\T r Iml Buitenland. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. Burgerlijke Stand te Zieriksee. ADVERTENTIEN. p r woordigheid van geest, door den directeur van den schouwburg aan den dag gelegddie op zeer bedaarde wijze dit bericht aan het publiek mededeelde en het tevens aanmaande zoo kalm mogelijk de zaal te ver laten is het te danken dat geen persoonlijke onge lukken te betreuren zijn. Frankrijk. De Fransche Minister van Oorlog is steeds bezig de vestingen in het oosten te inspecteeren, onder levendige belangstelling der Fransche en Duitsche pers. De eerste stelt in het licht, hoe uitnemend de linie der Maas thans in orde is, om bij een inval in 't vervolg het doorbreken van den vijand en het oprukken naar Parijs te voorkomen. De Duitsche pers neemt natuurlijk met de grootste aandacht kennis van die beschouwingen. Met dat al is Frankrijks vast voornemen den vrede en den arbeid alleen te dienen. Dat vernam men op den Bastille-dag bij de onthulling van het beeld der Republiek uit den mond van den prefect der Seine, en dat vernam men thans weder bij de onthulling van het gedenkteeken te Courbevoie uit den mond van den voorzitter van den algemeenen raad der Seine. Deze plechtigheid is zeer kalm afgeloopen. Van de Ministers was alleen Waldeck-Rousseau tegenwoordig. Het monument moet geen grootschen indruk maken, maar keurig zijn uitgevoerd. De Republiek is afgebeeld als een vrouw met banier en zwaard, leunende op een kanon, met een soldaat, die een geweer laadt, aan haar voeten, alles ter illustratie van vrede en arbeid. Dezelfde dag, waarop deze onthulling plaats vond, gaf aan de Republiek weder een aantal zegepralen bij de verkiezingen van de algemeene raden. De repu blikeinen verloren 30 en wonnen 125 zetels, terwijl 115 herstemmingen moesten plaats hebben, voor zoover de uitslag bekend was. Van 249 was de afloop nog te melden. Uit Tongkin heeft de Standard weer eenig bericht. De Franschen moeten van alle kanten omringd zijn door Anamieten, Zwarte Vlaggen en Chineezen. Te Nam-Dinh wordt dagelijks gevochten. Hanoi moet in puin liggen en de Zwarte Vlaggen moeten optrekken tegen de citadel. Dat Chineesche troepen medevechten wordt bijna niet meer betwijfeld. Naar Madagascar wordt eerstdaags 400 man marine-infanterie gezonden. Verder zal dan een militie van goedgezinde inboor lingen, Sakalava's en Antakava's worden ingesteld om voorloopig onder de bezetting van Reunion te worden ingedeeld. Het laatste nieuws uit Tamatave is aan de bestokers van het Ministerie-Gladstone blijk baar te gunstig voor de goede verstandhouding tusschen •Frankrijk en Engeland. Althans de heer Ashmead- Barlett is niet tevreden met de mededeelingen des Ministers, dat er geen grond voor oneenigheden is, en wil nieuwe vragen over het gebeurde en over de laatste tijdingen van Madagascar stellen. De Daily News verzekert, dat Gladstone voorloupig niet zal antwoorden. Men weet, dat de omvangrijke corres pondentie, die is aangekomen, gedrukt wordt. Italië. ISCHIA. Eerst nu begint een weinig orde te komen in de verschrikkelijke verwarring, die op het eiland Ischia heerschte en waarvan de struikroovers een ruim ge bruik gemaakt hebben. De Minister van openbare werken, die na het onheil het eiland niet verlaten heeft en die steeds al zijn krachten heeft aangewend om in alle behoeften te voorzien, heeft een besluit uitgevaardigd, dat voortaan aan mannen, die in staat zijn te werken, geen levens behoeften zullen uitgereikt worden, daar zij allen werk kunnen bekomen. Ook de aartsbisschop van Napels heeft de boeren van Ischia aangemaand het werk te hervatten, waar voor men aan dezen prelaat en aan de geestelijkheid op 't eiland in 't algemeen zeer veel dank verschul digd is. Met bijzonderen ijver wordt op alle plaatsen, die door de ramp geleden hebben, gewerkt. Daar in den Ministerraad besloten is niemand meer toestemming te geven tot het bouwen van steenen huizen, is men bezig houten barakken op te slaan met zinken daken, voor de bewoners, die voorloopig in de militaire tenten huisvesting hebben gevonden. Deze werkzaamheden hebben plaats onder leiding van den ingenieur Zaïny, die behalve 7 ingenieurs nog 250 man onder zijne bevelen heeft. Op een schilderachtig gelegen plekje van Casamicciola aan het strand waar men met het bouwen van deze houten huizen begonnen is, zullen 72 woningen ver rijzen elk van 2 a 4 kamers. Deze gebouwen zullen alle afzonderlijk staan, opdat bij dergelijke onheilen als nu heeft plaats gehad, de gelegenheid om zich te redden gemakkelijker zal zijn. Volgens de teekeningen van den ingenieur Zaïny is men bezig een modelgebouw te bouwen, met acht vertrekken, in den vorm van een Zwitschers chalet met twee verdiepingen, van alle gemakken voorzien en dat niet meer dan 1200 francs zal kosten. Waar schijnlijk zullen dan de bewoners ook dergelijke huizen bouwen. Binnenkort zal men ook een begin maken met het bouwen van een kerk, ook van hout in Gothischen stijl. Gemengd Buiteniandscb Nieuws. Volgens een Amerikaansch blad, zijn twee kleine meisjes van 6 en 8 jaren alleen op reis van Colorado naar Duitschland. Zij dragen om den hals een etiket met haren naam, vroegere woonplaats en de plaats harer bestemming en hebben voorts aanbevelingen bij zich aan de conducteurs der verschillende spoorwegen, den kapitein van de Hamburger stoomboot enz. De kinderen gedragen zich zeer verstandig en flink. Zij hebben tot dusver in Colorado gewoond. Hare moeder is onlangs gestorven en de vader zag zich genoodzaakt hen naar hare grootouders te zenden, om daar opgevoed te worden. De meisjes hebben het noodige geld voor de reis bij zich. Een FranschmanQuenessen genaamdheeft met zijn jonge vrouw, die nauwelijks 16 jaren telt, met goed gevolg den Mont-Blanc bestegen. Zij zijn op. den top aangekomen, in gezelschap van hun huisknecht en drie gidsen. De moed en onverschrokkenheid, door deze jonge vrouw aan den dag gelegd, zijn zeldzaam. Te Oldham, een stad van ongeveer honderdduizend zielen, zijn drie barbiers elk tot 5 shillings boete veroordeeld, omdat zij hun cliënten op Zondag geschoren hadden. De rechtsvervolging was ingesteld door de vereeniging van barbiers, welke besloten hebben op feestdagen hun winkels te sluiten, en dus met het doel om de concurrentie van hun collega's te beletten. De wet, volgens welke dat oordcel is uitgesproken, dateert van de regeering van koning Karei II. Aan denzelfden koning heeft men de wet te danken, waarbij het geoorloofd is elk contract te breken, dat op Zondag is gesloten. De correspondent van den Standard te Cairo seinde Maandagnacht: Heden is het de 30ste dag sedert de verschijning der cholera in deze stad, en, voor zoover hierover geoordeeld kan worden, is de hevigheid der epidemie tot bedaren gekomen. Het aantal dooden bedroeg heden slechts 11, terwijl te Alexandrië slechts 22 sterfgevallen voorkwamen. Men gelooft dat het cordon om laatstgenoemde plaats morgen zal worden opgeheven. Het wetenschappelijk onderzoek naar den oorsprong van het uitbreken der ziekte wordt ijverig voortgezet in de verschillende deelen des lands en reeds is gebleken, dat de geheele lente door en in het begin van den zomer een typhus-epidemie, ver gezeld van een besmettelijken vorm van diarrhee, door de geheele streek woedde. Voorts bestaat er vermoeden dat alle op zich zelf staande gevallen van cholera voorkwamen voor het officiëele bericht van het uit breken der cholera te Damiette. Het is echter noodig den afloop van het aanhangig onderzoek af te wachten, om tot een stellige bevestiging dezer bewering te geraken. Kerk- en Sclioolnieuws. Bedankt voor het beroep naar Baambrugge door ds. J. Post te Goes; voor dat naar Zeerijp door ds. D. van Popta te Domburg voor dat naar Baarland door den cand. C. J. Leenmans H.Az.voor dat naar Bruinisse door ds. B. A. de Jong te Nieuwerkerk a/d. IJsel; voor dat naar Zuidzande door den cand. J. II. A. Douwes Jz. te Leens. Door den Paus is benoemd tot bisschop van Haarlem de kannunik C. J. M. Bottemanne, president en prof. aan het seminarie te Warmond. Benoemd tot onderwijzeres aan de openb. school te Cadzand mej. A. P. J. Noest te Sluis. Geslaagd voor 't examen als hoofdonderwijzer bij de commissie te 's Hage, o. a. de heer P. C. van Stappen te Kinderdijk, geb. te Zieriksee. Bevorderd tot doctor in de geneesk. aan de Univer siteit te Bonn de heer D. B. P. Zuurdeeg jr., geb. te Zieriksee. WELDADIGH^m DIAKENEN der Hervormde Gemeente alhier maken bij deze bekend, dat door hen den 14en Aug. 1.1. is ontvangen een bankbillet, E E 6472, groot f 60,-, voor de Armen der Herv. Gem. alhier. Zieriksee, 17 Augustus 1883. Diakenen voornoemd, A. G. KIJNwaarnVoorzitter. H. LAKENMANSecretaris Nederland, België, Spanje, Portugal, Rusland, PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 16 Aug. 1883. Werkelijke Schuld 21 dito dito 3 dito dito 4 dito dito '1878 4 Prernie-Leening Stad Rotterdam 3 dito Stad Antw. '74 3 Obligatiën Buitenl. 1869/70 1 dito dito 1876 dito Binnenl. Esc. 5000 dito dito Esc. 100 dito Buitenl. 1853/80 dito 5e Serie 1877 dito 6e Serie 1878 Obl. Hope Co. 1798/1815 Cert. Inschr. 6e S. 1855 Obligatiën 1866 f 1000 dito 1860 2e L. 100 Obl.-Leen. 1867/69 Staatsleening '1866 Oostenrijk, Obligatiën in papier dito dito dito in Zilver dito dito dito in Goud Staatsleening 1864 Inschrijving Obl. Alg. Schuld 1865 Obligatiën Lond. 1865 dito 1851 Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. Baltische Spoorw. Aand. Jeles Griasi Obligatiën Orel-Vitebsk Obligatiën Poti Tillis Obligatiën f 1000 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën Amerika, Illin. Cert. van Aandeel St. Paul en Pac. Ie Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. PRIJZEN VAN COUPONS. Russen in Z. R. Amerik. Dollars Papier - 2,47 Italië, Turkije, Brazilië, Mexico, Rusland, 4 5 5 5 5 5 Oostenr. in papier/" 21,15 dito in zilver - 21,15 Eng. Div. per - ll,57*/a pCt. 66'/2 78i/4 lOO'/a 52i5/16 99 793/is 965/8 86'/2 783/.e C57/a T> 663/4 663/8 1433/,, 867/8 1013/,g 1011/,, 287/8 U95/a 851/„ 78i/„ 743/8 523/16 129 f 1,171/2 Marktprijzen van de volgende artikelen te Zieriksee, van den 16 Aug. 1883. Per Hectoliter. Jarige Tarwe 1882 f 8,— a f 8,50 Nieuwe dito 1883 - 8,a - 8,75 Zomertarwe - a- Rogge 1883 - 6,— a - 6,50 Maartsche Gerst 1883 - 4,75 a - 5,- Winter dito 1883 - 5 a - 5,25 Zomer dito 1883 - 4,75 a - 5,— Haver '1882 a - Paardenboonen - a - Witte boonen a Bruine dito 1882 Schokker-Erwten a Kleine dito 1883 - 9,50 a - 10,— - a - Koolzaad Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zieriksee. van den '16 Aug. 1883. Boter laagste koers f 0,6 1/2 per 5 ons. hoogste - 0,721/2 5 Kip-Eieren laagste - 0,90 25 stuks. hoogste - 1,Ti 25 Van -10—17 Adg. -1883. Geboren: Een zoon van J. Kister en W. van Almenkerk. dochter J. A. Le Kluse en A. L. Drijfhout. zoon J. Anker en A. C. Ilarinck. dochter C. Arts en M. Sies. zoon C. A. de Looze en J. A. Kooman. G. Labrujère en M. Botbijl. J. Bolle en Th. Fluijt. K. Hillebregt en M. E. Douw. Jonge en zwakke moeders met tengere kinderen, zullen beiden krachtig worden door het Hop-Bitter. Eene klagende moeder en lastig kind zijn teekenen van ziekte; met Hop-Bitter zullen ze genezen. Rhu- matiek komt voort uit de onregelmatige werking der nieren; het Hop-Bitter faalt nooit dit te verhelpen. R. KOOLE ZOON nemen gelden a deposito met veranderlijke rente: op 5 dagen na zicht 373%, voor minstens 3 maanden 31/s%, n 1 Jaar 4°/°' Verleenen credieten tegen voldoend onderpand of anderen waarborg. Belasten zich verder met alles wat tot de Effecten en Kassierszaak behoort.

Zierikzeesche Courant | 1883 | | pagina 3