Ver 11 Hec 3 H 1 Een Et V L a Sigaren-F abriek HANDEL IN KOFFIE EN THEE. BERGMANN's ZOMERSPROETEN-ZEEP Bepaa werk: treksel d verzonde CORN ontnome ZiETtIK 28 Juli De E Wo< des voo om co van h alles lie van den 1881 van de LEMSO aldaar, Eerst Terwi publiek te Bruin Tw aldaar, aldaar, i De v in de 1 voornoe gemeente moet een offer brengen, doch hij moet er de aandacht op vestigen, dat de heer Houwer geen offer verlangt, doch beweert dat de waarde niet meer dan f 2000 bedraagt. Spr. zegt, dat kleine stukjes land vlak bij de stad meestal een goeden prijs opbrengen, doch dit is niet toe te passen op een boerenbedrijf, zoodat de vergelijking van den heer Schneiders niet opgaat. De heer Moens heeft ongeveer eene bedreiging gemaakt dat als zijn amendement niet wordt aangenomende zaak zal vervallen. Spr. kan echter niet aannemen, dat de zaak op ƒ500 zal afspringen. Met de voorwaarde door den heer van Manen gesteld heeft men thans niet te makenhet voorstel is om de gronden aan den verzoeker te verkoopenzonder verder iets te waarborgen. Het tweede deel van het amendement van den heer Moens nemen Burgem. en Weth. gaarne over, doch Spr. vreest dat de zaak daardoor niet zal doorgaan. De heer Houwer meende het werk zelf voordeeliger te kunnen doen en zelf meester te blijvendoch heeft anders geen redenen opgegeven. De heer van Manen vraagt, of bij de onderhandelingen op het door hem bedoelde wetsartikel is gewezen, zoo neenmeent hijdat de billijkheid vordert de bewuste voorwaarde op te nemen. De heer Boeije zegtdat hierover niet gesproken isen dat hij dit ook overbodig acht, doch dat Burgem. en Weth. geen bezwaar maken de voorwaarde over te nemenevenals het tweede gedeelte van het amendement van den heer Moens. De beraadslagingen worden gesloten. Het eerste gedeelte van het amendement van Mr. Moens om de koopsom op f 2000 te bepalenwordt verworpen met 5 stemmen tegen 4. Vóór stemden de H.H. de Looze, S. J. Ochtman, Schneiders en Moens. Het voorstel van Mr. Schneidersom de koopsom te brengen op f 2250, wordt aangenomen met 5 stemmen tegen 4. Tegen stemden de H.H. Zuurdeeg, Moolenburgh, Boeije en van Manen. Het geamendeerde voorstel van Burgem. en Weth. wordt daarop aangenomen met 8 stemmen tegen 1die van den heer van Manen. De Weth. Houwer heeft zich wegens bloedverwantschap met den verzoeker van medewerking aan deze zaak ont houden. Op voorstel van Burgem. en Weth. besluit de Baad: 1°. af te schrijven van H. IX Art. 1 (Onv. Uitg.) be grooting 1881 op H. VIH Afd. IV Art. 21 (Kosten val lende op den verkoop van kapitaal op het Grootboek) f 8,50 2°. te beschikken over den post voor Onv. Uitg. begrooting 1881, tot eene som van 325, ter betaling der bij raads besluit van 7 Februarij 1.1. toegekende gratificatie aan de heeren Dr. Schuringa en C. Hofman voor het waarnemen der lessen in de Scheikunde en Natuurlijke Historie aan de Hoogere Burgerschool, boven het evenredig aandeel in de jaarwedde aan de open betrekking verbonden. De Voorzitter legt over: 1°. een voorstel van Burgem. en Weth. om tengevolge van de onvoldoende ruimte tot plaatsing van nieuwe leer lingen op de school van den onderwijzer Bastmeijerde hoogste klasse dier school alleen onder de leiding van den onderwijzer Dikschei tijdelijk over te brengen naar het lokaal laatst gebruikt voor de lessen der Latijnsche school. Dit voorstel geschiedt in overleg met de Schoolcommissi en den Arrondissements-Schoolopziéner. Dienovereenkomstig wordt besloten 2°. een voorstel als voren, waarbij zij mededeelen, da voor de betrekking van leeraar in de Scheikunde en Na tuurlijke Historie aan de Hoogere Burgerschool en Burgei avondschoolondanks herhaalde oproepingen in verschillend dagbladen, zich geene sollicitanten hebben opgedaan. De hoop van Burgem. en Weth., dat bij het einde va den Universiteits-cursus, na afloop der examens, sollicitante zouden opkomen, heeft zich dus niet verwezenlijkt. Zij zien zich daarom verpligt thans gehoor te geven aa het verlangen van den Inspecteur, en den Raad voor t stellen de aan de betrekking verbonden jaarwedde va f '1700 te verhoogen tot 2000, onder goedkeuring va den Minister van Binnenlandsche Zaken. Nadat de Voorzitter en de Weth. Boeije op eene vraa van den heer van Manen het voorstel nader hadden toe gelicht, wordt het met algemeene stemmen aangenomen Namens Burgem. en Weth. biedt de Voorzitter aan den Raad aande door den Gemeente-Ontvanger ingezonden rekening der inkomsten en uitgaven der gemeente ove 1880, met de door Burgem. en Weth. opgemaakte verant woording en de verdere bewijsstukken. De Raad stelt deze stukken tot onderzoek en versla; in handen van de heeren Moolenburgh, W. A. Ochtman en de Looze. De rekening zal overeenkomstig de wet worden teil inzage gelegd en in afdruk verkrijgbaar gesteld. Bij monde van den heer Schneiders wordt namens del daartoe benoemde Commissie verslag uitgebragt omtrent haar onderzoek der rekeningen van het Burgerlijk Arm bestuur en het Harmonie-Gezelschap s Kunst en Eer' over '1880. Overeenkomstig het advies der Commissie worden zij' goedgekeurd; de eerste in ontvang op f 10248,29fl in uitgaaf op - 9159,76 en met een goed slot van de tweede in ontvang op in uitgaaf op en met een nadeelig saldo van De ingekomen rekening der dienstdoende Schutterij ovenl 1880 wordt door den Voorzitter tot onderzoek en verslag1;I gesteld in handen van de H.H. MoolenburghW. Aa Ochtman en de Looze. De heer Moens brengt namens de Commissie, belaad geweest met het onderzoek der rekening van de bewaar! school voor minvermogenden over '1880, verslag uit van] dat onderzoek. Het advies der Commissie strekt tot goedkeuring dia rekening in ontvang opf 718,04 in uitgaaf op- 711,64 en met een goed slot vanf 6,391 Dienovereenkomstig wordt besloten. Aan de orde is, het rapport der Commissie, belast met'] het onderzoek van het voorstel tot wijziging van het Regie! ment voor het Burg. Armbestuur, in de vorige vergadering medegedeeld. Op voorstel van den heer van Manen, wordt de behan deling hiervan, wegens het vergevorderde uur, aangehouda» tot eene volgende zitting. De Voorzitter sluit daarop na de gewone omvraag èfl vergadering. f "1088,53- f 58 f ,67' 791,761 f 210,08' Verle anderen Belas' en Kas: Snelpersdrukkerij van H. LAKENMAN te Zierikzee. XX XV xy JU i! Op franco aanvrage zijn monsters gratis te bekomen. tot volkornene verwijdering der ZOMERSPROETEN, verkrijgbaar per stuk a cent bij P. A. D. RONCA te te noodigen om, gedurende eenige dagen, cieze Heil zame en pijnstillende behandeling te beproeven, waardoor de ziekte zal eindigen met geheel te verdwijnen. De pijnen, die reuzen zouden ontmoedigen, verdwijnen zonder de minste moeite door de geneesmiddelen van Professor Holloway, die goedkoop zijn en gemakkelijk toegedieud kunnen worden. Zij verzachten de pijn, matigen de hartkloppingen en bedaren de overprikkelde zenuwen. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 18.50, 20.50 zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij alle apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 533 Oxford Street, vroeger 244 Strand. Haver 1880 - 3,a - 4, Paardenboonen - 7,25 a - 7,50 Witte boonen - 7,a - 11, Bruine dito 1880 - 7,a - 11, Schokker-Erwten - a - Kleine dito 1880 - a - Koolzaad - h - Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 28 Juli 1881. Boter laagste koers f 0,721/a per 5 ons. d hoogste - 0,77lj2 5 Kip-Eieren laagste - 0,75 25 stuks, s hoogste - 0,92 25 b Snelpersdrukkerij van H. Lakenman te Ziekzriee.

Zierikzeesche Courant | 1881 | | pagina 8