naar Ismailia; de plaats' waar Arabi een kamp wil maken ligt fcusschen het station en het Ismailia-Kanaal "Verder wil hij versterkingen oprichten in een boog, die zich uitstrekt van Telel-Kebir door Salahiel tot Kantara aan het Suez-kanaal, om de spoorweglijnen van Sagazig naar de kust te beschermen. Thans zijn de Engelschen nog niet sterk genoeg om dat te Ver hinderen, maar de Euphrates" is met twee regimenten te Alexandrië aangekomen en de «Dacca" is op weg naar het Suez-kanaal met '1000 man aan boord; een deel van het Indisch contingent is reeds van Bombay daarheen vertrokkende rest volgt spoedig. De Egypte- naren hebben ook den spoorweg tusschen Ismailia en Suez afgesneden. De telegraaf werkt nog, maar Lesseps weigert andere dan scheepsvaartberichten te doen overseinen. Men zegt dat de Porte slechts 3000 man naar Egypte zal zenden, om Engeland pleiziér te doen, terwijl aan den voormaligen Engelschman Baker-Pacha de leiding der expeditie zou worden toevertrouwd. Arabi moet van den Sultan hebben gezegd: »De beheerscher der geloovigen kan hen niet in den steek laten, waarover hij Khalief is. Zoo hij in staat was dit te doen, dan zijn toch in elk geval zijn soldaten èn de onze broederen.*' Engeland. Uit het gevecht van. Zaterdag maakt de Morning Advertiser op: Vooreerst dat het Egyptische leger niet zoo verachtelijk is, als sommigen het hadden voorgesteld, en ten tweede, dat de sterkte van Arabi's linie, zoowel als het aantal en het kaliber zijner kanonnen zijn overdreven geworden. Geen oogenblik gedurende het gevecht was de meerderheid der En- gelsche artillerie twijfelachtig, terwijl nergens de vijand zijn linie bleef verdedigen, als de Engelschen cordaat voorwaarts gingen. Dat men. dit weet, is van groot belang en daar niemand kan veronderstellen, dat de generaal iets anders bedoelde dan een verkenning, kunnen wij hem gelooven, als hij zegt, dat hij zijn doel heeft bereikt. De Morning Post zegt, dat generaal Alison ongetwijfeld gelijk had, zich te verge wissen van de sterkte en de bewegingen des vijands. Bovendien is het nuttig de troepen te oefenen en aan het vuur tè gewennen. De Pull Mali Gaz. merkt, op, dat de Engelschen beter hebben geschoten dan bij vroegere gelegenheden en dat de jagers zich uit stekend hebben gehouden. De Egyptenaren, ofschoon blijkbaar geen verachtelijke vijanden, deden op de vlakte voor de Engelschen onder in moed en schoten in het wilde. Doch er hebben zich een paar onge lukkige incidenten voorgedaan. Het roekeloos avariceeren - van een hoopje bereden infanterie heeft luitenant Vyse- het leven gekost. Erger was een vergissing van kolonel Thackwell, die den linkervleugel halt liet maken, toen het door den generaal aangegeven uiterste punt nog niet was bereikt. De vergissing was zeer verklaarbaar, maar daardoor werden de mariniers, die verder waren gegaan, niet langer door de linkervleugel gedekt en blootgesteld aan een hevig vuur der Egyptenaars. Zij trokken bedaard terug «zonder overhaasting en verwarring, op de goede oude manier van Engelsche soldaten", zegt de correspondent van de Standard doch hij voegt er bij, dat zijgedecimeerd zouden zijn geworden, als de Egyptenaren beter hadden geschoten. Frankrijk. Het Journal officiel deelt mede, dat het Kabinet is samengesteld als volgt: Duclerc, Minister-President, belast met de portefeuille van Buitenlandsche Zaken; Fallières, Binnenlandsche ZakenDevès, Justitie Tirard, Financiën; Duvaux, Onderwijs; Billot, Oorlog; Jauré- guiberry, Marine; Mahy, landbouw; Cochery, Post en Telegraaf wezenLegrand, Koophandel en ad interim Openbare WerkenDevelle, ondersecretaris van Binnen landsche Zaken. De nieuwe minister van buitenlandsche zakén en voorzitter van den ministerraad Duclerc is den 9 Nov. 1812 te Bagnèresde-Bigorre geboren. Hij begon zijne loopbaan als corrector op eene drukkerij. Onder Louis Philippe schreef hij in de Nationalover llnanciëele en staathuishoudkundige zaken. Ook werd hij een der voornaamste medewerkers van' de Bictionnaire politique van Pagnerre. Na de Februari-omwentoling werd hij adjunct-maire te Parijs, daarna onder-secre taris van staat bij financiën en vervolgens minister bij dat departement. Het departement der Landes zond hem naar de Kamer, waar hij met de linker zijde stemde; hij nam zijn ontslag als minister, toen de Kamer na den opstand van Juni besloot den staat van beleg in te voeren, met welken maatregel hij zich niet kon vereenigen. Onder het keizerrijk werd hem herhaaldelijk door de oppositie de kandidatuur voor het Wetgevend Lichaam aangeboden, maar hij weigerde telkens. Eerst bij de verkiezingen voor de Nationale Vergadering in Februari 1871 werd hij in de Beneden-Pyreneeën tot afgevaardigde gekozen en sedert 16 Mei .1875 was hij voortdurend een der vice-president en der Kamer tot op de ontbinding van 1877. Bij de samenstelling van den Senaat kreeg hij er eene plaats als senator voor het leven. De heer Fallières, minister van binnenlandsche zaken, werd door het bestuur der moreele orde als maire van Ncrac ontslagen. Hij is een vriend van Gambetta. De heer Devès, die de portefeuille van justitie heeft gekregen, was in het Kabinet-Gambetta minister van landbouw. De heer Devaux, die aan het hoofd van het departement van onderwijs is gekomen, werd in 1848 rechterlijk ambtenaar; na den 2 December nam hij zijn ontslag. Onder het bestuur der nationale verdediging werd hij benoemd tot onder-prefet te Saifc- Omer. In 1871 stelde hij zich kandidaat voor de Nationale Vergadering, maar werd niet gekozen. Hij nam nu zijn ontslag als onder-prefect en aanvaardde het bestuur over het Crédit agricole te Rijssel. In 1876 kwam hij in de Kamer, waar hij zich bij de union républicaine aansloot. De heer Louis Legrand, wien de portefeuille van koophandel is ten deel ge vallen, was advokaat te Valenciennes. Een zijner werken: le Mariage au -point de vue moral et social lègal et religieux, is door de Akademie van zede- en staatkundige wetenschappen bekroond. In de vorige Kamer behoorde hij tot de gematigde linkerzijde. De andere ministers hadden reeds zitting in het Kabinet-Freycinet. De verklaring van het ministerie-Duclerc in de 'Kamers luidde als volgt: «Mijne heeren Senatoren en Afgevaardigden! «Het votum in de Kamer van 29 Juli j.l. brengt voor u een nieuw Kabinet. Zijn eerste plicht is, u te zeggen, wat voor hetzelve dit votum beteekent, welke gedrags lijn het aan hetzelve oplegt. Door het weigeren der noodige credièten voor de gedeeltelijke bezetting van het Suez-kanaal, heeft de Kamer een maatregel van behoedzaamheid en voorzichtigheid genomen, die echter niet gelijk staat met eene abdicatie. De regeering zal tot leiddraad nemen de gedachte, die dit votum voor schreef, en daarnaar hare gedragslijn richten. Mochten er zich gebeurtenissen voordoen, waarbij de eer en de belangen van Frankrijk betrokken schijnen, dan zullen wij ons haasten de Kamers bijeen te roepen, en haar de besluiten voor te leggen, die de omstandig heden mochten eischen. De binnenlandsche vraagstukken, al zijn zij minder dringend, vergen niet minder onze aandacht. Op dit stuk echter kan er niets aangevat noch ondernomen worden gedurende de aanstaande schorsing van uwe zittingen. Wij zullen ons dien tijd ten nutte maken tot het overwegen van die vraag stukken en met de hulp uwer commissiën zullen wij trachten naar vrijzinnige en voorwaarts gerichte op lossingen ervan. Tevens stellen wij ons voor ons best te doen tot het bewerken van toenadering en verzoe ning tusschen de fractiën der republikeinsche meerder heid. En zoo wij, met behulp, dezen voor het vaderland heilzamen uitslag mogen bereiken, dan zullen wij gelooven een werk te hebben gedaan, dat onder de huidige omstandigheden ten zeerste strekken zal tot het gemeenschappelijk belang, van de Kamers, van de Republiek en van Frankrijk." Gemengd Buitenlandscb Nieuws. Cetchwayo is te Londen de held van den dag. Wien gaat de oorlog van Egypte wat aan Laten Gladstone en Dilke daarvoor zorgen, het Londensche publiek heeft zijn kafferkoning. Elke beweging die diens dikke lichaam maakt, trekt de aandacht. Als hij in den trein zit, telt hij de schapen in de weilanden, langs welke de trein passeert en de reporters knoopen aan dat «gecijfer" de meest geleerde wiskunstige beschouwingen. Is hij thuis, de vertegenwoordigers der pers omringen hem, meten de groote zijner voeten, de dikte van zijn hals en kunnen het publiek toch nooit te veel vertellen van den onttroonden vorst en vleeschetenden zeeman. Cetchwayo heeft de «Zoological Gardens" bezocht, die hem bijzonder schenen te bevallen; vooral de hip popotamussen trokken zijn aandacht. Hij gebruikt zoowat 7 pond vleesch per dag; brood, groenten en «sweets" beschouwt hij als bijzaken. Hij drinkt meestal limonade en gemberbier. Tot nu toe ontving de Zulu slechts weinige be zoekers, o. a. Evelyn Ashley; van uitgaan spreekt hij weinig, zoolang hij niet zekerheid heeft betreffende zijn toekomst. Nooit verliest hij uit het oog, dat hij een gevangene is. De Engelsche adelborst, die door het verraad zijner gidsen in Arabi's legerkamp terecht kwam en daar gevangen wordt gehouden, werd juist voor den raad van officieren gebracht, toen een Syriër, die later door Arabi op vrije voeten gesteld, er ook was. Gij zult naar Cairo gezonden worden," zeide Arabi tot den pas 17jarigen Engelschman. Ik wilde dat gij mij naar Alexandrië kondt terugzenden! antwoordde de knaap. Wat? om mij te bevechten? Zeker! antwoordde de adelborst, om u en al de vijanden van mijn land te bestrijden. Arabi keerde zich tot zijne officieren en zeide: Ziet, dit is de geest welken ik zoo gaarne in Egypte zou wekken! Arabi zond den knaap met een vriendelijk woord weg; doch de Syriër vernam dat het zeer moeielijk was het leven van den adelborst te beschermen tegen het gemeen van Cairo. Er zijn thans ook vélocipèdes voor dames. Uitvinder is de heer Joseph Erlach te Karpitsch in Bohemen. Deze vélocipède wordt als zeer practisch en doelmatig geconstrueerd geroemd. Zij heeft drie wielen en is geheel uit staal en ijzer gebouwd. Tusschen de twee voorste wielen is een uiterst gemakkelijk en elastisch, met fluweel bekleed bankje aangebracht, waarop de rijdster zich neerzet; de beweging geschiedt door eene lichte rugwaartsche beweging der voeten, die zeer gemakkelijk uit te voeren is en tengevolge van de kleeding der rijdster nauwelijks merkbaar, zoodat het gebruik van de vélocipède in het minst niet in strijd is met de vrouwelijke bevalligheid. De snelheid hangt voornamelijk af van de hoogte van het drijfrad; ge middeld kan op een goeden en harden straatweg eene Duitsclie mijl in 30 minuten worden afgelegd, zonder dat men zich noemenswaardig vermoeit. Daar de elastische wielen bekleed zijn, maakt de in gang zijnde vélocipède geen gedruisch, en het geheel is zóó samen gesteld, dat er aan het gebruik niet het minste gevaar verbonden is. Het rijden op deze vélocipède is eene gezonde lichaamsbeweging. De weduwe Ancel heeft aan de civiele rechtbank van het Dep. der Seine gevraagd om haar zoon, Albert Ancel, afgevaardigde van Mayenne, wegens verkwisting onder curateele te stellen. Sedert 1870 heeft Ancel meer dan 5 millioen verkwist, en het eenig onroerend goed, dat hem nog rest, het domein van de Bouches d'Dzure, in Mayenne gelegen, is thans voor meer dan 600,000 frs. verhypothekeerd. De rechbank heeft aan de aanvraag gevolg gegeven en deze afgevaardigde onder curateele gesteld. Hoevele afgevaardigden zou men niet onder cura teele stellen, niet zoozeer wegens verkwisting van eigen goed, als wel wegens verspillend omspringen met 's lands gelden Omtrent het veelbesproken gemengd huwelijk in Saksen wordt thans het volgende bericht. In Maait j.l. verloofde zich de landraad Von G. met de dochter van den heer M. De bruidegom is Katholiek, de bruid Protestant. Het paar besloot na de burgerlijke huwelijks voltrekking het huwelijk te doen sluiten door den Katholieken pastoor en aartspriester in de Katholieke kerk te F. en dan in het slot van den vader der bruid door den Protestantschen geestelijke. De Katholieke priester had reeds beloofd de trouwplechtigheid te zullen voltrekken. Daar verscheen het bevel van den vicaris generaal Gleich, dat bij de gemengde huwelijken de Katholieke 'trouwplechtigheid verbiedt, ingeval na deze de inzegening van het huwelijk door den Pro testantschen geestelijke volgt. De priester verklaarde nu, dat hij het huwelijk niet kon voltrekken. Landraad v. G. begaf zich toen naar den vorst-bisschop dr. Robert Herzog en verzocht dat deze den priester zou toestaan het huwelijk te sluiten. Doch de vorst-bisschop weigerde en stond het Katholieke huwelijk niet toe. Een paar dagen later liet de landraad v. G. zijn huwelijk door den Protestantschen geestelijke op het slot te F. inzegenen. «Allen Paper Car-Wheel Works" maakt tegenwoordig een gewichtig onderdeel van de uitgebreide spoorwagen- fabriek van Pullman te Chicago uit. Terwijl het eerste papieren spoorwagenrad in 1869 door Norton-Allen in Vermont werd gemaakt, levert de fabriek te Ghicago thans dagelijks 24 tot 26 van die raderen. Het voordeel van deze raderen, waarbij het binnenste van papier is, dat in een stalen omkleedsel is geperst, is vooral dit, dat zij de schokken niet zoo direct op de assen doen overgaan, zoodat dan ook nooit een rad- of asbreuk met deze raderen is voorgekomen. Zij duren veel langer dan de stalen raderen en kosten 80 dollars voor een rad van 33 duim tegen 15 dollars vooreen stalen rad. De bewerking van de grondstof geschiedt hoofdzakelijk door hydraulische persen. De pap wordt drie uren lang aan een hydraulische drukking van ongeveer 650.000 kilogram onderworpen. Dan wordt de verharde massa twee weken lang aan een tempe ratuur van 40 graden R. blootgesteld, totdat alle vocht daaruit verwijderd is, en daarna wordt de grondstof, die nu een hardheid heeft gekregen zoo groot, als die van het hardste hout, na nog eenige bewerkingen te hebben ondergaan met een hydrauli- schen druk van 3000 pond op den vierkanten duim, in het stalen omkleedsel geperst. De papieren kern blijft jarenlang onveranderd en kan menig stalen omhulsel verslijten. In een Amerikaansch blad kan men de volgende advertentie lezen De heer Willy Feates, terecht een beroemd lid van

Zierikzeesche Courant | 1882 | | pagina 3