BIJ DE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD ZIEEIKZEE, l gehouden den 20 December 1881. Voorzitter Mr. J. Mauritsz Gandei'heijdenBurgemeester. Afwezig' zijn bij de opening' der vergadering de H.H. Mr. "Schneiders van GreijffenswerthJhr. van Kinschot en Mr. Moens. De beide laatsten zijn evenwel later ter vergadering gekomen, De heer M. O. de Crane, bij de laatste verkiezing tot lid van den Raad gekozenwordt op verzoek van den Voorzitter door den Secretaris binnengeleid en legt in handen van den Voorzitter de eeden af, voorgeschreven bij art. 83 der Grondwet en art. 39 der Gemeentewet. De Voorzitter houdt eene korte toespraak tot den beëedigde, waarin hij herdenkt, dat diens grootvader gedurende ongeveer dertig jaren Burgemeester dezer gemeente is De heer de Crane beantwoordt deze toespraak, beveelt zich bij zijne medeleden aan en neemt daarna als Raadslid zitting. De heer van Kinschot is ondertusschen in de vergadering gekomen. De notulen van het verhandelde in de voorgaande twee vergaderingen worden voorgelezen en goedgekeurd met eene kleine wijziging, tengevolge eener opmerking van den heer Boeije. De heer Moens bevindt zich thans ter vergadering. De Voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen: 1°. een brief van de Gedeputeerde Staten, houdende mededeeling van opmerkingen omtrent de door den Raad den 15 October 1.1. vastgestelde verordeningen tot heffing en invordering van een vergunningsregt op het verkoopen van sterken drank in het klein. Namens Burgem. en Weth. stelt de Voorzitter voor, de verordeningen overeenkomstig die opmerkingen te wijzigen. De heer Moolenburgh meent, dat een der door Gedeputeerde Staten gemaakte opmerking onjuist isen dat zij zichwat de daarbij bedoelde handeling betreft, op een verkeerd standpunt plaatsen. Hij maakt evenwel geen bezwaar om de verlangde wijzigingen in de verordeningen te brengen. De heer Boeije geeft daarop nogeenige toelichting' omtrent de bepaling van termijnen, waarin de schattingen en herschattingen moeten worden verrigtwaarna de verordeningenovereenkomstig het voorstel van Burgem. en "Weth. gewijzigd, met inachtneming der wettelijke formaliteiten op nieuw worden vastgesteld; 2°. twee verzoekschriften om afschrijving van hoofdelijken omslag, het eerste van de elders gevestigde erfgenamen van J. Lammers en het andere van J. J. Thewis, uit de gemeente vertrokken. Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt afschrijving verleend respectivelijk voor f 4,045 en f 0,94; 3°. een brief van de Plaatselijke Schoolcommissie, houdende aanbeveling van een dubbeltal ter voorziening- in de plaats bij die Commissie op i Januarij e.k. open te vallen, door de aftreding van den heer C. Hofman. Aan bevolen worden de heeren1 C. Hofman, 2°. P. F. Leupen. Bij stemming wordt eerstgenoemde herbenoemd met 11 stemmen. Één stem was uitgebragt op den heer Leupen. 4°. een brief van de Regenten van het Burger-Weeshuis, houdende aanbeveling van dubbeltallen a. ter benoeming van een Regent in de plaats van Mr. O. <J. Fokker, die met 1 Jan. a.s. aan de beurt van aftreding iswaarvoor worden aanbevolen de heeren Mr. C. J. Fokker en H. G. Mulock Houwer. De aftredende wordt herbenoemd met algemeene stemmen b. ter benoeming van een Regent in de plaats van Mr. B. O. Cau, die op verzoek eervol is ontslagen. Aanbevolen worden de H.H. R. Koole en Mr. J. C. van der Lek de Clercq. De heer Koole wordt benoemd met 8 stemmen, terwijl de heer de Clercq 3 stemmen verkreeg en 1 briefje in blanco was; c. ter benoeming van eene Regentes ter voorziening in de plaats opengevallen door het aan Mevr. Caugeb. Ermerins verleend eervol ontslag. Aanbevolen worden 1°. Mevrouw J. E. de Bruijne, geb. Mulock Houwer, 2°. Mevrouw H, W. Bodel Bienfait, geb. Starck. Bij stemming worden uitgebragt 10 stemmen op Mevr. de Bruijne en 2 op Mevrouw Bodel Bienfaitzoodat eerstge noemde benoemd is. De Raad gaat over tot het benoemen der vaste Com- missiën voor 1882, bedoeld bij art. 54 der gemeentewet. Tengevolge der gehouden stemmingen wordt de zamen- stelling als volgt: Commissie belast met het ontwerpen en herzien van de plaatselijke verordeningen tegen welker overtreding straf is be dreigd, de H.H. Mi'. Moolenburgh en Mr. van Manen. Commissie van Fabricagede- H.H. W. A. Ochtmande Looze en Zuurdeeg. Commissie voor de gasfabriek en straatverlichting, de H.H. W. A. Ochtman, Goemans en de Looze. Commissie voor de uitgraving en aflevering van zelkasch de H.H. W. A. Ochtman en Moens. Commissarissen over de visclimarkt, de H.H. Mulock Houwer en Schneiders van Greijffenswerth. Op voorstel van Burgem. en Weth. besluit de Raad af te schrijven van den post voor Onv. Uitg. (H. IX, Art, 1) begrooting 1881 en over te schrijven op arbeid buiten liet gebied der staatsbemoeiing wilden houden, beslist, dat de staat bevoegd en verplicht is, den loonarbeid van kinderen te beletten. Eenmaal dat beginsel aangenomen, kan hel de bedoeling niet zijn, het gebrekkig of slechts ten deele uit te voeren, of wel de volledige uitvoering cr van aan de ge meenten over te dragen. De Minister van Justitie deelde omtrent lieL wetsontwerp, dat zal worden aangeboden, mede, dat daarbij en aan den veldarbeid en aan het misbruik van de huiselijke diensten een einde gemaakt zal worden, met toelating van zoodanige uitzonderingen als voor de belangen van den land bouw uoodig zijn, Ook zal dat ontwerp de staats- Een Fransche maatschappij zal een stoomvaartdienst voor goederen openen, voor zooveel Java betreft, zal de firma Dorrepanl Co. de hoofdagentuur dier maat schappij op zich nemen. Op hetzelfde landgoed in de nabijheid van Batavia (Tjikandie Ilir), waar zich onlangs een gouvernante door een pistoolschot van liet leven beroofde, is Zondag jl. weder een zelfmoord gepleegd. De héér S., geëm ployeerde op het land, heeft zich dien dag met een Beaumontgeweer door het hoofd geschoten. In 1879 was de aanslag aan de pannen gering; daardoor kon ook weinig worden uitgezaaid om in 1881 te worden opgevischt. Op het oogenblik betaalt men van SO90 gulden per duizend stuksIk beklaag uwe lezers als ze aan Zeeuwsche oesters verslaafd zijn. Vooreerst zal wel geene wet noodig zijn ter beteugeling van het onmatig gebruik van oesters! Yekseke, 14 Dec. '81. N. Br. Ct.

Zierikzeesche Courant | 1881 | | pagina 5