weg te beslechten, werd de discussie over deze motie verdaagd. Aan den commandant van Cairo, generaal Stephenson, zijn bevelen gezonden om onmiddellijk drie van de beste bataljons en het regiment huzaren van Cairo naar Soéakirn te zenden en blijkt dit onmogelijk te zijn, de havens van de Roode Zee te verdedigen. liet garnizoen van Alexandrië zal, zoo noodig, naar Cairo worden overgebrachtin dat geval zal de vloo.t worden afgezonden naar de wateren van Alexandrië. Behalve deze strijdmacht bevindt zich het Schotsche regiment uit Indië thans aan boord van de »Tumma" te Suez, en zal het naar Soeakim gaan. Graham zal de expeditie kommandeeren. Bradlaugh heeft tengevolge van de stemming, die Dinsdagavond in het Lagerhuis heeft plaats gehad, zijn ontslag als lid van het Huis genomen, ten einde zich opnieuw vei kiesbaar te kunnen stellen. In het Lagerhuis verklaarde de 'premier, de heer Gladstone, dat er ten opzichte van Egypte geene onderhandelingen met Frankrijk zijn aangeknoopt. Hij weigerde echter zich vooralsnog te verklaren over de plannen der regeering ten opzichte der garnizoenen van Soedan. Intusschen worden allerhande toebereidselen gemaakt om in den kortst mogelijken tijd versterkingen naar Egypte te kunnen expediëeren. De directie van de arsenalen te Chattam hebben bevel ontvangen deze week voor de inscheping gereed te hebben 2,500,000 geweerpatronen en een groote hoeveelheid gevulde kardoezen tot veldgeschut. Ook heeft de regeering aan particuliere maatschappijen opgaaf gevraagd van de schepen, die voor het gebruik van troepenvervoer geschikt z'jn. De gedachtenwisseling tusschen de kabinetten van Londen en Ivonstantinopel over Egypte, schijnt geene vorderingen te maken. De Porte heeft, wanneer men een telegram uit Athene gelooven. mag, haar ambas sadeur te Londen last gegevenlord Granville te berichten, dat de Ottomanische regeering aan Engeland geen basis kan aanwijzen om de onderhandelingen te openen en dat zij liever heeft, dat Engeland zelf het terrein der onderhandelingen aangeeft. Waarschijnlijk zal het Engelsche kabinet antwoorden, dat, daar het om deze gedachtenwisseling niet gevraagd heeft, het niet met voorstellen voor den dag behoeft te komen. De Soedan-quaestie zal dus op deze wijze misschien reeds opgelost zijnvóór dat de onderhandelingen werkelijk een aanvang genomen hebben. De dood van Cetewayo is nu officieel medegedeeld. De Daily News doet nu het voorstel om het konink rijk van Cetewayo te herstellen onder het bestuur van Muyamana, den eersten Minister van den over leden Vorst. Egypte. Dr. Behm, directeur van het beroemde »Perthes Geographisch Instituut te Gotha", ziet den staat van zaken in Egypte zeer ernstig in. De Mahdi zal zich, zegt dr. Behm, niet ophouden met het beleg te slaan voor Khartoem en andere plaatsen in eigenlijk Soedan hij zal dat overlaten aan de stammen van den Blauwen Nijl, die ook in vollen opstand zijn; en zelf zal hij met zijn hoofdmacht oprukken van ICordofan naar 1 Dongola en langs de Nijl-vallei, aldus de Delta be dreigende, waar hij kan rekenen op een groote ver meerdering van zijn legermacht van den kant der ontevreden Fellahs. Opper-Egypte bezit enkele gemak kelijk verdedigbare positiën, maar zij zijn ten eenemale van geschut ontbloot, zoodat het land alles te vrcezen heeft van een invasie van den vijand. Slechts een zeer onbeduidend succes is in staat een opstand te doen uitbreken, niet slechts in geheel Egypte, maar ook en zeer waarschijnlijk in andere Mohainmedaansche landen. Het onverwijld zenden van Engelsche troepen naar Dongola acht dr. Behm dus noodzakelijk ter be scherming van Opper-Egypte en tot ondersteuning van de troepen, die in de richting van Berber en Khartoem opereeren. Gemengd tëtiiteiilandscli Nieuws. De koopman Max Fulda, te Frankfort a./M., werd Zaterdagavond, laat naar huis gaande, op een stillen weg door twee personen aangerand. Een hunner gaf hem een stomp, waarop de andere hem zijn portemon- naie, met circa 300 M, uit den zak haalde. Beiden wierpen hem toen op den grond om hem zijn horloge te ontfutselen, maar hij hield dit stevig vast en riep om hulp. De roovers kozen daarop 't hazenpad. Op dat oogenblik voelde Fulda pas dat hij een wond had bekomen in de hartstreek; hij wilde naar huis en liet zich des anderdaags naar het ziekenhuis brengen, waar men constateerde dat hem een messteek onder de onderste rib was toegebracht van twee centimeter diepte. Ofschoon hij veel bloed heeft verloren is de aangevallene buiten gevaar. Men hoopt de daders te zullen ontdekken door de omstandigheid dat zich onder 't geld in de portemonnaie een nieuw bankbiljet van 100 M. en twee Napoleons d'or bevonden. Fulda zegt dat hij een zijner aanranders gemakkelijk zou kunnen herkennen. Vóór cenige jaren maakte in het Londensch Savoy- j theater zekere miss Fortescue groeten opgang, doch na eenigen tijd verdween zij van de planken, om j echter spoedig weder te keeren, nu evenwel niet voor 't voetlicht, maar in een der loges, aan den arm van haar bruidegom, den jongen lord Carmoyle, een jeugdig spring in 't veld, pas van de cadettenschool te Sand- j hurst gekomen en smoorlijk verliefd. Hij vertoonde zich overal met zijn bruid en 't publiek was er spoedig aan gewend. Niet lang geleden miste men de gelieven in de loge en na een poosje kwam de jonge lord alleen terug. Opnieuw was miss Fortescue ver dwenen hij had zijn bruid verlaten en aan een advokaat opgedragen de wonde, die hij in haar hart had ge slagen, met een breede pleister van banknoten te bedekken. Lord Cairns, zijn vader, de conservatieve ex-lord-kanselier en de toekomstige premier in een nieuw conservatief kabinet, had zich in de zaak ge mengd hij wilde van geen huwelijk met een actrice hooren voor zijn erfgenaamhij liet haar echter '10,000 pd. st. 'schadevergoeding aanbieden. Maar de troostelooze bruid wil er niet van wetenzij vraagt vijf malen zooveel om 't gemis van haar vriend en van den titel van lady Cairns in de toekomst te vergoeden. Dat is inderdaad ook geen overdreven afkoopsom. Een proces van de »bedrogen" bruid tegen den trouwelóozen lord Carmoyle staat voor de deur en is the topic of the day in de kringen der Lon- densche high-life. liet Journal cVAmiens verhaalt, dat te Saint-Saveur een vrouw woonde, die sedert meer dan 30 jaren stom was. In den nacht na de begrafenis van haar man begon zij in eens te spreken. Te Rochefort is men tot de ontdekking gekomen, dat twee bedienden van het belastingkantoor den Staat voor minstens 200,000 frs. bestolen hebben, door aan handelaars geleibiljetten te verschaffen voor het invoeren van sterke dranken enz. zonder dat het invoerrecht voldaan was. De twee individuen zijn op de vlucht, doch een der kooplieden, die van deze handelwijze geprofiteerd heeft, is gearresteerd. Zondagnamiddag liep te Weenen het gerucht, dat te Floridsdorf weder een politieke moord gepleegd was op een politie-agent. Ook de politie had dit bericht ontvangendoch weldra bleek dat het volgende zeld zame geval de oorzaak van dit gerucht was. Twee nachtwakers, met name Hochberger en Görlitz, hadden hun revolver geprobeerd en het zoo onhandig behandeld, dat het schot afging en Hochberger in het onderlijf trof. De beide mannen wilden eerst niet de ware toedracht der zaak mededeelen en hadden toen het sprookje van een aanslag bedacht, dat natuurlijk een groote sensatie onder de burgerij veroorzaakte. Later kwam de zaak, doordat Görlitz zichzelven herhaaldelijk tegensprak, duidelijk aan 't licht. Te Perpignan kwam Zaterdagavond een individu in het politie-bureau tot het indienen van een klacht. Toen de chef de bureau hem antwoordde dat aan zijn verzoek niet kon voldaan worden, dreigde het individu hem met een stok, die hij in de hand had. Toen de inspecteur, die in een aangrenzend vertrek zat te werken, het geraas hoorde, kwam hij toeschieten en toen hij den onbekende aanraadde wat gematigder in zijne uitdrukkingen te zijn, trok deze een mes, met het doel den inspecteur in de borst te treffen. Gelukkig dat de stoot voldoende werd afgewend, zoodat de inspec teur slechts een lichte wond aan den arm bekwam. De te hulp gesnelde agenten hadden ook lichte blessures bekomen, voor zij zich van den woesteling hadden meester gemaakt. Te Rostoff a/d. Don is men tot een ergerlijke ont dekking gekomen. Een gepensionneerd officier, gehuwd en vader van eenige kinderen, had als kindermeid bij zich aan huis genomen een vrouw van zekeren leeftijd, die zich gedurende de twee maanden dat zij zich in dienst bevond, uitstekend van haar taak kweet en de grootste genegenheid betoonde voor een jongentje van drie jaren, die aan hare zorgen was toevertrouwd. Op een dag zeide zij naar het dorp te moeten wegens familiezaken. Na haar vertrek geraakte het knaapje, dat steeds welvarend geweest was, eensklaps buiten kennis en stierf na verloop van een week, zonder het bewustzijn herkregen te hebben. Op den dag van de begrafenis kwam een Israëlitische vrouw verklaren, dat de kindermeid het kind vergiftigd moest hebben, evenals zij reeds haar kind had gedaan. Weldra kwam men toen tot de ontdekking, dat zich te Rostoff een nieuwe dweepzieke secte gevormd had, welke alleen uit vrouwen bestaat, die in de meening verkeeren een goed werk te verrichten, om zooveel kinderen als mogelijk is te vergiftigen, met het doel hare slacht offers den hemel te doen verdienen, en hen voor de ellende, die liet aardsche leven oplevert, te vrijwaren. Uit Pesth wordt een verschrikkelijk ongeluk geseind. Een bruiloftsstoetbestaande uit 35 personenstak nabij Domfrad de Theiss overdie op het oogenblik met ijs is bedekt. In 't midden gekomenzakte het ijs in en allen, op een na, verdwenen in de diepte zonder dat eenige hulp kon geboden worden. In Portugal en voornamelijk in het gebied van de Duero richt de druifluis groote schade aan. De opbrengst van den wijnoogst zal over 1884 belangrijk geringer zijn. Vele wijn lezers vertrekken naar Brazilië. In de bank Arlès-Dufour te Lyon hebben zich in den avond van Vrijdag dieven laten opsluiten. Na zich van een som van 32000 francs meester te hebben gemaakt, zijn zij weder op straat gekomen door het losschroeven van het slot der deur. De 32 Duitschers, die de gast geweest zijn van den Amerikaanschen spoorwegkoning Henry Villardbij gelegenheid van de opening der Northern Pacific Railway, zullen hun gastheer een groot sierlijk album aanbieden, waarin de portretten van hen, die dezen belangrijken tocht hebben medegemaakt. Omtrent een terechtstelling in volle zee leest men in een te Livorno verschijnend blad, dat een matroos van een voor Livorno voor anker liggend oorlogsschip der Vereenigde Staten het gewaagd had de hand op een officier te leggen. Hij werd onmiddellijk in de boeien geslagen en voor den bijeengeroepen krijgsraad gebracht, die hem ter dood veroordeelde. Den volgenden morgen verliet het schip in alle stilte de haven, en voer vier mijlen ver in zee, waar de terechtstelling plaats vond. Het lijk werd daarna in zee geworpen. Het schip keerde toen met een man minder naar de haven terug. Uit Astrakan werd een paar dagen geleden gemeld, dat, terwijl een aantal visschers op de Kaspische Zee waren, eensklaps eene groote ijsschots, waarop zij zich bevonden, was losgescheurd en in zee gedreven. Dit is gebeurd den 4en dezer, en thans wordt per. telegraaf gemeld, dat het aantal dezer personen 150 bedraagt en er nog niets omtrent hun lot bekend was. Victor Hugo gaat verhuizen. Hij heeft zijn tegen woordige woning verhuurd aan de Prinses De Lusignan en laat in dezelfde, naar hem verdoopte Avenue, een ander huis bouwen. De krasse grijsaard, die eerstdaags zijn 82ste verjaardag viert, ontwerpt zelf de plannen voor den bouw van het huis en den aanleg van den tuin, die onder zijn oppertoezicht uitgevoerd zullen worden. K erknieuws. Drietal ter voorziening in een vacature in de Ned. Herv. Gem. te Schoonhoven d.d. P. S. Bartstra te Wassenaar; C. C. Schot te Tholen en J. Vonk te Meern. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. Gem. te Rockanje door ds. A. de Joode te Eikerzee, lÊÜaFl'K If! ARkTBiRiCHfeU PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 14 Febr. 1884. Nederland, Werkelijke Schuld 2i/2 pCt. 6515/ dito dito 3 777/je dito dito 4 1023/3 dito dito 1878 4 1023/4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 België, dito Stad Antw. '74 3 t> Spanje, Obligatiën Buitenl. 1869/70 H/4 dito dito 1876 2 dito Binnenl. Esc. 5000 1 dito dito Esc. 100 1 Portugal, dito Buitenl. 1853/80 3 515/n dito 5e Serie 1877 6 dito 6e Serie '1878 6 Rusland, Obl. Hope Co. 1798/1815 4 983/8 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 7713/ Obligatiën 1866 f 1000 5 9515/,r dito '1860 2e L. 100 4«/a 8513 Obl.-Leen. 1867/69 4 78'/4 Staatsleening 1866 5 124 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 6513/16 dito dito 5 66J/4 dito in Zilver 5 669/J6 dito dito 5 66,/a dito in Goud 4 837/8 Staatsleening 1864 Italië, Inschrijving 5 88V, Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 91/16 Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 Mexico, dito '1851 3 21®/,, Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 1201/., Baltische Spoorw. Aand. 3 ^'111/ie Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 Poti Tillis Obligation 1000 5 89 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 52is/l6 Amerika, Illin. Cert. van Aandeel '137 J/4 St. Paul en Pac. Ie Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand.

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 2