MARKT- EN BEURSBERICHTEN. Als een natuurlijk gevolg dezer verandering van stelling of front, is nu ook Errington op zij gezet en verloochend. Nu zal de Curie wel weder op den loer gaan liggen om te zien hoe zij de Ieren verder voor goed onder 't hoedje kan krijgen. Terwijl Frankrijk in 't verre Oosten zich in een oorlog met China dreigt te zullen wikkelen, laat het den aanval op Madagascar voor 'toogenblik rusten. Men berichtte gisteren bovendien, dat lord Gianville Engelands bemiddeling had aangeboden tusschen Frank rijk en Madagascar. Frankrijk volgt wat koloniale zaken, althans verre expedities betreft, nog al de politiek van avonturen. Zoo win in Annam als in Madagascar is voor Frankrijk iets te verdienen. In het rapport van den admiraal Pierre over het bombardement van Majunga, op Madagascar, wordt gezegd, dat het beschieten op 16 Mei een aanvang nam en het vuur der forten spoedig tot zwijgen werd gebracht. De handelsinrichtingen hebben niet geleden. De Hovas vluchten naar het binnenland en de plaats werd daarop bezet. Aan den kant der Franschen is niemand gewond. Buitenland. El o e 1 a n d. Over de Dover-Calais-tunnel heeft de hertog van Cam bridge, opperbevelhebber van het Britsche leger, de volgende verklaring afgelegd: De militaire commissie, welke hare meening ove. dit ontwerp moest zeggen, heeft verlangd, dat de tunnel op Engelschen bodem zijn uitgangspunt hebbe, in de nabijheid eener vesting van den eersten rang. Dover is dit niet. Wil men Dover tot zulk een vesting maken, dan moet ei- een garnizoen van 10,000 man gelegd worden, en deze maatregel zou de staatsuitgaven voor de landmacht met 600,000 p. st. 's jaars vermeerderen. Wat het gevaar van een vijandelijken inval door de tunnel betreft, hieraan is niet meer gewicht te hechten, dan aan het gevaar van een landing van troepen met het doel zich van den tunnelingang op den Engelschen bodem meester te maken. Het eenige werkelijke ge vaar, dat zich zou kunnen voordoen is, dat geen regeering zou besluiten, de tunnel op een geschikt oogenblik, d. i. vóór een oorlogsverklaring, ontoegan kelijk te makenen geschiedt dit gedurende den loop der onderhandelingen, dan zou men het uitbreken der vijandelijkheden, welke vermeden hadden kunnen worden, slechts verhaasten. Het maken van een tunnel zal een volkomen reorganisatie van het leger, de reserve niet uitgezonderd, ten gevolge moeten hebben, want zooals het leger is samengesteld, is het niet bij machte, elke eventualiteit, welke zich mocht voordoen, tegen te gaan. Op grond hiervan vei klaar ik mij, om louter militaire redenen, tegen het maken van den tunnel; dit werk zou een nieuw element van gevaar voor 's lands veiligheid opleveren". Gemengd Buiteithiiidsch Nieuws. Hoe belangrijk de handel in struisvogelveeren uit de Kaapkolonie is, kan men nagaan, als men weet, dat in 1882 voor een waarde van 1,093,990 pond st. 13,127,880) aan struisveeren uit de Kaap naar Engeland verzonden zijn. Liberaal in naam doch niet in de practijk is geen volk meer dan de Amerikanen. Zoodra de Amerikaan een concurrent ziet, wordt hij zoo ouderwetsch pro tectionistisch als men zich maar denken kan. Zoo kunnen de Amerikanen, volgens hun eigen opvatting, de mededinging der Ohineezen alleen volhouden dooi de Chineezen te verjagen, waarom zij dan ook het komen van Chineesche werklieden in Californië hebben verboden bij de wet. Dit geschiedt enkel om de Chineezen, die goedkooper en vlijtiger allerlei loonarbeid verrichten, van de markt van den arbeid uit te sluiten. Het gevolg is nu, dat te San-Francisco de bevolking al gaat gevoelen, dat zij zich op den duur benadeelt met de Chineesche arbeiders te weren. De loonen van gewone landbouwers, dienstboden, tuiniers enz., zijn van 3 sh. f 1,80) per dag reeds geklommen tot 4 a 5 shillings (f 2,40 a f 3, De stroom der Chineesche landverhuizers gaat zich nu naar Mexico richten. Blijkbaar echter kan Californië China en Japan toch niet missen; immers van de 8,751,250 pond st. aan koopwaren, die in 1882 te San-Francisco werden gelost, kwam bijna de helft uit China en Japan; uit China alleen kwam voor 2,248,060 pond st. Men zegt, dat graaf Tolstoi weldra als chef van de politie te Petersburg zal worden vervangen naar aanleiding van de jongste wanordelijkheden. Een zendeling, Schroder genaamd, is in Zululand vermoord. Door de Fransche bladen wordt een bijzondere reden gezocht voor de reis van de Koningin van Spanje met hare twee dochters naar Weenen. Men verhaalt, dat koning Alphonse in het laatste jaar veel in huwelijkstrouw is tekort gekomen, en dat hij zich meer met amourettes dan met de landsbelangen bezig houdt. Hierin moet hij vooral door den hertog van Sesto geholpen worden. Een der laatste avonturen met een zekere Blanca Espronceda, dat op het koninklijk lustslot plaats had, moet de koningin aanleiding ge geven hebben haren gemaal verwijten te doen, waar van deze reis het gevolg moet zijn. Enkele bladen deelen reeds mede, dat er van een echtscheiding sprake is. Zeker zal een en ander wel overdreven worden. Een vergenoegde candidaat voor de galg is de moordenaar Reulet, die door het gerechtshof te Parijs tot de doodstraf is veroordeeld. De bewakers herinneren zich niet ooit een zoo vroolijken veroordeelde gezien te hebben. Toen twee gendarmen hem na de uitspraak zijner veroordeeling geboeid uit de zaal geleidden, neuriede hij een liedje en toen zijne begeleiders hem opmerkzaam maakten, dat dit niet gepast was, ant woordde hij schaamieloos: »Ik heb toch het recht zoolang te zingen, tot dat men mij den hals afsnijdt." Niettegenstaande hij in de gevangenis la Roquette de zelfde cel bewoonde, van waar Traupmann en andere groote misdadigers naar de guillotine geleid werden, verloor hij geen oogenblik zijn vroolijke stemming. Hij vroeg schrijfgereedschap, schreef eenige uren lang en wel niets anders dan café-concert-liederen. De kroningsfeesten te Moskou zijn Zaterdag met een groote parade geëindigd, welke plaats had op het plein, waar den 2den dezer het groote volksfeest is gehouden. De keizerin nam in het paviljoen plaats, terwijl de overige leden der keizerlijke familie en de leden van het corps diplomatique en de hofdames, enz. in de tribunes gezeten waren. De keizer verscheen om 11 uur, steeg onmiddellijk te paard en reed, van een schitterenden staf, alsmede van den grootvorst troonopvolger, den hertog van Edinburg, den prins van Zweden enz. vergezeld, in galop het front der opgestelde troepen langs. Hierna plaatste de keizer zich naast het paviljoen, waarin de keizerin zich bevond, en liet de troepen defileeren. Aan de parade namen 55,000 man deel, allen van hunne oude ba nieren voorzien. Een bijzonder schitterend gezicht leverden het regiment" huzaren van den keizer, en de kozakken-regimenten op. Na afloop der parade begaf de keizer zich gevolgd door den geheelen staf, naar het Petrouwski-paleis, waar een groot diner plaats vond. Na het diner ontving de keizer de kroningscommissie, zoodat te 6 uur het keizerlijke paar Moskou verliet. De verschillende gezanten zullen Maandag en Woens dag met extra treinen, die ter hunner beschikking gesteld worden, de oude Czarenstad verlaten. Te Parijs overleed dezer dagen in uiterst bekrompen omstandigheden, op een armoedig zolderkamertje, de komiek Williams, in zijn goeden tijd de lieveling van het Parijsche publiek. De eenmaal zoo gevierde kun stenaar was evenwel langzamerhand uit de mode ge raakt, en had op zijn ouden dag, door zijn vroegere bewonderaars vergeten, niets dan kommer en ellende gekend. Slechts enkele van zijn vroegere collega's, allen kunstenaars van den derden en vierden rang, hadden zich aan het sterfhuis verzameld om den overledene de laatste eer te bewijzen. Juist zette zich de stoet naar het kerkhof in beweging, toen een bedienaar ter begrafenisse zeer koeltjes kwam ver tellen, dat het lijk in den algemeenen arrnenkuil zou moeten weggestopt worden, daar de vijftig franken, voor een eenvoudig graf, niet uit de nalatenschap zouden gevonden worden. Ook thans verloochende zich echter de edelmoedige kunstenaarsnatuur niet. Dadelijk werd een collecte gehouden, en de luidjes, die het zelf niet al te breed hadden, slaagden er met veel moeite in onder elkander het noodige geld bijeen te scharrelen om aan hun kunstbroeder een behoorlijke rustplaats te verschaffen. Een berucht zakkenroller stond voor den 42n keer terecht. Hij vroeg om uitstel, aangezien de advokaat, die hem zou verdedigen, ziek was geworden. »Maar men heeft u betrapt met uw hand in den zak van een ander; wat kan de advocaat tot uw verdediging nog aanvoeren?" vroeg de rechter. »Dat zou ik juist willen weten", antwoordde de ander gevat. Een dame te New-York liep zoo gedachteloos, dat ze bijna door een rijtuig werd overreden. Alleen dooi de groote inspanning van den koetsier had er geen ongeluk plaats. Een voorbijganger riep «Bravo koetsier!" Deze antwoordde van den bok leukweg: «Ik had die dame niet voor al het geld van de wereld willen overrijden. Zij zou de dertiende persoon zijn geweest, die ik in deze maand overreed, en dertien is altijd een ongeluksgetal!" Uit Rijssel wordt bericht, dat twee nachten kruit en dynamiet werden gestolen uit de magazijnen van de mijnen van Escarpille. De dieven hadden met een bijl een deur stukgehakt en 2 kisten dynamiet (40 kilogram), 10 kilogram kruit, 60 meter lont en pa tronen weggenomen. Op den weg naar Douai vond men eenige der patronen. De politie doet ijverig onderzoek. Te Cremadeils (Pyrénées) werd de jeugdige veldwachter, die op het punt stond van te trouwen, op den weg door drie mannen aangehouden, die hem trachtten te binden. De veldwachter slaagde er in hun te ontkomen, maar nu kwamen drie anderen opzetten en hij werd gekneveld. De boosdoeners brach ten hem naar zijn eigen woning, die zij plunderden. Vervolgens wilden zij hem dwingen den eigenaar van een naburige woning te roepen, om ook daar te kunnen binnendringen. De veldwachter weigerde; de misdadigers schoten daarop met een revolver op hem en de ongelukkige gaf na 26 uren van vreeselijk lijden den geest. De ex-kolonel van de artillerie en voormalige stal meester van Napoleon III, graaf Sebille, heeft zich te Neuch&tel met een revolver doodgeschoten. Zijn uit levering was door de Fransche justitie gevraagd. De brigade-generaal Cambriels is te Nimes overleden; hij was 73 jaar oud, nam in 1829 dienst en maakte den veldtocht in Algerië mede en onder het Keizerrijk de oorlogen in de Krim en in Italië. In '1870 maakte hij deel uit van het leger van Metz. Het dorp Valloires (Savooie) is door brand vernield. De inwoners hadden nauwelijks tijd zich door de vlucht aan de vlammen te onttrekkenal het vee, waaronder 100 ossen, verbrandde. Depêches, te Weenen ontvangen uit, Scutari, melden, dat de ontploffing van het kruitmagazijn aldaar veel ernstiger gevolgen heeft gehad dan eerst vermeld is. Er zijn 150 burgers en soldaten gedood en 53 gewond. Tweehonderd ki uitvaten elk met 6000 patronen ontploften40 loodsen werden vernield. In de kruitfabriek te Ochta (Rusland) heeft een ontploffing plaats gehad en te Kaluga stortte een gebouw in, waardoor '10 personen werden gedood en velen werden gewond. Bij de manifestatie te Brussel tegen de nieuwe belastingontwerpen had het volgende vermakelijke incident plaats. Toen de burgemeester Charles Buis de menigte tot kalmte aanmaande, zeide hij o. a. «Enfin, que voulez-vous Hierop riep een der mani festanten «Wij willen een belasting op de oude vrijers Buis is ongetrouwd. K e r k n i e u w s. Beroepen te Uitwijk en Waardhingen ds. A. A. L. J. Rouyer te Nieuwerkerk in Duiveland. Beroepen te Bruinisse ds. J. A. Geselschap te Dussen. Bedankt voor het beroep naar Kortgene door ds. J. Wisse te Garijp. ROTTERDAM, 18 Juni 1883. Tarwe. Goed aangevoerd met weinig kooplust, niet geheel op te ruimen. Puike soort langzaam tot vorige prijzen. Puikef 9,20 a f 9,60 Mindere- 6,- 7, Rogge. Ruimer aangebracht dan vorige week, met weinig vraag niet op te ruimen. In de beste zware soorten met 20 cent verlaging langzaam van de hand. Mindere bij eene verlaging van 25 cent niet geheel te plaatsen. Puike soort6,a f 7, Mindere- 5,10 - 5,50 Gerst. Middelmatig aan, alleen puike soort Winter- en Zomer- tot Hauw vorige prijzen te verkoopen. Winterf 5,10 a f 5,80 Zomer- 5,- 5,75 Have r. Tot onveranderde prijzen. Inlandsche langef 3,20 a f 4,50 korte- 5,20 - 5,60 Erwten. Zeer weinig aangevoerd. Puike soort bij ma tigen vraag als voren. Puike11,25 a f 11,75 Mindere- '10,- 10,50 Bruine Boonen. Bijna niet meer getoond, vraag zoo goed als opgehouden. Puike Zeeuwschef 13,a f 16, Mindere- 9,- 12, Witte Boonen. Komen weinig meer voor. Prijzen bijna onveranderd. Puike Zeeuwschef 12,a f 14, Mindere en afwijkende- 9,- 11, Paardenboonen. Weinig aangeboden, bij weinig kooplust 10 a 20 ct. lager. Puike hardef t i Mindere

Zierikzeesche Courant | 1883 | | pagina 3