1 van der r. A. J. pe, aftr. 'est, lib. Jeff, lib. baron lath. 5pen tot ud-Min. en Mr. iftr. lid, a State). jlib. anti-rev. ;dt, aftr. om, lib. J. E. N. en Kath. ftr. lid, Hhr. Mr. h. lib. rev. l Rozen- w leden, ■er Oye, avornin Mr. rs, aftr. lib.; - 'atwijck, lib. anste en ïed mijn slag van elt maar zoo zijn n water pi vischje vas zulk ker niet ïalen en I, Kees? Ier hebt. Heb je en? eg. Dat zit dan door de binnen eb later an mijn fwijking lit" was 1olgd Gouda: Jhr. Mr. K. A. Godin de Beaufort, aftr. lid, anti-rev. en Kath.; Mr. W. Thorbecke, lib. Delft: Mr. A. E. J. Modderman, oud-Min. van Justitie, lib.Jhr. Mr. G. J. Th. Beelaerts van Blokland, anti-rev.rar. A. H. M. van Berckel, Kath. (Jhr. F. de Casembroot, aftr. lid, cons., bedankte). Rotterdam: R. P. Mees R.Az. en O. van Rees, aftr. leden, lib.Mr. L. W. C. Keuchenius en dr. Th. C. L. Wijnmalen, anti-rev.Mr. W. H. Jansen en Jhr. Mr. G. J. Th. Beelaerts van Blokland, Kath. Brielle: Dr. IC. A. Rombach, aftr. lid, lib.; - Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman, anti-rev. en Kath. 's GravenhageMr. W. Wintgens, aftr. lid, cons, en Kath.; Jhr. G. J. G. Klerck, oud-Min. van Waterstaat, lib.; J. E. N. baron Schimmelpenninck van der Oye,' anti-rev. Dordrecht: Mr. J. B. van Osenb ruggenaftr. lid, lib.Mr. L. W. G. Keucheniusanti-rev. en Kath. GorinchemMr. L. W. C. Keuchenius aftr. lid anti-rev. en Kath.Jhr. G. J. G. KlerckOud-Min van Waterstaat, lib. MiddelburgMr. P. C. 't Hooftaftr, lidanti- rev. en Kath.Mr. W. J. Snouck Hurgronjelib. GoesJhr. Mr. A. F. De Savornin Lohman aftr. lid anti-rev. en Kath.; W. J. van Gorkom, lib. Breda: Mr. H. A. Des Amorie van der Hoeven, aftr. lidKath.R. J. A. Kallenberg van den Boschlib. Tilburg: F. H. H. Borret, aftr. lid, Kath. Eindhoven: Dr. P. J. F. Vermeulen, aftr. lid, Kath. Maastricht: Jhr. G. Ruys van Beerenbroek, aftr. lid, Kath. Roermond: Mr. H. J. Brouwers, aftr. lid, Kath.; C. M. van der Heijden, Kath. Boxmeer: Mr. J. Clercx, aftr. lid, Kath. s HertogenboschP. G. J. van der Schrieck, aftr. lid, Kath. Een zonderlingen loop hebben soms de menschelijke zaken. Verleden week las men in de bladen min of meer uitvoerig 't verhaal van een gebeurtenis te Utrecht, dat een zeer treurigen indruk maakte door 't geheele land. Een troep dronken studenten, 's morgens vroeg van een braspartij komende, had een onschuldige vrouw van zestig jaar uit haar huis op straat gesleept en daar zoo geslagen en mishandeld, dat zij denzelfden dag nog overleed. Ook den man van die vrouw had de woeste bende uit zijn huis gesleept en mishandeld. Een geneesheer constateerde, dat de vrouw gestorven was tengevolge van de ondergane mishandeling. Het straatschandaal op 't Munsterkerkhof had bij klaar dag een paar uren geduurd; toen de vrouw nagenoeg dood geslagen was, was de politie gekomen, juist nog vroeg genoeg om te kunnen zien, dat een uit de bende de ruiten inwierp bij de slachtoffers hunner zwijnenwoede. Heel Utrecht was ontzet. Dit beteekent iets, daar anders 't goede en kerksche Utrecht voor geen klein geruchtje vervaard is als 't straatschandalen geldt, door de studenten aangericht; men ziet veel door de vingers, daar toch immers uit die studeerende jonge lingschap de lui moeten groeien, die later misschien wel de sieraden der clericale partij moeten worden. Maar nu, een weerlooze oude vrouw op haar nuchteren maag voor pleizier dood te slaan, dat was toch ietwat overdreven erg. Gelukkig dat maar een paar dagen noodig waren om het geheele gerucht te sussen. Verklaarde al een geneesheer dat de vrouw doodgeslagen was, twee andere geneesheeren hebben later verklaard, dat de vrouw aan een hartkwaal is overleden. Die hartkwaal is zeker niet verergerd na de ontvangen afranseling met vuisten en stokken. Misschien zou de vrouw zonder de stokslagen-aubade wel dien eigen morgen gestorven zijn aan haar hartkwaal en nu heeft ze althans nog tot 's avonds geleefd. Gelukkig is nu alles in orde. De vrouw is begraven, de ingeworpen ruiten hebben mogelijk ook wel een verborgen kwaal gehad en die zullen nu wel weêr gestopt zijn. De politie is buiten schuld; immers de vrouw zou toch wel gestorven zijn. Derhalve is alles zoo best mogelijk in de beste der werelden. Toch zou men zoo zeggen, dat er iets hapert. In de Middelb. Ct. las men eergisteren, dat in een vergadering van vennooten in de Middelburgsche Stoom vaart-Maatschappij, dienst tusschen Middelburg en Rotterdam, besloten is, aan commissarissen machtiging te verleenen tot het voeren van onderhandelingen omtrent het overdoen der zaak, indien zich daartoe de gelegenheid zal aanbieden. Ook is besloten de booten der Maatschappij ook, als proef, tot Vlissingen te laten varen. Men weet, dat de dienst dezer Maatschappij jaren lang een goudmijntje voor de aandeelhouders geweest is. In de laatste jaren is dit door de concurrentie van 't spoor en van de Zierikseesche diensten veel minder geworden. Te Amsterdam is aangekomen de gezant van Siam met groot gevolg en aan het Amstel-hotel afgestapt. Ook de Fransche Minister Clémenceau is aldaar aan gekomen om de tentoonstelling te zien. Het officieel bericht van het overlijden van Prinses Marianne is bij de Eerste Kamer ingekomen een dag nadat die Kamer uiteen was gegaan. De zwemmethode van den zwemmeester Jan Val- leman te Amsterdam wordt o. i. nog al onduidelijk, maar voor zwemmers misschien toch duidelijk genoeg - aldus opgegeven. Positie. De leerling ligt met de handen plat over elka&r, de vingers rechtuit en goed gesloten, de armen gestrekt, het hoofd zooveel mogelijk omhoog gericht, de beenen zooveel mogelijk zijwaarts uitge slagen en de teenen eenigszins opwaarts. Zoo wordt hij aan den hengel gehouden. Op het commando van één moeten de beenen met kracht worden gesloten; zoodra de hielen elka&r raken, worden de handen omgedraaid met eenigszins naar binnen gebogen en gesloten vingers, langzaam omge haald, 1 decimeter onder water, totdat zij in de richting van de schouders komen te liggen. Op het commando van twee moeten de beenen met de knieën zoover mogelijk van een en de hielen elkaar rakende worden opgetrokken, zoodanig, dat de knieën zoo dicht mogelijk bezijden den buik komen tegelijkertijd worden de bovenarmen vast aan het lijf gesloten, de saamgevoegde handen onder de kin ge bracht, waarna de armen onmiddellijk weder recht moeten worden uitgestrekt en de beenen zoover mogelijk met kracht zijwaarts worden uitgeslagen, zoodat de leerling weder in de boven aangegeven positie komt te liggen. Het stoomschip «Schiedam" is Zaterdag van Am sterdam naar New-York vertrokken met 627 land verhuizers, waaronder 123 kinderen van 110 jaar en 35 zuigelingen. Benoemiogen, Besluiten, enz. Benoemd tot Gemeente-Ontvanger te Middelburg de heer A. de Vulder van Noorden, burgemeester van Heinkenszand. Benoemd tot cipier in 't huis van arrest te Tiel J. L. v. d. Lijke, vroeger cipier alhier, thans geëmpl. aan 't huis van arrest te Leiden. Z. M. heeft aan den heer C. J. A. Fercken, vice- consul van België te Ter Neuzen, verlof verlëend tot het aannemen en dragen van het ridderkruis der Leopoldsorde, hem door den koning der Belgen ge schonken. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan mr. C. J. Fokker te Zieriksee als auditeur bij den schuttersraad aldaar en van het 2e bat. rustende schutterij van Zeeland, en in die betrekkingen benoemd mr. A. J. F. Fokker aldaar. Benoemd tot adjudant bij 't 3e regt. Inf. de le luit. L. A. J. Ottenholf. Verleend nonactiviteit voor den tijd van één jaar, zonder bezwaar der schatkist, aan den le luit. F. S. Nederburgh van het 3e regt. Inf. Geplaatst definitief bij het Dep. van Oorlog de le luit. J. A. van Eijbergen, van het 3e regt. Inf. Ingedeeld bij 't 3e regt. Inf. de len luit. F. G. D. De Roon, C. L. Vinkhuizen en F. van Laaren, die gedetacheerd geweest zijn in Ned.-Indië. Gemengd Buitenlandscli Nieuws. De eeuwige oorlog tusschen de Albaneezen en de Turken, die ieder jaar op nieuw wordt voortgezet, is weder begonnen. De Albaneezen hebben een op marsch zijnde troep Turksche militie aangevallen en vermoord. Daarop is een geheele divisie Turken, 10 bataljons, tegen de Albaneezen opgerukt en is er eenige dagen woedend gevochten. Volgens - berichten uit Albanische bron hebben de Turken 1300, de Albaneezen 500 man verloren. Al kaii mèn deze getallen wellicht veilig tienmaal kleiner maken, dan is het nog erg genoeg. In dien zelfden hoek, n.l.'te Skutari, is de bliksem in een kruittoren van de vesting geslagen en heeft datzelfde natuurverschijnsel een bazar gedeeltelijk ver woest. Bij de ramp kwamen een aantal menschen om. De Koningin van Spanje zal den 12 Juni met haar beide dochtertjes naar Oostenrijk gaan. Zij zal de baden gebruiken te Franzenbad (Moravië) en dan haar moeder te Weehén bezoeken. De reis zal 6 weken duren. Koning Alfons zal in het najaar Weenen en Berlijn bezoeken. Men hecht aan zijn reis een politieke beteekenis. De Koningin van Portugal wordt te Rome verwacht. In Mei werden 115 lijken in de Parijsche Morgue gebracht, dat is meer dan ooit in een maand, sedert de inrichting werd geopend. Van 1 Jan. tot 31 Maart 1883 werden in Engeland door spoor wegongelukken 281 personen gedood en 1100 gekwetst. Te Parijs werd in de rue Saint-Pères een 70jarig man door een omnibus overreden; de wielen gingen hem over de beenendie geheel werden ver brijzeld. Een amputatie is noodigmaar men vreest dat de man, met het oog op zijn hoogen leeftijd, de operatie niet zal kunnen ondergaan. Het schijnt dat de omnibus in dé sterk hellende straat veel te snel reed. De conducteur zal worden vervolgd. Uit Sédan kwam te Parijs aan zekere Louise M.,y die de 45,000 frs. kwam opeischenwelke zij twee jaren geleden bij de «Union générale" had geplaatst. Men vond haar op het plein voor het Théfttre frangais op een bankuitgeput van honger en vermoeidheidzij had den geheelen weg te voet afgelegdLouise M. had een winkel te Sédan en al haar spaarpenningen zijn door den «krach" verzwolgen. Van 15 tot 23 Juni zal te Parijs in het Trocadero een internationaal congres worden gehouden voor de bescherming der kinderen. Men zal van gedachten wisselen overzuigelingen verlaten kinderen weer spannige!] op schoolleerjongens jeugdige gevangenen Dezer dagen werd te Berlijn een onschuldig veroor deelde vrouw gerechtelijk in haar eer hersteld. Achttien maanden geleden werd zekere Louise Ernestine Steigerwald, een kinderlooze herbergierster, tot drie jaren gevangnisstraf veroordeeld wegens 't op verre gaande hier zelfs onbeschrijfelijk dierlijke wijze mishandelen van haar pleegdochter. Na haar gevangen neming gelukte het advokaat Friedmann de bewijzen in handen te krijgen dat alleen wraak en nijd in staat waren geweest die veroordeeling te doen uit spreken. De pleegdochter was opgehitst, een vroegere dienstbode der veroordeelde omgekocht, haar stief broeder overreed om valsche getuigenis af te leggen en daardoor was een volledig bewijs van allerlei gruwelijke maar onware feiten geleverd. Alle getuigenissen werden thans herroepen of de bewijzen der valschheid van de vroegere opgaven geleverd, en zoo kwam de rechter nu tot vrijspraak en vernietiging van het vonnis, dat echter reeds voor de helft is ondergaan en de arme vrouw physiek reeds heeft te gronde gericht. Op de Tyne kwam het stoomschip «Benton" van Londen in botsing met de «Claudius" van Hamburg. Beide schepen zonken. Bij kaap Guardia is het Engelsch stoomschip «Scorton" gezonken. Bij Gallippia is de «Jozeph Dodds" vergaan; de kapitein verdronk, de bemanning (22 personen) werd gered. Uit Situbal wordt berichtdat op een schip op de Sadoa een ontploffing plaats hadwaardoor 3 personen omkwamen en 16 werden gewond. lÉURFWWRKTBERICHTÉti PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 11 Juni 1883. Nederland, Werkelijke Schuld 2i/j pCt. 66 dito dito 3 dito dito 4 dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 dito Stad Antw. '74 3 Spanje, Obligatiën Buitenl. 1869/70 1 dito dito 1876 2 dito Binnenl. Esc. 5000 1 dito dito Esc. 100 1 Portugal, dito Buitenl. 1853/80 3 dito 5e Serie 1877 6 dito 6e Serie 1878 6 Rusland, Obi. Hope fy- Co. 1798/1815 4 Cert. Inschr. 6e S. 18555 Obligatiën 1866 f 1000 5 dito 1860 2e L. 100 4»/i Obl.-Leen. 1867/69 4 Staatsleening 1866 Oostenrijk, Obligatiën in papier dito dito dito in Zilver dito dito dito in Goud Staatsleening 1864 Inschrijving 5 Obl. Alg. Schuld 1865 5 Obligatiën Lond. 1865 5 dito 1851 3 Italië, Turkije, Brazilië, Mexico, Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 Baltische Spoorw. Aand, Jeles Griasi Obligatiën Orel-Vit.ebsk Obligatiën Poti Tiflis Obligatiën f 1000 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën Amerika, Illin. Cert. van Aandeel St. Paul en Pac. le Sec. do. 7 i Chicago N.-W. Cert. Aand. PRIJZEN VAN COUPONS. 78 ion/. 101 s/, m, 951/, 53 7 76'/,. 65 651/,. 653/. 871/. 9 lOO'/s 30 123i/, 513/s 771/, 61,5/,e 1433/, Oostenr. in papier/" 21,12 dito in zilver - 21,12 Eng. Div. per - 11,571/, Russen in Z. R. 1,17 Amerik. Dollars - Papier - 2,451/,

Zierikzeesche Courant | 1883 | | pagina 3