AM 1881. No. 67. Zaterdag 27 Augustus. 84ste jaargang. zii:uikziis(Hi; coikayi. NIEUWS- en ADVERTENTIE BLAD voor het arroiuiis- Aiéta. seisieiit Zierlhzee. F e ui liet o n. Binnenland. Schetsen uit de werken van Emile Zola. ÏN. am: (1. 12 u. 12 12 it 12 u EL. w. K '/s '7k l'/i» Deze Courant verschijnt DINSDAG en VRIJDAG avond, uitgezonderd op FEESTDAGEN. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1, Afzonderlijke nomraers 5 cent, met Bijblad 10 cent. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Per gewonen regel 10 cent. Huwelijks-, Geboorte- en Doodberichten van 16 regels 60 cent. Dienstaanbiedingen van 15 regels, mits contant betaald, 2-5 cl. Alle stukken, de redactie betreffende, gelieve men uiterlijk een dag voor de uitgave in te zenden aan den uitgever II. LAKENMAN. ZIERIKZEE, 26 Augustus 188 L. Wanneer het gerucht uit 's Hage, door den corres pondent van het Zeeuwscli Daghl. verspreid, op waarheid berust, dan zou met het einde van dit zittingjaar Mr. Mirandolle het voorzitterschap der Tweede Kamer neerleggen en Mr. Veegens zou bedanken als griffier. Als zijn opvolger wordt genoemd de le commies griffier, mr. Cort van der Lindeu. Volgens het Handelsblad zou het sluiten der effec tenbeurs te Amsterdam, op den dag der Bussumsche wedrennen, het sein wezen tot het voortaan niet meer op Zaterdag houden van de effectenbeurs. Men zal dit vermoedelijk wel weer in verband brengen met de semietische kwestie. De oud-Gouverneur-Generaal van Ned. Indië, Jhr. Mr. J. W, van Lansberge, zal niet naar Driebergen gaanhij heeft het uitgestrekte landgoed //de Havezathe de Rees" onder Brummen aangekocht. Ofschoon de onderhandelingen tusschen Frankrijk en Engeland tot het sluiten van een nieuw handels verdrag zijn afgebroken, blijft de Nederlandsche regeering niettemin hare onderhandelingen met de Fransche rcgeeriug voortzetten, ten einde na eene verlenging van den bestaanden toestand voor korten tijd, tot het sluiten van een nieuw handelsverdrag tusschen Neder land en Frankrijk te geraken. Woensdag namiddag heeft de ook hier bekende liard- looper Dibbels in één uur tijds 45 maal het plein te 's Hage rondgeloopen, ten aanschouwe van een groote massa menschen. Evenals hier volbracht hij ook daar zijn wonderlijke taak met het meeste succes en scheen hij niet vermoeid na den afloop. Donderdag heeft hij weder geloopen doch nu liep ook zijn vrouw mede, die, ofschoon niet zoo goed als haar man, toch ook bijzonder goed ter been bleek te zijn. Het 50jarig jubilé van de dagen van 18301831, zal, naar het Hbl. meldt, volgens besluit van het hoofdbestuur van de veveeniging het* Metalen Kruis, in September a.s. huishoudelijk worden herdacht. Eens deels, om na 50 jaar geen stodmis in de goede ver standhouding met België te brengen en geen aanleiding te geven om oude veten op te rakelen. Anderdeels omdat bijna alle leden boven de 70 jaar zijn, te oud dus om nog uitbundig feest te vieren. Er zal daarom b.v. geen optocht zijn. Er beslaan nog ongeveer dertig vereenigingen. Van haar deelneming wordt nog officiëele opgave verwacht. De bijeenkomst zal worden gehouden op 12 September in het Park. Alle deelnemers worden daar door het hoofdbestuur ontvangen, met het koniuklijk vaandel, begeleid door een eerewacht en een korps muziek verder feestrede, concert, maaltijd en tootieelvoorstelliug in den schouwburg van Lier, door het Nederlandsch Tooneel van een voor de gelegenheid vervaardigd too- neelstuk door Justus van Mauvik. Den 13en September bezoek aan Artis. Tocht op het IJ. Diué in Artis. Concert in het Paleis voor Volksvlijt. Vuurwerk van wege de gemeente. De directiën van de onderscheidene spoorwegen hebben belangrijke vermindering en retour voor vier dagen aan de houders van kaarten toegezegd. Door de zorg van het dagelijksch bestuur der hoofdstad is een belangrijke herstelling verricht aan het monument op den Dam, dat op de feestdagen versierd en verlicht zal worden. In denzelfden nacht dat te Rotterdam de heer van den Berg en zijn twee kinderen in het huis zijn om gekomen in den brand, zijn op de kermis twee linnen tenteu afgebrand terwijl er Maandag andermaal een kermistent afbrandde. Te 's Hage is een paar getrouwd, die beiden doof stommen zijn. Als deze lieden in hun huiselijk leven twist krijgen zullen ze weinig kijven, maar de zaak op een leitje of met de vingers uitmaken. Dit laatste doen trouwens ook wel menschen, die niet doofstom zijn. Te 's Gravenhage is thans een machinale wasscherij in werkingdie zonder chloor of scherpe loogen en ook zonder vernielende werktuigen de vuile wasch in 20 minuten brandschoon maaktze in korten tijd uitstekend goed droogt en alles uiterst netjes laat thuis bezorgen. De troepen, die gisteren langs onze oostelijke grenzen de groote militaire manoeuvres hebben aangevangen treffen zeer slecht weer. De te Millingen kampeerende militairen hebben ook nog niet anders dan ruw on gunstig weer gehad. Gelukkig hoort meu nog niet van ziekte onder de manschappen. Volgens een bericht in het N. v. d. D. heeft een scheikundige van het chemisch bureau te Amsterdam geconstateerd, dat een door een groote firma in Ned. Indië in den handel gebrachte dure verfstof, zoo schromelijk vervalscht isals maar zelden zal voor komen. De bedoelde verfstof zou moeten zijn een arsenicvrije heel beste fuchsine, doch bestaat uit suiker, die met een klein weinigje fuchsine geverfd is. Een waar, die nog geen halven gulden het pond kost, wordt dus door die firma in den handel gebracht tegen een aantal guldens het pond. Pïoe jammer dat de wetenschap naast schoone, ook zulke wrange vruchten oplevërt, en dat gewetenlooze be driegers, door haar geholpen, het publiek zuo kuntica bedotten. Hu kan men daar tegen aanvoeren dat de weten schap die bedriegers ook ontmaskortdoch al geschiedt dit soms, dan is het vermoedelijk nog te laat en is er een fortuin met het bedrog verdiend. Te 's Hage moet voor de verkiezing van een lid van Prov. Staten herstemming plaats hebben tusschen Mr. Tb. Borret en den beer H. M. de Vries. De St.-Ct. bevat het besluit van den 20en Juli 1881, bepalende de plaatsing in het Staatsblad van de op 8 November 1880 te Parijs gesloten interna tionale conventie met het denzelfden dag onderteekend slotprotokol tot regeling van het vervoer van post pakketten. FLOBENT DE BANNELING. Uit nle Ventre de Paris". XIII. Zoo ging ze verder met haar eigenaardige coquetterie en trachtte zich bij Florent aangenaam te maken. Doch terwijl dit zijn hart niet trof, bezorgde het hem daarenboven nog te meer kwaadwilligheid van den kant der andere vrouwen. Als hij met haar stond te praten, gaven zij allerlei vuile scherts ten beste. Clara haaide daarbij de schouders op, zeide dat haar moeder een oud slecht wijf was en dat haar zuster ook niet veel beduidde. Zij werd oprecht kwaad om het onrecht dat de markt Florent aandeed. Ondertussehen werd de oorlog met den dag vinniger voortgezet. Florent dacht er aan te bedankenhij zou 't geen vier en twintig uren uitgehouden hebben, als hij niet beducht geweest was om laf te schijnen tegenover Lisa. Wat zou die zeggen, wat zou zij denken P Zij was natuurlijk geheel op de hoogte van 't groote gevecht der visch- vrouwen tegen haar inspecteur, waarvan de Halles vaak daverden en waarover men in de buurt eindelooze praatjes maakte. Och, zei ze dikwijls 's avonds na het eten, ik zou ze wel tot haar plicht brengen, 't Zijn altemaal vrouwen die ikniet met den vinger zou willen aanraken, 't is gepeupel, 't zijn slonzen. Die Normandische is nog de minste van allen. Ziet ge, ik zou ze schorsen, dat zou ik doen. 't Gezag is maar alle9, verstaat ge, Florent. Gij hebt ongelijk met uw ideeën. Sla eens een fikschen slag, dan zult gij eens zien, hoe zoet al dat volk zal wezen. Al spoedig kreeg Florent gelegenheid om dezen raad in de practijk te beproeven. Op zekeren morgen kwam de meid vau madam Taboureau de bakkerin, op de vischmarkt om een barbeel te koopen. De mooie Normandische, die haar al een paar minuten rond haar bank had zien draaien, lokte haar vriendelijk aan. Kom maar bij mij, ik zal u helpen. Wilt ge een paar tongen, een mooien tarbot? En toen zij eindelijk naderbij trad en naar een barbeel keek, met het schijnbaar onverschillige gezicht van iemand, die niet veel wil uitgeven, vervolgde de mooie Normandische: Voel me nu een9 wat een zware, en zij legde haar den in een stuk grof papier gewikkehlen barbeel op de hand. Het dienstmeisje, een kleine droefgeestige Auvergnate, wikte den barbeel, maakte de kieuwen open, steeds een vies gezicht zettende, doch zonder iets te zeggen. Toen vroeg ze, alsof ze er spijt van had Hoeveel kost hij? Vijftien francs, antwoordde de vischvrouw. Toen legde de andere den visch weer neer en wilde weggaan. Maar de mooie Normandische hield haar tegen. Komaan, doe een bod. Neen, neen, 't is te duur. Nu, zeg maar wat. Als ge acht francs wilt hebben? Moeder Méhudin, die scheen wakker te. worden, lachte verontrustend. Dacht men dan dat zij de visch gestolen hadden. Acht francs voor een barbeel van die grootte Je zult hem hebben, kleintje, om je 's nachts Jt vel op te frisschen. De mooie Normandische wendde 't hoofd af, alsof ze beleedigd was. Maar 't dienstmeisje kwam tot tweemaal toe terug, bood negen francs, ging toen tot tien francs. Toen ze echter nu voor goed wilde heengaan, riep de vischvrouw Nu, kom dan maar, geef me maar handgeld. Het dienstmeisje ging voor de bank staan en praatte heel gemeenzaam met moeder Méhudin. Madam Tabou reau was zoo lastig! Zij kreeg dien avond volk ten eten: neefs uit Blois, een uotaris met zijn dame. Madam Taboureau had heel nette familieen al \va9 zij zelf maar een bakkerin, ze had een goede opvoe ding gehad. Zult ge hem goed schoonmaken? vroeg ze, zichzelve in de rede vallende. De mooie Normandische had den barbeel in een wip schoongemaakt en 't ingewand in den emmer geworpeu. Zij veegde de kieuwen even met een punt van haar schort af om wat zand weg te doen, dat er tusschen zat. Toen legde zij zelf den visch in de mand van de Auvergnate, en zei Daar, mijn schoone, je zult er mee in je schik wezen.

Zierikzeesche Courant | 1881 | | pagina 1