4* afgeweken. Hij acht het bedenkelijk het voorstel van den Voorzitter aan te nemen. De Voorzitter zegt, dat hij wenscht te behouden wat feitelijk nu bestaat en waartoe het Gemeentebestuur zelf de gelegenheid heeft gegeven. Hij herhaalt wat door hem te dien opzigte bij de behandeling van art. 6 is gezegd. De heer de Jonge zou zich met het voorstel van den Voorzitter kunnen vereenigenals er alleen sprake was van de uitloozing in de riolen en niet van die in de kanalen. De Voorzitter wijzigt dienovereenkomstig zijn voorstel. De heer vim Manen vindt het bezwarend, ook met het oog op de hygiëne, nu een besluit te nemen; hij zou liever den wettelijken toestand willen handhaven. De heer Boeije ziet er geen gevaar in de zaak thans te beslissen. Het Bestuur heeft vroeger de wenschelijkheid ingezien om van de wettelijke regeling af te wijken en feitelijk is de tegenwoordige toestand toegelaten, waar schijnlijk uit een hygiënisch oogpunt. Kon het tonnenstelsel overal ingevoerd worden, dan zou hij misschien niet voor het voorstel van den Voorzitter zijn, doch nu vreest hij, dat er anders nog meer ophooping van vuil zal plaats hebben. De heer van Manen spreekt niet tegen dat het voorstel van den Voorzitter overeenstemt met den feitelijken toestand, doch hij meent, dat niet is uitgemaakt of die toestand is te verkiezen boven de bepaling der verordening. De Kaad is hieromtrent niet voorgelicht, daarom wil hij de hoofd zaak aanhouden. De Voorzitter zegt, dat het beginsel vroeger uitgemaakt is door de afwijking van de bepaling in het reglement op de riolen en vroonen. Hij acht het bedenkelijk nu daarop terug te komen. Het amendement van den Voorzitter wordt daarna aan genomen met 6 stemmen tegen 2, die van de heeren S. J. Ochtman en van Manen. Art. 53, vroeger aangehouden, wordt vervolgens onver anderd vastgesteld. De behandeling der afzonderlijke artikelen afgeloopen zijnde, wordt besloten de vaststelling der verordening in haar geheel aan te houden, om te geschieden tegelijk met die der nog te behandelen strafverordeningen. Na omvraag sluit de Voorzitter de vergadering. Snelpersdrukkerij van H. LAKENMAN te Zierikzee. X b öneipersuruKKerij van H. JjAKenman te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 8