Men begint op sommige scholen in Duitschland witte leien met roode lijnen in te voeren, die beter voor de oogen der kinderen moeten zijn. Een andere nieuwigheid op sommige Duitsche scholen zijn de zoogenaamde »kinhouders", toestellen die aan de bank worden vastgeschroefd en van boven een holte hebben, welke hooger of Inger geschoven kan worden en waarin de kin van 't schrijvende kind rusten moet, om zijn hoofd op den behoorlijken afstand, 35 c.M. van zijn schrift te houden. Het schrijven dat toch reeds, met zijn gevaren voor inktmoppen, zwarte vingers en strafwerk, zoo vaak een bron van verdriet is voor de lieve jeugd, wordt haar daardoor niet aangenamer gemaakt. Maar de heilzame 35 centimeter afstand moet er wezen. Verleden week is uit Egypte te Londen aangekomen de luitenant Wilford Lloyd, die de vlag overbracht, welke de Britsche troepen te Tokar hebben buit gemaakt. De officier, die den slag bij El Teb zelfheeft medegemaakt, ging naar Windsor om de vlag aan de koningin te overhandigen. Zoowel deze als prinses Beatrix legde veel belangstelling voor dit overwinnings- teeken aan den dag. De vlag is 41/2 voet lang en 3 voet breed. Aan de eene zijde draagt zij een Arabisch opschrift, meldende, dat deze vlag een geschenk van den Mahdi aan den gouverneur van Tokar is; aan de andere zijde is de spreuk geweven»Er is slechts één God en Mahomed is zijn profeet." Omtrent den raadselachtigen Mahdi of «profeet" Mohamed Achmet, die reeds sedert geruimen tijd meester van geheel Soudan is, zonder dat hij nog op eenigerlei wijze met de buitenwereld in aanraking kwam, weet de Köln, Ztg. thans weder iets nieuws te melden. Een koopman in wilde dieren te Kassola, die hem persoonlijk ontmoet heeft, zegt dat Achmet vroeger zijn collega was en als zoodanig de Europeesche diergaarden van wilde dieren uit Afrika voorzag en een uiterst sluw mensch wezen meet. Daar de legende der Muzelmannen zegt, dat de Mahdi of voorlooper van den grootsten profeet wratten op den rechterwang hebben moet, is Achmet onlangs werkelijk met deze bijzondere kenteekenen voor den dag gekomen. Een Duitscber, Scbandorper, was eerst clown van zijn vak en daarna kapperthans is hij de vertrouweling van den Mahdi, die evenals de dieren, waarin hij eertijds handel dreef, overdag slaapt en 's nachts voor de behartiging zijner zaken zorgt. Door de Polen in Galicië, Pruisen en Posen zal in dit jaar de sterfdag van den in 1854 ovei leden Poolschen dichter Kochanowski, die veel tot de ontwikkeling der Poolsche taal heeft bijgedragen, feestelijk herdacht worden. Te Posen is men voornemens in een der katholieke kerken dier stad een standbeeld van den dichter op te richten. De bekende sterrekundige Camille Flammarion vond, toen hij van Nizza naar Parijs terugkeerde, zijne woning geplunderd. De kasten waren opengebroken door dieven, die 's nachts door een balkonraam waren binnengedrongen. Zij namen eenige duizenden francs aan zilverwerk enz. mede. Gelukkig had mevr. Flam marion een kistje met effecten geborgen in een geheime kast, de eenige, die dan ook niet was geopend. Hoe schrijft men een tooneelstuk? Dreyfus, die over dit onderwerp te Brussel een conférence hield, had bij de voornaamste dramatische auteurs recepten gevraagd en hij las die voor. Dumas had ironisch geantwoord: »Ik laat het stuk door mijn medewerkers maken." Augier zeide: Men gaat te werk als bij het maken van een kanon. «Men neemt een gat en doet daar metaal omheen, of men neemt metaal en boort daarin een gat." Labiche ried: «Men neemt een boek papier, schrijft daarop het plan, de indeeJing en zorge voor een goede maag." Zola ried bij het maken van een tooneelstuk zich vooral niet aan een «charpente" te houden. Pailleron eindelijk herinnerde Dreyfus aan een fabel, die zijn zoon had bedacht «De ezel en de sijs." «Hoe legt gij het toch aan om te zingen?" vroeg de ezel. «ik doe den bek open en zeg: tü, tü, tü." «Welnu," zeide Pailleron, «gij zijt de ezel en ik ben de sijs. Ik doe den bek open en zeg: tü, tü. Daar hebt ge mijn antwoord." Een bewijs van dankbaarheid heeft een spoorweg beambte aan het station Meaux ontvangen. Men be richtte hem onverwachts, dat hij bezitter was geworden van 400,000 francs, welke som hem door een 80jarigen grijsaard was nagelaten, met wien hij geene enkele betrekking van bloedverwantschap had. liet legaat was alleen uit dankbaarheid geschonken; een jaar geleden was de oude man bij het instappen aan het station Meaux gestruikeld en had de gelukkige ambtenaar den gewonde goed verzorgd. Twee jonge mannen kwamen in gezelschap van een jonge vrouw te Rahnsdorf bij Erkner aan en namen hun intrek in het voornaamste hotel, voorgevende tooneelspelers te zijn. Het klaverblad bleef ook den volgenden dag en nacht in het hotel. Toen den 31 Maart de gasten niet uit hunne slaapkamers te voor schijn kwamen, trachtte de hotelhouder de deuren der kamers te openen. Deze waren echter van binnen gesloten en de logés lieten ondanks het harde kloppen niets van zich hooren. De kamers waren op de eerste verdieping gelegen, zoodat de waard eindelijk door middel van een ladder door het raam klom. Toen bemerkte hij, dat de tooneelspelers gevlogen waren zij hadden gedurende den nacht het bekende blijspel: «De weg door het venster" opgevoerd en als souvenir alle bedden medegenomen, die zich in de kamers bevonden. De bestolen hotelhouder vermoedde, dat het schoone klaverblad den weg naar Berlijn had genomen, waarheen hij zich ook per eerstvolgenden trein begaf. Daar gelukte het hem de drie zoogenaamde tooneel spelers in een hotel te ontdekken en door de politie te doen arresteeren. De gestolen bedden waren reeds beleend. De Paternoster-Row te Londen, waar Woensdag avond een hevige brand uitbrak, is een der volkrijkste buurten der City, terwijl aldaar ook het hoofdkwartier van den Engelschen boekhandel is gevestigd. In het begin dezer eeuw was die straat «het letterkundig hart" van Londen. Doch nog heden is zij de groote boekenmarkt gebleven. Drie der eerste uitgevers hebben er hunne inrichtingen, en uit Paternoster-Row worden alle boekverkoopers voorzien van de noodige deelen, die ze in commissie wenschen te ontvangen of besteld hebben. In het etablissement van de firma Pardon Sons, bekende boekdrukkers, is de brand ontstaan. Het vuur werd des avonds om 7 uur ontdekt en vóór midder nacht lagen een reeks huizen in de asch, alle werk plaatsen en magazijnen van een twintigtal handeldrijvende firma's. Dank zij der telegraaf, waren de brandspuiten spoedig op de plaats des onheils en was de brandweer in den kortst mogelijken tijd aan het weik. Echter kon wegens de smalle straten, waarin de pompen moesten werken, niet voldoende water gegeven worden, terwijl een sterke wind bovendien de pogingen der brandweer in den weg stond. In een oogwenk stond het blok huizen tusschen Newgate-Street, Paternoster Row en Ivry Lane in lichte laaie. De werkplaatsen van Pardon Sons waren in eenige oogen blik ken geheel vernield. De letterzetters, die nog voor hunne letterkasten stonden, hadden nog juist den tijd zich te redden, zonder zelfs hunne kleederen mede te nemen. Kapitein Shaw, hoofd der brandweer van Londen, dirigeerde zelf het reddingswerk. Gedurende vijf uren heeft de brand met eene ongekende hevigheid gewoed, ondanks de 25 gewone en 16 stoomspuiten, die ge bruikt werden om het vuur te bestrijden. Ook heeft men bij dezen brand gebruik gemaakt van een nieuwe Amerikaansche ladder, waarmede het water tot eene buitengewone hoogte kon gebracht worden, doch niets hielp. Te middernacht had de brand zijn toppunt bereikt. Drie a vierhonderd politie-agenten hadden toen moeite de menigte tegen te houden. Om één uur was men den brand meester. De schade is aanzienlijk. Zij wordt op een half millioen pond sterling geschat. Onder de magazijnen, die vernield zijn, behooren die van Blackwood Co. en van Pitman Sons, boekhandelaarsvan Williams, uitgever van muziek enz. De oorzaak van dit onheil is nog onbekend. PonyhaarDit uitvindsel der Parijsche mode is reeds wie zou het ooit gedacht hebben? tot den Transvaal doorgedrongen. Een Transvaalsche vrouw en ponyhaar het schijnt de grootste tegenstrijdigheid en toch ook daar zijn er zóó. Om haar te straffen voor die dwaasheid hebben de «stoere Transvaalsche trekkers en voortrekkers" er een woord op gevonden, dat niet galant moge klinken, maar zeer juist de be doeling weergeeft. Ponyhaar of idiotenfranje is het welbekende dameskapsel, waarbij het voorhoofd-haar kort afgeknipt en omlaag gekamd wordt, om in een strook franje of een rij krulletjes te eindigen. Wie in den Transvaal die afschuwelijke gewoonte volgt, waardoor menig welgevormd vrouwengelaat eene uit drukking van kinderachtige onnoozelheid of loerende slimheid verkrijgt, brandmerken zij Amstelaar, in de Arnh. Ct. herinnert er aan in hunne plastische taal met den naam van «gordijntjeskoppen". Van overdreven galanterie, zegt Amstelaar, getuigt deze naam niet maar wie kan op meer pittige wijze het afschuwelijk ponyhaar onzer dames veroordeelen De te Budapest gearresteerde redacteur van het blad der Radicale, Scheffler, heeft bekend dat hij in de vergadering in de nabijheid van W'eenen, waarin besloten is Hlubeek en Blöch te vermoorden, tegen woordig is geweest. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 7 April 1884. Nederland, Werkelijke Schuld 21/, Pct 66s/., dito dito 3 783 dito dito 4 1027/8 dito dito 1878 4 1027/a Premie-LeeningStad Rotterdam 3 99»5/i« België, dito Stad Antw. '74 3 98 Spanje, Obligation Buitenl. 1869/70 11/4 dito dito 1876 2 dito Binnenl. Esc. 5000 1 dito dito Esc. 100 1 Portugal, dito Buitenl. 1853/80 3 5115/ir dito 5e Serie 1877 6 dito 6e Serie 1878 6 Rusland, Obi. Rope Co. 1798/1815 4 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 Sl'/ic Obligatiën 1866 f 1000 5 973/ dito 1860 2e L. 100 4'/. 88C Obl.-Leen. 1867/69 4 80l/m Staatsleening 1866 5 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 65 dito dito 5 653/4 dito in Zilver 5 66"/ib dito dito 5 67 Va dito in Gond 4 Staatsleening 1864 Italië, Inschrijving 5 893/(R Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 815/u Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 985/a Mexico, dito 1851 3 2115/,,. Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 124"/^ Baltische Spoorw. Aand. 3 539/18 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 84I/4 Poti Tillis Obligation f 1000 5 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid [tal.-Spoorw. Obligatiën 3 b5,3/j6 Amerika, III in. Cert. van Aandeel 126% St. Paul en Pac. Ie Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. PRIJZEN VAN COUPONS. Oostenr. in papier f 20,75 dito in zilver - 20,77Va Eng. Div. per - 11,60 Russen in Z. R. f 1,20Va Amerik. Dollars - Papier - 2,44 ROTTERDAM, 7 April 1884. Tarwe. Matig aangevoerd met weinig kooplust. Puike soorten tot ongeveer vorige prijzen. Mindere 20 a 25 cent lager en niet geheel op te ruimen. Puike Zeeuwschef 8,60 a f 9,10 Mindere- 6,- 6,60 Rogge. Weinig ter markt. De blanke zware soorten werden tot goed vorige prijzen vlug verkocht. Mindere moeielijk op te ruimen. Puike Zeeuwsche6.30 a f 6,80 Mindere- 5,25 - 5,50 Gerst. Weder weinig aangevoerd. Alleen in de puike soorten Winter- en Zomer- flink op te ruimen. Mindere als voren, doch weinig gevraagd. Puike Winterf 5,60 a f 6,10 Zomer- 5,25 - 5,60 Haver. Komt in de puike zware soorten weinig voor en zijn flauw te verkoopen. Mindere moeielijk op te ruimen. Inlandsche korte5,10 a 5,60 lange- 3,75 - 4,60 Blauwe Erwten. Minder aangevoerd. In de puike kooksoorten met flauwe vraag langzaam tot vorige prijzen. Puike Zeeuwsehef 9,a f 9,50 Mindere7,- 7,30 Bruine B 0 0 n e n. Overvloedig aangeboden. Puike droge soorten als voren. Mindere 50 cent lager en niet te verkoopen. Puike Zeeuwschef 12,25 a f 12,75 Mindere- 8,50 - 10, Witte Boonen. Zeer schaarsch ter marktmet meer vraag iets hooger verkocht. Puike Zeeuwschef 14,50 a f 15, Mindere8,- 10,50 Paar den boonen. Met goeden kooplust als voren. Puike hardef 6,80 a f 7,20 Mindere- 6.- 6,50 ZEETIJDINGEN. BINNENGEKOMEN. ZIERIKZEE. 7 April »Star", kapt. Goddard, van Londen naar Dordrecht. VERTROKKEN: 8 »WiId Have", kapt. J. Toms, van Zierikzee naar New-Castle. w 1; ii >v i ixli 1:11 DIAKENEN der Hervormde Gemeente alhier geven onder hartelijke dankbetuiging kennis, dat door hen in de voormiddag-godsdienstoefening in de Kieirie Kerk op Zondag 6 dezer, ten behoeve hunner Armen, is gecollecteerd een muntbiljet van f ÏO. Ziehikzee, 7 April 1884. Diakenen voornoemd, VAN KINSCHOT, Voorzitter. H. LAKENMAN, Secretaris.

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 2