ADVERTENTIEN IeüSS- en MARKTBERiCHTEN" 45 AD VERTEN TIEN. VISITEKAAR TJES. Algemeen Advertentie-Bureau NIJGH VAN DITMAR. Hoofdkantoor: ROTTERDAM. Filiaal: AMSTERDAM. missie etreffc. I steeds voelen enden geland it Par- Holm, n met pdidaat effende en de ig niet dienst •gypte, eft met dat de bijeen- Brie uur te ver anders |rd. leeting nserva- >n einde lan. De den zelf en par- politiek en de uiming 1 ij ze van I ld iet zou i verschil- nift aan gezonden was zoo \t moest Ien kleine gen den geboden, gyptische tngelsche st vreem- •oepen en lens: van jden. De gevan- dat de ikat twee laaghartig tusschen tegenwoor- nationaal- herdacht. een rede, >af van de welke 'oord werd. De Berlijnsche Post zegt, dat de benoeming van prins Orloff tot gezant te Berlijn sedert acht dagen geteekend is, maar wie lietn te Parijs zal opvolgen is nog onbekend. In den Pruisischen Landdag is o, a. de overladings- quaestie op de scholen voor middelbaar onderwijs ter sprake gekomen. Naar aanleiding van verschillende over dit onderwerp ingediende petitiën heeft de com missie voor het onderwijs voorgesteld om der Regeering op te dragen, deze zaak aan een grondig onderzoek te willen onderwerpen. Door den afgevaardigde, dr. Langerhaus, is een tegenvoorstel ingediend, strekkende om der Regeering te verzoeken, zorg te dragen, dat in genoemde scholen grootere zorg aan de lichamelijke ontwikkeling van de kinderen besteed en dat de methode van het onderwys gewijzigd worden zal. Hij wenschte uitbreiding van het gytnnastiek-onderwijs en beval vooral het mareheeren als nuttige oefening aan, terwijl hij liet opgeven van schriftelijken huisarbeid af keurde. "Wetende, in welken geest men wijzigingen moest in voeren, achtte hij het voorstel van de commissie te zwak. De Landdag vereenigde zich niet niet zijne beschouwingen, het voorstel-Langerhaus werd verworpen en dat van de commissie goedgekeurd. («emengri Huiteijlamlscli Nieuws. Te Tourcoing heeft een hevige b-'ancl gewoed in een katoenfabriek20 werklieden, die door de vlammen omringd waren, slaagden er in te ontkomen. De schade is zeer aanzienlijk. In een hotel te Perpignan is gearresteerd een bankier, Alfred G., die, van oplichting beschuldigd, door het parket van Bordeaux werd vervolgd hij lmd meer dan 200,000 frs. aan fondsen bij zich en wilde daarmede naar Spanje gaan. Hoe aantrekkelijk het voorbeeld is voor kinderen De vorige week was te Eekloo, in België, een werkman bezig met een gloeiende breinaald de oogen uit te steken van een vinkje. Zijn kind, dit ziende, vroeg hem, waarom hij dat deed. »Om het vogeltje te doen zingen", was liet antwoord. Nauw had de man zich verwijderd of het kind nam de breinaald, maakte ze gloeiend in de kachel, en wilde daarmee de oógen uitsteken van een zusje dat in het wiegje te slapen lag. Gelukkig dat de vader nog bijtijds tusschenbeiden kwam, of er had een wreed ongeluk plaats gehad, 't Was »om zijn zustertje te doen zingen", zei het kind dat het haar de oogjes had willen uitsteken »zooals vader gedaan had aan het vinkje!" Een hevige aardbeving heeft den lOen dezer in het district Birvari (Aziat. Turkije) plaats gehad. Vele huizen zijn ingestort. De overleden kardinaal Bilio heeft zijn bibliotheek en een groot deel van zijn vermogen, in liet geheel een waarde van circa 100,000 lire vertegenwoordigende, aan de orde der Barnabiten vermaakt. Een gering gedeelte heeft zijn broeder, officier in het Italiaansche leger, bekomen. Een jongmensch, George Adams genaamd, uit Wolverhampton, heeft een zeer gevaarlijken tocht per spoor van Liverpool tot Crewe gemaakt. Toen de Schotsche eouriertrein in laatstgenoemde plaats aankwam, ontdekte men onderaan een waggon den jongen man. IJij had een touw dubbel van de eene as naar de andere gespannen, zoodat hij zich op deze wijze had vast gebonden. De vaart van den trein was echter zoo snel, dat de jonge man zich aan de ketting moest vastklemmen en hij geheel uitgeput was, toen de conducteuis hem uit zijn gevaarlijke positie be vrijdden. Hij werd te Crewe voor den rechter gebracht, daar hij zonder plaatsbiljet van den trein gebruik had gemaakt, doch hij werd vrijgelaten omdat de rechter meende, dat hij met den doorgestanen angst voldoende was gestraft. De rechtbank te Petersburg had verleden week uitspraak te doen in een proces tusschen generaal Dragomiroff, directeur der academie van den staf en kapitein Sigo-Dsinski, oud-leerling dezer academie. De kapitein beschuldigde zijn vroegeren leermeester, dat deze hem onrechtmatig in een krankzinnigen-gesticht had doen opsluiten. Wel hebben de geneesheeren van het gesticht hem onmiddellijk in vrijheid gesteld, doch de kapitein beweert toch recht te hebben op eene schadevergoeding van 15,000 roebels. Generaal Dragomiroff is een der bekwaamste officieren van het Russische leger. Ook kapitein Sigo-Dsinski wordt als iemand van veel talent beschouwd, doch hij heeft zulke zonderlinge manieren, dat men algemeen de handelwijze van den generaal verklaarbaar vindt. Daar de rechtbank niet voltallig was, kon geen uitspraak gedaan wordendoch het wekt in de Russische kringen verwondering dat deze kapitein tegen een zijner superieuren een proces heeft doen instellen. Het aantal personen, dat uit Rusland naar Siberië wordt gedeporteerd, wordt jaarlijks grooter. In de laatste jaren is een groot deel der veroordeelden naar het eiland Sakhalian (Oost-Siberië) gezonden. Men weet, dat Moskou het centraal-punt is, waar al deze ongelukkige» bijeenkomen om van daar naar de ver schillende plaatsen gezonden te worden. In het vorige jaar bedroeg het aantal gedeporteerden, zoowel mannen als vrouwen, 14000. Eenigen van hen zijn zelfs door hunne familiën in ballingschap gevolgd. Volgens de Irkustk Siber heeft het aangaan van huwelijken onder de ballingen van Sakhalian, een lang en smal eiland van Oost-Siberië, dat de zee van Okotsk van de Japnnsche zee scheidt, op de volgende wijze plants: Wanneer een dezer ongelnkkigen het besluit ge nomen heeft in het huwelijk te treden, deelt hij zijn besluit aan den opzichter mede, die een meer of minder schoone vrouw voor hem kiest, naar gelang van het gedrag van den verzoeker. Deze laatste wordt dan gedurende drie dagen in de gelegenheid gesteld de voor hem gekozen vrouw gade te slaan, en wanneer hij dan na dezen termijn verklaart, dat deze vrouw hem niet bevalt, ontvangt hij 25 knoetslagen en men bezorgt hem een tweede, vervolgens- een derde tot dat hij verklaart tevreden te zijn met de vrouw, die men voor hem bestemt. De politie van Londen heeft Zaterdag, naar zij meent, een belangrijke arrestatie gedaan. Men zegt, dat zij uit Amerika een telegram had ontvangen, meldende, dat twee leden van de dynamiet partij zich te New-York ingescheept hadden naar Londen aan boord van de Persian Monarch". Volgens het telegram hadden deze individuen een belangrijke som gelils en een hoeveelheid dynamiet bij zich. Zaterdag liep het bewuste schip in de Milwall Doek binnen, waai de detectives spoedig twee passagiers zagen, die aan het opgegeven signalement beantwoordden. Deze reizigers hadden twee groote koffers bij zich, waarvoor zij de grootste zorg hadden en die zij naai de bewaarplaats van Fenchurch lieten brengen. Toen zij hunne bevelen hadden gegeven, vertrokken zij, zeggende spoedig terug te zullen komen. De politie legde beslag op de twee koffers, deed ze openen en vond ei' ruim 30.000 gulden in goud, een aantal papieren en verscheidene pakjes in, die, wanneer liet Amerikaansche telegram waarheid bevat, dynamiet moeten inhouden. De twee Ameiikanen, die op de vlucht gegaan waren, werden nog gegrepen. Beiden waren voorzien van een revolver en hadden groote sommen gelds bij zich. De politie heeft de twee vreemdelingen naar het bureau van Seuthing Lane gebracht, waar zij nog gevangen gehouden worden. Parijpche bladen deelen mede, dat Amerikaansche boekhandelaars last ge.geven hadden het nieuwe werk der koningin van Engeland, getiteld: Herinneringen uit de Hooglanden", onmiddellijk na de verschijning woordelijk naar New-York te telegraplieeren, een arbeid, die in 24 uren verricht kan worden. De Oostenrijksche Kamer van Afgevaardigden heeft besloten .voortaan aan hen, die door de rechtbank veroordeeld zijn, wier onschuld later aan het licht komt, schadeloosstelling te verstrekken. K ex-knie ix ws. Alleen de provincie Zuid-Holland telt in de 196 gemeenten 50 vacatures bij de Ned. Ilerv. kerk. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 18 Febr. 1884. België, Spanje, Portugal, Rusland, Nederland, Werkelijke Schuld dito dito dito dito dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 dito Stad Antw. '74 3 Obligation Buitenl. 1869/70 H/4 dito dito '1876 2 dito Binnenl. Esc. 5000 dito dito Esc. 100 dito Buitenl. 1853/80 dito 5e Serie 1877 dito 6e Serie 1878 Obl. Hope Co. 1798/1815 Cert. Inschr. 6e S. 1855 Obligatiën 1866 f 1000 dito 1860 2e L. 100 Obl.-Leen. 1807/69 Staatsleening 1866 Oostenrijk, Obligatiën in papier dito dito dito in Zilver o dito dito 5 dito in Goud 4 Staatsleening 1864 Italië, Inschrijving 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 Mexico, dito 1851 3 V' i i 3 6 6 4 5 5 4 5 5 5 pet. eei/s D 1041/2 1025/, 51'/is 983/, 77,5/.a 86 78'/, s 65'/, 66 66»/, s 66 84 113 88 9 97 2'15/,, Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch, Aand. 5 Baltische Spoorw. Aand. 3 Jeles Griasi Obligatiën 5 j Orel-Vit.ebsk Obligatiën 5 Poti Tillis Obligation f 1000 5 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 Amerika, Illin. Cort. van Aandeel St. Paul en Pac. Ie Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. PR IJ ZEN VAN COUPONS. Russen in Z. R. Oostenr. in papier 20,85 dito in zilver - 20,85 Eng. Div. per - 11,60 Amerik. Dollars Papier 1201/2 51"/,, 78'/, 53»/, f l,15'/2 - 2',45'/2 ROTTERDAM, 18 Februari 1884. De aanvoer der verschillende artikelen was heden zeer klein, hetwelk zijn oorzaak vond in de lage waterstanden van de laatste dagen. Tarwe. Met weinig kooplust. Puike soort tot vorige prijzen. Mindere moeielijk te plaatsen. Puike Zeeuwschef 8.80 a f 9,20 Mindere- 6,20 - 6,60 Rogge. Langzaam van de hand. Zware blanke als voren. Mindere weinig kooplust. Puike Zeeuwschef 6,15 a f 6,50 Mindere - 5,20 - 5,50 Gerst. Puike Winter- en Zomer- tot onveranderde prijzen. Mindere niet gevraagd. Puike Winterf 5,50 a f 6, Zomer- 5,20 - 5,50 Mindere- 4,20 - 4,75 Haver. In de puike blanke soorten goed te verkoopen. Mindere niet te plaatsen. Inlandsche langef 3,40 a f 4,30 korte- 5,10 - 5,60 Blauwe Erwten. Meer gevraagd, konden in de puike soorten vorige prijzen opbrengen. Mindere bezwaarlijk op te ruimen. Puike Zeeuwschef 8,80 a f 9.25 Mindere- 8,25 - 8,60 Bruine B o o n e n. De puike soorten tot vorige prijzen. Mindere flauw. Puike Zeeuwschef 12,25 a f 12,75 Mindere- 8,- 10, Witte B o o n e n. Puike soorten 25 ct. hooger. Mindere als voren. Puike Zeeuwschef 12,75 k f 13,50 Mindere- 8,- 10, Paardenboonen. Onveranderd. Puike hardef 6,75 a 7,10 Mindere- 6,- 6,60 Aj ui n. Aangevoerd ongeveer 5000 H.L. Prijs f 4,40 per 50 K.G. is** Op den 16dcn Februari 1884 is te Zierikzee na een langdurig lijden, in den ouderdom van ruim 68 jaren, overleden, Mejuffrouw JOHANNA ERMERINS. Volstrekt eenige kennisgeving. 3§||||||>"4' Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming, zoowel van hier als elders onder vonden, in het zoo treurig vei lies dat wij leden door liet overlijden onzer geliefde en onvergetelijke Echt- genoote, Moeder en Behuwdmoeder, betuigen wij onzen oprechten dank. Zierikzee, C. VAN DEN BOUT Cz. 15 Februari 1884. en Kinderen. 100 stuks voor 50, 60, 80 cent en één gulden, allen in net étui. Bovenstaande worden steeds geleverd ter Snelpers drukkerij van II. LAKENMAN te Zierikzeealsmede door den Boekhandelaar A. C. DE MOOIJ. voor DIT BLAD worden aangenomen en accuraat bezorgd door het: Contractanten met verschillende Binnen- en Buitenlandsche Couranten. Plaatsing van Advertentie» in alle bladen der wereld. Proef-Advertentien worden op verlangen bij elke prijsopgave kosleloos vervaardigd. Tarieven gratis.

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 3