de Haan en Sleutels AD VERTEN TIEN CREDÏET-VEREEN1GING M. KG OLE 4- ZOON Algemeens Vergadering op Dinsdag- 26 September 1882, ST00M-BIERBR0UWERIJEN te AMSTERDAM. EEN WOONHUIS en ERVE, Een SCHUUR en ERVE, BOBWLAND BOUWLAND BOUW- en WEILAND overwonnen hebben zij nog niet. Ilun verkenningen hebben er wel iets van alsof het uitstapjes waren om te zien of de vijanden ook reeds zijn weggeloopen maar in plaats van dit, schijnen zij zich dagelijks meer in massa op te hoopen om en aciiter de geduchte versterkingen van Tel-el-Kebir. Men zegt dat Arabi daar een macht van 60,000 man en 100 kanonnen heeft. De veldtocht is als coup de main of als militaire marsch beide mislukt, zooveel is zeker. Ware dit niet het geval, dan hadden de Engelschen reeds lang te Kaïro moeten zijn. Doch de Engelsche politiek heeft de Engelsche generaals en admiraals in de tegenwoordige moeielijkc positie gebracht. Van het bombardement van Alexandria heeft men wonderen gewachtde Egypte- naren zouden zich van schrik onderwerpen en te Alexandria zou de Brit den vrede dicteeren. 't Is mislukt, want de brutaal ge ,/eldige aanval heeft juist den geest van wederstand en mannelijk verzet gaande gemaakt. Toen heeft generaal Wolseley gehoopt door de trouwe- looze streek der forceering van het Suez-kanaal zijn doel te bereikenook dit is mislukt en wel omdat het kanaal toch niet rechtstreeks op Kaïro uitloopt, en er van Ismaïlia tot de hoofdstad een woestijn en een gemakkelijk onbruikbaar te maken kanaal en spoorweg liggen. Wij voorzien den afloop nog niet binnen weinige dagen of weken, en zelfs in het allergunstigst geval, dat geen kwaadaardige ziekten het Britsche leger komen dunnen, zal het een bloedige strijd worden, voor de Britsche vlag te Kaïro kan uitgestoken worden. Gemengd Unitenlaiidscli Nieuws. Te Panama heeft een aardbeving veel schade toe gebracht aan de hoofdkerk en andere groote gebouwen. Er zijn ook vele personen bij de ramp omgekomen. De aardbeving heeft veel verwoesting aangericht ook aan de groote werken van internationaal verkeer. De gemeenschap tusschen Aspinwall (Colon) en Panama per spoor en telegraaf is verstoord. Alle bruggen tusschen die plaatsen zijn weggeslagen of ingestort. Merkwaardig is het dat den weg dit ongeluk trof juist op den dag, dat de inschrijving op de obligatiën tot aankoop van den Panama-spoorweg geopend is. Uit New-York wordt geseind dat men aldaar be ducht is geweest voor een aanslag der Fenians tegen het schip sCastala1', dat van daar naar Egypte zou vertrekken met 500 muilezels voor het Engelsche leger. Men meende dat rnen het schip met dynamiet in de lucht zou laten vliegen. De politie hield er de wacht bij. Het theater der philharmonische concerten te Is lington, (Londen) is afgebrand. Te middernacht was het gebouw gesloten en om '1 uur brak de brand uit. Er is niemand bij gedeerd. Cetewayo de herstelde Zoeloe-koning is weder op de terugreis naar zijn land. Hij is te Madera aan gekomen en zette van daar de reis per »Nubian" naar de Kaapstad voort. Pas heeft het vreeselijk spoorwegongeluk tellugstetten in Baden plaats gehad, of er wordt melding gemaakt van een nieuwe ramp van dien aard en wel te Iphoven in Midden-Frankenland. Daar ontspoorde een trein met vee; 3 menschen en 600 schapen werden gedood en '17 wagens totaal yernield. Arabi begint reeds een rol in de Paiijsche keuken te spelen. Toen ik, zoo schrijft de Paiijsche corres- pondént der Vossische Zeitung gisteren in een res taurant de in rue Rivoli kwam, vond ik op de spijskaart met groote letters vermeld: Saumon sauce Arabi. Uit nieuwsgierigheid bestelde ik dadelijk dien zalm. In den beginne dacht ik dat die sauce blank zou zijn als het zand der woestijn, maar ik vergiste me, ze was bruin. Toen ik naar de hoofdbestanddeelen van de nieuwe saus vroeg antwoordde men mij des dattes. Nu, waar ze uit bestaat is anders vrijwel gelijk, de hoofdzaak is dat ze heerlijk smaakt en dat ze veel gevraagd wordt. De concierge eener grafelijke woning te Brussel werd Woensdag, terwijl hij alleen' thuis was, door een zich noemenden slotenmakersknecht verzocht dezen binnen te laten, daar hij de sloten der deuren moest repareeren en door zekeren slotenmaker gezonden was. De congierge vond het echter verdacht en weigerde het individu toe te laten dat nu door de politie gezocht wordt, daar die boodschap althans bedrog was. Er is een aanslag gepleegd op het leven van den onderkoning van Ierland. Toen bij eergisteravond door Dublins straten reed, door een cavelerie-escorte ver gezeld, viel plotseling uit het raam eener bovenver dieping vlak naast lord Spencer een vogelkooitje neer. In een oogenblik was er een volksmenigte verzameld, want men had in het eerste oogenblik inderdaad aan iets verschrikkelijks gedacht. Electrisch licht. Er is reeds zooveel verteld van groote, grootere en grootste ontdekkingen op het gebied der verlichting door middel van electriciteit, inzonderheid betreffende de proeven en studiën van Edison, terwijl toch de overal in gang zijnde proefnemingen nog niet dé gewenschte resultaten hebben opgelev erd in alle opzichten, dat men bij de berichten, betreffende die gedurig voorgekomen grootste ontdekkingen van Edison onwil lekeurig gaat vragen of er ook humbug van de zijde der Edison-electriciteit-maatschappy in het spel kan zijn. Wat echter nu uit New-York wordt gemeld, aan gaande een aldaar in gang zijnde proefneming met Edison's lampen overtreft al het tot nu toe vermelde en als het niet weder humbug is, mag men het er voor houden, dat het vraagstuk opgelost is. Edison heeft in honderd particuliere en zeer uit elkaar staande woningen zijn nieuwe lampen aangebracht. De leiding van het centraalstation af is zes mijlen (9,6 K.M.) lang; de grootste afstand van de lampen tot dat station is '1000 M. Het getal lampen in elk der woningen loopt van 3 tot 100. Men verkrijgt de verlichting bij abonnement en kan desverkiezende dag en nacht de lampen doen branden. Het licht is. zeer helder en toch niet onaangenaam voor het oog het is goed constant en geeft hoegenaamd geen hitte. Steenvorm-machines. Naar men verneemt is dooi den heer H. Kamhuis, werktuigkundige te Olst, een machine om steenen te vormen gemaakt, die in staat is uit de zwaarste graafklei volkomen zuivere meskante steenen te vormen, die door de gelijkmatige drukking der persen Volkomen gelijk van dichtheid zijn. ïferk- en Sclioolnieu ws. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier is beroepen ds. C. Beets Nz. te Houten, (cl. Wijk). Ds. E. W. Heinecken te Haarlemmermeer, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Middelburg aangenomends. M. C. Muller te Durgerdam, dat naar Sas van Gent. Beroepen te ZaamsJag ds. De Laater te St. Annaland. Bedankt voor Yerseke door ds. Wagemaker te Hilversum, en voor Schore en Ylake door ds. Kouden- burg te Erichem. Door den gemeenteraad van Oosterland is met al- gemeene stemmen tot hoofd der school benoemd de heer J. B. Govers, van Heenvliet. De benoemde zal waarschijnlijk met 1 November zijn betrekking aan vaarden. Van de '17 candidaten voor 't onclerwijs-examen te Middelburg, die de laatste groep uitmaakten, is één niet opgekomen, en zijn acht afgewezen, zoodat toe gelaten zijn acht en wel de damesM. M. van dei- Ark, van Middelburg; J. F. H. Dieleman, van Aarden burg; J. J. Dominicus van den Bussche, en L. J. P. Meerburg Snarenberg van Goes, alsmede de heeren J. van der Tang, van Zierikzee; J. H. H. Teepen, van Middelburg; J. van Toren, van Dinteloord en A. Verschuur, van Goes. Het totaal-cijfer der toegelatenen als onderwijzer of onderwijzeres bij de examens te Middelburg de vorige week gehouden, is niet gunstig. Van de 49 aangegeven candidaten zijn slechts 21 geslaagd. Op een paar uitzonderingen na waren al de toegelatenen leerlingen der kweekschool of van normaal-inrichtingen. (Van de normaalschool te Zierikzee hebben ditmaal geen candidaten aan het examen deelgenomen.) Het blijkt meer en meer dat de jongelieden voor hun opleiding de kweek- of normaalscholen niet ont beren kunnen en dat particuliere opleiding in den regel onvoldoende resultaten geeft. ZKETIJDlNéïË^ BINNENGEKOMEN. ZIERIKZEE. '11 Sept. »Angelo", kapt. C. Sanguinety, van Basseir naar Rotterdam. Voor de vele bewijzen van belangstelling ons betoond bij de geboorte van onzen Zoonbetuigen wij onzen oprechten dank. Amsterdam, H. H. C. REIJERS. 8 September 1882. L. A. REIJERSNoÉ. Correspondentschap Zierikzee. De RENTE der gedeponeerde gelden wordt van af lieden berekend a 31/,, C. VAN DER VLIET Dz. berichtendat de deposito's op vijf dagen van af heden worden berekend tegen 31/2 de vaste termynen blijven onveranderd. Zierikzee, 11 September 1882. IMP"" BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Haskerland, Prov. Friesland, verklaren bij deze dat door hen van den heer A. H. VAN BERGEN, Fabrikant in Brandspuiten, Toren-Uurwerken, Toren-Klokken etc. te Heilig erleeProv. Groningen, eene Brandspuit is aangekocht van eene nieuwere constructieen wel na gehouden wedstrijd tusschen vier voor dat doel aangevoerde Brandspuiteneigen aan drie onderscheiden fabrikanten. Joure, 10 Augustus 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd I. .1. RINKESBurgemeester. W. B. VAN DER VEEN, Secretaris. 's voormiddag-s ÏO ure, in het DIRECTIE-LOKAAL te Zierikzee. Zierikzee 'H September 1882. De Voorzitter van het Waterschaps-Bestuur van Schouwen J. L. DE JONGE. Re ondergeteekenden hebben de eer de bewoners van Zierikzee en omstreken te meldendat de heer F. SICHTERMANN, Korte Groenendaal D 445 te Zierikzee, door hen als depothouder- is aangestelden bevelen zij hem bijzonder aan voor de levering van hunne hier- soorten zoowel op fust als op flesschen volgens door hen vastgestelde prijscourant. Amsterdam, September 1882. P. S. REND0RP. "(WMf*' refereerende aan bovenstaande mede- deeling van de heeren P. S. RENDORP heeft de ondergeteekende de eer zich in de gunst van het geachte publiek aan te bevelen, zullende niets onbeproefd latenom de zoo gunstig bekende bier- soorten van bovengenoemde Brouwerijen in de beste kwaliteit af te leveren. Zierikzee, September 1882. F. SICHTERMANN. De Notaris J. VAN DER BENTzalop Vrijdag- September des voormiddags te 11 ure, ten verzoeke van M. PADMOS, in het Koffiehuis bij J. Lokker te Brouwershaven, publiek verkoopen: aan de Noordzijde der Haven, te Brouwershaven Sectie C No. 827. te Brouwershaven, Sectie C No. 1084, groot 12 Ares 70 Centiares; 8 Ares 90 Centiares aldaar, aan het eind van den Zuidelijk, Sectie B No. 49. 22 Ares 90 Centiares aldaar, bij de Oost-Meestoof, Sectie C No. 1084. 5 Hectares 69 Ares 30 Centiares Tiend vrij. onder Duivendijke, Sectie E No. 56 en 57B No. 237, 238 en 102, in perceelen en combinaties. Breeder bij notities vermeld. Informatiën te bekomen bij genoemden Notaris te Brouwersh aven

Zierikzeesche Courant | 1882 | | pagina 2