112,SO GEEN f 140. „Die honderd tafereelen MET 100 STAALGRAVUREN Con mi „TOT NUT EN GENOEGEN" te ZIERIKSEE. BREU Eigenaren: Rommenhöller Co., Rotterdam. SOCITEIT „vertegenwoordigen de geschiedenis der ontwikkeling van het Nederlandsche Volk; zij zijn een waardig „gedenkteeken van zijn roem, zoowel op het gebied van Kunst en Wetenschap, als van zijn heldenglorie ,,en zijn ondernemingsgeest". Handelsblad, Dinsdag 27 Februari 1883. Wie deze galerij kentweet dat hij daarin een reeks van voortreffelijk geslaagde kunstwerken onzer Ter bevon markt, zal van PAA houden. Lott Bestuur, alsi DISHOECK, S. OCIITMA De prijs ontvangt me Direc neem 8 dagen z 1 maand KOOPT ei landsche Wi Sluit belee Het Kante tot 8 uur. Gel Gerept' Gez. Hi Vrijdag r omslag over 1882 verleend wegens vertrek naar elders aan: 1". I. de Bruine voor f 7,465, 2°. K. Wielinga - 3,50, 3°. J. Berrevoets - 7, Voorts besluit de Raad af te schrijven van Hoofdstuk X Art. '1 (Onvoorziene Uitgaven) begrooting '1882 en over te schrijven op: II. IX, Art. 19 (Kosten van uitgraving en aflevering van zelkasch)f 552,45; II. II, Afd. I, Art. 4 (Ontvangloon van den Ambtenaar belast niet de heffing van de keurloonen van vee en vleesch) 3,06; II. II, Afd. I, Art. 2 (Ontvangloon van den Ambtenaar belast met de heffing van havengelden) 33,44*; II. Ill, Afd. I, Art. 4 (Jaarwedden van de sluis- en brugwachters)f51,55; li. Ill, Afd. II, Art. 1 (Onderhoud van de openbare gebouwen, waaronder de torens met klokken, uur- en speelwerken)82,83; Id. VII, Afd. III, Art. 9 (Kosten van het aanschaffen en onderhouden van schoolboekenleermiddelen en school- behoeften)15,60. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming worden daarop aangenomen de voorstellen van Burgem. en Weth: 1 om 7 ledikantenafkomstig van het voormalig Insti tuut voor jongens en staande ten huize van den Directeur der Hoogere Burgerschool, in het openbaar te doen verkoopen; 2". om naar aanleiding van een verzoek van den Directeur van het Xederlandsch Museum voor Geschiedenis en Kunst en van het Koninklijk Kabinet van Zeldzaamhedenten behoeve der Internationale Tentoonstelling' te Amsterdam in gebruik af te staan, een aan de gemeente behoorende zilveren drinkschaal; 3°. om aan het "Waterschap Schouwen voor f '100 per 41 Ares 68 Centiares in eigendom over te dragen eene oppervlakte gemeentegrond, zijnde een gedeelte van het perceel kadastraal bekend Sectie C, Xo. 767, waarin de gemeente Zierikzee bij het kadaster als mede-eigenares voor komt voor 6 A. 60 c.A. Voor kennisgeving worden aangenomen do mededeelirgen van den Voorzitter: 1°. dat op den 17 en 21 dezer in het openbaar zijn verkocht een partij kaphout voor f 96,10; eenige opgaande boomen voor 84,75 en de ijzeren schoorsteen der garancinefabriek voor f 26,25; 2°. dat op den 26 February 1.1. zijn aanbesteed: a. liet leveren van materialen voor het onderhouden der defensiewerken van den Oost- en Westhavendijk en het leggen van winterkrammat, aan H. C. van den Ende te Zierikzeevoor f 2399 b. het vernieuwen der defensiewerken aan een gedeelte van den "Westhavendijk bij het Westhavenhoofd, aan J. van Strien te Zierikzee, voor f 1345; c. het verbeteren van het buitenbeloop van den Oost- havendijk, aan J. de Rijke Jz. te Stavenisse, voor f 697. De Voorzitter sluit na omvraag de vergadering. Dr. WAERI Hospitalen Orden. Groe\ M In geen als daar gesc In dit pi komt, op de fraaie gravur Aanbe I-ïet nieuwste onti BOSSCHA Jr. in plaats f X Geschied' Staalgraveerk Bouwkunst. De hefboom Het licht. - I De electriseer oor. - Muziek De veldvruch van het hout Yisscherij en Fossale bram zaakkundige en. Fabi Een zeei meer kunner aan OXGJB Snelpersdrukkerij van II. LAKENMAN te Zierikzee. Victor ia J3ron" te Obei-lahnstein "bij Ems is niet alleen voor gezonden een zeer welsmakende en verfrisschentle drank, maar tevens een uitstekend geneesmiddel in vele gevallen van ziekten in 't bijzonder bij die der maag en ademhalingsorganen, alsmede bij zenuwachtige toestanden. lie ver hoop van 1.200,000 fiessclien en kruiken in liet eerste jaar der- JExploitatie dezer- bron is -vvel het beste bewijs van de voortreffelijkheid vatr dit Mineraalwater. "Verkrijgbaar op heele en halve kruiken en fiessclien bij alle handelaren in Minerale Wateren. Brochures en Prijs-couranten gratis. u\j\ji nou gcui uiiv van uic gciiecMiiiuuoieir nuiuicn at de lijders de hoop koesteren van hunne gezondheid te zien herstellen, en zij zullen zich nimmer met een ij dele hoop vleien. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0,80, f 1,85, f 3. f 6,75, f 13,50, f 20,50 zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij alle apothekers in Holland, alsmede in Hollo way's Etablissement te Londen, 533 Oxford Street. Snelpersdrukkerij van H. Lakenman te Zieriksee.

Zierikzeesche Courant | 1883 | | pagina 6