BEURS- EU MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVERTENTIEN. n. KOOLE ZOO A VISITEKAARTJES. 100 stuks VISITEKAARTJES m. II. JONG MANS, COIFFEUR, 'Toen Garibaldi te Napels aan wal werd gedragen was het gedrang zoo groot, dat een vrouw bijna in het water viel. De menigte legde veel geestdrift aan den dag; Garibaldi had nauwelijks de kracht met zijn zakdoek te wuiven. Op de toespraak van den burge meester antwoordde hij«Napels is niet alleen de schoonste stad, maar tevens goed en edelmoedig. Ik kom hier vrij ziek en heb behoefte aan rust. Ik bid u, zeg aan de Napolitanen, dat ik geen demonstraties, geen bezoeken, zelfs niet van mijn persoonlijke vrien den verlang." De «Esploratore", waarmede Garibaldi de reis maakte, was door de Regeering tot zijn beschikking gesteld. Op reis had de zieke slechts één hoestbui, llij sliep den eersten nacht goed in zijn nieuwe woning. De internationale schaatsenrijders-wedstijd te Weenen had Zaterdag en Zondag plaats. Voor figuurrijden werd de 'lste prijs van 800 frs. een zilveren statuette) met een gouden medaille van 500 frs. gewonnen door Frey van Weenen; de tweede prijs eveneens door een Weener, Engelmannde derde prijs door Axel Paulson van Christiania. In liet hardrijden waren de Noorwegers de baas; Paulson won den eersten prijs (een gouden chronometer met 500 frs.)Aune van Drontheim won den tweeden prijs, terwijl Werner van Christiania, een doofstomme, den derden prijs behaalde. De «steep lechase" kon niet doorgaan, daar het ijs te zacht was. In de jury hacl een Nederlander zitting, n.l. de heer Van Horn uit Arnhem. De Standard meldt uit Konstantinopel, dat een ernstige opstand is uitgebroken te Yemen in Arabië, alwaar de bevolking den Sultan heeft afgezworen en haar eigen Emir heeft uitgeroepen. Den 5en dezer maand hebben 5000 insurgenten slag geleverd aan de geregelde Turksche troepen, waarvan de uitslag onbekend is. De Turksche bevelhebber heeft hulp te Konstantinopel aangevraagd. In Frankrijk schijnt men een bijzondere liefhebberij te gevoelen om spoorwegen te doen derailleeren. Werd vóór eenige dagen een vrouw gearresteerd, die zich aan dergelijke pogingen schuldig maakte en dacht men toen bevrijd te zijn van dergelijke geweldenarijen, nu heeft men weer hetzelde geval te Charnbery. De mis dadigers, die nog niet ontdekt zijn, hadden een zwaren steen op de rails gelegd, eenige oogenblikken voordat er een sneltrein langs moest rijden. Dank aan de waakzaamheid van een der spoorweg-ambtenaren kon men den trein nog tijdig doen stoppen, waardoor een ernstig onheil voorkomen werd. Volgens een bericht uit Petersburg zijn de opspo ringen, die de heer Melville in de monding van den Lena gedaan heeft om den luitenant De Long en zijn 18 makkers van de «Jeannette" terug te vinden, tot dusverre zonder gevolg gebleven. Men heeft echter verschillende brieven gevonden, die luitenant De Long had gelegd op plaatsen, waar zij zich opgehouden hadden, benevens verschillende instrumenten, die de reizigers hadden achtergelaten. Ook tot Hongarije begint de «Judenhetze" over te slaan. In het district Ugacsa staan de Israëlieten sedert het begin van het jaar bloot aan vervolgingen hun goed wordt geroofd en zij worden mishandeld. Zes der schuldigen zijn reeds gearresteerd. In het dok van Suez lag het stoomschip «Newnham", waaraan herstellingen moesten worden gedaan en dat meer dan 50 dagen in quarantaine moest blijven. De matrozen sloegen aan het muiten en wilden aan wal gaan. De kapitein en de officieren boden gewapende tegenstand en de eerste ingenieur werd door het afgaan van zijn eigen geweer gedood. De muiters werden ten slotte tot rede gebracht en de Engelsche consul heeft wachten en Arabische soldaten aan boord van het schip geplaatst. De rechter Porter begon eergisteren zijn speech tegen Guiteau. Hij wees op Guiteau's slechte inborst (Guiteau en Scoville vielen hem nu en dan in dë rede) en zeide, dat de openbare meening algemeen tegen den beschuldigde was. Scoville zeide, dat dit niets tot de zaak afdeed. Na een verward door elkander schreeuwen van Porter, Cox, Scoville en Guiteau zette de eerstgenoemde zijn rede voort, totdat hij te ver moeid was om verder te gaan, waarop het hof uit eenging. De sneltrein tusschen New-York en Washington kwam dezer dagen een uur ie laat. De reden was de volgendeOnder het rijden luidde herhaaldelijk de bel, die den machinist tot sein dient om te stoppen. Telkens werd dan ook gestopt en het duurde geruimen tijd voordat hij de schuldigen ontdekte. Het waren twee olifanten, die in een waggon gestopt waren en zich vermaakten aan het touw van de bel te trekken. Een dief, die in de gevangenis zit, is doorgaans, zoolang hij daar blijft, onschadelijk. Maar in een Belgische gevangenis heeft zich onlangs het geval voorgedaan, dat een dief van daar uit een aardig sommetje wist te stelen. Hij gedroeg zich zeer orden telijk en maakte zich een der opzichters tot vriend, die hem in vertrouwen meedeelde, dat hij bij een bankier te Parijs een som van 20,000 francs had staan en slechts op een gelegenheid wachtte om dat geld te beleggen. Den dag na die mededeeling vroeg de gevangene zijn vriend den opzichter verlof, diens naam te mogen gebruiken voor eenige brieven die hij te schrijven had en door zijn bemiddeling de antwoorden te ontvangen. De argelooze gevangenbewaarder gaf zijn toestemming en weldra kwamen ook eenige brieven aan zijn adres, die hij zijn vriend ter hand stelde. Door een toeval ontdekte de man echter hoe hij be drogen werd. Een brief aan zijn adres was verkeerd bezorgd bij iemand van denzelfden naam, die eerst bij het lezen de vergissing bemerkte en hem den brief open ter hand stelde. Dit schrijven was van zijn bankier te Parijs en bevatte het bericht, dat 13,640 fr. van zijn geld in obligatiën aan toonder liem, vol gens order, toegezonden waren en dat men de stukken, zooals hij verlangd had, gesteld had op naam van zijn gevangen vriend. De bedrogen opzichter gaf on middellijk kennis van het gebeurde aan den directeur; de gevangene werd onderzocht en men vond de obli gatiën met de correspondentie van den bankier onder zijne kleederen verborgen. De slimme diefstal werd nog juist intijds ontdekt, want in de volgende week zou de gevangene ontslagen zijn. Hij zal nu natuurlijk opnieuw terechtstaan. Hyacinthe Loyson preekte eergisteren in zijn kerkje over de Jodenvervolgingen, Hij zeide, dat Israël als oorsprong van het Christendom moest worden geëer biedigd en wanneer de wetten van Mozes waren ontdaan van de voorschriften, die slechts een locaal karakter dragen, zag hij in een maatschappij, door die wetten bestuurd, het ideale type. Het verledene gebood tegen over de Joden «égards" en Hyacinthe deed een wel sprekend beroep op de verdraagzaamheid. ï£ei'U> en Schoolnieuws. Beroepen naar Yerseke ds. J. W. Knottenbelt te Oost- en West-Souburg. Bedankt voor 't beroep naar Heinkenszand door den emer. pred. P. Peaux te Haarlem. De heer M. Hooze, hoofd der school te Wissenkerke, heeft eervol ontslag gevraagd, na 38 jaren dienst in zijn betrekking. Onder den invloed van een schrijven van Ged. Staten van den Gemeenteraad van St. Annaland, heeft deze het tractement van den heer Slager, hoofd der Openbare school aldaar, met f 100 verhoogd en op f 1000 gebracht. pCt. 675/ 795/3 1017/g 1017/g 957/8 26,3/la 44'/, PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 26 Januari 1882. Nederland, Werkelijke Schuld 2', dito dito 3 dito dito 4 dito dito 1878 4 Promie-Leening Stad Rotterdam 3 België, dito Stad Antw. '74 3 Spanje, Obligatiën Buitenl. 1867/75 l'/4 dito dito 1876 2 dito Binnenl. Esc. 5060 1 dito dito Esc. 100 1 Portugal, dito Buitenl. 1853/80 3 513/, dito 5e Serie '1877 6 dito 6e Serie '1878 6 Rusland, Obl. Hope Co. 1798/1815 4 979 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 78 Obligatiën 1866 1000 5 95JA dito 1860 2e L. 100 4-«/a 833/, Obl.-Leen. 1867/69 4 760,' Staatsleening 1866 5 132 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 61l3/.0 dito dito 5 00lf2 dito in Zilver 5 63 ,/8 dito dito 5 dito in Goud 4 77 Staatsleening 1864 Italië, Inschrijving 5 Turkije, Obl. A(g. Schuld 1865 5 'Jl3/4 Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 100 Mexico, dito 1851 3 2113/le Rusland, Groote Spoorvv.-Maatscb. Aand. 5 125'/8 Baltische Spoorw. Aand. 3 50 '/j Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 Poti Tillis Obligatiën f '1000 5 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 50'/|6 Amerika, lllin. Cert. van Aandeel '1339/Jfi St. Paul en Pac. Ie Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. PRIJZEN VAN COUPONS. Oostenr. in papier f 21,10 j Russen in Z. R. dito in zilver - 21,10 Amerik. Dollars Eng. Div. per - 11,67 J/a Papier Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 26 Januari 1882. Per Hectoliter. f 1,20'/, - 2,45 Jarige Tarwe '1880 Nieuwe dito '1881 Zomer tarwe Rogge 1881 Maartsche Gerst 1881 Winter dito 1881 Zomer dito 1881 Haver 1881 Paardenboonen Witte boonen Bruine dito '1881 Schokker-Erwten Kleine dito '1881 Koolzaad f f fc f 7,— a - iï- 8,a - 7,75 a - 6,20 a - 7,10 a - 6,20 a - 4,a - 7,- a - 7,— a - 11, 7- a - 11,- 9 8,25 6,30 7,25 6,30 4,25 7,25 8,50 a - a - 9,25 Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 20 Januari '1882. Boter laagste koers f 0,65 hoogste - 0,75 Kip-Eieren laagste - 0,75 hoogste - 1, por 5 ons. 5 25 stuks. 25 Van 49—26 Jan. 1882. Geboren: Een zoon van W. Janse en N. J. Overbeke. dochter A. K. van Splunter en M. Olree. zoon O. bij de Vaate en C. den Boer. Overleden: J. A. Rinkier, 66 j.man van K. Priester. A. H. Besaans, 72 j., weduwe van A. Axer. S. H. Blanker, 41 j., vrouw van J. van Dijk. A. Tromper, 52 j., man van W. Bodbijl. Heden overleed alhier plotseling, weinige dagen na haren Echtgenootin den ouderdom van ruim 63 jaren, onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Vrouwe WILHELMINA JOHANNA ERMER1NS, Weduwe Mr. Bonifacius Christiaan Cau. O. A. CAU. J. J. CAUvan der Pant. H. M. CAU. J. P. CAU. M. CAUde vulder van noorden. W. H. DE SAVORNIN LOBMAN. H. C. W. DE SAVORNIN LOBMAN—Cau. Zierikzee, 25 Januari 1882. Volstrekt eenige kennisgeving. nemen gelden a deposito met veranderlijke rente: op 5 dagen ua zicht 4%, voor minstens 3 maanden 31/,%, 1 jaar 4%. Verkenen credieten tegen voldoend onderpand of anderen waarborg. Belasten zich verder met alles wat tot de Effecten en Kassierszaak behoort. Ter Snelpersdrukkerij van H. LAKENMAN te Zierikzee worden voortdurend geleverd: op goed karton, in nette étui, voor 55 cent; fijner postform. «75 heel fijn f 1, Letter naar keuze. Goede en nette uitvoering wordt verzekerd. Zierikzee. H, LAKENMAN. Bestellingen op bovenstaande worden mede aange nomen door den Boekhandelaar A. C. DE MOOIJ. speciaal ingericht tot bet scheeren, haarsnijden, dames kappen enz. Maakt l'aruiken, Toepets, Bandaus, Vlechten en alle soorten HAAR- WERKEN.

Zierikzeesche Courant | 1882 | | pagina 3