/llltlkVIlVMSr bti BIJYÖEGSEL 1883. No. 35. Woensdag 4 April. 86ste .jaargang. BIJ DE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD ZIERIKZEE, <1 ito s af e n te de an der ide u. D» 0» 0» 0» 0» uit. ""o. IIESIKSEESCHE E1II1IT. TE gehouden den 28 Maart 18 83. Voorzitter Mr. J. P. N. Ermerins, Burgemeester. "Waarnemend Secretaris de lieer J. Gr. BetkeCommies- Griffier ter Secretarie. Afwezig zijn de heeren Dr. Goemansvolgens kennisge ving door beroepsbezigheden verhinderdZuurdeegMr. van Manen en Jhr. Mr. van Kinschot. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede 1°. dat zijn ingekomen: a. twee brieven van Gedep. Staten, berigtende de goed keuring der raadsbesluiten van den 10 Pebruarij en den 14 Maart 1.1., tot onderhandsche verpachting van gemeente grond aan J. van der Jag-t en tot het doen van betalingen uit den post voor Onv. Uitg, der gemeentebegrooting voor 1882. Voor kennisgeving aangenomen; b. het verslag van den toestand van het Middelbaar Onderwijs over 1882. Ter inzage van de leden gelegd ter Secretarie c. een adres van den lieer J. A. Bolle te Zonnemaire, om voor een tijdvak van 20 jaar in erfpacht te mogen hebben eene oppervlakte gemeentegrond op den Visschers- dijkgroot 25 Mbtot het plaatsen en in exploitatie brengen van een Eairbanks-weegtoestelwat naar zijn meening voor den handel zeer nuttig is. Gesteld in handen van Bnrgem. en "VVeth. om praeadvies; 2°. dat de Commissie voor de grindwegen in Schouwen eene poging wenscht te doen om het net der kunstwegen uit te breiden en nieuwe kunstwegen in Schouwen aan te leggenaansluitende aan de bestaandeen zulks in verband met het besluit der Staten van Zeeland van 24 November 1882, waarbij is bepaald dat uit de provinciale fondsen eene som van hoogstens f 100,000 beschikbaar zal worden gesteld voor het verstrelcken van rentelooze voorschotten, tot den aanleg of verbetering van wegen in deze provincie dat zij kunstwegen zou wenschen aan te leggen: a. van Haamstede naar Renesse langs den Iloogen Zoom; b. van den Stoofweg ten noorden van Noordwelle over Kooijertsdam naar de straat te Ellemeet; c. van Eikerzee naar Scharendijke; d. van Loopers-Capelle naar den Langendijk; e. van Nieuwerkerk naar Moriaanshoofd en van daar over den Bootsweg naar den inlaagdijk; f. van ICerkwei've over den Plattenweg en den berm van den Schouwschen dijk tot den weg naar Noordgouwe; g. eene aansluiting van den Grintweg bij Noordwelle tot Haamstede h. van den Provincialen Straatweg bij Zierikzee naar den Yal in den-Zuidhoek; dat de weg onder a geheel en die onder g vermeld ge deeltelijk zouden moeten worden bestraat en de overige wegen begrint; dat de kosten van aanleg-worden geraamd op f 78000, die zij door een renteloos voorschot van de Provincie en zoo mogelijk ook door een Rijks-subsidie zal trachten te verkrijgen, en dat de gelden voor teruggave van het rente loos voorschot en de kosten van onderhoud zouden moeten worden gevonden door eene van het Waterschap Schouwen te vragen toelage en verder uit bijdragen van de gemeenten over wier grondgebied de opgegeven wegen loopen en zoo mogelijk ook van andere corporatiën. Burgen), en Weth. stellen dientengevolge voor, aangezien bet hier geldt een met andere gemeenten gemeenschappelijk belang, overeenkomstig art. '121 der gemeentewet aan de Gedeputeerde Staten magtiging te vragen om ter regeling dezer zaak in overleg te treden met de besturen der gemeenten Renesse, Haamstede, Noordwelle, Ellemeet, Eikerzee, Duivendijke en Kerkwerve, waartoe zij een concept-besluit overleggen. De heer Schneiders vraagt waarom de weg van Noord- gouwe naar Dreischor niet in het plan tot verbetering wordt opgenomen. Naar zijn inzien is verbetering van dien weg zeer gewenscht. De Voorzitter antwoordtdat het hier alleen betreft wegen in het Waterschap Schouwen en dat de weg naar Dreischor daarbuiten ligt. Evenwel kan hij mededeelen, dat ook aan an de aard- rden het nu t een aard- ploffing van ijke oorzaak an meening, at n.1. door der groote schok kon ■ewicht van geleken bij in dr. Win- bestaan in Antwerpen, lit dr. von )kt eerder ten gevolge npkring is de rechte echter in leshouding idend dun der aarde a op haar men zich beduidend ien stootje ligt, lsan lotje voor aanneemt rsonen te ten soort worden, van het eliing te intren on 's Ilage. rling op teur der te beurt lelangen sterdam neralen. tederen droogde kaffers, inonnen ilschen. bouwen lagen is belang- sgeleid, zich te npong. ïineurs engen. ericht, In de i 't zal al de Die led is torden moet volhouden en er bestaat wel uitzicht op beter tijden. Deze meening grondt zich voornamelijk op het feit, dat de schade, die het jaar 1882 heeft opgeleverd, wel grootendeels een gevolg is van den mislukten oogst der vruchten, groenten en landbouwgewassen, op welker omzet de Maatschappij zicli toelegt. Bij een goed jaar voor den land- en tuinbouw vertrouwt men dat ook de Maatschappij wél zal varen. SOI1,miI151u l L scnepen per dag uit zee binnen; te Amsterdam 4 a 5; te Antwerpen ruim 11 en te Hamburg 17. Van den geheelen Rijnhandel heeft Rotterdam in 1882 ruim 47 °/0 gehad. Het Rijnvaartverkeer van Rotterdam met Duitschland is in 1882 ongeveer driemaal zoo groot geweest als dat van geheel België langs dien waterweg met Duitschland, terwijl de gebeele Rijnhandel van België een vijfde bedraagt van dien van Nederland. holiek ichic- ihijnt berg- men roote het ir de „-JOUW aoor nen snel ontruimd, doch daarna hebben allen flink bij het blusschen geholpen. Naar de bladen melden, zullen bij de uitgifte der 214e Staatsloterij de niet-loten worden opgeheven. De uitbetaling der prijzen zal in 't vervolg daags na de trekking plaats hebben. Nieuwe particuliere loten worden niet meer uitge geven, terwijl de tegenwoordige bezitters ze tot hun dood behouden.

Zierikzeesche Courant | 1883 | | pagina 5