ui (iisiiiiiinMs m m ïadilmd. ZEËTlJDINGEJVr DENK ER 0IVI voor 60 Cent Er zijn 5 verschillende Bundels. graaf van Parijs meende als politiek erf pretendent de eerste achter het lijk te moeten zijn. Als er van een insmelting van Bourbon-Orleans iets aan was ge weest, had dit ook zoo moeten zijn. Maar de vreemde Bourbons, waartoe ook de misselijke don Carlos be hoort, waren van een ander gevoelen, en op het laatste oogenblik heeft de prinses-weduwe uitgemaakt, dat bij de begrafenis een naaste bloedverwant van haar gemaal den voorrang zou hebben. Daarop heeft de graaf van Parijs voor de verdere eer van tot illustratie te dienen bedankt en is naar Parijs terug gekeerd, gevolgd door de andere prinsen van Orleans. Die naaste bloedverwanten van den graaf van Cham- bord zijn dan de kinderen zijner zuster prinses Louise, die gehuwd geweest is met den in' 1854 overleden hertog Karei III van Parataof de leden van de familie zijner moeder, die een dochter geweest is van Frans I van de beide Siciliën. Zoo zouden dan op ééns door de gril eener vrouw al de plannen der Orleanisten in duigen liggen en de oude legitimisten, die reeds met Charnbord zich aan zooveel averechtsche wereld- en staatsbeschouwing hebben onderworpen, zouden nu nog andere oude mores gaan leeren. Want ongetwijfeld heeft de prinses weduwe de ultramontaansche geestelijkheid achter zich en is het fijne van de geschiedenis de omstandigheid dat de Orleansen door de Curie niet geaccepteerd zijn, als waardige erfgenamen der witte banier met al de daaraan verbonden servituten van dienaren van den paus, zwaard der kerk enz. Het afsterven van Chamboi'd kan nu voor de roya listen in Frankrijk nog gewichtiger gevolgen hebben dan men wel vermeende. Het is ook niet onwaarschijnlijk dat de Oostenrijksche politiek in deze zaak gemoeid is. Maar het Oostenrijksche huis is zoowel verwant aan den jongeren tak als aan den ouderen. In welke richting de Oostenrijksche invloed kan gewerkt hebben, blijkt nog niet. Er is nog niets bekend aangaande de bijzonderheden van de ontmoeting van Keizer Wilhelm en den Keizer van Oostenrijk. Koning Alfons van Spanje zou over Frankrijk en Oostenrijk naar Duitschland reizen om de militaire vertooningen van 't Duitsche leger bij te wonen. Van de onlusten in Spanje hoort men voor 't oogen blik niets. Zij zullen wel niet zoo ernstig aan 't smeulen zijn dat Alfonsus evenals zijn moeder wel naar het buitenland op reis gaat, doch niet meer als koning zal terugkeeren. Men herinnert zich nog, dat de om wenteling, die Isabella II verdreef, juist uitbarstte terwijl zij in 't Zuiden van Frankrijk reisde. Het geschil tusschen Italië en Marokko is geschikt. De gouverneur van Tanger heeft zich voor de Itali- aansche officieren vernederd en verschooning gevraagd voor de beleedigingen, die hij indertijd Italiaansche onderdanen had aangedaan. Voor 't oogenblik is de zaak hiermede uit; doch niet voor goed. De Marokkanen zijn halve barbaren en al onderwerpen zij zich nu aan de noodzakelijkheid uit vrees voor de Italiaansche oorlogsschepen, zoodra zij kunnen, zullen zij het oude spel wel weder beginnen. Dat is nog nooit anders geweest. Of met de onderwerping van Hué aan Frankrijk nu ook de vrede tusschen Frankrijk en China weder ver zekerd is, wordt nog sterk betwijfeld. Gemengd Buitenlandscü i\ieuws. Te Antwerpen heeft men groote plannen in het hoofd voor een aldaar in 1884 te houden internationale tentoonstelling. Antwerpen is gewis een stad waar zulk een wereld-kermis goed kan gehouden worden. De Spaansche staatsman Ruiz Zorilla, die een poos als uitgewekene wegens de jongste beweging in Frankrijk vertoefd heeft, is uit Parijs vertrokken en wel reeds den 18 Augustus, dus nog vóór den dag dat van wege de Spaansche regeering aande Fransche gevraagd was wat men met hem zou uitvoeren. Hij is thans te Vevey in Zwitserland, in zekeren zin de Europeesche vrijplaats voor politieke vluchtelingen. In een gemeente van 't dép. der Vogezen zijn zes personen vergiftigd door het eten van verkeerde cham pignons. Drie van de zes, allen kinderen, zijn gestorven, de drie anderen, volwassenen, zijn zwaar ziek. In den N.-Amerikaanschen Staat Maine, waar eenige jaren geleden (1876) de doodstraf was afgeschaft, heeft men die straf weer ingesteld, omdat het aantal groote misdrijven zoo sterk toenam. De graanoogst van de Vereenigde Staten in 1883 is, wat het winterkoren betreft, 18 pCt. minder dan in 1882, de voorjaarsoogst bedraagt 7 pCt. meer. De landsdrukkerij 'van de Vereenigde Statende grootste inrichting van dien aard in de wereldbetaalt dagelijks aan haar beambten 5600 dollars. Van 18791881 bedroegen de drukkosten ongeveer 100 millioen dollars. 1 Tengevolge van zware misten zijn op de Portugeesche kust binnen 14 dagen 7 stoomschepen vergaan, en wel 6 Engelsche en 1 Belgisch. Kerk- en JSclioolnieuws. Beroepen te Arnemuiden ds. A. H. de Boer, te Muiden; te Giesen c. a. ds. A. A. L. J. Rouyer te Nieuwerkerk in Duiveland. BINNENGEKOMEN. ZIERIKSEE. 31 Aug. »Fairy Queen", kapt. S. J. Pearce, van Liverpool naar Zieriksee. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 3 Sept. 1883. Nederland, Werkelijke Schuld 21/a pCt. 663/Ie dito dito 3 78 u/16 dito dito 4 1013/,6 dito dito 1878 4 1013/8 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 België, dito Stad Antw. '74 3 96 Spanje, Obligatiën Buitenl. 1869/70 1A/4 dito dito 1876 2 dito Binnenl. Esc. 5000 1 dito dito Esc. 100 1 Portugal, dito Buitenl. 1853/80 3 525/8 dito 5e Serie 1877 6 dito 6e Serie '1878 6 Rusland, Obi. Hope fr Co. 1798/1815 4 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 783/i6 Obligatiën 1866 f '1000 5 dito 1860 2e L. 100 4«/a 853/a Obl.-Leen. 1867/69 4 77i/8 Staatsleening 1866 5 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 655/18 dito dito 5 655/8 dito in Zilver 5 66*/8 dito dito 5 dito in Goud 4 Staatsleening 1864 141 Italië, Inschrijving 5 ^63/8 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 103/ie Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 l01'/8 Mexico, dito 1851 3 25 Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 1167/s Baltische Spoorw. Aand. 3 50 l0/j6 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 777/8 Poti Tillis Obligation f 1000 5 88»/4 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 741/* Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 52'/4 Amerika, Illin. Cert. van Aandeel St. Paul en Pac. Ie Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. PRIJZEN VAN COUPONS. Oostenr. in papier/1 21,17*/2 dito in zilver - 21,171/2 Eng. Div. per - 11,65 ROTTERDAM, 3 September 1883. Tarwe. Nieuwe ruim aangevoerd, bij gewone vraag tot ongeveer vorige prijzen. Puike soort goed te verltoopen. Mindere niet geheel op te ruimen. Puike Zeeuwschef 9,a f 9,46 Mindere- 7,- 7,40 Rogge. Nieuwe overvloedig aangevoerd en moeielijk geheel te verkoopen. Puike blanke soorten als voren tot onveranderde prijzen. Mindere niet dan tot eene verlaging van 20 a 25 ct. op te ruimen. Jarige weinig meer getoond, is moeielijk op te ruimen. Nieuwe puike Zeeuwschef 6,60 a f 7, Mindere- 5,50 - 5,80 Jarige (naar kwaliteit)- 5,50 - 6,50 Gerst. Puik ter markt. Winter- in puike soorten on veranderd. Zomer- komt in puike kwaliteit nog weinig voor en bracht vorige prijzen op. Mindere 10 a 20 ct. lager. Jarige moeielijk te plaatsen. Russen in Z. R. Amerik. Dollars f 1,17 - iii'k Haver. Met fïinken aanvoer, in de blanke harde soorten I goed te plaatsen. Mindere weinig gezocht. Van Nieuwe j waren enkele partijtjes aangebracht, die als genoteerd verkocht werden. Inlandsche langef 3,50 a f 4,80 korte- 5,25 - 5,80 Blauwe Erwten. Wederom goed aangebracht, doch moesten om op te ruimen 40 a 50 ct. lager worden af gegeven. Puikef 10,— a f 10,50 Mindere- 8,50 - 9,75 Bruine Boonen, Een paar partijtjes Nieuwe werden getoond, die naar kwaliteit f 14,a f 15,opbrachten. ADVERTENTIEN. De ondei geteekende betuigt bij deze zijnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij het huwelijk van zijn zoonde heer Mr. J. F. VAN DER LEK DE OLERCQ met vrouwe CE. PE. ZEGERS RIJSKR. Ziebikzee, Mr. C. VAN DER LEK DE CLERCQ 31 Aug. 1883. VAN STAVENISSE. de mooiste, geliefkoosde Liederen-Albums, met Muziek er bij, denk er om dat dit nu de eigenlijke Liederen- Albums zijn waarin die Coupletten, Komieke Scene's en Voordrachten in voorkomen, die gezongen en voorgedragen worden in de Comedie's en de Café- Chanfcant's; denk er om het zijn die meest luimige, geliefkoosde stukjes van JUDELS en BAMBERG, FAAS- SEN en ALBRECHTdenk er om dat dit de mooiste Boeken zijn voor Familie-partijen, gelegenheden bij Vrienden en voor de Winteravondendenk er om ze worden nu opgeruimd èt 60 Oent per stuk, ze kosten anders wel een Daalder en zijn zeer moeielijk te krijgendenk er om, deze alleraardigste Liederen- Albums worden bij duizenden verkocht. Zij, die een weinig tact bezitten om voor te dragen, kunnen er alles van gebruikende inrichting is zoo eenvoudig en gemakkelijk, dat ze steeds voldoen, hetzij gezongen of gedeclameerd. Ze zijn zoo bijzonder geestig en pikant, dat elk gezelschap ze gaarne hoort. Bij elk Comedie- Stukje, dat voor liefhebberij gespeeld wordt, kan men er tevens eene ruime keuze Liederen in vinden voor inlassing geschikt en bij Bruiloftspartijen, of welk vroolijk Gezelschap ook, zijn er steeds eenige geestige en toepasselijke Liederen of Voordrachten in. 1. Salon des Variété's, bevattende 48 der meest geliefkoosde Coupletten, comieke Scènes, Liederen enz., kost nu 60 Ct. 2. Ciederen-Album, bevattende 48 der meest geliefkoosde Coupletten, comieke Scènes, Liederen enz., kost nu 60 Ct. 3. TVieixw Liederen-Album bevattende 48 der meest geliefkoosde Coupletten, comieke Scènes, Voordrachten enz., kost nu 60 Ct. 4. Momus, op Bruiloften en Partijen, een uitgebreide verzameling luimige Voordrachten, Gezel- schapssp., Chansonn. en Kluchtsp., kost nu 60 Ct. 5. Verzameling van Gezelschaps-Come- dies, comieke Scènes, Blijspelen en Voordrachten, alles voor vroolijke kringen, voor slechts 60 Ct. Denk er omspoedig zullen ze weg zijn, ze kosten anders f *1,50 per stuk, nu maar 12 Stuivers, 3 Nos. tegelijk maar f 1,60, alle 5 Nos. te zamen maar f 2,50. Denk er om, om spoedig een Postwissel te zenden en er op te vermelden Liederen-Albums en de verlangde Nos. De zending geschiedt franco door CLBRs. COHEN Boekhandel., te Arnhem of te Nijmegen. De uitgaafsprijs met inbinden is f 50, 'tis kort geleden compleet gekomen, de laatste, allerlaatste, gaan nu weg voor f 12.85 in plaats 50. JEïet prachtwerk van WITKAMP Geschiedenis der XVII Nederlanden van af het begin tot 1880. Dit kostbare plaatwerk bevat 736 prachtvolle af beeldingen, naar teekeningen onzer eerste schilders; al het mogelijke wat slechts belangrijk in de geschiedenis der 17 verschillende provinciën van ons Land, België en Luxemburg voorkomt, vindt men hier in de interessantste afbeeldingen en verder uitgebreid historisch omschreven, zooals dit slechts in een belangrijk standaardwerk van drie klein folio deelen kan voorkomen. Een arbeid van ruim tien jaren is alleen voor de samenstelling der historie noodig geweest, de afbeeldingen van de Kasteelen, Gebouwen, Wapenen, Costumes, Oudheden, Straten, Antiquiteiten enz. enz. enz. enz. zijn door onze eerste artisten op de plaats zelf genomen. Van de ruim 2000 Exemplaren, die wij van dit beroemde prachtwerk aankochten en welker onderneming aan de uitgevers ruim f 100,000 kostte, verkochten wij in slechts eenige maanden ruim 1900 Exem plaren. Zij die deze 3 prachtvol gebonden klein-folio deelen, met 736 heerlijke afbeeldingen, nog begeeren, moeten niet dralen daarvan nog een Exemplaar te bestellen voor slechts f in plaats f 50. WITKAMP's interessante en prachtvolle Geschiedenis van Nederland heeft blijvende waarde en is over eenigen tijd totaal uitverkocht. Het is een magnifiek groot prachtwerk in 3 kl. folio deelen, de banden zijn alleen het geld waard, tegen zending van een postwissel a f 12,85 zenden wij het franco en goed verpakt door geheel Nederland, bij GrJfcSBR/» OOJEïEIV5 Magazijn van Goedkoope Boeken, te Arnhem of te Nijmegen.

Zierikzeesche Courant | 1883 | | pagina 3