M 3de Zomer-Concert BEURS- EN MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. KUNST EN EER". jaar door jp Het weder is in Zwitserland zoo slecht en zoo totaal winterachtig, dat de reizigers allen de vlucht nemen en het seizoen voor de hotelhouders en de andere bevolking die bij de vreemdelingen belang heeft, als mislukt is te beschouwen. De bergwegen zijn on begaanbaar en zelfs hoogstgevaarlijk, daar op sommige plaatsen de sneeuw 6 voet hoog ligt. Webb's dood. Huiveringwekkend zijn de bij zonderheden van den dood van den vermaarden zwemmer kapitein Webb. Zijn verregaand roekelooze daad is dubbel te betreuren, omdat hij er niet, gelijk eerst het gerucht zeide, geld bij verdienen kon want de onderhandelingen daarover met de spoorwegmaatschap pijen waren afgesprongen en dus bleef er niets over dan de eer die er bij 't volbrengen van het waagstuk te behalen kon zijn en die natuurlijk ook kleiner werd naarmate er minder geld bij de zaak was betrokken want gesteld dat de tocht was gelukt, dan zou de publieke opinie hoogstwaarschijnlijk zoo grillig zijn de menschen het stoute bestaan als een bagatel beschouwd hebben. Zoo men weet is de beroemde Niagara-val een der grootste watervallen der wereld. Lang werd hij als de grootste aangemerkt, maar de "Victoria-val in Midden-Afrika is grooter. De indrukwekkendste is de Niagara-val zeker. De val is 400 voet breed en 150 a '160 voet hoog, naar gelang van den tijd des jaars. Beneden den val vormt zich een vreeselijke schuimende warling van water. Dan volgt er een eind dat betrekkelijk stil is en 't welk ook door stoombooten en zelfs kleine vaartuigen bevaren wordt. Daarna ontstaat echter door de vernauwing van den stroom tusschen de rotswanden en door een kromming in den loop, een geweldige draaikolk en een snel- of schietstroom, en juist dit punt is het dat Webb wilde overzwemmen. Menigmaal zijn daar reeds kano's van Indianen in te gronde ge gaan en ongelukkigen in omgekomen. Éénmaal is het aan een 'stoomschip gelukt er door te varen, doch algemeen wordt de overtocht zoowel voor een zwemmer als met een vaartuig voor onmogelijk gehouden. De vaartuigen, die het water beneden den val bevaren, worden daar Ier plaatse ook gebouwd en dienen hoofdzakelijk om reizigers een goed gezicht tegen den waterval op te verschaffen. De gemeenschap tusschen de beide oevers wordt door een groote spoorwegbrug boven den val en een hangende brug beneden den val onderhouden. Tusschen den val en deze laatste brug is Webb te water gegaan. Aanvankelijk ging het goed en bleef hij meester van zijn bewegingen, ofschoon hij zich met den stroom moest laten mee voeren, doch zoodra hij in de kolk kwam, bleken zijn krachten ontoereikend te wezen en ging hij in de draaikolk te gronde. Bij het afzenden van het bericht van den nood- lottigen afloop was zijn lijk nog niet gevonden. Denkelijk zal de St. Laurensstroom dit medevoeren en zou het toevallig zijn als het ooit gevonden werd. Hij laat een vrouw en twee kinderen na, waarvan het jongste nog aan de borst is, Webb was 35 jaar oud. Men zegt dat hij vóór zijn waagstuk een testa ment gemaakt had ten voordeele van zijn vrouw. Op dit oogenblik wordt te Londen een groote boel- huisdag gehouden en wel van den inboedel van den hertog en de hertogin van Teek, schoonzoon en dochter van koningin Victoria. Men zegt dat alles voor schuld wordt verkocht; anderen weten te vertellen dat de lui wat kleiner gaan wonen en wel in het zoogenoemde Witte- huis te Richmond. Laat dit wezen zoo als het wil, het blijkt dat de kinderen van Victoria's groote gezin toch ook wel ietwat te royaal leven, zonder in verhouding tot hun pretenties ook wat uit te voeren. De prins von Wales verdient een hoog honorarium met wachten op den dood van zijn moederdoch ook hij heeft eenige malen omhoog gezeten omdat hij wachtte op een te grooten voet. Alles kan overdreven worden, en de groote weelde der Engelsche grooten is op den duur de ruïne voor de prinsen en prinsessen van den bloede. Het kafferhoofd Mapoch is met 8000 zijner onder danen in handen der Transvaalsche Boeren gevallen. Die zal daar ook 't lapje niet duur hebben. Het Engelsche ministerie vraagt voor dit jaar voor onderwijs 35,267,160, dat is f 2,268.000 meer dan voor 1882 was toegestaan. Naar men verneemt heeft de Kafferkoning Usibepu, die Cetewayo heeft overwonnen en gedood, een invitatie van koningin Victoria ontvangen om naar Engeland over te komen en zijn opwachting bij hare Britsche Majesteit te maken. Komt hij niet dan zal een Engelsche expeditie hem halen. Heeft hij zich in Engeland laten kijken, dan zal hij met een deel van zijn tegenwoordig gezag weder naar Caffraria teruggezonden worden, waar intusschen andere liefhebbers van de heerschappij tegen hem zullen opgezet worden, om hem voor de Britten af te maken. Zeshonderd gravers zijn thans bezig om het kanaal te maken door de landengte van Corinthe. Men weet dat dit een onderneming is van den bekenden generaal Türr, een Beier en avonturier, die lang de lotgenoot van Garibaldi geweest is. De Hongaarsche reiziger Stoll heeft volgens bericht uit Hammerfest de Noordkaap bezocht. Hij was daar o. a. in den nacht van 24 op 25 Juli en had toen het buitengewone schouwspel de zon te middernacht nog boven den horizon te zien. De Noordkaap ligt op 70° N. B. Het gaat met de Engelsche troepen wat de cholera betreft al even slecht als met de Egyptische. Trouwens al maken de Engelschen veel bluf, hun intendance is spreekwoordelijk slecht en zal ook in Egypte wel niet beter zijn dan ergens anders. Volgens een Vrijdag in het Hoogerhuis gegeven 1 officiëele verklaring waren toen 2 officieren en 23 man van de Engelsche troepen aan cholera bezweken. Tot op dien dag waren 36 man aangetast en dien dag zelf nog een officier en 8 man. Andermaal wordt uit België gemeld, dat de politie den dader van den afschuwelijken moord, in December 1882 gepleegd op de elfjarige Marie Walschaert, op het spoor is gekomen, ja hem zelfs al zoo goed als in handen heeft, daar hij te Montrouge bij Parijs is gearresteerd. Het moet zekere Pierre Xavier zijn, vroeger steendrukker te Moolenbeek St. Jean, doch sinds 3 Januari uit zijn dienst ontslagen en rond zwervend. Men weet dat reeds onderscheidene personen om dit feit met de politie in aanraking geweest zijn, doch tot heden is de dader niet ontdekt. Volgens de New-York Herald van 11 Juli zijn van de tusschen 14 Febr. 1882 en 14 Febr. 1883 uit New-York naar Europa geseinde 30 voorspellingen of waarschuwingen van over den oceaan op Europa lostrekkende stormen, 21 geheel, 6 gedeeltelijk en 3 niet uitgekomen. In het vorige jaar waren van de 46 waarschuwingen 31 geheel, 11 gedeeltelijk en 4 niet uitgekomen. Te Sandy Hook (Vereen. Staten) is een nieuw kanon beproefd van Lyman Hashell, waarover twee jaar gewerkt is. Het is 25 voet lang en weegt 25,000 kilo. Het wordt geladen met 125 pond kruit, in 4 afdeelingen, zoodat er vier elkaar onmiddellijk opvolgende ont ploffingen moeten plaats hebben om al het kruit te doen ontbranden, zoo men weet altoos een groot bezwaar bij zware kruitladingen, omdat in den regel slechts een deel van 't kruit verbrandt en zijn gassen levert en er altoos een zekere hoeveelheid onverbrand den mond van het stuk verlaat of pas daarbuiten ontvlamt en dus geen effect doet. Met dit monster kanon zou men een pantser van 24 duim kunnen doorboren en de draagkracht zou 12 mijlen zijn. De hotelhouder E. Corneli te Kleef heeft de volgende circulaire gericht aan de geestelijken in Nederland: Zeer Eerwaarde Heer! »Ik veroorloof my Uwe aandacht te vestigen op inliggend prospectus van het door my nieuw opgericht Hotel »Prinzenhof". »U Eerwaarde vindt in genoemd Hotel brevieren mit Proprien der verschillende diocesen in Nederland en gunstigen gelegenheid ter Godsdienstuitoefening, daar onze Parochiekerk in de nabyheid is gelegen. Het groote fraaie Park is door zijne reale en stille wandel wegen zeer geschickt tot het bidden van den brevier. »Myn keuken is voor onhoudingsdagen ingericht, zoodat de voorschriften onzer kerk kunnen worden in acht genomen. Tevens verzoek ik UZEerw. myn hotel ook an leeken en familien te willen aanbevelen. My overigens op U vertrouwende verblyf ik met hoogachting E. Corneli." Zeer goed gezien van den man. De daad van moed, die de Khedive van Egypte ver richt heeft door in persoon te Kaïro de hospitalen der cholera-lijders te gaan bezoeken, heeft hem veler sym pathie bezorgd. Wij willen ook wel erkennen dat hij er door is gerezen in onze schatting, We hadden anders bitter weinig op met den man die de Engelsche benden in het land heeft geroepen en zijn eigen steden heeft laten plat schieten om een beweging te onder drukken, die, naar men toch algemeen zeide, met zijn medeweten en goedkeuring was begonnen. Hij heeft dan toch moed; dat is altoos eerbiedwaardig. Kerk- en ^clioolniexxws. Beroepen te Kortgene ds. J. van den Bergen te Strijen; bij de Chr. Ger. Gem. te Tolen ds. J. Ver- have te Kamperland. Bedankt voor het beroep naar Kortgene door ds. J. W. H. Kalkman te Nieuw-Lekkerland. Al de leerlingen van de H. B. S. in Zeeland, die aan het eind-examen hebben deelgenomen, zijn ge slaagd. Het zijn de heerenB. Meijlink, W. G. Borst Verdoom, J. van Hee, J. Boudewijnse, C. R. Koning, J. C. Roest, J. C. Voorduin, E. J. Engelbert van Andel, F. L. C. van Doorn, van de H. B. School te Middelburg A. C. Danckaerts en C. J. Warnsinck van die te Goes; J. W. Elenbaas, W. H. de Horn en G. J. Kanaar van de school te Zieriksee. De heer D. Stigter, die zijn ontslag als leeraar aan de H. B. School te Goes had verzocht wegens zijn be noeming tot adj. commies ter prov. griffie, heeft dat verzoek ingetrokken en zal in zijn betrekking bij het onderwijs blijven. Volgens de Midd. Ct. heeft de heer S. bedankt voor zijn benoeming aan de prov. griffie. Geslaagd voor het examen als hoofdonderwijzer o. a. de heer W. C. de Graalf van Oud-Vosmeer. Geslaagd voor het le ged. van het examen als notaris de heer W. F. J. Wagtho te Tolen. ZEETIJDINGEN, BINNENGEKOMEN. ZIERIKSEE. 28 Juli. ;)Trim", kapt. Green, van Pentewan naar Dordrecht. 2i/j pCt. 663/8 3 78 4 100% 4 101 100«/8 965/8 u 2 1 1 3 PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 30 Juli 1883. Nederland, Werkelijke Schuld dito dito dito dito dito dito '1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 België, dito Stad Antw. '74 3 Spanje, Obligatiën Buitenl. 1869/70 lJ/4 dito dito '1876 dito Binnenl. Esc. 5000 dito dito Esc. 100 Portugal, dito Buitenl. 1853/80 3 5215/l6 dito 5e Serie 1877 6 dito 6e Serie 1878 6 Rusland, Obl. Hope Sr Co. 1798/1815 4 99i/s Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 781% Obligatiën 1866 f 1000 5 96 n/JG dito 1860 2e L. 100 4!/a Obl.-Leen. 1867/69 4 77i/a Staatsleening '1866 5 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 C6 dito dito 5 dito in Zilver 5 663/4 dito dito 5 66% dito in Goud .4 Staatsleening 1864 142 Italië, Inschrijving 5 86% Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 103/4 Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 101 Va Mexico, dito 1851 3 29 ,/s Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 1197/s Baltische Spoorw. Aand. 3 5111/16 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 78 Poti Tiflis Obligation f 1000 5 883/4 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 52% Amerika, Illin. Cert. van Aandeel 131 !/a St. Paul en Pac. le Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. PRIJZEN VAN COUPONS. Oostenr. in papier/' 21,15 Russen in Z. R. f 1,17 dito in zilver - 21,15 Amerik. Dollars - Eng. Div. per - ll,57i/a Papier - 2,47 ROTTERDAM, 30 Juli 1883. T a r w e. Matig aangevoerd met veel kooplust. Puike soort 25 a 30 ct. hooger. Mindere onveranderd. Puikef 9,30 a f 9,90 Mindere- 6,- 7, Rogge. Minder aangevoerdbeter te verkoopen. Puike blanke 10 ct. hooger. Mindere weinig gezocht. Puike soort6,80 a f 7,25 Mindere- 5,- 5,50 Gerst. Jarige Winter- en Zomer- weinig ter markt met weinig vraag en tot vorige prijzen moeielijk te ver koopen. Enkele partijtjes Nieuwe waren aangebracht, die voor 'tmeerendeel niet droog waren en waarvan de beste als genoteerd zijn genomen. Jarige Winterf 5,a f 5,75 Nieuwe - 5,25 - 5,80 Jarige Zomer- 5,- 5,10 Haver. In goede kwaliteit, die weinig voorkomt, tot ruim vorige prijzen genomen. Mindere niet te plaatsen. Inlandsche langef 3,50 a f 4,75 korte- 5,20 - 5,75 op Vrijdag- 3 Augustus e.k., 'savonds S uur, in PARKLUST.

Zierikzeesche Courant | 1883 | | pagina 3