CONCERT u i t e n 1 a n d. Burgerlijke Stand te Zierikzee. 1ËÜ5F EN MARKTBEmCHTEH~'~ ÏV» SS'5'" ADVERTENTIEN. Waterschap Schouwen. Harmoniegezelschap „Kunst en Eer", hare kleederen geheel in vlam. Door schrik bevangen viel zij in zwijm. Toen de dienstbode, die buitenshuis eenig werk verrichtte, in de woning kwam, vond zij hare meesteres deerlijk met brandwonden overdekt. De ongelukkige vrouw is des avonds aan de gevolgen overleden. Te Oirschot is eene millicien-infanterist gearresteerd, die onzedelijke handelingen pleegde tegenover een 'l'ljarig meisje. De 82-jarige Francois Battignies te Parijs heeft zich van het leven beroofd in zijn eigen woning. Hij sneed zich den buik open en rukte zich de ingewanden uit het lijf; toen sleepte hij zich naar een stoel en wachtte daar den dood af. Men vond hem den anderen morgen dood. Alles was in de beste orde: men vond een brief aan den commissaris van politie, inhoudende dat men 6000 frs. in zijn woning zou vinden. En inderdaad vond men die in zijn secretaire. Wat den ouden man tot den zelfmoord dreef is onbekend. Hij leefde alleen en was somber van aard. Een diefstal, die van ongehoorde brutaliteit getuigt, is in de bureaux van de Noorder-spoorwegmaatschappij, rue Aubry-Ie-Boucher te Parijs gepleegd. Tegen mid dernacht hielden drie individuen, als werklieden gekleed, met een handwagen, welke met planken en gereedschap beladen was, voor het bureau stil. Twee van hen gingen een klein café binnen, dat er naast gelegen is, en lieten zich een liter wijn brengen. Aan den eigenaar van het café vroegen zij of hij hun meester knecht niet gezien had, daar zij hem wachtten om een dringende reparatie in den kelder van het bureau te doen. Terwijl zij in het café bleven, ontlaadde de derde den wagen en timmerde een schutting vóór het bureau. Hierna zaagde hij een ijzeren stang uit het keldervenster, en toen het café te één uur ge sloten werd, werden de twee compagnons binnen gelaten. Men doorsnuffelde alles, brak de brandkast open, legde de papieren, die voor hen geen waarde hadden, ter zijde en nam een som van 3000 francs mede. Hierna vertrokken zij, den handwagen met het gereedschap medenemende, na de schutting weder afgebroken te hebben. Zij hadden het licht aan den wagen laten branden, zoodat de voorbijgangers noch de politie-agenten er acht op sloegen. F r a n k r ij k. Zaterdag heeft de president der Republiek twee ge delegeerden der werkstakers van Anzin in audiëntie ontvangen. Volgens le Cridu Dewpledie van dit on derhoud een verslag bevatheeft een der gedelegeerden vooral den heer Grévy gewezen op het onrecht, dat mijnwerkers na twintig-, dertig- en zelfs veertigjarigen dienst weggezonden worden, wanneer zij hunne diensten niet meer zoo goed kunnen volbrengen als voorheen. En dit was de eerste oorzaak der tegenwoordige werksta king. Wat de loon-quaestie betreft, verzochten de ge delegeerden namens hunne lastgevers een quêteniet eene officieelemaar een die door werklieden zou worden ingesteld. De tweede gedelegeerde heeft nog meer over de punten van ontevredenheid uitgeweid, en hij verzekerde, dat de mijnwerkers zeer verzoenend gestemd waren wanneer de oude werklieden weder door de maatschappij in dienst werden genomen. De heer Grévy beaamde volkomen de grieven der werkstakersdoch verzekerdedat de regeering niets anders kon doen dan de maatschappij tot een ver gelijk met de werklieden aan te sporen. Het onderhoud heeft anderhalf uur geduurd en zeer voldaan over de heusche en welwillende ontvangst namen de gedele geerden van den president afscheid. X>nitsclila.nd. Zaterdag werd door de Berlijnsche bladen gemeld dat prins Bismarck binnen een paar dagen te Berlijn zou zijn, doch thans is hiervan geen sprake meer. De 'Nation. Zeit. deelt nu uit officiëele bron mede, dat de gezondheidstoestand van den Rijkskanselier weder niet zoo goed is, en dat de prins nog geruimen tijd te Friedrichsruhe zal blijven. Dit bericht is niet zonder politieke beteekenis. Zondag heeft de keizer de presidenten van den Rijksdag ontvangen. Hij gaf zijne tevredenheid te kennen over de herbenoeming van de twee eerste presidenten, waarna de twee nieuwe vice-presidenten werden voorgesteld. Hij hoopt, dat deze zitting van den Rijksdag vruchtbaar zal zijn en verzekerde dat hij zeer veel waarde hecht aan het tot stand komen der wet, betreffende de verzekering der werklieden bij ongelukken. Ook wenschte hij, dat de militaire pensioen-wet, en het daarmede in verband staande ontwerp betreffende de pensionneering der civiele ambtenaren, in deze zitting tot stand zal komen. Gemeugd Buitenlandse)! Nieuws. De Duitsche Kroonprins, vergezeld van Prins Christi- aan van Sleeswijk-Holstein, heeft de dezer dagen gehouden algemeene vergadering van de Visscherij- Vereeniging in het gebouw van den Rijksdag te Berlijn bijgewoond. De president der Vereeniging, Von Behr- Schmoldow opende de vergadering met een overzicht van de beteekenis, de werkzaamheden en de resultaten der Vereeniging. Hij herinnerde dat men Canadesche oesters naar de Oostzee had overgebracht, den Donau met paling had bevolkt en Gallische zalmen in de Main, Rijn en Bodensee had gebracht. Daarna hield prof. di*. Benecke een voordracht over de Londensche visscherij-tentoonsteUing en haar nut voor Duilschland. Nadat de afgevaardigde Rumpff nog een voordracht had gehouden over de oesters als volks-voedingsmiddel en na de herkiezing van het bestuur werd de verga dering gesloten, die de Kroonprins en zijn gast tot het einde bijwoonden. Koningin Victoria zal 7 April te Queenborough op het stoomjacht Osborne" scheep gaan en den volgenden ochtend te Vlissingen aankomen. Zij reist door naar Duitschland. Sangers circus zou in Agincourt-Park een vertooning geven. De olifanten waren reeds aan het Kentish Town-station aangekomen. Twee hunner, Palm en Ida, sprongen, verschrikt door den val van een paar dwarsliggers, uit hunne hokken, een der bewakers werd om vergesmeten en brak zijn nekbeen en renden tegen dc gesloten hekken aan, die opensprongen, en vervolgens den weg op, daarbij een voetganger, die niet tijdig uitweek, omverwerpend. Na een poosje te hebben rondgedwaald, tot niet geringen schrik van de bewoners, trachtten zij over den muur van een kapel te komen, hetgeen hun niet gelukte; wel kwamen zij over een hek dat een particulieren weg afsloot. Eindelijk kwamen zij in Pemberton-terrace terecht op een trap, welke onder hun gewicht bezweek, met het gevolg dat eerst Ida en toen Palm in een kelder viel. Nu konden zij er niet uit en het kostte de bewakers niet weinig moeite de twee vagebonden te verlossen. Zeer bedaard lieten zij zich toen naar Agincourt-Park geleiden. INGEZONDEN. Amsterdam, 13 Maart 1884. Aan de Redactie! De Nieuwe Rotterdamsche Courant bevatte eenige dagen geleden eene mededeeling aangaande een door ons tegen den Heer P. J. Gerritzen te Nijmegen ingesteld rechtsgeding, wier gedeeltelijke onjuistheid ons noodzaakt u te verzoeken, ter aanvulling van dat bericht, het volgende openbaar te maken. Het feit alléén, dat de Heer G. herhaaldelijk be weerd heeft, dat alle door ons in Nederland het publiek aangebodene naaimachines in Glasgow ge fabriceerd worden, zoude ons nimmer aanleiding gegeven hebben eene rechtsvordering tegen hem in te stellen; immers wij fabriceeren ook in Glasgow precies dezelfde machines als in Amerika, hebben er nooit een geheim van gemaakt en is liet, als het ware, meer toevallig dan met een bepaald doel, dat wij (zooals ook door onze origineele cognossementen elk oogenbJik gemakkelijk bewezen kan worden) in Nederland bijna uitsluitend Amerikaansche machines verkoopen. Maar de Heer G. heeft méér gedaan. Nadat wij ons .er in mochten verheugen, op de laatste Tentoonstelling alhier, voor door ons geëxposeerde naaimachines een eere-diploma te verwerven en wij dit feit openbaar gemaakt hadden, vond de Heer G. o. a. goed ons te verwijten, dat wij in dit opzicht het publiek onwaarheid zouden gezegd hebben en hierover wenschen wij in hoofdzaak eene rechterlijke beslissing uit te lokken. Wel mag een eisch, op zulke reden steunend, niet alledaagsch genoemd worden, maar het is ook zonder weerga, gelooven wij, dat men een bekroond fabrikant op klaarlichten dag zijne behaalde overwinning onder beleedigende aantijgingen tracht weg te goochelen. U bij voorbaat dank zeggende voor de verleende ruimte, hebben wij de eer ons met achting te noemen, TJEd. dw. Dienaren, THE SINGER MANUFACTURING COMPANY, NE W' YORK. Van 7—14 Maart 1884. Geboren: Een dochter van A. Flikweert en J. den Boer. zoon J. de Bruin en 0. M. Krakeel. Gehuwd: L. Paret, 26 j., jm., en A. W. C. Harinck, 24 j., jd. België, Spanje, Portugal, Rusland, Overleden: J. Monnee, bijna 54 j., weduwe J. Verschoor. C. van Graafeiland, 75 j,, man van C. van Zuijen. M. Buijze, 3 w., d. A. Horrevoets, 75 j., weduwnaar. H. Rombouts, 46 jvrouw van N. Wisse (overleden te Delft 29 Februari). E. A. van Woerkens, 5 j., d. Als levenloos aangegeven: Een dochter van J. Bos en N. de Haas. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den '13 Maart 1884. Nederland, Werkelijke Schuld 2'/a pCt. 66 dito dito 3 dito dito 4 dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 dito Stad Antw. '74 3 Obligatiën Buitenl. 1869/70 11/4 dito dito 1876 2 dito Binnenl. Esc. 5000 1 dito dito Esc. 100 1 dito Buitenl. 1853/80 3 dito 5e Serie 1877 6 dito 6e Serie 1878 6 Obl. Hope 8r Co. 1798/1815 4 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 Obligatiën 1866 f 1000 5 dito 1860 2e L. 100 4 Obl.-Leen. 1807/69 4 - Staatsleening 1866 5 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 dito dito 5 dito in Zilver 5 dito dito 5 dito in Goud 4 Staatsleening 1864 Italië, Inschrijving 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 Mexico, dito 1851 3 Rusland, Groote Spoorw.-Maatscb. Aand, 5 Baltische Spoorw. Aand. 3 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 Poti Tillis Obligation f 1000 5 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid ItaJ.-Spoorw. Obligatiën 8 Amerika, Illin. Cert. van Aandeel St. Paul en Pac. le Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. PRIJZEN VAN COUPONS. Oostenr. in papier f 20,821/2 I Russen in Z. R. dito in zilver - 20,82J/a Amerik. Dollars Eng. Div. per - 11,60 Papier Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 13 Maart 1884. Per Hectoliter. /la •102>3/, '1023 1011/, 4S3/,3 5015/, W/u 123 65»3/l. 663/, 661, 843/, 141 88'5/ia _813/la 20I3/1E 1241/,, 53', 871/, 82' 90 l*'h 541/ia 1351/, f 1,18 - 2',451/, Jange Tarwe Nieuwe dito 1883 Zomertarwe Rogge 1883 Maartsehe Gerst 1883 Winter dito 1883 Zomer dito 1883 Haver 1883 Paardenboonen Witte boonen Bruine dito '1883 Schokker-Erwten Kleine dito 1883 Koolzaad f 7,75 a - 8,25 6,a 5,a 5,25 a - 5,a - 3,— a - V 12,- a - 13,— 12,— a - 13,— a - 8,50 a - 9,— a - 7,— 5,25 5,50 5,25 4 7,50 Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 13 Maart 1884. Boter laagste koers 0,70 per 5 ons. hoogste t> - 0,75 5 j> Kip-Eieren laagste - 0,60 25 stuks. n hoogste - 0,77'/a 25 Van de geldleeningin 1875 gesloten, zijn uitgeloot de Obligatiën Nos. en KI; van de leening; 1877 de Obligatiën ATojs. lO, lOO en 115; van de leening; 1882 de Obligatiën Nos. 5 7 5 8 en 9, alle aflosbaar '1 Juli 1884. Zierikzee, 13 Maart 1884. De Ontvanger-Griffier C. VAN DER VLIET Dz. te geven door het ten behoeve der Armen van alle gezindten op Zondag- den 16 Maart 1884, des avonds te 8 nnr, IN DE CONCERTZAAL TE ZIERIKZEE, Entrée f O,SO per persoon.

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 2