I. BIJVOEGSEL ZIERIKSE180NE SMUT, II117 4.1 1)14.1 mil a *t 1883. No. 23. Woensdag 21 Maart. 86ste jaargang. BIJ DE vergadering van den gemeenteraad ZIERIKZEE, TE gehouden den 14 Maart 1SS3. Voorzitter Mr. J. P. N. Ermerins, Burgemeester. Waarnemend Secretaris de beer J. G. Bethe, Commies- Griffier ter Secretarie. Tegenwoordig al de leden. De notulen van bet verhandelde in de vorige vergadering- worden voorgelezen en goedgekeurd. Namens Burgem. en Weth. brengt de Voorzitter ter tafelde aanbeveling ter benoeming van een Secretaris dei- gemeente, waarop zijn geplaatst de H.H. 1°. J. F. van dei- Lek de Clercq, doctorandus in de Rechts- en de Staatswe tenschap te Leiden en 2°. Mr. A. J. P. Fokker, advocaat te Zierikzee. Wordt besloten dadelijk tot de benoeming over te gaan waarna worden uitgebragt 7 stemmen op den heer J. F. van der Lek de Clercq, 4 op Mr. A. J. F. Fokker en 2 op den heer J. A. LegemaatSecretaris van Ouwerkerk en Commies ter Secretarie alhier, zoodat de lieer de Clercq is benoemd. De Voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen: 1°. zes brieven van de Gedep. Staten, houdende goed keuring der raadsbesluiten van den 10 February 1.1.: a. tot beschikking over den post voor Onvoorziene Uitgaven der gemeentebegrooting voor 1883; b. tot af- en overschrijving van - en op posten der gemeentebegrooting voor 1882; c. tot verhooging dei' jaarwedden van het onderwijzend personeel aan de scholen voor lager onderwijs; d. tot onderliandschen verkoop van gemeentegrond aan Mej. H. M. Cau; e. tot onderliandschen verkoop van gemeentegrond aan den heer D. Q. Mulock Houwer; f. tot het in gebruik geven en onderhands verpachten van gemeentegrond aan B. Schoen makers en A. Fondse; 2°. een brief als vorenhoudende mededeelingdat hunne beslissing op het raadsbesluit van 10 Febr. 1.1. tot onder- handsche verpachting van gemeentegrond aan Jan van der Jagt, wordt verdaagd; 3°. een brief als vorenmetberigt, dat het Rijks-subsidie, aan de gemeente ten behoeve der Hoogere Burgerschool verleend, bij Z. M. besluit van 8 February 1.1., No. 6, te rekenen van 1 Januarij 1883 van f 7000 tot wederopzeg- gens is verhoogd tot f 8500 'sjaars; 4". een brief van Professor M. de Tries te Leiden, benevens een schrijven van den Secretaris en Bibliothecaris der Maatschappij van Nederlandsche Letterkunde te Leiden, beiden houdende dankbetuiging voor de geschonken drie strookjes perkament, bevattende een fragment van den Middel-Nederlandschen Roman der Lorreinen"; 5". een afdruk van een adres van het bestuur der Yereenig-ing voor Handel en Nijverheid aan den Gemeente raad van 's Gravenhage, betreffende de hoedanigheid van het gas; 6°. een schrijven van Mej. W. de Beer, onderwijzeres aan de Meisjesschool, waarbij zij dank zegt voor do ver- booging- barer jaarwedde. AVordt besloten deze stukken voor kennisgeving aan te nemen en het onder No. 5 genoemde gedurende eene maand ter inzage te leggen van de leden en later te plaatsen in de boekerij; 7". een verzoekschrift van C. Timmermangrafdelver en bendezetter op de algemeene begraafplaats, om ver- hooging zijner bezoldiging. Gesteld in handen van Burgem. en AAretb. om preadvies. Door den lieer van Kinschot wordt namens de daartoe benoemde Commissie verslag uitgebragt omtrent de reke ning van het pensioen- en weduwenfonds der gemeente ambtenaren en bedienden en der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zierikzee, beiden over 1882. Overeenkomstig het advies der Commissie worden deze rekeningen goedgekeurd en vastgesteld de eerste in ontvang op f 751,22r- (waaronder eene bijdrage van de gemeente ad f 307,26r') en in uitgaaf op gelijk bedrag van f 751,22=; en de tweede in ontvang opf 250, en in uitgaaf op- 206,80 met een goed slot vanf 43,20 De heer W. A. Oehtman heeft zich als lid der Kamer van Koophandel van deelname aan het besluit omtrent de rekening dier Kamer onthouden. De heer Boeije brengt namens de Raadscommissie in wier handen zijn gesteld verschillende door de Commissie voor deS trafverordeningen ontworpen verordeningen, verslag uit van haar onderzoek. Wordt besloten, dit verslag met de verschillende veror deningen ter inzage van de leden te leggen en in eene volgende vergadering tot de behandeling daarvan over te gaan. Op voorstel van Burgem. en AVeth. wordt naar aanleiding van ingekomen kennisgevingen afschrijving van hoofdelijken «nuuui uvg ungcveer au,uuu uver neen, en dat dit geld zou aangelegd worden tot een fonds voor eventueele rampen, als die welke de bemanning der Adder" is overkomen. Het zou dus weer een nieuw permanent potje worden, zooals er reeds zoo onnoemlijk veel zijn in het land en waardoor zich voortdurend een vrij groot kapitaal bevindt in de handen der potjes-beheerende, jaarlijks verslaguit- brengende hoofd-commissies, commissies, sub-commissies enz. De ontzettende ramp, die de Ned. visschersvloot thans heeft getroffen en die ontegenzeggelijk veel erger is dan het vergaan der volgende monitors of andere iioicume ongeo^u Te Achlum is een 14jarige knaap zwaar aan het hoofd gewond bij het doen springen met kruit van een worteleind, zoogenoemd aarsgat, van een boom. Onder de geslaagden voor het examen in handwerken voor »Tesselschade" komt ook voor mej. Marie Stötzer te 's Hage, van wie het Vad. mededeelt dat zij, ofschoon pas 17 jaar oud, verleden jaar reeds diploma voor Midd. Onderwijs in het Boekhouden heeft verworven. Een phenomeen dus. oort e- ent. .aid, 25 ct. iENMAN. gen tusschen eenige andere waargenomen, schen nog te reen het ver- ïemingen van de schokken wezenlijkheid eeft ongeveer lang is voor ten van noord /eest; andere ;aandc, weer eweging was ngende voor aren rammel ige schellen hijnt nergens .veging waar- vhepen opge- werden. Op id vernomen isel voelden, o met kruit, Daar er op igemerkt en vonders werd et wel een raan schijnt ilectriciteits- •;aans verge- enlijk waar den waan 3n zoo zeld- rewone ver geschiedenis an lang zoo vulkanische i, aard- of 5 land meer- vingen door aardbeving werd waar- len 5 April Keulen, te l. In 1602 v een aard- n Bohemen. lichte aard- lie Lissabon •d ook hier ianvolgende nder hevig, en, werden Middelburg Veghel, te en 6 April de te Delft ;n 19 Sep- De aardbeving van 18 September 1692 werd ook te Amsterdam vrij sterk gevoeld. Wagenaar zegt daar van in zijn Vad. Hist., deel XVI, bl. 201Op den achttienden van Hei-fstmaand,. des namiddags omtrent half drie uren gevoelde men in de Nederlanden, in Frankrijk, in Duitschland en zelfs in Engeland en Schotland een aardbeving, die omtrent twee minuten duurde, en op de eene plaats zwaarder was dan op de andere, doch nergens eenige schade van belang veroorzaakte. De huizen in Holland werden sterk be wogen. Te Amsterdam schudden eenige torens zoo geweldig dat de speelklokken eenige reizen klepten.

Zierikzeesche Courant | 1883 | | pagina 5