BIJVOEGSEL I BIJ DE Ellffti VAN- ÜE\ GEMEENTERAAD ZIERIKZEE, ZIER1K3EESGHE C TE* ehouden den 9 JTunij 1883, Mr. J. P. N. Ermerins, Burgemeester, de heer de Looze, met kennisgeving, n van het verhandelde in de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. 'tter deelt mede, dat zijn ingekomen: brief van de Gedep. Staten, houdende terug- het goedgekeurd kohier van den hoofdeijken 1883; "rief als vorenhoudende goedkeuring van de n van 30 April 1.1. tot af- en overschrijving posten der gemeente-begrooting voor 1882. nisgeving aangenomen; brief van den heer Mr. J. P. N. Ermerins, erzoek om ontslag uit zijne betrekking van lid ie van Toezigt op het Middelbaar Onderwijs, mstig het voorstel van Burgem. en Weth. gevraagd ontslag eervol verleend, met ingang 5 dezer; zullende de Commissie van Toezigt iddelbaar Onderwijs worden uitgenoodigdeene in te zenden ter voorziening in de vacature, handeling van dit punt werd het voorzitterschap n door den "Wethouder Mulock Houwer; verzoekschrift van Dr. W. C. van Manen, verzoekt, dat zijne dochter moge worden toe- de nu alleen voor jongens toegankelijke iioogste school van den hoofdonderwijzer Bastmejei', ene voldoende opleiding erlange om later de de Hoogere Burgerschool te volgen. zitler deelt mede, dat Burgem. en Weth. zich met liet advies van de Plaatselijke School- die adviseert tot afwijzing van het verzoek, op de door den adressant gevraagde uitzondering handhaven isen er dan in strijd zou worden met het onlangs door den Raad vastgestelde 'gde besluit tot regeling van het onderwijs op "hooi, terwijl het leerplan van de Meisjesschool ingerigt, dat aldaar de opleiding kan worden die de adressant voor zijne dochter verlangt, esloten, de stukken hiertoe betrekkelijk ter ggen van de leden en tot de behandeling dezer e gaan in eene volgende vergadering; verslag over 1882 van de Kamer van Koophandel en, e gelegd van de ledenzullende dit als bijlage ïeenteverslag worden gevoegd; verzoekschrift van den heer J. G. van Santen de Fransche- en Engelsche taal aan de Hoogere ol, om verhooging zijner jaarwedde, als zijnde overeenstemming met die zijner ambtgenooten. in handen van Burgem. en Weth., om hierover n in te winnen der Commissie van Toezigt voor baar Onderwijs en daarna den Raad voor te brief van den Kommandant der dienstdoende om e.ene toelage van f 125 uit de gemeentekas de Schutterij te kunnen doen deelnemen aan den Julj a.s. te Middelburg te houden derden pro- chietwedstrjd. ■zitten herinnert, dat eenige jaren geleden voor loei door den Raad eene toelage van f 100 is 3n dat die toen niet voldoende was; hij stelt irgem. en Weth. voor, de gevraagde toelage van verleenen. Schneiders vraagt waarom nu een hooger bedrag noodig is. ■zitler herbaalt, dat de toelage vroeger niet vol- geweest en de officieren uit eigen middelen bet tekort hebben gedekt, hetgeen niet te vergen is. Dat Burgem. en Weth. aanvankelijk ook eenig bezwaar hadden meer dan f 100 toe te staan, doch na bespreking met den Kommandant tot de overtuiging zijn gekomen dat de gevraagde som werkelijk noodig is. De heer Schneiders herinnert, dat vroeger van alle kanten hulp is toegevloeid en geeft te kennen, dat hij niet om het bedrag der verhooging, doch om het beginsel tegen eene verhooging is. De heer Zuurdeeg wijst er opdat er tegenwoordig eene zucht bestaat om alles te verhoogen. Ilj meentdat men hiermedevooral in zaken als dezedie wel hun nuttige zijde kunnen hebben, doch die niet noodzakeljk zijn, voorzigtig zijn moet; bj is het dan ook eens met den heer Schneiders en wenscht slechts f 100 toe te staan; men zal dan wat moeten bezuinigen. De heer Moolenburgh vereenigt zich met het voorstel van Burgem. en Weth., omdat de vroeger verleende som gebleken is niet voldoende te zijn. De Voorzitter betoogt het nut van den wedstrijd en ver dedigt nader het voorstel, waarna de heer Schneiders als amendement op het voorste) van Burgem. en Weth. voor stelt, eene toelage te verleenen van f 100. Dit amendement in stemming gebragtwordt aangenomen met 8 stemmen tegen 4, die.van de heeren Moolenburgh, BoejeS. J. Ochtman en Houwer. Daarna wordt besloten de betaling der toelage te doen uit den post voor Onvoorziene Uitgaven (H. X, Art. 1) der begrooting voor 1883; 8°. een brief van de Districts-Commissie van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlandenwaarin zj kennis geeft van de wenschelijkheid om het getal barer leden met twee te vermeerderen en aizoo van 6 op 8 te brengen en waarbj zij de volgende dubbeltallen aanbeveelt1 de lieeren J. M. ICoole en M. Boogaart; 2°. de heeren M. C. Mulock Houwer en M. Koole Rz. Wordt besloten aan het verlangen der Commissie te voldoen en tot de benoeming over te gaan. Bj de eerste stemming wordt benoemd de heer J. M. Kooie met algemeene stemmen; en daarna de heer M. O. Mulock Houwer met 11 stemmen, terwjl 1 stem was uitgebragt op den heer M. Koole Rz. 9°. de rekening der bewaarschool voor minvermogenden over -1882. Gesteld in handen van de heeren Houwer, Zuurdeeg en S. J. Ochtman tot onderzoek en verslag. Namens Burgem. en Weth. geeft de Voorzitter te kennen, dat zij de in hunne handen gestelde adressen van de heeren J. A. BolleC. van der Vliet Dz. en J. Lopse Hockeom gemeentegrond in gebruik te verkrjgen tot het plaatsen van weegbruggen of weegtoestellenmet de Commissie van Fabricage hebben overwogennadat de adressanten mondeling waren gehoord en zij de plaatsen zelve met hen hadden opgenomen en dat zj thans het volgende kunnen mededeelen en voorstellen. De adressant Bolledie schrifteljk aanvraag gedaan had voor een gedeelte grond op den Visschersdjlc bj de liout- Ioods heeft mondeling zijn verzoek gewijzigd en verzocht te mogen gebruiken een gedeelte van de straat ten Westen van het pakhuis der firma Nardten, Luckerhof en Co. bj de Zuidhavenpoort, op eene overgelegde kaart aangewezen groot +10 M2. De adressant C. van der Vliet Dz. wenscht in gebruik te verkrijgen eene oppervlakte van 20 M2. op het ICraanplein, eveneens op eene overgelegde kaart aangeduid; en de adressant Lopse Hocke eene oppervlakte van 25 M2. op de Nieuwe Havenongeveer tegenover het huis plaatselijk gemerkt Wijk D No. 40 tusschen de rj boomen en de dekzerlcen van den kaaimuur. Zj stellen voor, dat de Raad de adressanten zal vergunnen die verschillende oppervlakten in gebruik te nemen op de volgende voorwaarden 1°. dat de vergunning wordt verleend voor 20 jaar, onder bepalingdatindien de gemeente over de aan het Kraanplein of aan de kade van de Nieuwe Haven aan de heeren van der Vliet en Lopse Hocke uit te geven opper vlakten mogt wenschen te beschikken, het bestuur het gebruik kan doen eindigen door opzegging aan de gebruikers mits niet binnen de eerste vijf jaren van het gebruik 2°. dat door de gebruikers aan de gemeente zal worden betaald f 1 per M2. in het jaar; 3°. dat de gebruikers voor hunne rekening nemen alle werkendie aan de straten of straatgoten moeten geschieden ten einde de door lien verlangde weegbruggen te plaatsen zullende deze werken moeten worden uitgevoerd door den gewonen straatmaker der gemeentenaar de voorschriften en onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders 4°. dat het plaatsen der weegbruggen met toebehooren moet- geschieden onder toezigt van Burgem. en Weth. en naar de voorschriften door lien in het algemeen belang te geven 5°, dat bij het einde van het gebruik de door de ge bruikers gemaakte werken voor hunne rekening moeten worden weggenomen en de straat en de straatgoten weder geheel voor hunne rekening naar de voorschriften van Burgem. en Weth. moeten worden hersteld; 6°. dat het gemeentebestuur door het te verleenen ge bruik in geenen deele mag worden belemmerd in het maken van werken ter plaatse van de weegbruggen zullende de gebruikers zich hebben te regelen naar den eventueel veranderden toestand der omgeving; 7°. dat de adressant van der Vliet bevoegd zal zijn, indien het in de Oude haven binnenkomen of uitgaan zijner met suikerbiet of andere waren of voorwerpen beladen schepen mogt worden belemmerd door de afdamming onder de eerste houten binnenbrug, een gedeelte van die afdam ming voor zjne rekening weg te nemen, mits hij zich daarbj stipt gedrage naar de voorschriften, die hem daarbj door Burgem. en Weth. zullen worden gegeven en die afdamming volgens hunne bevelen weder herstelle en in orde brenge geheel te hunnen genoegen. De heer de Crane vraagt, of er door het in werking brengen der weegtoestellen verandering zal worden gebragt in de lossing der wagens met suikerpeeëndie tot nu toe met manden is geschied en of zij in eens in het schip zullen worden gestort, daar het mogelijke opstapelen der peeën de bewoners der omgeving veel ongerief zou ver oorzaken. De Voorzitter zegt, dat Burgem. en Weth. zullen trachten zooveel mogeljk de hand te houden aan het politie-regle- ment omtrent het schoonmaken der stratendoch dat de wjze van lossing geen voorwaarde van de uitgifte kan zijn. De heer Boeije zegt, dat ook hj er tegen zou zijn als de aangevoerde peeën op hoopen werden gestapeld en er van de nu gevolgde gewoonte afgeweken werd. Hij heeft evenals de heer Crane er aan gedacht of er verandering in het lossen zou komen en daarover met den heer van der Vliet gesproken, doch deze heeft gezegd, dat de lossing bïeef zooals die nu geschiedt. Hj zon echter wen schen dat de Raad zich verklaarde, dat geen vergunning zal worden gegeven om in de wijze van lossing verandering- te brengen. De heer Zuurdeeg hoeft met verwondering gehoord wat de heeren Boeije en de Crane zegg-en, De adressanten vragen geen bergplaats, maar plaats voor hunne weegtoe stellen. Evenals op andere plaatsen zullen zij elke wagen vracht in eens in het schip laten goojen. De heer W. A. Ochtman vindt, dat de vrees van de heeren Boeje en de Crane ongegrond is. Het belang der verzoekers brengt mede, de wagenvrachten dadelijk in de schepen te storten. Tot nog toe is het opstapelen op de Nieuwe Haven nooit toegestaan, waarom zou men ook iiieraan voor wat de Oude Haven betreft, niet streng de hand houden? De heer Boeije bespreekt nog nader wat hem omtrent i.

Zierikzeesche Courant | 1883 | | pagina 5