Burgerlijke Stand te Zierikzee. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. R. KOOLE ZOON Een sinds jaren gevestigd Agent in Granen en Peulvruchten De Assurantie-Maatschappij tegen Brandschade te Zutfen Daar Koning Kalakaua geen ridderorden kon scheuken, om de eenvoudige reden dat die niet in zijn Rijk bestaan, gaf hij aan hen die zich bijzonder verdienstelijk maakten, zijn portret. Hij was daar echter niet scheutiger mede dan andere vorsten met hun ridderorden. In Berlijn is slechts aan drie per sonen de eer te beurt gevallen het gezicht van den koperkleurigcn vorst te ontvangen en wel den hoofd officier die hem steeds bij de manoevres der troepen verzelde, het hoofd der brandweer en den directeur van een der Berlijnsche schouwburgen. De Amerikanen beginnen uitstapjes naar Europa te maken. Zaterdag vertrokken uit New-York acht stoomschepen, met niet minder dan achttienhonderd reizigers, die alleen voor hun vermaak naar Europa komen. In de vorige week bedroeg hun aantal ruim elfhonderd. Voor het meerendeel trekken zij naar Frankrijk, Duitschland en Zwitserland. Adeline Patti zal, vóór zij voor goed het tooneel verlaat, nog vier maanden in Amerika zingen, waar haar een zeer voordeelig engagement is aangeboden. Den 22 October denkt zij naar de .nieuwe wereld te vertrekken. In Frankrijk heerscht een ware werkstakings-manie. Nu willen zelfs de koorknapen van verschillende pa rochies te Perigueux liet werk staken, indien hun geen verhooging van vijf en twintig centimes voor eiken keer dat zij zingen, wordt toegestaan. Men denkt aan hun eisch te zullen moeten toegeven, daar bij hun vertrek de kerkdienst niet weinig zou lijden en men maar niet dadelijk andere geschikte koristen in hun plaats heeft. De Iersche landligue in Amerika houdt in Chicago reeds voorbereidende vergaderiugeu voor die van 16 Augustus, welke te New-York zal worden gehouden en waarop men de middelen zal beramen teneinde Engeland het meest last en de grootste ongerustheid te bezorgen. Voor dit doel alleen zijn honderdduizend dollars van het kapitaal der landligue beschikbaar gesteld. Het zenden van helsche uurwerken wordt door enkelen zeer aanbevolen, maar de meerderheid vindt die machines niet geschikt, daar de Engelsche douanen, nu eenmaal bekend met die voorwerpen, wel zullen zorgen dat dezen niet meer in Engeland binnengesmokkeld worden. Een jongeling, die gezakt was voor het bacca- laureaats-examen te Bourdaux, ging in een hotel en trachtte zich het leven te benemen door twee revolver schoten, nadat hij zijn testament had gemaakt en verscheiden brieven had geschreven. Gelukkig zijn de wouden, die hij zich toebracht, niet gevaarlijk. Londensche correspondent schrijft ons: «Brad- laugh is ernstig ongesteld en wel tengevolge der hardhandige bejegening van een dozijn //bulldogs" in diender-kleederen, toen hij verleden week Woensdag het Hoogerhuis trachtte binnen te dringen. Een ernstige ontsteking aan hoofd en rechterarm kluistert hem aan het ziekbed. Roos is ontstaan, en over het geheel schijnt zijn toestand niet onbedenkelijk. //Het is tegenwoordig een gevaarlijke eer den Prins van Wales uit te noodigenBij zijn jongste bezoek te Brichton gebruikte Z. K. H. met zijn gemalin het lunch bij sir Albert Snssooo, die met een zuster van Leopold de Rothschilds vrouw gehuwd is. Deze wandaad den //tyrannieken troonopvolger" van het «gevloekte Engeland" uit te noodigen, heeft een liefe lijken Fenian aan sir Albert Sassoon een dreigbrief doen zenden, waarin hij hem met een //ontploffing" bedreigt. Sir Alberts huis in Kensington Gore wordt dag en nacht door politie bewaakt. Fad. Paus Leo heeft in zijne redevoering in het jongste consistorie persoonlijk de volgende beschrijving ge geven van de wanordelijkheden bij de overbrenging van het lijk zijns voorgangers. Op het vastgestelde uur verliet de lijkstoet de kerk van het Vaticaan, te raidden eener groote menigte, verspreid op pleinen en in straten. Een groot aantal vrome mannen omringde de doodkist; een nog grooter aantal volgde in vreedzame en ernstige houding. Yan den kant van hen die de gebeden volgens de om standigheden gebruikelijk deden, werd geen woord gesproken, geen teeken gegeven dat iemand kon uit dagen of onder welk opzicht ook de menigte in be roering brengen. Maar zie, reeds bij het begin begon eene bende van welbekende ellendelingen de treurige plechtigheid te verstoren door afschuwelijk geschreeuw. Daar weldra hun aantal en hunne vermetelheid toe namen, verspreidden zij den schrik en verdubbelden de verwarring, door de heilige zaken te lasteren, de aanzienlijkste personen uit te fluiten en te bespotten woedend, met bedreiging op het gelaat en in de stem omringden zij den lijkstoet en vielen dien aan met vuistslagen en steenworpen. Wat meer is en wat zelfs bij geen barbaarsch volk zou hebben plaatsgehad, zij spaarden zelfs de gewijde overblijfselen van den Paus niet. Niet slechts werd de naam van Pius IX gesmaad, maar er werden steeneu geworpen op den wagen, door vier paarden getrokken, welke de over blijfselen droeg, en herhaalde kreten weerklonken, dat men de ascli van den doode in den wind moest werpen. Dit afgrijselijke schouwspel duurde gedurende den geheelen tocht, twee uren lang. Dat men niet gekomen is tot de uitsterste buitensporigheden, moet men toeschrijven aan de gematigdheid van hen die, te midden der hevigste uitdagingen, liever met geduld de beleedigingen verdragen hebben dan op welke wijze ook toe te staan, dat nog ernstiger feiten voorvielen bij de vervulling van dien vromen plicht. Iu het begin van 1882 zal een nieuw deel van Zola's cyclus «Les Rougon-Macquart" verschijnen onder den titel «Les Grands Magasins". Zekere Franschraan liet aan de «Académie FranQaise" een aanzienlijk legaat na op voorwaarde dat zij elk jaar 10000 fr. zou geven aan de vrouw, die de mee9te kinderen had ter wereld gebracht, en 5000 frs. aan de vrouw, die op haar volgde wat kinderzegen aangaat. Jules Simon was er voor het legaat te aanvaarden, maar anderen merkten op, dat de erf later niet had bepaald of de vrouw, die de meeste kinderen had, al dan niet getrouwd moest zijn, en de mogelijkheid dat de waardige Academie zoodoende in de noodzakelijkheid zou worden gebracht iets anders dan het huwelijk te bekronen, deed haar be sluiten het legaat niet te aanvaarden. De Liberta zegt, dat de ongesteldheid van den Paus niet van ernstigen aard is, hoewel tot ziju doc toren het verzoek is gericht llorae thans niet te verlaten. Het Medisch Congres te Londen is ijverig bezig. Er zijn in de secties 414 verhandelingen besproken. In de algemeene vergadering sprak prof. Valkmann (Halle) over de moderne chirurgie. In de anatomie- zaal van het hospitaal te Londen hield dr. Andrew Clark een kliniek over drie gevallen van longziekte. In de af deeling Materia Medica en Pharmacologic werd een voorstel van prof. Stokvis over experimenten op lagere dieren besproken. In de sectie «State Medicine" betoogde dr. Van Cappelle uit proeven, genomen in Nederland, dat alle regeeringen samen maatregelen moesten nemen tot wering van «rabies". Des namiddags maakte een troepje medici een uitstapje naar de dokken, terwijl anderen naar Wool wich gingen. De regen bedierf veel van het genoegen, dat de «garden-party" van mevr. Burdett-Couts had kunnen verschaffen. De leden van het Medisch Congres gingen Zater dag naar Folkestone, waar Owen het standbeeld van Harvey onthulde, vervaardigd door Bruce Joy. Owen hield daarbij een redevoering tot verdediging der vivisectie. Na de plechtigheid waren 300 leden de gasten van den Lord Mayor; hoewel er niet veel tijd wa9, werden er tocli nog II toosten aan tafel uitgesproken. Op voorstel van Owen werd een dronk aan Harvey gewijd. Owen merkte daarbij op, dat de medici vau Holland de eersten waren geweest, die Harvey's verdiensten erkenden, waarvoor hij hun zijn dank betuigde, 's Avonds ontving lady Granville een aantal der medici iu Carlton House. Grévy heeft voor ziju vertrek naar de Jura Woensdag morgen de electriciteics—tentoonstelling bezocht. Op dien dag was de tentoonstelling alleen geopeud voor journalisten, leden van deKnmers enz. Van af Donderdag was zij open voor het publiek. ZEETIJDINGEN. UITGEZEILD. ZIERIKZEE. 12. Aug. s.s. «Nederland"kapt. Slierendregtvau Rotterdam naar Baltimore. Van 5—12 Augustus 1881. Geboren: Een zoon van W. C. de Does en R. van Bloppoel, P. van Nieuwland en C. J. Gudde. M. Uijl en M. K. Flikweert. Gehuwd: J. Uukel, 22 j., jm. en P. de Haa9, 21 j., jd. Overleden: E. de Rooy, bijna 62 j., vrouw van H. Viergever. A. M. van Oort, 39 j., vrouw van F. L. Gerards. Als levenloos aangegeven: Een zoon van C. Hack en H. C. Kloet. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 11 Augustus 1881. Nederland, Werkelijke Schuld 2q2 pCt. 685/8 dito dito 3 82G/8 dito dito 4 1043/4 dito dito 1878 4 104I5/ls Prcmic-Leening Stad Rotterdam 3 103 België, dito Stad Antw. '74 3 97J/4 Spanje, Obligatiën Buitenl. 1867/75 1 27G/8 dito dito 1876 2 45Vi6 dito Binnenl. Esc. 5000 1 dito dito Esc. 100 1 Portugal, dito Buitenl. 1853/78 3 533/8 dito 5e Serie 1877 6 dito 6e Serie '1878 6 1037/a Rusland, Obl. Hope fr Co. 1798/1815 5 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 827/is Obligatiën 1866 f 1000 5 9#/16 dito 1860 2e L. 100 4 »/a Obl.-Leen. 1867/69 4 78iG/l6 Staatsleening 1866 5 14213/l6 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 66V& dito dito 5 667/i6 dito in Zilver 5 67 J/8 dito dito 5 6613/j6 dito in Goud 4 Staatsleening 1864 Inschrijving 5 Obl. Alg. Schuld 1865 5 Obligatiën Lond. 1865 5 dito 1851 3 Italië, Turkije, Brazilië, Mexico, Rusland Groote Spoorvv.-Maatsch. Aand. 5 Baltische Spoorw. Aand. 3 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 Poti Tiflis Obligatiën f 1000 5 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 Amerika, Illin. Cert. van Aandeel St. Paul en Pac. Ie Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. PRIJZEN VAN COUPONS. Russen in Z. R. Amerik. Dollars Oostenr. in papier/" 21,52'/2 dito in zilver - 21,52i/j Eng. Div. per - 11,70 Papier Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 11 Augustus 1881. Per Hectoliter. 17 101"/i« 233/4 133 Va 57 3/16 88 Va 86 Va 913/s 533/8 f L26 «/a - 2,47'/a Jarige Tarwe 1880 Nieuwe dito 1881 Zomertarwe Rogge 1881 Maartsche Gerst 1881 Winter dito 1881 Zomer dito 1881 Haver 1881 Paardenboonen Witte boonen Bruine dito 1881 Schokker-Erwten Kleine dito 1881 Koolzaad f 9,75 a f 10,— - 10,25 a - 10,50 a - - 7,75 a - 5,25 a - - 5,70 a - - 5,25 a - a - 5,40 G,— 5,40 a j 9,50 a - 10,— a - Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 11 Augustus 1881. Boter laagste koers f 0,75 per 5 ons. hoogste - 0,80 5 Kip-Eieren laagste - 0,75 25 stuks. d hoogste j> - 0,90 25 nemen gelden a deposito met veranderlijke rente op 5 dagen na zicht 3 voor minstens 3 maanden 372%, 1 jaar 4%. Verleenen credieten tegen voldoend onderpand of anderen waarborg. Belasten zich verder met alles wat tot de effecten en Kassierszaak behoort. aan de beurs te Amsterdammet vele velatiën onder Grutters en Exporteurs, wenscht de vertegenwoordiging van eene puike firma, speciaal voor El'Wton en Boonen. Adres franco letters 2. B. U. aan het Algemeen Advertentie-Bureau van NIJGH 8s VAN DITMAR, Kalverstraat 62, Amsterdam. verzekert alle ROERENDE en ONROERENDE GOEDEREN tegen vaste en billijke premiën, ook tegen BLIKSEMSCHADE. Inlichtingen te bekomen bij hare Agenten F. BOUMAN te Nieuwerkerk, B. VAN DRIEL te SerooskerkeW. VAN DE LINDE te Brouwershaven en S. G. NAUTA VAN DER GRIJP te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1881 | | pagina 3