HEEREN-IVIODETELEGRAAF, Uit Philadelphia bericht men dat de spoor wegonder- nemer Villard onlangs een vermogen van 7 millioen dollars heeft verloren. Men gelooft dat hij krankzinnig is. Villard had juist dezer dagen ontslag genomen als president van den Northern Paciüc spoorweg. De redactie van de Neue Illustrirte Zeitung te Weenen heeft een prijsvraag uitgeschreven tot het leveren van schoone vrouwenkoppen, geschikt om in haar tijdschrift op te nemen. Schilders en teekenaars uit Oostenrijk-Hongarije en Duitschland kunnen tot 31 Maart 1884 hunne teekeningen inzenden. De eerste prijs is 100, de tweede 50 en de derde 25 ducaten. De jury bestaat uit de 'voornaamste kunstkenners, waaronder Hans Mackart en William Unger. De bewoners van Iserlohn werden Zondagavond door een hevi^en knal niet weinig verschrikt. Een stoom ketel die° voor de verwarming der sociteitszaal diende, sprong uiteen en richtte groote schade aan. Het achterhuis en een in de nabijheid liggend kerkhof waren als met steenen bezaaiddeuren, venster ruiten, scherven en steenen lagen door elkander. Ook menschenlevens zijn hierbij te betreuren. Een vrouw werd dood van onder de puinhoopen gehaald, terwijl nog een persoon gemist wordt. Een knaapje is zwaar gewond in 't gasthuis opgenomen. Te Antwerpen vond een meisje van 7 jaren, dat met andere kinderen op een open erf aan het spelen was, een blikken doosje. Daar het doosje vol scheen te zijn, liet zij het hare vriendinnetjes zien, en de nieuwsgierigheid van dezen hierdoor opgewekt, trachten zij het doosje, dat hermetisch gesloten was, te openen. Daar het niet spoedig gelukte, sloeg een der meisjes met een steen op de doos, ten gevolge waarvan de doos met een hevigen knal uit elkander sprong. Het meisje werd ernstig gewond en zal het rechteroog moeten verliezen. Uit de inlichtingen, door de kinderen verschaft, heeft men niet kunnen ontdekken, welke stof de doos bevatte. Een onderzoek is ingesteld of soms nog andere dergelijke gevaarlijke doozen op die plaats te vinden zijn. Vrijdagnacht heeft men in de villa eener Hollandsche familie te Kleef ingebroken en al het voorhanden tafel zilver en goud gestolen, bestaande in 24 zilveren lepels, 24 dito- vorken, 24 dito messen, 24 dito servetringen, 2 zilveren koffiekannen, 2 dito theepotten en 24 gouden theelepeltjes, zoomede eenige andere zilveren voorwerpen, te zamen uitmakende twee volledige serviezen van groote waarde, en alles gemerkt V. D. Een der ver moedelijke daders (een oud-Indisch soldaat) heeft men reeds gearresteerd, doch zijn twee medeplichtigen zijn met de gestolen voorwerpen gevlucht en hebben zich vrij zeker daarmede naar Nederland begeven om die hier te lande te verkoopen. Woensdagavond ontstond te Bolton (Engeland) in een menagerie, onder leiding van den dierentemmer Delmonico, een paniek, die aan een aantal personen het leven had kunnen kosten. Juist was eene voor stelling afgeloopen en de groote trom werd geroerd om weder nieuwe toeschouwers te lokken, toen men eensklaps alarm-kreten in den circus hoorde. Het volgende had namelijk plaats: Nadat Delmonico de kooien van verscheidene leeuwinnen onderzocht had, opende hij die, waarin zich eenige jonge leeuwen bevonden, en op het oogenblik dat hij binnen wilde gaan, sprong een der jonge leeuwen over zijne schouders, en wierp zich te midden der toeschouwers. Onmiddellijk stroomden allen naar den uitgang. Gelukkig werd de jonge leeuw door het personeel spoedig gegrepen voordat hij nog eenig kwaad had aangericht. Door het gedrang echter was een vrouw van de bank gevallen juist voor een kooi, waarin zich een leeuwin bevond. Het wilde dier stak hare klauwen door de tralies en greep het hoofd der ongelukkige vrouw. De bewakers staken de leeuwin met messen, vorken en andere werktuigen, doch zij liet hare prooi niet los. Eerst toen de vrouw buiten kennis en geheel bebloed was, gelukte het haar te bevrijden. Juist 12 jaren geleden is te Bolton op hetzelfde plein de dieren temmer Massarti door leeuwen verscheurd. Voor de rechtbank van zeezaken te Marseille is gisteren in behandeling gekomen de zaak van 15 matrozen, die, daar zij hun schip verlaten en het werk gestaakt hadden, aangeklaagd waren van het verbreken hunner verbintenis. Vier hunner zijn veroordeeld elk tot zes dagen gevangenisstraf en tot acht maanden gedwongen verblijf op een Staatsschip. De elf anderen zijn vrijgesproken, daar de rechtbank hunne verbintenis niet erkend heeft als rechtsgeldig. Te Parijs is gefailleerd de firma Beine Co., een belangrijk commissiehuis in granen met frs. 800,000 passiva. Verschillende bankiers aldaar naar men zegt ook het Credit Lyonnais zijn daarbij betrokken. Het aantal faillissementen in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika bedroeg in '1883, 10,187 tegen 7574 in 1882, in Canada 1460 tegen 642 in 1882. Olie op zee. Den '1 Januari jl. werden in de haven van Folkestone, die uit hoofde van haar open ligging aan elke hevige beweging der zee is blootgesteld, proeven genomen met het bedaren der golven door middel van olie. Op 3 punten zou olie op het water gepompt worden, waartoe een net van drijvende looden buizen werd gemaakt. Een klein scheepje zou gebezigd worden om ook het uiterste punt der haven met olie te bedekken. Wegens de hevige golfbeweging zag men van dit laatste af, maar liet men de olie van het schip vloeien, waar het lag. De uitkomst was verrassend. Nauwelijks was een emmer olie van den boeg op het water gegoten of de golfslag hield op en bereikte het vaartuig zonder bezwaar zijn doel. Toen men nu op de 3 plaatsen begon de olie uit te pompen, was tot ieders verbazing in weinige oogenblik ken de gansche haven rustig, terwijl buiten de »oliegrenzen" de golven hoog op en neer gingenDe werking hield 2 uur aan en de kosten bedroegen nauwelijks 2 pond. Door den neus. Van een rijk Londensch burger wordt verhaald, dat hij zijn geheele vermogen aan eene jonge dame had vermaakt, »tot dank voor het onuitsprekelijk genoegen, dat zij hem drie jaar lang verschaft had door de beschouwing van haar aller- liefsten neus." Eerst toen hij in zijne kist lag, herkende de dame in den erflater een heer, die haar op al hare wan delingen gevolgd was en haar met vleierijen, ja zelfs met verzen op haar neus overstelpt had. Dickens en Holloway. De onlangs overleden pillen- fabrikant schreef, toen Dickens zijn »Dombey en Zoon" in afleveringen het licht deed zien, aan dezen een briefje, waarin hij hem verzocht in een eerstvolgend hoofdstuk ook eens van zijn pillen melding te maken. Hij behoefde er geen reclame voor te schrijven, maar ze slechts terloops even vermelden waar en hoe hij het best vond. Hij wilde hem daarvoor gaarne 1000 pond 12,000) honorarium geven. Dickens weigerde, en »Dombey en Zoon" zijn beroemd geworden zonder dat de Holloway pillen er in werden vermeld. Kerk- en School nieuws. Bedankt voor Herkingen door J. H. Van 't Hoff, cand. te Vlissingenvoor Oud-Beierland door ds. E. A. Lazonder te Zegveld. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft naar aanleiding van den ongunstigen uitslag der examens voor hoofdonderwijzer in den afgeloopen zomer aan de voorzitters der 6 examen-commissies rapport ge vraagd omtrent de oorzaken, waaraan deze uitslag zou moeten worden toegeschreven. Te Sommelsdijk zal een herhalingsschool worden opgericht. Het onderwijs wordt kosteloos gegeven. De commissie, die het eerste examen heeft afge nomen voor de akte van bewaarschoolhouderessen vanwege het Nut bestond uit de heeren: II. Bouman en T. Terweij, beiden te Amsterdam A. Jansen te Rotterdam; J. A. van Dijk te Leiden en P. H. van der Leij te Haarlem. ZEETIJDINGEN. BINNENGEKOMEN. ZIERIKZEE. 6 Jan. »Emerald", kapt. Barker, van Dordt naar Londen. 6 »Fire Fly", Eng. Jacht, van Dordt naar Roompot. BEURS- EN MARKTBEmCHTÊwT PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 7 Jan. 1884. Nederland, Werkelijke Schuld 2J/2 pCt. 65nl,6 dito dito 3 777/s dito dito 4 101'/a dito dito '1878 4 1013/4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 ÏOO1^ België, dito Stad Antw. '74 3 OG1^ Spanje, Obligatiën Buitenl. 1869/70 1J/4 dito dito 1876 2 dito Binnenl. Esc. 5000 1 dito dito Esc. 100 1 Portugal, dito Buitenl. '1853/80 3 52I/8 dito 5e Serie 1877 6 dito 6e Serie 1878 6 Rusland, Obl. Hope Co. '1798/1815 4 98 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 777/Je Obligatiën 1866 1000 5 963/,e dito 1860 2e L. 100 4'/a 843/4 Obl.-Leen. 1867/69 4 77 '/I6 Staatsleening 1866 5 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 653/4 dito dito 5 655/16 dito in Zilver 0 6G3/4 dito dito 5 dito in Goud 4 Staatsleening 1864 140 Italië, Inschrijving 5 863/8 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 73/10 Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 983/4 Mexico, dito 1851 3 21 Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 H83/3 Baltische Spoorw. Aand. 3 51 Jeles Griasi Obligatiën 5 84 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 783/8 Poti Tiflis Obligatiën f 1000 5 883/3 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp, Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 513/4 Amerika, Ulin. Cert. van Aandeel St. Paul en Pac. Ie Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. PRIJZEN VAN COUPONS. Oostenr. in papier f 20,87','2 j Russen in Z. R. f 1,15J/2 dito in zilver - 20,87 </2 Amerik. Dollars - Eng. Div. per - 11,60 Papier - 2,46 ROTTERDAM, 7 Januari 1884. T a v w e. Aanvoer niet ruim, langzaam verkocht. Puike soorten flauw prijshoudend. Mindere 20 a 25 ct. lager en niet geheel op te ruimen. Puike Zeeuwschef 9,a f 9,40 Mindere- 6,50 - 7, Rogge. Mede niet ruim aan, tot onveranderde prijzen. Puike Zeeuwsche6,40 a f 6,75 Mindere- 5,40 - 5,70 Gerst. Puike zware partijtjes, die echter weinig voor komen, tot vorige prijzen moeielijk te plaatsen. Mindere niet gevraagd. Puike Winterf 5,80 k f 6,10 Zomer- 5,40 - 5,70 Mindere- 4,25 - 5,20 Have r. Zware blanke soorten weinig ter markt en prijshoudend. Mindere met weinig vraag. Inlandsche lange3,60 a f 4,25 korte- 5,- 5,50 Blauwe Erwten. Ruim aangeboden met minder vraag, 20 a 25 ct. lager. Puike Zeeuwschef 10,a f 10,40 Mindere- 9,20 - 9,60 Bruine Boonen. Weinig getoond, ruim prijshoudend. Puike Zeeuwschef 12,50 a f 13,25 Mindere- 9,- 10,50 Witte Boonen. Komen weinig voor, beter te ver koopen. Puike Zeeuwschef 12,25 a '13, Mindere- 8,50 - 10, Paar denboon en. Met weinig kooplust 10 ct. lager. Puike harde7,10 a 7,50 Mindere- 6,20 - 6,80 Ajuin. Aangevoerd 1500 H.L. Prijs f 2,20 per 50 K.G, ADVERTENTIES Door minnelijke overeenkomst rnet de Wed. van wijlen P. BEUZENBERGheb ik de eer mijne geachte stadgenooten te berichtendat ik de Schilders'; Behangers- en CrlazeiimaKers- zaak heb overgenomen en voor mijne rekening zal voortzetten. Hopende met dezelfde gunst vereerd te zullen worden als mijn overleden baas P. BEUZENBERG, onder wien ik jaren ben werkzaam geweestgeef ik de verzekering steeds dezelfde solide materialen en even net werk te zullen leverenonder belofte van eene vlugge en accurate bediening. Zierikzee Jan. '1884. TMOMAS LEIJDËKKËRS. Uitgave van N00RDH0FF SMIT te Groningen. H.H. KLEERMAKERS! In de thans verschijnende nummers onzer MODE JOURNALEN vindt men de nieuwe modellen van heeren-kleeöing voor het aanstaand Bei zoen. Alles met duidelijke beschrijving en groote patronen. Op bestelling leveren wij ook uitgeknipte patronen op natuurlijke grootte. maandelijks één groote MODEPLAAT met BESCHRIJ VING en PATRONENper kwartaal f franco per post f 1,3£5. maandelijks twee groote MODEPLATEN met BE SCHRIJVING en PATRONEN, per kwartaal f franco per post f 1,90. Men teekent in bij alle BOEKHANDE LAREN en POSTKANTOREN. Uitgave van NOORDHOFF SMIT te Groningen. Al de li O E K E Naangeboden door de firma's Gebb. Cohen te Arnhem of' te NijmegenD. Bolle te Rotterdam en Gebb. Kostee te Amsterdam, worden tot dezelfde prijzen geleverd door den Boekhandelaar A. C. DE MOOIJ te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1884 | | pagina 3