de Haan en Sleutels Burgerlijke Stand te Zierikzee. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. te AMSTERDAM. schepen met troepen naar het schier-eilancl gezonden. Er liepen geruchten, dat het Chineesch gouvernement, met het oog op China's suzereine rechten op Korea, op zijn recht stond om daar tusschenbeide te komen. Een der Japansche regeeringsorganen deelde zelfs mede, dat tien Chineesche oorlogsschepen en '1000 man troepen reeds te Gedsan zijn aangekomen. Met welk doel deze expeditie ondernomen werd, wist men nog niet. De Japansche minister van binnenlandsche zaken, de heer Inouye, was een poos te Simonoseki geweest, alleen met het doel om dichter bij de plaats van handeling, bij Korea, te zijn. Hij keerde echter den 18en naar Tokio terug. Het Japansche leger bestaat nu uit ongeveer 40,000 man van alle wapenen. Er kan gerekend worden op een reserve van 60,000 man. 's Avonds vóór het vertrek van generaal Takashina en den heer Hanabasu, die met een politieke zending naar Korea vertrokken, deelde de minister van buiten- landsche zaken zijn zienswijze over den staat van zaken aldaar als volgt mede: Met het gouvernement van Korea onderhandelingen voerende, streeft de regee ring van Japan er naar om zoo mogelijk een oorlog te vermijden; maar wanneer het gerucht van Korea bevestigd mocht worden, dat Tai-wönkun al diegenen straft, die voorstanders zijn van het aanknoopen van betrekkingen met het buitenland, dan meen ik, dat het vruchteloos zal zijn, een vredelievende oplossing te willen verkrijgendan zal een oorlog onvermijdelijk zijn en Japan moet zonder dralen naai' de wapenen kunnen grijpen. Ik verzoek u dus, met voorzichtigheid te werk te gaan en niet te heftig te wezen, doch ook niet te aarzelen. Daar is Rusland in 't Noorden, en China in 't Westen, zoodat wij op onze tellen moeten passen." De toestand van Korea zegt de Jijn Sgimbun wordt op het oogenblik beheerscht door de vijandschap van de groote meerderheid dei- bevolking tegen vreemde inmenging, zonder dat zij wil luisteren naar de voordeelen, welke daaruit voor het land kunnen voortvloeien. De anti-buitenlandsche opruiers beschouwen de Japanners als slaven van de Westersche barbaren en meenen, dat geheel Japan den godsdienst van Confucius heeft afgezworen om het Christendom te omhelzen, dat zij zich in vreemde kleedij steken en dat zelfs de kleur van hun haar gelijk is geworden aan die der vreemde barbaren. Deze denkbeelden hebben op de verbeelding der Koreanen zoo sterk gewerkt, dat daaraan de moord op de Japansche officieren moet worden toegeschreven. Niet slechts is het volk tegen vreemde inmenging, maar ook de gouvernements-ambtenaren, van den minister tot den minsten klerk. Bijna tien jaren zijn verloopen sinds de Japanners op het schier-eiland voet aan wal zetten, en intelligente Koreanen erkennen den bescha- venden en verlichtendeu invloed van het Westen en dweepen er zelfs mee; maar hun getal is slechts vier en twintig en de invloed der anti-vreemdelingen- partij derhalve overwegende in het land." Gemeugd Kuitenlandscli Nieuws. Op dit oogenblik is te Brussel het Vredes-congres weder vergaderd. Nederland wordt er op vertegen woordigd door de heeren Borsius en Romijn. Het doel dier congressen is edel genoeg: het vervangen van den oorlog door scheidsrechterlijke uitspraak, een illuzie die sinds lang reeds is gekoesterd, doch vooreerst nog wel niet vervuld zal worden, al is ook het houden van dergelijke congressen, als middel tot bewerking der openbare meening voor de zaak van den vrede wel bevorderlijk. De Engelsche staatsschuld bedraagt thans 763,045,940 pond st. tegen 838,948,443 in 1858. In 25 jaar is zij dus verminderd met ongeveer 16 millioen pond. Bovendien werd in dat tijdsverloop door het Gouver nement 11 millioen pond besteed tot den aankoop der telegraaflijnen en 19 millioen voor aankoop van Suez- aandeelen en deelneming in leeningen van locale in stellingen. De schuld had dus met 106 millioen pond kunnen verminderd zijn. Men moet toegeven dat een schuld van f 9156,551,280, gelijk zij op dit oogen blik is, een vrij respectabel cijfer verdient genoemd te worden. Een zonderling toeval. In het »Théatre des Nations" te Parijs werd onlangs voor het eerst opgevoerd een drama van Second en Beauvallet, »La Vicomtesse Alice"; aan het slot van dat drama wordt de booswicht, die een krankzinnigengesticht dirigeert, zelf krankzinnig. Onder het publiek, dat de eerste uitvoering bijwoonde, bevond zich de directeur van het krankzinnigengesticht te Klingenmünster (Beieren). Deze is eensklaps krank zinnig geworden; zijn vrouw en kinderen eischen nu van .de schrijvers 100,000 frs. schadevergoeding, onder voorwendsel dat de ongelukkige na het bijwonen van de voorstelling schrikkelijk opgewonden den schouwburg verliet en van dat oogenblik af gek werd. De dreigbrief, dien William Brookshaw aan den stalmeester van den Prins van Wales zond, luidde; »Sir, om kort te zijn, ik ben een jong mensch, opgevoed in de buurt van Buckingham Palaceik wil gaarne werken, maar kan geen werk krijgen. Het beste, wat ik onder deze omstandigheden doen kan, is naar een der koloniën te gaan. Zeg uw meester, den Prins van Wales, dat ik daartoe 10 pd. st. noodig heb. Gaat,het mij goed, dan zal ik die terug betalen. Ik heb het geld deze week noodig. (Hierop volgde het adres.) P.S. Indien ge het deze week niet zendt, zal ik het spoor van den Prins van Wales volgen en, bij de Goden, het zal hem erger gaan dan lord Frederik Cavendish. Het spijt me, dat ik zoo kras moet spreken, maar ernstige ziekten vereischen krachtige genees middelen. Vergeet niet, deze week!" De brief werd den 9 Oct. verzonden. Vrijdag werd Broockshaw gearresteerdhij zeide, dat hij 7 jaren in dienst bij het Amerikaansche leger was geweest. Hij ontkent den brief te hebben geschreven en zegt, dat een ander zich van zijn naam heeft bediend. Bij een opvoering van »Faust" te Birmingham vielen in het laatste tableau de engelen naar beneden, sommigen van een hoogte van '12 voet. Natuurlijk heersclite er een geduchte opschudding. Drie figuranten werden vrij ernstig gekwetst. De Times verneemt, dat, indien de Egyptische auto- 2-iteiten geen behoorlijke maati-egelen nemen om Arabi een onpartijdige rechtspraak te verzekeren, de Engelsche Regeering er op zou aandringen dat hij onder Engelsch toezicht zal terechtstaan. De Daily News verneemt, dat de Regeering van de Kaap besloten heeftom het Kaapsche Parlement aan te raden van de autoriteit over het Basuto-land afstand te doen. Kerk- en Schoolnieuws. Beroepen naar Leerdam ds. H. v. Selms te Nisse. Bedankt voor 't beroep naar 's Heer-Hendrikskinderen en Wissenkerke door ds. B. Wielinga te Kruiningen, en voor 't beroep naar de Chr. Ger. Gem. te Putters- hoek door ds. P. M. Ochtman, die het beroep naar Heusden heeft aangenomen. Benoemd tot onderwijzer te Nieuw- en St. Joosland de heer van Houte te Groede. De voordracht voor de benoeming van een onder wijzer aan de openb. school te Biggekerke is door den Arr. Schoolopziener in 't Arr. Middelburg niet goedgekeurd, maar omgekeerd, zoodat zij niet luidt no. 1 van Westen te Ritthem, no. 2 Th. J. Pas te Yerseke, maar no. 1 Pas, no. 2 van Westen. De benoemingen van ouderlingen en diakenen der Ned. Herv. Gemeente te Middelburg, onlangs geschied, zijn alle vei-nietigd, als zijnde, wat de wijze der be noeming betreft, bevonden in strijd met cle wet. Het kiescollege zal tot nieuwe benoemingen weldra weder worden samengeroepen. Aan de universiteit te Amsterdam is met goed gevolg het natuurkundig examen afgelegd door den heer J. Hocke Hoogenboora. Van 1320 Oct. 1882. Geboren: Een dochter van A. J. de Looze en J. J. Brouwer. J. C. Verschuur en M. Berrevoets. Twee dochters A. Versteeg en A. Labeur. Een dochter H, Leijdekker en W. J. den Dekker. Gehuwd: C. Ringelberg, 23 j., jm. en J. Leijdekkers, 25 j., jd. Overleden: F. W. Catshoek, 4 m., d. J. A. Schoonen, bijna 3 m., z. A. Verseput, 11 m., d. A. J. Kingmans, 1 m., d. Als levenloos aangegeven: Een zoon van A. H. Brandenburg en J. Nesse. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 19 Oct. 1882. Nederland, Werkelijke Schuld 2'/j pCt. 661J/IG 3 8 (h/16 4 1033/, 6 103 dito dito dito dito 4 dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 dito Stad Antw. '74 B Spanje, Obligatiën Buitenl. 1869/70 11/4 dito dito 1876 2 dito Binnenl. Esc, 5000 1 dito dito Esc. 100 Portugal, dito Buitenl. 1853/80 dito 5e Serie 1877 dito 6e Serie 1878 Rusland, Obl. Hope Co. 1798/1815 Cert. Inschr. 6e S. '1855 Obligatiën '1866 f 1000 dito 1860 2e L. 100 Obl.-Leen. 1867/69 Staatsleening 1866 Oostenrijk, Obligatiën in papier dito dito dito in Zilver dito dito dito in Goud Staatsleening 1864 Inschrijving Obl. Alg. Schuld 1865 Obligatiën Lond. 1865 dito 1851 Italië, Turkije, Brazilië, Mexico, Rusland Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 Baltische Spoorw. Aand. 3 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 Poti Tillis Obligatiën f 1000 5 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 Amerika, Illin. Cert. van Aandeel St. Paul en Pac. Ie Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. PRIJZEN VAN COUPONS. Russen in Z. R. Amerik. Dollars Oostenr. in papier 21,20 dito in zilver - 21,22!/2 Eng. Biv. per - 41,67^ Papier Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 19 Oct. 1882. Per Hectoliter. 53 77 Vs 943/a 83'/,, 757/j 041/, 54=/, ess/.G 145% 74 ll,3/i6 101'/s 255/, 120'/, 50'/, 81 52'/a 1485/,, 1,19 - 2/»7 Jange Tarwe 1881 Nieuwe dito 1882 Zomerfcarwe Rogge 1882 Maartsche Gerst 1882 Winter dito 1882 Zomer dito 1882 Ilaver 1881 Paardenboonen Witte boonen Bruine dito 1881 Schokker-Erwten Kleine dito '1882 Koolzaad f a - 8,a - - 7,— a - - 6,50 a - - 5,10 a - - 5,75 a - - 5,40 a - - 3,a - 4, - 7,— a - 7,25 - 13,— a - 14,— - 11,— a - 12,— a - - 9,75 a - 10,25 9,75 8,— 7,— 5,30 6,— 5,30 Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 19 Oct. 1882. Boter laagste koers f 0,65 per 5 ons. hoogste - 0,72 t/a 5 ICip-Eieren laagste - 1,10 25 stuks. hoogste - 1,50 25 Grenada (Mississippi), 3 Nov. 1879. Mijne dochter, thans eene jonge moeder, gebruikt uw Ïïop-Bitter en het is haar een genoegen te ver klaren hoeveie goede uitwerkselen liet op haar en op haar kind heeft teweeggebracht. D. D. MOORE, Eigenaar van de New-South. 963/, Heden overleed onze waarde vader WILLEM DE BRAAL, in den ouderdom van ruim 75 jaren. Uit aller naam 18 Oc™882. GERARD DE BRAAL Wz' ST 00M-B IE RB R0 U WE R IJ EN De ondergeteekenden hebben de eer de bewoners van Zierikzee en omstreken te meldendat de heer F. SICHTERMANN, Korte Groenendaai D 445 te Zierikzee, door hen als depothouder is aangesteld, en bevelen zij hem bijzonder aan voor de levering van hunne bier soorten 9 zoowel op fust als op flesschen volgens door hen vastgestelde prijscourant. Amsterdam, October 1882. P. S. REND0RP. Zich refereerende aan bovenstaande mede- deeling van de heeren P. S. RENBORP, heeft de ondergeteekende de eer zich in de gunst van het geachte publiek aan te bevelen, zullende niets onbeproefd latenom de zoo gunstig bekende "bier soorten van bovengenoemde Brouwerijen in de beste kwaliteit af te leveren. Zierikzee, October 1882. F. SICHTERMANN.

Zierikzeesche Courant | 1882 | | pagina 3