Buitenlandsch Overzicht. Vóór stemden de H.H. de Looze, Moens, W. A. Ochtman, S. J. Ochtman, van Kinschot en Zuurdeeg. Het voorstel van Burgem. en Weth. wordt daarna aangenomen met 12 stemmen tegen '1, die van den heer Moens. De Voorzitter deelt mede, dat op den 45 Mei heeft plaats gehad, de openbare aanbesteding der jaarlijksche onderhoudswerken der gemeente en dat aannemers zijn geworden van het le perceel, (openbare gebouwen) J. van Dijke voor 2548. 2e (kaaimuren) J. van der Linden voor f 789. 3e (beschoeiingen en paalwerken) J. Bartels voor 4015. 4e (bruggen) 11. Besaans voor 305. 5e (dichtste Sas, sashuisje enz.) T. F. Wisse voor 253. 6e (riolen, putten en waterleidingen) A. Ale- man Gz. voor 744. 7e (pompen en banken in de wandelingen enz.) B. Kodde voor 430. 8e (begraafplaats) J. van Dijke voor 570. 9e (schoolgebouwen voor het middelbaar on derwijs) J. Bartels voor 774,80. 10e (schoolgebouwen voor lager onderwijs) J. Bartels voor 4390. en dat op denzelfden dag is aanbesteed het af breken der gebouwen van de voormalige garancinefabriek, aan J. Schillemans voor f 899. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aan genomen. De Voorzitter herinnert den Raad, dat onlangs de openbare aanbesteding heeft plants gehad van het verdiepen van een gedeelte der Nieuwe Haven, doch dat dit werk niet is gegund, omdat de laagste in schrijvingssom boven de raming was. Hij stelt thans voor, Burgem. en Weth. te machtigen om dit werk onder eigen b'eheer te doen uitvoeren. De kosten zijn geraamd op f 550. Dienovereenkomstig wordt besloten. Op voorstel van den Voorzitter wordt aan Burgem. en Weth. voor het uitbreken en dempen van een regenbak en een zinkput op het terrein der voormalige garancinefabriek, verleend een crediet van 500, terwijl hun verder machtiging wordt verstrekt om de onbruik bare afbraak van de gebouwen der genoemde fabriek in het openbaar te Verkoopen. De Raad besluit op voorstel van Burgem. en Weth. I. af te schrijven van Hoofdstuk I, Afd 2, Art. 40, (Jaarwedden van het onderwijzend personeel aan de scholen voor lager onderwijs) begrooting 4881 en over te schrijven op a. H. 4, Afd. 2, Art. 9, (Jaarwedden van leeraars aan de scholen voor middelbaar onderwijs) 278,66 b. 2, 2, 7, (Kosten van boek-, druk-en bindwerken) f 86,445; c. 8, 4, 42, (Uitkeering van de helft der zuivere opbrengst der be grafenisrechten) f 4 48,36; d. j> 8, 4, 21, (Kosten vallende op den verkoop van kapitaal op het Grootboek) 8,90 II. af te schrijven van H. Ill, Afd. 2, Art. 3, (Voor het vernieuwen der defensiewerken van den West- havendijk bij het Westhavenhoofd) begrooting 4881 en over te schrijven op II. 111, Afd. 2, Art. 4 (Voor het slaan van baardplanken langs den kaaimuur van de Nieuwe Haven) 44,305; III. af te schrijven van H. 40, Art. 4, (Onvoorziene Uitgaven) dienst 1882 op 11. 9 Art. 20, (Kosten val lende op den verkoop van kapitaal ingeschreven op het Grootboek) 9,20; IV. te beschikken over den post voor Onv. Uitg. begrooting 4882, tot een bedrag van f 44,85, ter be taling der kosten, die tengevolge van het zinken van een schip aan den ingang dei* haven zijn moeten worden gemaakt in het belang van de veiligheid dei- haven V. afschrijving van hoofdei ijken omslag over 4882 te verleenen, aan de volgende personen aan F. Augustijn, uit de gemeente vertrokken, voor f 9,335; aan C. Mazure, id., f 24,50; J. Hage, id., - 4,63s; M. van-den Houten, id., - 2,40; de Wed. C. M. V. Labrand, id., - 42,60; en aan de elders gevestigde erfgenamen van Mr. B. C. Cau voor 456,49s. De door den Gemeente-Ontvanger ingezonden staten van oninbare posten worden vastgesteld als volgt van de hondenbelasting over 4884 op 31, en van den hoofdelijken omslag over 4881 op 367,74s. De Voorzitter deelt mede 4°. dat Mej. A. P. Mallego door Burgem. en Weth. voorgedragen ter benoeming als onderwijzeres aan de Meisjesschool, gisteren heeft bericht dat zij hare solli citatie intrekt, zoodat thans niet tot de benoeming eener onderwijzeres aan genoemde school kan worden overgegaan. Voor kennisgeving aangenomen 2°. dat de Commissie van Toezicht voor het middelbaar onderwijs hun heeft bericht, dat de heer P. Conradi in zoodanigen gezondheidstoestand verkeert, dat vooreerst geen kans bestaat op herstel en dat zij daarom op advies van die Commissie en na het gevoelen te hebben ingewonnen van den In specteur voor het „middelbaar onderwijs, voorstellen den heer P. Conradi met ingang van den 4 September a.s. eervol te ontslaan uit de betrekking] van leeraar in de Nederlandsche taal- en letterkunde en de Aardrijkskunde aan de Hoogere Burgerschool. Dienovereenkomstig wordt besloten. Naar aanleiding van dit ontslag deelen Burgem. en Weth. mede, dat de heer J. A. de Bruijne, leeraar in de geschiedenis en de staatswetenschappen aan de Hoogere Burgerschool, zijn verlangen heeft te kennen gegeven om in plaats van met de staatswetenschappen te worden belast met de aurdiijksk unde, waarvoor hij de vereischte akte van bevoegdheid bezit. De Inspecteur voor het midd. onderw. hierover gehoord, heeft te kennen gegeven, dat hem het aanbod van den heer de Bruijne aannemelijk voorkomt, mits hij op zich neme de staatswetenschappen, zoo noodig, te blijven onderwijzen en zich in elk geval daarvoor de vereischte wettelijke bevoegdheid te verwerven; dat zoolang hij werkelijk met dat onderwijs zal blijven belast, hom zijns inziens daarvoor billijkerwijze eene personeele toelage zal behooren te worden verleend en dat als die weg ingeslagen wordt, op 4800 eene oproeping zou kunnen worden gedaan, voor Nederlandsch zoo mogelijk met bevoegdheid voor staatswetenschappen. Burgem. en Weth. verzoeken dienovereenkomstig machtiging tot het doen eener oproeping zooals de Inspecteur voorstelt, van een leeraar voor Neder landsch zoo mogelijk met bevoegdheid voor staats wetenschappen, op eene jaarwedde van f 4800, alles in afwachting van de verdere door hen te doene voorstellen tot regeling der zaak. De heer Moens stelt voor, de behandeling hiervan nog aan te houden. Als er eene oproeping wordt gedaan, meent hij dat de zaak zal worden gepraeju- dicieerd. De heer Boeije merkt op, dat Burgem. en Weth. tot hun voorstel zijn gekomen door het gevoelen van den Inspecteur. Er schijnt weinig kans te bestaan dat er sollicitanten zullen opkomen voor de Nederlandsche taal en aardrijkskunde. Om geen tijd te verliezen wilden Burgem. en Weth. de oproeping doen. Men kan dan afwachten welke sollicitanten zich opdoen en er wordt eigenlijk niets gepraejudicieerd. De heer Moens blijft bij zijn voorstel om de zaak aan te houden, waartoe wordt besloten. Komt ter tafel, een voorstel van Burgem. en Weth. overeenkomstig het advies van den Inspecteur voor het middelbaar onderwijs, om ter vervulling der be trekking van leeraar in het Fransch en Engelsch, opengevallen door het overlijden van den Heer O. Hofman, den heer J. G. van Santen te Oirsehot te benoemen tot leeraar in de Engelsche taal en letter kunde aan de Hoogere Burgerschool en hem voorloopig tevens te belasten met het onderwijs in de Fransche taal- en letterkunde op eene jaarwedde van f 4800; onder voorwaarde: 1°. dat de benoemde nog in 4882 de akte A voor het Fransch" verwerve; en 2°. uiterlijk in 4884, de volledige bevoegdheid (Akte B)\ met bepaling, dat indien de benoemde aan een dier voorwaarden niet mocht voldoen, de Raad op die benoeming kan terugkomen, terwijl de voorwaardelijke benoeming zal veranderen in eene definitieve, zoodra aan beide voorwaarden zal zijn voldaan. De heer Schneiders merkt op, dat deze zaak urgent is, daar de voorgedragen! ook naar Kampen solliciteert. De Voorzitter geeft te kennen, dat eerst gister-en van den heer van Santen bericht is ingekomen, dat hij de gestelde voorwaarden aanneemt. De heer Goemans vraagt, of er geen andere sollici tanten zijn, waar-op de Voorzitter antwoordt dat deze de eenige geschikte is. De heer van Maneti vraagt, of het Dagelijksch Bestuur niet in overweging heeft genomen om naar middelen om te zien, ten einde het onderwijzend personeel aan de school te behouden." Er is nu een sollicitant die de volledige bevoegdheid mist, doch welke waarborg is er, dat, als hij die bevoegdheid heeft verkregen, hij niet spoedig zal vertrekken? De Voorzitter zegt, dat het Dagelijksch Bestuur hieraan ook wel gedacht heeft, doch dat er naar zijn inzien nog minder sollicitanten zullen opkomen als men het personeel aan banden legt. De heer van Manen zou er voor zijn, het tractement bij de aanstelling niet te hoog te stellen, doch uitzicht op verhooging te geven. De Voorzitter meent, dat men zich thans moet houden aan de laatste regeling der jaarwedden. De heer Boeije zegtdat hij niet verwonderd is over de vraag van den heer van Manen. Ook bij het Da gelijksch Bestuur is die gerezen en de Inspecteur is ook nog- geraadpleegd of wellicht eene andere combi natie van leervakken mogelijk was, doch hierop hebben Burgem. en Weth. geen antwoord ontvangen. Men zal thans tevreden moeten zijn, dat do betrekking voor f 4800 wordt vervuld. De beraadslagingen worden gesloten, waarna de heer van Santen op de bepaalde voorwaarden met algemeene stemmen benoemd wordt. De Raad benoemt tot leden eener Commissie, in wier handen zullen worden gesteld de reclames tegen j het kohier van den hoofdelijken omslag over 4882, de heeren van Kinschot, W. A. Ochtman en de Looze, met bepaling dat zij tevens zullen uitmaken de Com missie, bedoeld bij art. 8 der verordening op de invor dering van een hoofdelijken omslag. De Voorzitter sluit na de gewone omvraag de vergadering. Iteuoemiiigeii, besluiten, enz. De rijks-veearts G. A. Blindenbach te Zierikzee is benoemd tot plaatsvervanger van den districts-veearis ter standplaats Dordrecht en hem de titel toegekend van Gouvernements-keurmeester van vee en is hij als zoodanig belast met de visitatie van vee te Zijpe, gemeente Bruinisse, vóór de inlading in een schip naar het buitenland bestemd. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger te Ameide J. II. H. Eelsingh, thans te Vlissingen. Z. M. heeft benoemd tot lid van het bestuur van het waterschap van de uitwatering door de sluis in de Piet., B. Vermande; tot gezworen van het water schap Oud-Vossemeer, J. v. As; tot id. van het waterschap Ooster- en Sir-Jansland, C. Struijk Dz. tot id. van het waterschap Sint-Maartensdijk, A. Kloet; tot id. van het waterschap Breede Watering bewesten Yerseke, P. Hirdes. Benoemd tot olf. van gezondh. 2e kl. bij het Ned. leger de civiel-arts M. Biedel te Veendam, zijnde hij tevens geplaatst bij het 2e bat. 3e i-eg. Inf. te Middelburg, ter vervanging van den off. van gezondh. Ie kl. J. H. Taling. Z. M. heeft pensioen verleend aan P. W. Vervoorn, adj-commies 4 e ld. ter prov. griffie van Zeeland te Middelburg ad f 4462; dr. J. H. Scholten, hoogleeraar aan de Rijks-universiteit te Leiden, 4000; dr. G. J. Lancq, hoogleeraar te Utrecht, 4000; dr. W. A. Enschedé, hoogleeraar te Groningen, 4000; jhr. mr. W. Six, Min. van Binnenl. Zaken, 3942W. G. van Swerts of Swers, hoofdonderwijzer te Middelburg, 734 mej. Cornelia Bijleveld, hoofdonderwijzeres te Vlissingen, f 430; J. v. d. Zande, hoofd der school te Kerkwerve, 550; mej. A. M. B. Achilles, hoofdonderwijzeres te Middelburg, 678. Blijkens bekendmaking van den Min. van Financien zal in de tweede helft van Augustus a.s. te 's Graven- hage een examen worden gehouden voor de betrekking van landmeter bij het kadaster. Gesteld op non-activiteit met ingang van 22 dezer de luit. ter zee 2e kl. H. J. Bal, laatst 4e officier aan boord van Zr. Ms. »Araba,", te Nieuwediep binnen. In de papieren Egyptenaars was dezer dagen groote agitatie en fluctuatie, zoodat zij dobbel den als op een onstuimige zee. Geen wonder; want de vleezen Egyp tenaars zijn ook zeer roerig geworden en hebben zelfs teAlexandrië een groot aantal Europeanen doodgeslagen, nog een grooter aantal mishandeld, winkels en huizen geplunderd en op allerlei min beleefde wijzen aan den dag gelegd, welk een afkeer zij hebben van de onge- loovigen, die op de vruchten van het vette Nijlslik afkomen en den geloovigen Muselmannen een doorn in 'toog zijn. Vele houders der papieren Egyptenaren, die verspreid zijn door de groote steden van het Westen, zijn nu zeker bang geworden dat men 'took op die papieren zou aanleggen en wilden ze daarom van de hand doen, geneigd misschien om ze in te ruilen tegen Peruanen, die wel weinig waard zijn, maar althans de lui niet doodslaan. Zoo ontstond een groote »val" in 't artikel papieren Egyptenaars. Hierop speculeerden nu echter weder een zeker getal optimisten en maakten zich van de weggedane papieren meester, zeker ver trouwende dat, gelijk de Nijl telken jare valt doch om later weder te rijzen, zoo ook de papieren Egyp tenaars wel weder in de hoogte zullen gaan, zoodra het geharrewar aan de boorden van den heiligen, stroom weder wat bedaard zal zijn. En dit laatste zal hoogstwaarschijnlijk wel plaats hebben zoodra een Engelsch-Fransche landingsdivisie de orde hersteld en de «nationale partij" den mond wat zal gestopt hebben. Misschien zal een Engelsche expeditie het varken alleen, wel wasschen.

Zierikzeesche Courant | 1882 | | pagina 2