BIJVOEGSEL 4 3,50. BIJ DE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD ZIERIKZEE, tatuten verstrekken te Zierikzee, en de 1shciven en L. VAN of bezit AINT? HJEIVSZ. ii Mevrouw Wij waren weer in -JoDandsche Werken gebied machtig te pwo'ori fraaie kl. fol. rken van Mevrouw wij in den laatsten zijn wij thans weder eik over het laatste moederland, namelijk IJST, «LDËOUr k tevenals de te "Werken van onden. (De bezitters is even zoo keurig s aan hen geleverde rk dus, nu de pi ijs vroeger f 15,75 is, |:j Niet alleen zij die zullen hier gaarne die belang stellen gevierde romancière dralen niet van een. Men zende een ïp aan»B0SB00M- ■SZ" in Prachtband n Band men begeert, Franco toezending MJEar-, Magazijnen Bern en te Nijmegen ALE GENEZING, ezend wordt overeen- ■taalbaar na genezing, likking der patiënten eester van breuken. Wgheidkortademing n enz. zijn de kwalen ordigen tijd gelukkig iet vertrouwen hunne verzachtende en gene se edele medicamenten uit over al de ziekten aan nat weer of ver steld. De zalf moet elijk bij de aangedane 1 daagszoo het niet ing daarmede op de laden of op de keel •kenen wegnemende en eene volkomene 0,80, f 4,85, 3. op franco aanvrage a apothekers in Holland, nent te Londen, 533 ZIERIKZEESGHE G TE gehouden den 1 Februar ij 18 84. Voorzitter Mr. J. P. N. Ermerins, Burgemeester. Afwezig zijn de heeren S. J. Ochtman en de Looze met kennisgeving en de heer W. A. Ochtman. De voorlezing der notulen van het verhandelde in de vorige vergadering wordt aangehouden. De Voorzitter herinnertdat de Commissie voor de straf verordeningen in de raadsvergadering van den 11 September 1882 heeft ter tafel gebragt, 9 ontwerpen van verordeningen en drie voorstellenbetreffende nagenoeg geheel in stand gehouden verordeningen. De Baad heeft die stukken in hjaden gesteld van eene Commissie tot onderzoek en versl^Bk dia Commissie heeft van haar onderzoek verslag uitgebi^Wn de raadsvergadering van den -14 Maart 1883. Het verslag heeft daarna met de verschillende stukken ter lezing gelegen van de leden; eenige leden hebben na onderzoek dier stukken opmerkingen of bedenkingen gemaakt en die medegedeeld aan de Commissie voor de strafver ordeningen. Deze Commissie heeft die opmerkingen en bedenkingen overwogen en besproken en naar aanleiding daarvan nog enkele wijzigingen gebragt in bare ontwerpen. Nu is, wat de algemeene politie-verordening betreft, de behandeling zoover gevorderd, dat de beraadslaging in de openbare vergadering kan plaats hebben. De Commissie voor de strafverordeningen heeft den wensch uitgesproken, dat de raadsleden, die veranderingen van beteekenis meenden te moeten voorstellen, zich wel de moeite geliefden te getroosten haar daarvan tijdig mede- deeling te doen, en zooveel mogelijk zich wel zullen onthouden van verrassende amendementen gedurende de discussiën. Door eenige leden is hieraan voldaan, zoodat slechts enkele punten van verschil zijn overgebleven. De gevolgde wijze van behandelen heeft ten doel gehad, de beraadslagingen in de openbare vergaderingen zooveel mogelijk te bekorten. De Voorzitter hoopt, dat de uitkomst hieraan beant woorden zal. De beer van Manen meentdat het zijn nut kan hebben nog kortebjks mede te deelen, welke gedachten bij het ontwerpen der verordeningen "bij de Commissie voor de strafverordeningen hebben voorgezeten. De Commissie beeft er niet naar gestreefd, om iets geheel nieuwiets ganscb oorspronkelijks te leverenmaar zij heeft het bestaande als grondslag aangenomen en ge kozen als uitgangspunt. Twee redenen hebben haar daartoe geleid Yooreerst beeft elke gemeente haar eigenaardige behoeften gebruiken en traditiënonder meer nedergelegd in hare verordeningen, die dus uit den aard der zaak evengoed als uit een nationaal oogpuntde wetgeving van elke natie eene locale kleur dragen. Bij eene herziening der plaatselijke wetgeving behoort men dus allereerst rekening te houden met de plaatselijke toestanden en principieel niet meer veranderingen in te voeren dan gevorderd worden door het plaatselijk belang. Ten andere heeft de onvoorziene loop der gebeurtenissen te weinig tijd beschikbaar gelaten om verordeningen van elders te raadplegen en goede vruchten van vreemden bodem hier over te planten. Intusschen, al plaatst de Commissie zich dus op een betrekkelijk eenvoudig standpunt, toch was haar taak ver van gemaldcelijk. Immers het tegenwoordig politie-reglement, hoeveel goeds het bevatte, is er in den loop der tijden niet op verbeterd. De stijl is verouderdde zamenhang en ordelijke behandeling der onderwerpenwaarschijnlijk door misplaatste of niet genoeg' doordachte amendementen ver broken laten veel te wenschen over. Sommige bepalingen zijn letterlijk onverstaanbaar, Eene totale omwerking was derhalve noodzakelijk en is dan ook beproefd. De thans gevolgde hoofdverdeeling is ontleend aan de bewoordingen van artikel '135 der Gemeentewet. Het aantal en de benaming der onderafdeelingen is natuurlijk wille keurig. Verschillende ontwerpers zullen verschillende methoden volgen. Het „variis modis bene fit" is hierop van toe passing. Men kan bij het maken van rubrieken tot het oneindige schier afdalen, doch het schijnt raadzaam ze zooveel te beperken als de duidelijkheid en goede orde het maar toelaten. Beeds nu toch, bij een gering aantal, kostte het veel moeite dikwijls, om zekere bepalingen te classificeeren onder haar eigenaardig hoofd, en naar mate men het aantal hoofden uitbreidtwordt dat bezwaar grooter. "Wat dit laatste punt betreft, erkent de Commissie reeds hij voorbaatdat er op haar classificatie ook wel 't een en ander af te dingen zal zijn. Eene zekere willekeur is daarbij niet te ontgaan. Met een en hetzelfde ge- of verbod zijn de openbare ordezedelijkheid en gezondheid soms te gelijk gemoeid; waaronder zal men het nu brengen? In sterker mate is hetzelfde het geval met de onderdeelen dier hoofd soorten; meerderen hunner worden vaak door hetzelfde voorschrift gelijkelijk gehaat. In vele gevallen moet men dus wel als 't ware den knoop doorhakken en de Commissie heeft dan ook getracht de bepalingen steeds daar te plaatsen waar zij nal^haar zwaartepunt het eigenaardigst schenen te huis te henooren. Verder heeft zij er zich op toegelegd om de ingezetenen niet noodeloos te kwellenniet meer verpligtingen op te leggen dan volstrekt noodzakelijk was, zoomede en dit in afwijking van het bestaande reglement, dat hierin bij zonder veel te wenschen overlaat om telkenmale duidelijk aan te geven op wie de zorg voor de naleving der voor schriften rust, wanneer daaromtrent twijfel zou kunuen rijzen. Eindelijk is er zorgvuldig gelet op de veelal juiste aan merkingen door Gedep. Staten van Zeelandonder anderen op het vigeerende politie-reglement gemaakt. De Commissie stipt aandat zij geenszins de wenschelijkheid inziet om de systematische namen der maten enz. te bezigen en zegt ten slotte, volkomen zich bewust te zijn, dat haar werk ver van volmaakt iszij gevoelt er al het gebrekkige van en had oneindig liever haar oorspronkelijk den Baad wel bekend arheidsplan ten uitvoer gelegd. Zij voorziet heel wel, clat het den Raad en het Gewestelijk aENman te Zierikzee. L.

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 5