10. BIJVOEGSEL in plaats O. j omstandigheden lust of geen lust i erkend meester- OSBOOM-TOUS- BIJ DE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD ZIERIKZEE, t hand, dan vraagt jvel ooit heerlijker verschenen zijn, liften en couranten voldoende P i is een werk dat hoogachting voor moet worden door j voortbrengsel, een F verkondigd werd. n dese derden pnnen aanbieden, £s ls50 van T's meesterwerk Vacht-vollen hand goedkoopste, die Jan wilt, tot welke (gebied der letteren over den rijkdom fend en en boeien den icht, regel op regel Ingedrongen, op ontvangst van staat: Délftsche. Iferal heen. 5BS. JE. M. f3 Boeken te Arnhem Een prachtige kruissnarig uwd. Deze Pianino |3effc gekost 700, irantiecertificaat I zien van 9 tot 42 laven No. 456, te iLE GENEZING zend wordt overeen- halbaar na genezing, kking der patiënten (ster van breuken. personen, die lijden pijn op de borst Zalf gebruiken en n den rug inwrijven zal de ademhaling iloeds kalm worden, gelijktijdig gebruikt [ele gestel zuiveren, jiening van Zalf niet geneesmiddelen zijn .tie of ongemakkelijke ilzaamste uitwerking inderdaad zij regelen rerken mede om het id en staat te houden. ),80, 4,8.5, ƒ3.—, p franco aanvrage a othekers in Holland, ent te Londen, 533 ZIEHIKZEESGHE G0UR1NT y eho u den den 2d Maart 188 4. Voorzitter Mr. J. P. N. Ermerins, Burgemeester. Afwezig zijn de heeren Goemans, Moolenburgh en WA. Ochtman, allen met kennisgeving. De notulen van het verhandelde in de vergaderingen van den 15 en den 20 Februarij 1.1. worden voorgelezen en goedgekeurd. De voorlezing der notulen van den 23 Pebruarij en den 8 Maart 1.1. wordt aangehouden. De Voorzitter doet mededeeling van de navolgende inge komen stukken: I. een brief van de Gedep. Staten, houdende goedkeu ring van het raadsbesluit van 8 Maart 1884tot onderhandsche aanbesteding van het leveren van material en voor het onder houden der defensiewerken van de Oost- en Westhavendijken aan den Heer H. C. van den Ende; II. een schrijven van de Commissie van Toezigt voor het Middelbaar Onderwijs, houdende mededeeling van de herbenoeming van Dr. J. IC. de Bruijne tot Voorzitter en van Mr. J. W. A. Schneiders van Greijffenswerth tot Secretaris dier Commissie. Voor kennisgeving aangenomen; III. een brief van dezelfde Commissie, houdende aan beveling van een dubbeltal ter voorziening in de plaats, opengevallen door het verleend eervol ontslag aan Mr. J. van Binsbergen. Aanbevolen worden de heeren: 1°. H. II. Zaalberg, met het lot tegen den heer Bax, en 2°. W. Bax. Bij stemming worden uitgebragt 5 stemmen op den heer Bax, 3 op den heer Zaalberg en 2 blanco-briefjes, zoodat de heer Bax is benoemd; IV een brief van het Burgerlijk Armbestuur, houdende aanvraag om magtiging tot het doen van eenige af- en overschrijvingen van - en op posten zijner begrooting voor 1883. Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt de gevraagde magtiging verleend; V. de rekening en balans der Gasfabriek over 1883. De Raad stelt deze stukken in handen van de heeren Boeije, Schneiders en S. J. Ochtman tot onderzoek en verslag. Namens Burgem. en Weth. brengt de Voorzitter ter tafel, een ontwerp van een door de Raden der gemeenten Zierilczee, Kerkwerve, Duivendijke, Eikerzee, Ellemeet, Noordwelle, Renesse, Haamstede, Brouwershaven, Zonnemaire en Se- rooskerke te nemen gemeenschappelijk raadsbesluit, hou dende, vaststelling eener nieuwe Instructie voor de Commissie voor de Grindwegen in Schouwennoodig geworden door de voor genomen uitbreiding van liet net der grindwegen. Nadat de Voorzitter dit besluit had toegelicht, wordt het onveranderd vastgesteld. Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt zonder hoofde lijke stemming besloteneen der bovenvoorkamers van het gebouw vroeger gebruikt voor Teekenschooltot berging van meubelen tot wederopzegging toe te verhuren aan Dr. II. M. de Bruyn de Neve Moll, voor een huurprijs, berekend tegen f 25 in het jaar, met bevoegdheid van elk der partijen om de huur te doen ophouden ééne maand na gedane opzegging. IComt ter tafel, een vezoekschrift van J. C. Opsteegh te Dordrecht, aannemer van het maken van schoolbanken, om kwijtschelding van beloopen boete wegens te late op levering van dat werk. De Voorzitter deelt mede, dat de verzoeker heeft aange nomen het maken van 128 banken voor f 1498, dat hij deze 51 dagen te laat heeft geleverd en daarvoor eene boete van 10 per dag of 510 heeft beloopen; dat hij thans van die boete vrijstelling vraagt, doch daarvoor geene gronden heeft opgegeven; dat de Commissie van Fabricage over dit verzoek gehoord, ook geene gronden heeft gevonden, die den adressant tot verschooning strekken, doch dat zij met het oog op de aanzienlijke som die de boete bedraagt en omdat het werk zeer laag is aangenomen, voorstellen eenige vermindering van boete toe te staan. Burgem. en Weth. hebben de zaak eveneens overwogen en daar de aannemingsom zeer laag is en de gemeente door de te late oplevering geen direct nadeel heeft geleden, zouden zij het al te hard vindenindien de volle boete werd toegepast en stellen zij voor, hem voor de helft daarvan, of f 255, vrij te stellen. Eene geheele kwijtschelding te verleenen, komt niet gewenscht voor, om tegenover de andere inschrijvers, die gerekend hebben op den bepaalden tijd van oplevering, niet onbillijk te zijn. De heer Zuurdeeg vraagt, wat in dergelijke zaken de gewoonte is. Naar zijne meening komt het dikwijls voor, dat de aannemers hun werk te laat opleveren en zij toch vrijstelling van boete verkrijgen. Als dit nu regel is, waarom zal men er dan nu eene uitzondering' op maken De Voorzitter zegt, dat het geen regel is dat vrijstelling van boete wordt verleenddoch dat het meermalen voor komt dat aan aannemers uitstel voor de oplevering- van hun werk wordt gegevenmaar dat daarvoor dan ook redenen zijn, b.v. slecht weder, vertraging in den aanvoer van materialen of andere onvoorziene toevallen, die aan de Commissie van Fabricage en Burgemeester en Wet houders bekend zijn. Voor de te late oplevering van het door adressant aan genomen werk zijn echter geen verschoonende redenen; alleen kan in aanmerking genomen worden, dat hij laag heeft aangenomen en de gemeente daardoor voordeel heeft gehad. Herhaalde malen is de adressant door den Gemeente- Bouwmeester en door Burgem. en Weth. tot spoed aange spoord. Burgem. en Weth. hebben ook aan zijne borgen geschreven en op de te beloopen boete gewezen. In Decem ber hebben zij zelfs een deskundige naar Dordrecht gezonden om te zien hoe het met het werk stond. De aannemer gaf toen indirect te kennen, dat het schoolgebouw tocli ook nog niet gereed was, Blijkbaar is hij met te weinig werk lieden begonnen. De lieer Houwer geeft te kennen, dat de boete voor te late oplevering van werken verscheidene malen wordt toe gepast; verleden jaar is dit nog geschied. Hij zou het onbillijk vinden, indien dezen aannemer geheele vrijstelling van boete werd verleend. De heer Schneiders vraagt, of de aannemer geen geldige redenen heeft gehad voor de te late oplevering. Naar het geen Spr. heeft gehoord zou hij zijn hout te iaat hebben gekregen. Hij vindt het evenals de heer Zuurdeeg hard eene groote boete toe te passen, te meer daar het werk laag aangenomen en goed opgeleverd is. Hij stelt voor, de boete te verminderen tot f -100. De Voorzitter meent, dat men met de vrijstelling voor- zigtig moet zijn en zijn magt niet moet prijs geven. De aannemers zonden er anders op gaan rekenen om bij den Raad te komen om van de boete te worden vrijgesteld en Burgem. en Weth. zouden vruchteloos bij hen aandringen om hun werk op den bepaalden tijd op te leveren. Kwijt schelding van de helft der boete aan adressant vindt Spr. reeds eene billijke behandeling. De lieer Zuurdeeg is het in beginsel eens met den Voor zitter, dat boete moet worden toegepast als de gemeente door de te late oplevering nadeel lijdt, doch de Voorzitter heeft te kennen gegeven, dat dit hier niet het geval is. Als men nu in aanmerking neemtdat voor te late oplevering van werk gewoonlijk vrijstelling van boete wordt verleend vman te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 5