ST001I-TMS-MRII Heller's Speelwerken ADVERTENTIEN. CONCERTEN Kapel BOUWMAN, met Bal a la Strauss. DE HAARLEMSCHE Brandverzekering-Maatschappij W. J. VAN DER BOOR, VLAARDINGEN. Sigaren-Fabriek, HANDEL IN KOFFIE EN THEE. Gemengd Buitenlandscli Nieuws. In de half beschaafde landen gaat de eerbied of het ontzag voor de Europeesche pers er meer en meer uit. Onlangs heeft men het Laffon, hoofdredacteur van het te Cairo uitkomende Frnii9che blad VEgypte, aldaar zoo benauwd gemaakt, dat hij 't land heeft moeten verlaten. Thans heeft Gabriel Charmes, cor respondent te Cairo voor hel Journal des Bébats een //waarschuwing" gekregen van de Arabische bladen om zijn toon tegen de Arabieren wat te matigen, daar hij anders denzelfden weg zal opgaan als Laffon. Deze laatste, die zich te Marseille ophoudt, is van plan zich tot de Fransche Kamer te wenden. Of hij zal verzoeken dat deze hem volmacht geve om de Arabieren in hun godsdienstige meeningen te critiseeren', of wel dat zij hem zijn leven zal waarborgen, als hij weder op zijn post te Cairo terugkeert, is niet bekend. Kabel-Tramways. De inrichting is ongeveer aldus: In een aan den bovenkant van een sleuf voor- zienen koker, even onder den begane» grond, ligt een metalen kabel zonder eind. Deze woidt door een vaste stoommachine ergens op een station van de baan, nacht en dag door den koker getrokken, evenals een transportkabel. Nu is aan de wagens die men gebruikt een grijptoestel, waarmede de kabel telkens gegrepen en vastgehouden wordt als de wagen moet voortgaan, terwijl door loslaten van den kabel en 't gebruik van den rem, de wagen tot staan wordt ge bracht. De wagens loopen over gewone rails; de kabel ligt midden tusschen de rails. Bochten die niet al te scherp zijn leveren geen verhindering op. De beweging der wagens is altoos constant, zooals die door het hoofdstation met de machine gegeven wordt. Te San Fransisco worden de kabel-tramways met goed gevolg geëxploiteerd. l)e 15jarige Gabriël Doucet werd smoorlijk verliefd op zijn buurmeisje Angélique Mazioli, een kind van Italiaansche ouders, te Parijs gevestigd. Gabriël en Angélique hadden elkander reeds als kinderen gekend. Gabriël was bij een graveur, Angélique bij een naaister geplaatst; het meisje begon, toen zij ouder werd, haar jeugdigen minnaar met koelheid te behandelen. Gabriël trok zich dat zoodanig aan, dat zijn gezondheid er ouder leed. Dat duurde 5 jaren; op zekeren dag kocht Gabriël een revolver en schoot daarmede op Angélique. Deze werd gevaarlijk gewond, doch is weer hersteld. Doucet is thans door het hof van Parijs tot 6 jaar dwangarbeid en tot het betalen van 10,000 frs. aau Angélique veroordeeld. De gondeliers van Venetië hadden liet werk gestaakt, omdat er op het groote kanaal tusschen het station en St. Marco een stoombootdienst was geopend. Na eenige dagen echter eindigde de strike. Men heeft het plan gevormd te Weenen in 1882 een internationaal schaakcongres te houden. De advocaat van Lefroy zal een adres richten tot den Min. Harcourt, waarin hij wijziging van de straf vraagt, op grond dat Lefroys vader en grootvader krankzinnig stierven en dat de moordenaar de mis daad pleegde in een toestand van krankzinnigheid. Had Lefroy dit niet van den beginne af ten strengste verboden, dan zou de advocaat al dadelijk krankzin nigheid hebben gepleit; bovendien had Lefroy met nadruk de theorie van een derden persoon volgehouden. Lefroy achtte zijn vrijspraak zoo zeker, dat hij in den morgen van den dag, waarop die zou worden gedaan, aan zijn zuster een briefje schreef met ver zoek een rijtuig voor hem gereed te houden, daar hij zoo spoedig mogelijk en ongemerkt Maidstone wilde verlaten. De gevangene blijft zeer kalm en hij eet en slaapt goed. Hoewel het aantal landverhuizers steeds toeneemt, heeft het //Immigration Bureau" te New-York 1000 aanvragen voor vrouwelijke werklieden en 500 voor dienstboden (tegen 2 pd. st. in de maand loon), waaraan het niet kan voldoen. Van 1 Nov. 1880 tot 31 Oct. 1881 was het aantal landverhuizers 668,000. Uit New-York wordt aan de Standard bericht, dat de adviseerende Raad voor marine-zaken aanbevolen heeft een crediet te openen van 31 raillioen dollars voor den aanbouw van 41 schepen, voor de helft snelvarende ijzeren kruisers van verschillende tonnen- maat tot een maximum van 5300, waarvan de grootste in staat moet zijn 15 knoopen in 'tuur te stoomen, benevens 20 houten kanonueerbooten van 770 ton elk, met een stoomvermogen van tien knoopen. Al de 41 stoomschepen moeten een voldoenden kolenvoorraad voor zes dagen kunnen bergen. Zooals reeds gemeld werd, is verleden week voor de eerste maal een trein den St. Gothardtunnel van het begin tot het einde doorgereden. Er waren zestig passagiers, behooreude tot het personeel der aannemers en ingenieurs met hunne vrienden. Er zijn te Göschenen locomotieven aangekomen, bestemd voor den geregelden dienst. Wegens de groote kosten is besloten, den tunnel niet electrisch te verlichten. De reis van Bazel naar Milaan mot een exprestrein zal 11 uren duren, van Bazel naar Florence 24 en naar Rome 33 uren. De Bor-dsregeering heeft bevolen, den St. Gothardsweg vrij van sneeuw te houden, totdat de lijn tusschen Fliielcn en Bellinzona gereed is. Militairen, die uit Afrika terugkeeren, klagen over de vele misslagen, die nog altijd begaan worden. Eenige weken geleden vroeg de kommandant van Géryville versterking van kavallerie; hij ontving een compagnie genie-soldaten met pontons, alsof er midden in de woestijn bruggen geslagen moesten worden. In Oran is zoo groot gebrek aan drinkwater, dat het brood met brak water wordt bereid. De soldaten klagen ook over hunne dikke, onpractiscke uniformen. floe het werk der beschaving door de Franschen in Afrika wordt volbracht, leert men uit het volgende, aan de Temps ontleende bericht//Langs twee Fransche officieren, die naar hun kamp terugkeerden, vloog een kogel. Het schot was door een Arabier gelost, die zich 300 meter verder in een bosch had verborgen. Hij vluchtte, zwom over de Medjerdah en verdween. De Khalifa van Medjez, die dadelijk van liet voorgevallene werd verwit tigd, stelde een onderzoek in en een persoon werd als de vermoedelijke dader gearresteerd, omdat hij bekende in den loop van den dag zijn geweer gebruikt te hebben. De Arabier werd ter dood veroordeeld, maar deze straf werd in 500 stokslagen veranderd. De executie had ten aanschouwe der troepen plaats. De ongelukkige brak in een waar gehuil uit. Bij den 119en slag oordeelde de Khalifa, in overeenstemming mei den Franschen majoor, dat het genoeg was. Of hij werkelijk de schuldige was weet niemand. School nieu w s Een voorstel van Burg. en Weth. van Axel tot het oprichten van normaallessen aldaar, is door den gemeen teraad, bij staking van stemmen, verworpen. worden jaarlijks om dezen tijd aangekondigd, om spoedig daarop als glanspunt te prijken op duizenden kersttafels en daar boven de kostbaarste zaken uit te blinken. Uit overtuiging roepen wjj ieder toe wat kan wel de echtgenoot zijn gade, de bruidegom zijn bruid, de vriend zijn vriend, schooners en meer welkom schenken Het roept gelukkig doorleefde uren in het geheugen terug, lacht en schertst door zijn nu eens opgewekte verheft hart en gemoed door zijn ernstige wijzenverdrijft treurigheid en melancholie, is het beste gezelschap, de trouwste vriend der een zamen en zelfs voor den lijdenden, der zieken, den aan 't huis geketendenin een woord een Speel werk van Heller mag en zal in geen salon, aan geen ziekbed, zelfs in geen fatsoenlijk buis ontbreken. Voor heeren hotelhouders en herbergiers, ja bij allerlei zaken is er geen eenvoudiger en zekerder aantrekkelijkheid dan zulk eeii werk om de gasten en klanten duurzaam te boeien. Gelijk ons van vele zijden bevestigd wordt, zijn de onvangsten van zulke affaires daardoor zelfs verdubbeld, daarom kan allen heeren hotelhouders en neringdoenden, die nog niet in 't bezit van zulk een speelwerk zijn, niet dringend genoeg aanbevolen worden, zich zonder dralen van deze zoo zekere aantrekkingskracht te gaan bedienen, te meer daar des verlangd, de betaling gemakkelijk gemaakt wordt. Heeren Geestelijken, die met het oog op hun stand, of wegens den grooten afstand concerten enz. niet kunnen bijwonen, bereidt zulk een kunstwerk het schoonste en duurzaamste genot. Wij merken nog op, dat de keuze der afzonderlijke stukken fijn bedacht isde nieuwste zoowel als de geliefdste oudere opera's, operetten, dansen en liederen vindt men in Heller's Speelwerken op 't schoonst vereenigd. Hij heeft de eer leverancier te zijn van vele hoven en vorstelijke personen, is bovendien op de tentoonstellingen met prijzen bekroond, was laatst nog te Melbourne de eenige, die speciaal voor zich alleen den eersten prijs diploma benevens zilveren medaille verwierf. Een voor dezen winter op touw gezette premiënver- deeling van 10O speelwerken tot een bedrag van 20000 francs, zal wel bijzondere- deelneming vinden daar iedere kooper, zelfs van een kleine speeldoos, daardoor in het bezit van een groot werk kan komen op iedere 25 francs verkrijgt men een bon. Rijk geïllustreerde prijslijsten, benevens het plan, worden op franco aanvraag toegezonden. Wij bevelen ieder aan, ook voor een kleine speeldoos, zich steeds direct tot de fabriek te wenden, daar er in veel plaatsen werken als Heller's fabrikaat worden aangeprezen, die het niet zijn. Alle echte werken en speeldoozeu dragen zijn gedruklen naam, waarop men letten moet. De firma heeft nergens depots. Twee of drie teercapsules van Guyot, genomen onmiddellijk vóór het eten brengen spoedig verlichting teweeg en zijn meestal voldoende om cle hardnekkigste verkoudheid en bronchitis te genezen. Men ziet zelfs dat het gebruik de reeds eenigszins gevorderde tering geneest. In dat geval belet de teer de decompositie van de tuberkels en met medewerking dei* natuur is de genezing dikwijls sneller rlun men had durven hopen. Men kan dit reeds zoo populaire geneesmiddel niet genoeg aanbevelen, zoowel vanwege zijn uitstekende uitwerking als om zijn goedkoopen prijs. Daar iedere flacon 60 capsules bevatkost de geheele behandeling dus slechts vijf a zeven en een halve cent per dag en ontslaat van het gebruik van afkookselspatés en siropen. Met zekerheid hebben wij vernomendat aan ver scheiden personendie aan verkoudheidbronchitis of longtering leden en in zekere apotheken teercapsules vroegenniet uit onze fabriek afkomstige capsules zijn verkocht. Wij meenen den patiënten daarom in herinnering te moeten brengen, dat alle teer op verre na niet op dezelfde wijze is samengesteld en de uit werking ervan dus ook niet hetzelfde kan zijn. Geen verantwoordelijkheid op ons willende laden, welke niet op ons rust, verklaren wij bij deze, dat wij alleen kunnen instaan voor de qualiteit en bijgevolg de geneeskrachtige eigenschappen van de echte teer capsules van Guyot die op het etiquet van de flesch van onze in 3 kleuren gedrukte handteekening voorzien zijn. Z KJETÏJDlNGh IV. BINNENGEKOMEN. ZIERIKZEE. 12 Nov. //Clara", kapt. M. F. Clemens, van Par naar Dordrecht, heeft 13 Nov. de reis voortgezet. 13 //Edit Mary", kapt. W. Smith, van Londen naar Dordrecht, heeft de reis voortgezet. VERTROKKEN. 13 s.s. //Burswell", kapt. J. Wallace, van Philadelphia naar Rotterdam. l)e Kiesvereeniging VRIJHEID EN GEWETEN beveelt aan tot benoeming als Notabelen bij de verkiezing op 21 November a.s. de aftredemie Notabelen J. W. VORSTHEUVEL LA. BRAND Sr. JAKs. OCHTMAN JOHz. Jhr. Mr. M. J. SCHUURBEQUE BOEIJE, en J. D. STETTEROGGE. Ziewkzee, 9 November 1881. Het Bestuur, R. KOOLE. S. G. NAÜTA VAN DER GRIJP. VV. C. VAN MANEN. A. G. KIJN. H. J. BASTMEIJER. INTEEKENLIJSTENvermeldende de bijzonder heden liggen ter teekening bij de Boekhandelaren A. C. DE MOOIJ en H. LAKENMAN, tot Zaterdag- 19 November 1881. Er moet voor 660 toegangkaarten a f 0,995 zijn geteekend. ENTREE, buiten inteekeuing, per persoon per avond f 1,495. De abonnementen zijn niet persoonlijk. verzekert tegen VASTE PREMIËN. Informatiën hij Mr. J. A. Bolle te Renesse. VAN Op franco aanvrage zijn monsters gratis te bekomen.

Zierikzeesche Courant | 1881 | | pagina 3