AANKONDIGING. LOTEN WARKT^lËN BEÜRSBEBiCHÏEiT Algemeene Vergadering op Dinsdag 18 April 1882 DOET TE WETEN: ƒ150 Dezer dagen is te Maasniel door den landbouwer Jacobus Slabbers een wild zwijn geschoten, dat reeds sinds eenigen tijd in den omtrek aldaar zijn sporen had achtergelaten door het omwoelen van de bebouwde akkers. Het dier werd betrapt, terwijl het een kind van Slabbers aanviel, dat in het bosch bezig was hout te sprokkelen. Slabbers, die op het geschreeuw dei- kinderen kwam toeschieten met een ganzenroer, velde het zwijn met het eerste schot. Het zwijn weegt 361 pond, het mist een der slagtanden, de andere is 26 centimeter lang en als een sikkel gekromd. De trek van landverhuizers naar Amerika, zoo uit ons land als vooral uit Duitschland, is weder druk aan den gang. Dezer dagen kwamen zelfs twee extra- treinen met Duitsche landverhuizers langs den Ooster spoorweg te Amsterdam aan. Uit Amsterdam is een stoomschip naar New-York uitgevaren met 1258 personen aan boord, waaronder 1011 landverhuizers. Toch moeten er nog 300 blijven wachten. Deze zijn over Londen verzonden. Naar het Vaderland verneemt, worden H.II. M.M. de Koning en de Koningin den 26 April te Windsor verwacht. Z. M. de Koning zal tot ridder der orde van den Kouseband worden benoemd. Prinses Helena met haar ouders zal 25 April te Windsor aankomen. Bij de voltrekking van het huwelijk zullen, naar het. D. v. Z.-H. meldt, 8 bruidsmeisjes, ongehuwde dochters van hertogen, markiezen en graven, de honneurs waarnemen. De gekozen lady's zijnEvmyn- trude Russell, jongste dochter van hertog en hertogin van Bedford; Mary Campbell, zesde dochter van hertog van Argyll; Jane Seymour Conyngham, derde dochter van markies en markiezin van Conyngham Alexandrina Vane-Tempest, eenige dochter van markies en mar kiezin van Londonderry; Florence Beatrice Anson, oudste dochter van graaf en gravin van Lichfield Eva Sarah Louisa Greville, eenige dochter van graaf en gravin van WarwickAnna Catharine Sybil Lindsay, zuster van graaf van Crawford and BalcarresFlorence Mary Bootle-Wilbraham, tweede dochter van graaf en gravin van Lathom. Het huwelijk zal voltrokken worden door den aarts bisschop van Canterbury, bijgestaan door de bisschoppen van Londen, Oxford en Worcester. De getuigen van den bruidegom zullen zijn de prins van Wales en de hertog van Connaught. Omtrent de huwelijksplechtigheid deelt men nader het volgende mede: De plechtigheid, waarvoor hetzelfde programma zal gevolgd worden als bij het huwelijk van den hertog van Connaught in '1874, zal besloten worden met een gala-banket en een bal op het kasteel van Windsor. De St.-George-kapel zal '10 April gesloten worden, om ze in gereedheid te brengen voor de plechtigheid. De dienst zal begeleid worden door een zangkoor en het schoone orgel zal versterkt worden door een strijk» orkest. De noordelijke en zuidelijke vleugels van het schip der kapel zullen voor de genoodigde toeschouwers worden ingericht. De gezanten, ministers en andere genoodigden zullen in den ochtend van het huwelijk per extra-trein van Londen vertrekken en van het station Windsor geleid worden naar den zuidelijken ingang van de St.-George-kapel. De leden van de koninklijke familie, die niet deelnemen aan den optocht van rijtuigen, zullen tegen half twaalf bijeenkomen. Kwart over twaalven zullen de Prins van Walis, met andere leden der koninklijke familie en Ilr. Ms. koninklijke gasten, het kasteel verlaten, een kwartier later gevolgd door de Koningin. De bruidegom volgt later, en even na half één zal de bruid, met haar vader en andere leden harer familie en hun gevolg, geëscorteerd door een lijfwacht van de »2nd Life Guards'' in St.-George-kapel aankomen. De bruid zal naar het altaar geleid worden door haar vader. Aan het einde van den dienst zal het koor het «Halleluja-koraal" zingen, en bij het verlaten van de kerk door de vorstelijke personen zullen orgel en orkest den »huwelijks-marsch" spelen. De weg van Windsor Castle naar de kapel zal worden afgezet door de Scotts Guards, en op hun reis naar Claremout, waar de jonggehuwden de witte broodsweken zullen doorbrengen, zal hun tot Chertsey door de Life Guards uitgeleide worden gedaan. Kunst, Wetenschap en Letteren. De tooneelspeler Louis Bouwmeester heeft van Z. M. den Koning de groote gouden medaille van Verdiensten ontvangen. Naar het Rott, Nieuivsbl. verneemt, zal Catharina Beersmans, na den afloop van haar engagement bij het »Ned. Tooneel" op 30 Sept. a.s., zich niet op nieuw daaraan verbinden, maar naar Antwerpen terug- keeren, waar de groote schouwburg onder de directie zal komen van haar schoonbroeder Lensberg. Gemengd Buitenlandsch Nieuws. Omtrent de aanhouding van den kanunnik Bernard, die meer dan 2 millioen francs uit het bisschoppelijk paleis te Doornik gestolen heeft, loopen de berichten uiteen. Uit Antwerpen meldt men, dat hij te Londen aangehouden is en naar Antwerpen gebracht zou worden; doch uit Roermond bericht men, dat hij te Luik in het bureau van een clericaal blad gearres teerd is. Het volle licht schijnt nog niet over deze zaak. Het schijnt een weefsel van geknoei te zijn, dat, als we goed zien, hierop neêrkomtde bisschop Dumont werd indertijd door de ultramontaansche partij uit het zaal gelicht, waartoe als wapen gebruikt is de bewering, dat hij in het hoofd gekrenkt zou zijn. Toen de opvolger kwam, wilde deze ook de kas van het diocees inpakkendoch daartegen had de heer Dumont bezwaar, o. a. ook omdat zij een groote som bevatte, die zijn eigen particulier vermogen was en ook omdat hij de rechtmatigheid zijner verwijdering betwistte. De burgerlijke overheid zou dus in de zaak gemengd hebben moeten worden en dit is ook geschied, doch »men" is slim genoeg geweest om vóór dat de brandkast verzegeld werd er den aap uit te lichten en dezen aan een minderen geestelijke, een werktuig, gelijk de kerk die in overvloed bezit, ter hand te stellen met last hem in veiligheid te brengen. Dit werktuig is de kanunnik Bernard geweest. Hij heeft het geld ook op verschillende plaatsen vastgezet, o. a. te Parijs, te Londen en in Canada. Later schijnt dit in de war te zijn geloopen. In hoever nu Bernard werkelijk als dief moet aangemerkt worden, dan wel of hij slechts als onhandig werktuig zijn rol niet goed gespeeld heeft, zal later moeten blijken. Misschien komt het groote publiek dat ook nooit te weten. De keizerin van Brazilië is de dupe geworden van een brutalen dief, die haar een groot deel harer juweelen heeft ontstolen. Vermoedelijk heeft de dief zich met den buit naar Europa begeven. Men kent de voorwerpen die vermist zijn en hoopt met de hulp der politie in Europa de dieven of den dief in handen te krijgen. Naar men nader verneemt zijn de kost baarheden weder teruggevonden. Te Parijs heeft een kamermeisje, die in het vondelings huis is grootgebracht, onverwachts door tusschenkomst van een notaris van haar overleden vader een vermogen van 600,000 frs. geërfd. Maar nu komt het bestuur van 't vondelingshuis met een rekening aan van 300,000 frs. voor op voedingskosten. Men schijnt in dat gesticht dus nog al werk te maken van de opvoeding der vondelingen. en ÉScliool nieuws. Beroepen te Poortvliet ds. A. L. Geselschap te Nieuwerkerk a/d IJsel. Beroepen naar de Chr. Ger. Gem. te Baarland, ds. J. Middel te Gouda. Aangenomen het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Groede door ds. L. D. G. Krol te Zaamslag. liet kerkgebouw der Chr. Ger. Gem., afdeeling St. Domusstraat, in eigendom toebehoorende aan jhr. J. L. de Jonge, is met een stuk gronds er bij door dien heer aan de genoemde gemeente ten ge schenke gegeven. Drietal voor de benoeming van een hoofd der school te Zonnemaire, de heeren Fremie, P. Nieuwdorp en Brandt, resp. onderwijzers te Sliedrecht, Dreischor en Zierikzee. kleden heeft de gemeenteraad benoemd de heer G. Brandt. Drietal voor de benoeming van een hoofd dei- school te Yerseke, de heerenJ. Bouwers van Katen- drecht; A. Kok van Zaamslag en J. v. d. Ende van Nieuw- en St. Joosland. Er waren 6 sollicitanten voor het vergelijkend examen opgekomen. ROTTERDAM, 3 April 1882. Aanvoer gering, prijzen slap als voren. Jarige Zeeuwsche Tarwe 1880 f a f Nieuwe '1881 - 8,50 - 11,50 Rogge 1881 - 7,10 - 8, Wintergerst - 5,80 - 7, d Zomergerst - 5,- 6,25 Inl. lange Haver - 3,- 4, korte - 4,- 5, Kleine Blauwe Erwten 1881 - 9,10 - 9,60 Groote - 11,— - 13, Bruine Boonen - 10,- 12, Witte - 10,- 13, Zeeuwsche Paardenboonen - 6,25 - 7, PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 3 April 1882. Nederland, Werkelijke Schuld 2'/a dito dito 3 dito dito 4 dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 dito Stad Antw. '74 3 België, Spanje, Obligatiën Buitenl. 1867/75 '11/4 dito dito 1876 2 dito Binnenl. Esc. 5000 1 dito dito Esc. 100 1 Por ugal, dito Buitenl. 1853/80 3 dito 5e Serie 1877 6 dito 6e Serie 1878 6 Rusland, Obl. Hope fy" Co. 1798/1815 4 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 Obligatiën 1866 f 1000 5 dito 1860 2e L. 100 4»/* Obl.-Leen. 1867/69 4 Staatsleening 1866 5 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 dito dito 5 dito in Zilver 5 dito dito 5 dito in Goud 4 Staatsleening 1864 Italië, Inschrijving 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 Mexico, dito 1851 3 Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 Baltische Spoorw. Aand. 3 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vit.ebsk Obligatiën 5 Poti Tiflis Obligatiën f 1000 5 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 Amerika, Illin. Cert. van Aandeel St. Paul en Pac. Ie Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. PRIJZEN VAN COUPONS. pCt. 671L 81 1015/8 1011 Vu ïoi i/4 961/a 281 529/, 6 Oostenr. in papier f. 21,02 i/a dito in zilver - 21,02 V* Eng. Div. per - 11,67'/2 Russen in Z. R. Amerik. Dollars Papier 96>/a 77%, 92'/» 83 74'/„ 62 62% 63% 64 n%a 2215/ls 120% 47'/js 86'/, 71% 51% 134'%, f 1.18 - 2,44 ADVERTENTIEN. Bevallen van een 21oon 5 M. A. v. d. VEENRietbeko. Alkmaar, 27. 3. '82. Eenige kennisgeving. 's voormiddags 10 ure, in het Directie-Lokaal te Zierikzee. Zierikzee, 3 April 1882. De Voorzitter van het Waterschaps-Bestuur van Schouwen, J. L. DE JONGE. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap SCHOUWEN. Gelet op art. 137 van het Reglement op het Bestuur van genoemd Waterschap. Dat het Kohier van gewoon J >jjjls:g'escllot voor '1882 door Heeren Gede puteerde Staten van Zeelandin dato 31 Maart j.l., is invorderbaar verklaard en op heden aan den Ontvanger-Griffier is afgegeven. Zierikzee, 3 April 1882. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, J. L. DE JONGE, Voorzitter. C. YAN DER VLIET Dz., Ontv.-Griffier. Vereenigiug' „Uotterdamsche Schouwburg;." Trekkingen '1 Juni en 1 December met prijzen van QQQ f 25,000, f 15,000, f 5000, f 3000, f 2500, f 1000, f 100, f 75, f 50, f 25, f .20, f 10, f 5 enz. Elk lot moet uitkomen met minstens f 3. Zoolang de Loten niet voor aflossing zijn uitgeloot, blijven zij steeds deelnemen aan de trekkingen der premiën, zoodat men den kans heeft met een en hetzelfde lot meer dan eens een hoogeren of lageren prijs te trekken. Verkrijgbaar a f O, bij de Heeren A. C. DE MOOIJ. J. C. BAL. S. OCHTMAN.

Zierikzeesche Courant | 1882 | | pagina 3