POMADE DÉPURATIVE, ADVERTENTIEN. BOUWLAND, BOUWLAND WEILAND, BO UW LAND, bn de hoopt, ]en de dat losten prijs pond g-acht, udige jbnbe- Jcunst 'oegd ngen Ivier- ptorp 1 van Éigen ische |den. het zijn ■lutie feslist met pent, het ipen, den ïaak end ken? PPl'e, lag, rand Jver, als |iten OP brek rdde die je ben- lad, lede kte. zij en j elde Men meldt, dat bij den officier van justitie te Breda een klacht wegens laster is ingediend tegen den len luitenant W., van het 6e reg. inf., aldaar in garnizoen. De zaak moet in verband staan met een vóór omstreeks 4 jaren in 0. I. gebezigde uitdrukking, beleedigend voor den klager, en welke niet is ingetrokken op zoodanige wijze, dat hij er zich bevredigd door acht. Benoemingen, Besluiten, enz. Met '1 Dec. e.lc. wordt geplaatst op Zr. Ms. wacht schip te Willemsoord de luitenant ter zee 2e klasse W. J. de Bruijne. Gemengd Buitcnlamlscli Nieuws. Te Londen zijn een aantal gebouwen, behoorende tot de groots bazar- of winkelinrichting Westbourne Grove van den heer Whiteley, door brand vernield. De schade wordt op meer dan 12 ton geschat. De Westbourne Grove is een soortgelijke zaak als de Bon Marché en de Printemps te Parijs. Zij schijnt ook, evenals de laatste dezer twee Parijscbe inrichtingen, het lot niet te hebben kunnen ontgaan van door brand te worden .vernieuwd en vergroot. I-Iet établissement van de Grove bestond uit een reeks reusachtige winkelhuizen, gezamenlijk een aan zienlijke straat uitmakende. Geheel verbrand zijn de speelgoedwinkel waar de brand begon, het magazijn van mantels en gemaakte kleederen, cïat van klokken, goud- en zilverwerk en articles de Paris, dat van schoenen en laarzen en caoutchouc-artikelen, dat van vazen, bloemen, kanten en linten, de drukkerij, binderij en 't papiermagazijn, terwijl zeer zwaar beschadigd zijn de magazijnen van linnengoederen, ondergoed, bontwerk, handschoenen, waaiers, Indische artikelen, parapluies enz. Er zijn in de zaak van Whiteley 1500 mannelijke en vrouwelijke bedienden. Al cle schade is door de assurantie voldoende gedekt. Het moet met de Fransche Republiek toch niet slecht staan, als men bedenkt dat haar President, cle heer Grévy, dezer dagen bedenkelijk ongesteld is geweest van indigestie. De President is weêr opgeknapt, doch de doctoren houden, volgens Figaro, zijn toestand voor gevaarlijk wegens zijn lioogen leeftijd. Te Bamberg is een dame wegens pianospelen in den nacht voor het gerecht gedaagd. De overheid besloot voortaan elke dergelijke »grober Unfug" te straffen als verstoring der rust. Ook het psalmzingen in den nacht zal verboden worden. De dagbladen melden bet overlijden van den beroemden schaakspeler Morphy. Sedert 1876 was hij krankzinnig en in zijn krankzinnigheid wilde hij niets van schaken weten. Als men hem een schaakbord voorlegde, ver klaarde hij niets van dat spel te kennen. De man had letterlijk zijn hersens verschaakt. Aan de Kaapstad is den 20 October een nieuw droogdok geopend. Het is geheel gebouwd van graniet uit de steengroeven van de Paarl en heeft f 1.920,000 gekost. Hiermede wordt in een wezenlijke behoefte voorzien, daar groote schepen nu ook aan de Kaap kunnen timmeren. De onlangs uit Leiden, waar hij zijn doctoralen graad had gehaald, naar de Transvaal teruggekeerde advokaat Burgers is tot rechter benoemd. Dit is de eerste benoeming volgens de nieuwe organisatie der rechterlijke macht in de Transvaal. De g o e d e oude t ij dWat doet men toch menigmaal onzen tijd onrecht aan, als men den ouclen tijd zoo prijst. Gedurig kan hij, die cle moeite er voor doen wil, waarnemen dat op elk gebied de vroegere tijden minder waren dan de tegenwoordige. Tot in de onbeduidende zaken toe gaat dit door. Zoo vertelt Henry Havard in L'art dans la Mais'ön dat in de Illustration franpaise wordt gepubliceerd, het volgende omtrent de zindelijkheid in den goeden ouden tijd. In het jaar 1644 kwam er een boek uit, getiteld: Lois de la galantere frangaise, waarin deze raad werd gegeven aan de schoone dames en de welopge voede personen uit dien tijd: «Om te beginnen met het uiterlijk, men neme af en toe (quetyuefois) een bad om zich te reinigendaarenboven moet men zich de moeite geven dagelijks de handen te wasschen, en het gelaat nagenoeg even dikwijls". Ééns per dag 't gezicht wasschen was dus volgens dat hoek niet eens strikt noodig. Het klinkt onsmakelijk, maar het staat hier op goed gezag te lezen, hoe de groote Hendrik de IV, gedurende zestig jaar vergat zich den moncl te spoelen, zoodat zijn lippen altijd den reuk moeten behouden hebben van het knoflook, waarmede cle vaderlijke hand hem in zijn jeugd had ingevreven. Margaretha van Valois deelde eens aan haar omgeving mede, dat zij in geen acht dagen hare handen ge- wasschen haden Lodewijk XIV vergenoegde zich met een weinig alcohol om er de nagels en de hoekjes der oogen mee van het vuil te ontdoen. Ongetwijfeld hebben de vorderingen van de industrie op het stuk van toilet-benoodigdheden ruim hun aan deel aan de grootere zindelijkheid der beschaafde lieden van onzen tijd, maar cle smaak is op dit punt toch ook vooruitgegaan en schier niemand uit de beschaafde kringen zou zich aan dat vuil kunnen ge wennen, waarin cle bovengenoemde personen en gewis velen met hen vast een soort van varkenswelbehagen- gevonden hebben. Van St. Julien in Savoië naar Genève wordt een electrische spoorweg, systeem Edison, aangelegd. Deze is cle eerste electrische spoorweg, welke volgens dat systeem op het vaste land van Europa wordt aangelegd. Edison zelf bevindt zich op dit oogenblik te Londen om toezicht te houden op de proeven op groote schaal met zijn electrische straatverlichting, waarmede men thans in een deel van Londen bezig is. Een badplaats op Java. Men vindt haar te Pelantoengan in de residentie Samarang, De boven landen dier residentie hebben over liet algemeen toch reeds een overheerlijk gezond klimaat, doch bijzonder gezegend is wel het dal van Pelantoengan. Het établis sement aldaar is oorspronkelijk aangelegd tot een herstellingsoord voor zieke militairen, doch ook civiele ambtenaren en particulieren kunnen er opgenomen worden. Men zoekt en vindt er ook vaak genezing van rheumatische kwalen, kwaadaardige koortsen, ver lamming, huidziekten enz. De bronnen geven een heet ijzerhoudend geneeskrachtig water. Het badhuis bevat de noodige kamers met badtoestellen en de zieken worden gehuisvest en verpleegd in een reeks doelmatig ingerichte gebouwen, gelegen in een paradijsachtige streek, die door park-aanleg nog zeer verfraaid is. In den fraaien tuin is een springende fontein. De directeur dr. L. E. De Jong, off. van gezondh. Ie kl., heeft eer van zijn werk aldaar. Kerk- en öohoolnieuws. De thans vergaderde Algemeene Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk is samengesteld als volgt: ds. J. J. L. Luti, president; ds. J. Douwes, vice-president; ds. B. A. Overman, secretarisds. H. Steenbergmr. J. C. Bergsma; ds. C. F. Zeeman (opgetreden in de plaats van den heer J. Douwes als gewoon lid)dr. C. G. van Reekendr. J. IC. ICoch en mr. H. O. Feith (opgetreden in cle plaats van mr. H. J. van der Heim, die door ongesteldheid verhinderd is.) Beroepen bij de Waalsche gemeente te Rotterdam els. J. J. L. Luti te Middelburg; te Bruinisse de cand. B. J. van Heiningen te 's Gravendeel, die mede beroepen is te 's Heerenhoek. Benoemd tot onderwijzeres te Ylaardingeh mej. D. M. Goemans te Dreischor; tot onderwijzer te 's Heer Hendrikskinderen de heer C. H. van Strien te Ridder kerk tot id. te Nieuwdorp de heer S. D. ICöhler te Groede. Benoemd tot onderwijzer te Wijk bij Duurstede de heer J. W. H. F. Buijze te Stavenisse. Geslaagd voor acte Aardrijkskunde Midd. Onderwijs de heer Doeleman te Hooge-Zwaluwe. "BS-TN MARKTFeriFHTE¥7 PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 20 Nov. 1882. Nederland, Werkelijke Schuld 2'/2 dito dito 3 dito dito 4 dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 België, dito Stad Antw. '74 3 Spanje, Obligatiën Buitenl. 1869/70 H/4 dito dito 1876 2 dito Binnenl. Esc. 5000 1 dito dito Esc. 100 1 Portugal, dito Buitenl. 1853/80 3 dito 5e Serie 4877 6 dito 6e Serie 1878 6 Rusland, Obl. Hope Co. 1798/1815 4 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 Obligatiën 1866 f 1000 5 dito 1860 2e L. 100 4 »/2 Obl.-Leen. 1867/69 4 Staatsleening '1866 5 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 dito dito 5 dito in Zilver 5 dito dito 5 dito in Goud 4 Staatsleening 1864 Inschrijving 5 Obl. Alg."Schuld 1865 5 Obligatiën Lond. 1865 5 dito 1851 3 pCt. 663/4 80 1027/8 103 531/i 9615/IG 76'i/ie 93i/2 747/,6 64 1 64'/s 6 4 'I Italië, Turkije, Brazilië, Mexico, Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 Baltische Spoorw. Aand. 3 Jeles Griasi Obligatiën o Orel-Vitebsk Obligatiën 5 Poti Tiilis Obl.gatiën f 1000 5 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 Amerika, Illin. Cert. van Aandeel St. Paul en Pac. Ie Sec. do. 7 Chicago N.-W, Cert. Aand. IOI/4 24 118% 499/I6 ROTTERDAM, 20 November 1882. Tarwe. Aanvoer matigmet weinig kooplust. Puike soort 10 a 15 ct. lager. Mindere 40 a 50 ct. lager. Puikef 9,80 a 10,20 Mindere- 7,— - 7,80 Rogge. Bij vrij ruimen aanvoer tot vorige prijzen goed van de hand. Mindere 10 ct. lager. Puike soortf 6,75 a f 7,20 Mindere- 5,20 - 5,75 Gerst. In de beste soorten genoegzaam aan. Winter en Zomer- in de beste soort goed prijshoudend. Mindere 10 a 20 ct. lager, moeielijk te plaatsen. Nieuwe Winterf 6,a f 6,40 Zomer- 5,75 - 6,10 Ilave r. De partijtjes" puike zware tot ruim vorige prijzen goed te verkoopen. Gewone onveranderd. Inlandsche lange3,25 a f 4,20 korte- 5,10 - 5,60 E r w t e n. In de puike kooksoortendie weinig voor komen geen levendige vraagmet 25 ct. verlaging moeielijk op te ruimen. Mindere weinig begeerd. Puikef 10,50 a 11, Mindere- 9,75 - 10,25 Bruine Boon en. In goede droge kwaliteit, die weinig waren aangeboden, bij goede vraag vlug van de hand. Mindere onveranderd. Puike Zeeuwsche f 13,75 a f 14,75 Mindere- 9,50 - 11, Witte B 0 011 e n. Minder aangevoerd. De beste soorten waren goed te verkoopen. Mindere moeielijk te plaatsen. Puike Zeeuwschef 13,75 a 15,50 Mindere en afwijkende- 8,50 - 10, Paarde 11 boon en. Als voren afgegeven. Puike harde7,20 a 7,50 Mindere- 6,- 6,80 Ajuin. Aangevoerd ongeveer 10000 ILL.prijs ƒ1, per 50 K.G. ZEETIJDINGEN. BINNENGEKOMEN. ZIERIKZEE. 18 Nov. «Lymbol", kapt. Wm. Dew, van Leaham naar Rotterdam. 20 «Trevellas", kapt. R. Radcliffe, van Liverpool naar Zierikzee. «Useful", kapt. G. Gibb, van New-Castle naar Dordrecht. »May Lowthorn", kapt. II. Stone, van London naar Dordrecht. VERTROKKEN. '18 Nov. «Lymbol", kapt. Wm. Dew, van Leaham naar Rotterdam. 20 «May Lowthorn", kapt. H. Stone, van London naar Dordrecht. 867a 713/4 51 Wie 145I5/ie ê$ÈT De Familie VAN GRIJP brengt welmeenenden dank aan allen, die bewijzen van belangstelling gaven bij het overlijden van hunne Zuster, Behuwdzuster en Tante. Re Notaris J. VAN DER BENT zalop MM "Vrijciacv den December ISyyt des voormiddags te 11 ure, in het Logement van de Wed. F. van 't Hof te Brouwers haven, ten verzoeke van de Erfgenamen van wijlen den heer A. BOOGERDpubliek verkoopen 1. 31 AREN 40 CENTIAREN genaamd «Goedhals''gelegen aan het einde der Noordstraat te BrouwershavenSectie C No. 3. 2. 1 HECTARE 24 AREN '10 CENT. in den Molenblok onder Brouwershaven, Sectie A No. 52. 3. 4 HECTAREN 64 AREN 10 CENT. aan Scliendersweg. onder Duioendijke i Sectie F Nis. 36, 37, 41 en 282. Alles verpacht tot rooven oogst en 11 November 1891, aan den heer J. W. GAST, voor ƒ4-O per 41 Aren 68 Centiaren. 4. 1 HECTARE 38 AREN 40 CENT. in den polder Borrenbroodonder Zonnemaire Sectie C No. 262. Verpacht aan en tot als voren voor f 35 per 41 Aren 68 Centiaren. onfeilbaar middel tegen schilfer of roos, verkrijgbaar bij M. E. JONG MANS, Coiffeur, Korte Groenendaal.

Zierikzeesche Courant | 1882 | | pagina 3