de wegen tusschen deze steden rustig was. Zij hebben op hunnen tocht geen enkele moeielijkneid ondervonden. Gordon doet met goed gevolg uitvallen. Hij geniet eene goede ge zondheid en is opgewekt. In dezelfde zitting werd tot den Minister ook een vraag gericht of er tusschen Frankrijk en de Inter nationale Afrikaansche Vereeniging, gevestigd te Brussel, een tractaat gesloten is, waarbij grondgebied aan Frankrijk is afgestaan, waarop lord Granville ant woordde, dat het bericht daaromtrent niet geheel juist is. De inlichtingen, door de regeering ontvangen, hebben een vertrouwelijk karakter, maar hij hoopt die weldra aan het Huis te kunnen mededeelen. Frankrijk. Er is nooit sprake van geweest, dat de troepen uit Tonkin naar Madagascar zouden gezonden worden, hetgeen door de bladen werd medegedeeld. De Kamer van Afgevaardigden zal te beraadslagen hebben over het rapport van de commissie, welke benoemd is ten gevolge van de interpellatie van den heer De Lanissan en zonder toestemming van het Parlement zal geen besluit worden genomen. Een krediet van vier millioen zal gevraagd worden tot dekking der bezettingskosten van Majunga en Tamatave en eenige punten aan de kust, de baai van Passandane en misschien een of twee punten van de oostkust; maar een expeditie naar Tananarive is men niet voornemens. Het is Waarschijnlijk, dat, wanneer de Hovas zullen zien, dat Frankrijk besloten is voorloopig de punten aan de kust te bezetten, die tot de voornaamste wegen leiden, dan zullen wij beginnen met ernstig te onderhouden. Gemengd Buitenlandse!! Nieuws. Het testament van de oud-keizerin Maria Anna van Oostenrijk, die onlangs te Praag overleed, is dezer dagen bekend geworden. Zij heeft twaalf millioen gulden vermaakt aan den ex-koning van Napels; verscheiden millioenen en een paleis in Italië aan den aartshertog Albert, en al haar juweelen en een rijke verzameling kostbaarheden aan keizer Frans Jozeph. Aan een aantal kloosters en geestelijke lichamen zijn voorts nog belangrijke legaten vermaakt. Een burgemeesters-verkiezing met hindernissen was dezer dagen een événement te Thornhill. Deze kleine Engelsche stad heeft natuurlijk ook haar partijen, die heftig op elkaar gebeten zijn en die bij deze verkiezing elk met een candidaat op de proppen kwamen. Toen het op stemmen aankwam, bleek het, dat beide par tijen even sterk waren. Er moest overgestemd worden, hetgeen geschiedde, natuurlijk met gelijk resultaat. Wederom werd gestemd en nogmaals gestemd, en candidaat A en candidaat B bleven zich met een gelijk aantal stemmen meten. Geen der partijen gaf het op, en men besloot te zien, wie liet 't langst zou uithouden. De Raadskamer, die niemand durfde verlaten, geleek een kampement. Men sliep op den grondmen nam er zijn droogje en zijn natje of - zooals de Duitschers zeggen - men »kneipte" ermen deed er alles dertig uren lang; maar tot de verkiezing van een burgemeester kwam men niet. Een oogenblik werd men zelfs handgemeen. Een der kiesgerechtigden had de zaal even verlaten, de tegen partij bezette onverwijld de deur om hem den terugkeer onmogelijk te makeneen vechtpartij volgde, die met de herovering van de deur en eenige bloedende neuzen eindigde. Eindelijk gaf een «gelukkig toeval" uitkomst. De vrouw van een kiesgerechtigde lag op het uiterste; de man werd aan het ziekbed ontboden, wilde hij zijn wederhelft nog voor 't laatst zien, en dit verzekerde de overwinning aan de tegenpartij, welker candidaat dadelijk daarop met één stem meerderheid tot bur gemeester werd gekozen. De Zweedscbe telegraafdirecteur der Rijksspooi'wegen, J. Storck, heeft eene uitvinding gedaan, die van groot nut bij de spoorwegen belooft te zijn. Hij heeft n.l. een apparaat gemaakt, waarmee men aan een station op een wijzerplaat kan aflezen, waar een in gang zijnde trein zich op den weg bevindt en met welke snelheid deze zich beweegt. Het apparaat zelf, dat, wat de constructie aangaat, het gemakkelijkst bij een schredenteller te vergelijken is, wordt aan den onder kant van de rail of een drempel vastgemaakt en staat door een telegraafdraad in verbinding met de op het station aanwezige wijzerplaat. Door de stooten, die de wielen op de rails doen, wordt een electrieke stroom door het apparaat, den telegraafdraad en de wijzerplaat op het station, wier wijzer in beweging komt, gesloten. Men heeft met het apparaat proeven genomen, die volkomen geslaagd zijn. Zelfs heeft men het getal der wagens, die op een zeker gedeelte der lijn passeerden, kunnen tellen. Het Hongaarsche Hoogerhuis heeft het wetsontwerp betreffende het bouwen van een nieuw parlementsge bouw met groote meerderheid van stemmen aangenomen. In het proces tegen den anarchist Proger, dat te Buda-Pest in de vorige week is behandeld, werd hij aan alle de hem ten laste gelegde feiten door de jury schuldig verklaard. Het gerechtshof veroordeelde den beschuldigde tot 15 maanden gevangenisstraf en 600 gulden boete, alsmede tot betaling der gerechtskosten. Prager heeft onmiddellijk appèl aangeteekend. l^ei'k- en 8cliool nieuws. Dr. D. W. Schuuring, pred. bij de Herv. Gem. te Bergen op Zoom, heeft bedankt voor het beroep naar Zierikzee. Benoemd tot onderwijzer te Bruinisse de heer J. A. Van den Tol te Oud-Beierland. Te 's Hage zal op 23 Mei een algemeene vergadering worden gehouden van dames, verbonden aan Zondags scholen van vrijzinnige richting. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 19 Mei 1884. België, Spanje, Portugal, Rusland, Nederland, Werkelijke Schuld dito dito dito dito 4 dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 dito Stad Antw. '74 3 Obligation Buitenl. 1869/70 1% dito dito 1876 2 dito Binnenl. Esc. 5000 1 dito dito Esc. 100 1 dito Buitenl. 1853/80 3 dito 5e Serie 1877 6 dito 6e Serie 1878 6 Obl. Hope Co. 1798/1815 4 Cert. Inschr. 6e S. 1855 Obligatiën 1866 f 1000 dito 1860 2e L. 100 Obl.-Leen. 1867/69 Staatsleening 1866 Oostenrijk, Obligatiën in papier dito dito dito in Zilver dito dito dito in Goud Staatsleening 1864 Inschrijving Obl. Alg. Schuld 1865 Obligatiën Lond. 1865 dito 1851 Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 Baltische Spoorw. Aand. 3 Jeles Griasi Obligatiën 5 Italië, Turkije, Brazilië, Mexico, Rusland, 5 5 th 5 5 5 5 5 4 5 5 5 3 pCt. 67i/4 78 1033/le 103 96% 451/g l 51i/2 99W,, 81 973/8 87% 7915/16 127% 663/1g 651=/,. 66'/i 663/4 84% 1433/, 90% ?15/i. 97% 193/, 1253/a 53% Orel-Vitebsk Obligatiën 5 Poti Tillis Obligatiën f 1000 5 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 8 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 Amerika, Illin. Cert. van Aandeel St. Paul en Pac. Ie Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. PRIJZEN VAN COUPONS. Russen in Z. R. 83I3/i« 73% 56%e 125 Oostenr. in papier f 20,05 dito in zilver - 20,65 Eng. Div. per - 11,60 f 1,20»/, Amerik. Dollars - Papier - 2,46 ROTTERDAM, 19 Mei 1 884. Tarwe. Matig aangevoerd, met weinig kooplust. Puike soorten tot vorige prijzen. Mindere 10 cent lager. Puike Zeeuwschef 8,50 a f 8,80 Mindere- 7,20 - 7,50 Rogge. Minder ter markt. In de puike soort tot goed vorige prijzen opgeruimd. Mindere als voren. Puike Zeeuwschef 6,40 a f 6,80 Mindere- 5,25 - 5,50 Gerst. Weinig aangebracht. Alleen puike Winter- en Zomer- ruimden vlug op. Mindere moeielijk te plaatsen. Puike Winterf 5,50 a f 6,10 Zomer- 5,20 - 5,50 Mindere- 4,20 - 5, Have r. In de zware blanke soorten, die evenwel weinig voorkomen, tot iets beter prijzen goed te verkoopen. Mindere moeielijk op te ruimen. Inlandsche kortef 5,10 a 5,60 lange- 4,20 - 4,60 Blauwe Erwten. Weinig ter markt. Met kleine vraag tot onveranderde prijzen. Puike Zeeuwschef 8,60 a 9, Mindere- 8,- 8,40 BruineBoonen. Meer aangeboden. In de puike soorten, die ichaarsch zijn, tot onveranderde prijzen. Puike Zeeuwschef 12,75 a f 13,25 Mindere- 8,50 - 10, Witte Boonen. Komen bijna niet meer voor. Puike Zeeuwschef 15,a f 16,25 Mindere- 8,50 - 11, Paardenboonen. Weinig aangeboden. Prijshoudend. Puike hardef 6,75 a f 7,20 Mindere- 6.-. 6,50 Heden avond overleed onze waarde Vader en Behuwd vader, de Heer GEORGE CHR1STIAAN BETHE, in den ouderdom van bijna 79 jaren. Zierikzee Namens allen, 18 Mei 1884. J. G. BETHE G.Cz. Volstrekt eenige kennisgeving. VAN De BURGEMEESTER-STRANDVONDER van Haam stede zal, op Vrijdag* 23 IVEei 1884, des morgens te ÏLÖ ure, (in plaats van Woensdag 21 Mei)op de Hofstede van den Heer I. van Zuijen bij Westenschouwenom contant geld, publiek ver koopen de navolgende GOEDEREN 420 JVoordsche DEELEN 82 RIBBEN, een vierkante BALK, lang 11 M.2 STENGEN, 2 GIEKEN, 2 RONDHOUTEN en De BURGEMEESTER-STRANDVONDER dei- gemeenten Haamstede en Burgh zal, op Woensdag Mei 1884.J des morgens te ure, op de Hofstede van den Heer J. Boot Wz. bij Burghsluis om contant geld, publiek verkoopen: 98 Noordsche JDEELEN, 6 RIBBEN1 eiken DEKBALK1 eiken PLAAT lang 8 M.1 eiken PAAL, een SLOEP, ongeveer 1000 K.G. IJZEREN BOUTEN en 100 stuks voor 50, 60, 80 cent en één gulden, allen in net étui. Bovenstaande worden steeds geleverd ter Snelpers- drukkerij van II. LAKENMAN te Zierikzee, alsmede door den Boekhandelaar A. C. DE MOOIJ.

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 3