BIJVOEGSEL BIJ DE VERGADERIIVG VAN DEN GEMEENTERAAD ZIERIKZEE, pnjs n wij limen 5. eheel en, er, /lB i7'/» >015/,s '0,5/i« "/|B 7s/a IfrW f/» 2 Vb 65/„ 5s/,b 5'/s l B 93/is 1 15 V, 47 V ZIEREKSEESGHE B ANT. TE gehouden den 29 October 18S3. Voorzitter Mr. J. P. N. Ermerins, Burgemeester. Afwezig zijn bij de opening- der vergadering de heeren Moolenburgh en de Crane, volgens kennisgeving verhinderd, de eerste door uitstedigheidde tweede door beroepsbezig heden en de beeren Zuurdeeg en W. A. Ochtman, die echter later in de vergadering zijn gekomen. Be notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mededat zijn ingekomen 1°. drie brieven van de Gedeputeerde Staten, houdende berigt van de goedkeuring der raadsbesluiten van den 31 Augustus 1.1. tot verkoop van inschrijving in het Grootboek der 21/, Nationale Schuld en van den 4 September 1.1. tot uitgifte van gemeentegrond in erfpacht aan F. G. de Roo en M. Lucas en tot het in gebruik geven en onderbands verhuren van gemeentegrond aan J. Hanse.- Voor kennisgeving aangenomen met de inodedeeling van den Voorzitter, dat ter uitvoering van de laatstgenoemde besluiten de vereischte acten zijn opgemaakt; 2°. een brief van hetzelfde Colleg-ie, waarbij zij toezenden een uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 6 October 1.1. No. 29, houdende goedkeuring der door den Raad bepaalde heffing van begrafenisregten. Voor kennisgeving aangenomen; De Voorzitter deelt mededat het besluit tot heffing van begrafenisregten is afgekondigd en dat tengevolge der in de heffing en invordering van begrafenisregten gebragte wijzi gingen door Burgem. en Weth. is ontworpen een besluit tot wijziging der Instructie voor den opzigter der algemeene begraafplaats. Dit ontwerp-besluit wordt door den Voorzitter tot onderzoek en verslag, gesteld in handen van de heeren de Looze, Goemans en S. J. Ochtman. De heer W. A. Ochtman is in de vergadering gekomen 3°. een brief van den Minister van Binnenlandsche Zaken, houdende berigt van de goedkeuring van het Raadsbesluit van 30 Julij 1.1. tot verbooging der jaarwedde van den leeraar in de Fransche- en Engelsche taal aan de Hoogere Burgerschool. Voor kennisgeving aangenomen; 4°. een verzoekschrift van M. van der Ploeg Cz.schipper alhierwaarbij hij bij den Raad in beroep komt van eene op den 25 Julij door Burgem. en Weth. genomen beslissing op zijn verzoek, om van den dienst der brandweer te worden vrijgesteld. Burgem. en Wethouders stellen voor, den adressant in dat beroep niet ontvankelijk te verklaren, op grond dat de termijn verstreken is binnen welken de adressant volgens art. 46 der verordening tot voorkoming en blussching van brand in beroep behoorde te komenen deelen mede dat al ware hij in het beroep ontvankelijk, zij evenwel tot afwijzing zouden moeten adviseren, omdat de verzoeker niet valt in een der bij de verordening genoemde vrijstellingen. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel van Burgem. en Weth. besloten; 5". een brief van de Plaatselijke Schoolcommissie met aanbeveling van een dubbeltal ter benoeming van een lid in die Commissie, tengevolge van het eervol ontslag van Mr. A. Heemskerk. Aanbevolen worden de heeren Dr. Z. Th. Diehl en Mr. J. van Binsbergen. De eerst aanbevolene wordt benoemd met 8 stemmen. Mr. van Binsbergen verkreeg 2 stemmen 6°. een brief van de Commissie van Toezigt voor Middel baar Onderwijs, waarbij ter voorziening in de plaats open gevallen door het aan Mr. J. Moolenburgh verleend eervol ontslag, door haar ter benoeming worden aanbevolen: de H.H. Mr. J. van Binsbergen en Mr. A. J. F. Fokker. Bij stemming wordt Mr. van Binsbergen benoemd met 9 stemmen. Mr. Fokker verkreeg 1 stem; 7°. een verzoekschrift van Mej. R. M. Breetvelt, om met ingang van 1 December e.k. te worden ontslagen uit hare betrekking van onderwijzeres aan de Meisjesschool. De Voorzitter stelt namens Burgem. en Weth. overeen komstig het advies der Plaatselijke Schoolcommissie voor, het gevraagde ontslag eervol te verleenen. Dienovereenkomstig wordt beslotenwaarna de Voorzitter nog kennis geeft, dat reeds eene oproeping van sollicitanten is gedaan, dat er ééne sollicitatie ingekomen is en dat Burgem. en Weth. zoo spoedig mogelijk eene voordragt zullen indienen; 8°. een verzoekschrift van den heer J. Groeneveld de Kater Jr., waarbij hij kennis geeft, dat hij door aankoop eigenaar is geworden van den opstal van een bergplaats in de St. Anthonystraatbenevens van twee woonhuisjes daarnaast; dat de grond van genoemde bergplaats, groot 27 Centiaren alsmede een gedeelte van het erf achter die woonhuisjes, ter grootte van 24 Centiarenbij het kadaster bekend staat ten name van de gemeente Zierikzee, Sectie B No. 1518 en 1519; dat hij deze onregelmatigheid wenscht te doen ophouden en mitsdien verzoekt, dat de Raad hem in eigendom zal afstaan de bovenbedoelde perceeltjes grond Sectie B No. 1518 en 1519, te zamen voor eene som van f 20. De Voorzitter deelt mede, dat Burgem. en Weth. nog niet in staat zijn omtrent dit verzoek een voorstel te doen daar zij vooraf nog eenige inlichtingen wenschen in te winnen, doch dat zij zoo mogelijk in eene volgende ver gadering een voorstel zullen doen. Namens Burgem. en Weth. stelt de Voorzitter voor, aan den Commies-Griffier ter Secretarie, voor het opmaken der tienjarige tafels op de Registers van den Burgerlijken Stand eene belooning van f 40 toe. te kennen en de betaling daarvan te doen uit den post voor Onv. Uitg. (IT. X) der begrooting voor '1883. Dienovereenkomstig wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Naar aanleiding van ingekomen kennisgevingen, wordt op voorstel van Burgem. en Weth. wegens vertrek naar elders afschrijving van hoofdelijken omslag over 1883 ver leend, aan de H.H. J. F. de Pape voor f 7,465, G. II. Spiekerman voor f 10,50 en J. F. B. van Delft voor f 0,40s. De Voorzitter deelt mede, dat tengevolge van het dooi de Provincie voor verbetering van wegen in Schouwen toegekende renteloos voorschot, eu ter vervulling der voor waarden, door de Staten verbonden aan het verstrekken van rentelooze voorschotten tot den aanleg of verbetering van wegendoor de raden der verschillende betrokken gemeenten in Schouwen een besluit moet worden genomen, zooals bij besluit van de Provinciale Staten van 24 November 1882 No. 124, (Prov. blad No. 117) is voorgeschreven en dat Burgem. en Weth. dientengevolge voorstellen dat de Raad besluite 1°. er in te bewilligen, dat ingeval van nalatigheid in de teruggaaf of in het onderhouden van de wegen, deze met hunne inkomsten en al wat daartoe behoort, door de Staten desverkiezende voor rekening der Provincie in beheer en onderhoud worden genomen, of aan anderen in beheer en onderhoud worden gegeven, onverminderd het verhaal op de nalatigen en 2". te verklaren, dat hij het verleende rentelooze voorschot van f 53000 aanneme, onder de bepalingen vastgesteld bij het besluit der Provinciale Staten van Zeeland van den 24 November 1882 No. '124, (Prov. blad No. 117). Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming wordt dien overeenkomstig besloten. De heer Zuurdeeg is gedurende de behandeling van dit laatste punt in de vergadering gekomen. De Voorzitter deelt mede: I. dat zijn aanbesteed: 1°. op den 8 Oct. 1.1., het leveren en stellen van 49 schoolbanken in de Armenschool, aan J. van Dijke Hz. voor f 370 2". op denzelfden dag het leveren van 410 ILL. kolen, ten behoeve van enkele gemeente-inrigtingen aan J. P. Kooman voor 55*/a cent de Hectoliter; 3°. op den 22 Oct. 1.1. het maken en plaatsen van eene afheining op het terrein der nieuwe school in de Nieuwe Boogerdstraat aan H. Besaans voor f 526 II. dat op den 15 October 1.1. zijn opgenomen de boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger, waarbij gebleken is, dat over 1882 en 1883 is ontvangen f 226428,26s en uitgegeven195768,25 alzoo meer ontvangenf 30660,01s waarbij komt het goed slot der rekening over 1881 ad3655,33s zoodat in kas moest zijnf 34315,35 juist overeenkomende met de vertoonde gelden en gelds waarden. III. dat het bedrag der gelden in de gemeentekas voorhanden zoo groot isdoordien daarin begrepen is de opbrengst van de verkochte Inschrijving op liet Grootboek der Nat. Schuld. Yoor kennisgeving aangenomen. De begrooting van het Burgerweeshuis voor 1884, wordt tot onderzoek en verslag gesteld in handen van de heeren do Looze, Goemans cn van Kinschot. Eeu heden ingekomen verzoekschrift van de Wed. Douw

Zierikzeesche Courant | 1883 | | pagina 7