Ver, 11 Her 3 H 1 H Sen Tw Ee E Sigaren-F abriek HANDEL IN KOFFIE EN THEE. Bepaa werk: treksel d verzonde: CORN ontnome ZlERIK 28 Juli De B \\o< des voo om CO van li alles lig van den vau de LEMSO aldaar, p Eerst Terwij publiek 1 te Bruim aldaar, S aldaar, S De vi in de li voornoer Verlee anderen Belast en Kass Houwerom ter uitbreiding van bet terrein zijner steen bakkerij, van de gemeente in eigendom te verkrijgen: 1 den dijk aan de Zuidzijde rond de steenbakkerij welke dijk een gedeelte uitmaakt van het perceel kadastraal bekend Sectie F No. 630 '2°. de daarbij gelegen perceelen gemeentegrondzijnde drooggemaakte gracht, en wel: o. het geheele perceel F No. 216, groot 85 A. 39 c.A. thans in pacht bij Gr. de Bie tot aan het rooven van den oogst 1885 voor f 91, in het jaar;. b. het gedeelte van het daarnaast gelegen perceel F No. 517, dat thans is verpacht aan C. Mallander voor f 27,86 in het jaar groot 46 aren. De verzoeker wenscht tevens in orde te brengen eene onregelmatigheid, die bij het kadaster bestaat ten aanzien van de perceelen F 629 en 630. In het eerste perceel, zijnde het erf der steenbakkerij, is de gemeente onverdeeld mede-eigenares voor eene opper vlakte van 15 M2. en in het tweede, zijnde den dijk aan de Zuidzijde der steenbakkerijis de adressant onverdeeld geregtigd voor 2 A. 05 c.A. Hij wenscht den van de gemeente te koopen dijk, na bekomen vergunning van het bevoegd gezag, te slechten en is bereid voor zijne rekening aan den alsdan alleen tot waterkeering geworden Ilavendijk ten Noorden en Noord westen der steenbakkerij, zoodanige versterking of ver zwaring aan te brengen en zoodanige werken te maken, als hem door de bevoegde magt zullen worden voorgeschreven. Daar de Ilavendijk eigendom der gemeente is heeft de adressant de vergunning van den Raad noodig om die werken uit te voeren. Yan zijne zijde is hij bereid toe te staandat een gedeelte van het erf der steenbakkerij wordt ingenomen voor de verzwaring en versterking van den dijk, en zal hij dat aan de gemeente in eigendom af staan tegen vergoeding, opdat de Ilavendijk met de geheele daaraan gebragte verzwaring het eigendom der gemeente worde. Ter bespoediging der zaak hebben Burgem. en Weth. de bovengemelde gronden doen schatten door twee des kundigen, de heeren 0. van den Bout en I. Bevelander, die het perceel F 516 hebben geschat op f 2100 per hectare het perceel F in 517 op f 800 per hectare en liet perceel F in 630 op f 1000 per hectare. Volgens deze schatting zou de waarde der gronden zijn f 2557,19, op grond waarvan Burgem. en Weth. meenden, dat de verzoeker als koopprijs f 3000 zou moeten betalen. Deze som was echter naar zijn inzien veel te hoog en nadat liij uitgenoodigd was van zijne zijde eene som te noemenheeft hij gezegd niet meer dan f 2000 te kunnen geven, een bedrag dat naar zijne meening de waarde dei- gronden ruim vertegenwoordigt. Hij is daarbij gebleven, ook nadat Burgem. en Weth. hem hadden gevraagd, of hij geen genoegen zou kunnen nemen met het juiste bedrag- der schatting, n.l. f 2557,19 of in eene ronde som 2600. Burgem. en Weth. stellen thans den Raad voor: om hen te mag-tigen aan den heer Houwer de bovenbedoelde perceelen in eigendom af te staan, met bepaling, dat hij daarvoor zal betalen eene som van 2600 en tevens aan de gemeente om niet afstaan, zoodanig deel van het perceel F 629 als nader zal blijken te zijn ingenomen door de aan te brengen verzwaring- van den Ilavendijk, en verder onder de volgende voorwaarden: dat de kooper bij het slechten van den dijk ten Zuiden der steenbakkerij, zoodanige versterking of verzwaring zal aanbrengen en zoodanige werken uitvoeren als hem dooi de bevoegde magt zullen worden voorgeschrevenzullende de gemeente hem te gemoet komen in de kosten der uoodige buitenverdedigïng on als zoodanig hem betalen de helft van hetgeen die buitenverdediging zou kosten, indien zij alleen met puinglooijing geschiedt; dat do baten en lasten der te verlcoopen perceelen voor het loope'nde jaar, voor de gemeente komen; dat de rijweg over .den Havendijk in geen geval zal mogen worden versmald en ingeval van ophooging van den dijk ten genoege der gemeente moet worden in orde gebragt; dat de kooper vergunning verkrijgt om vóór zijne huizen op den Ilavendijk, zoo noodig, op gemeentegrond een muur dienende tot waterkeering te plaatsen; dat hij verpligt is, indien te eeniger tijd de huizen mogten worden afgebroken, voor zijne rekening den.muur weg te breken en den dijk in te rigten naar de voorschriften van de bevoegde magt; en inmiddels den muur en de te plaatsen vloedplanken aan de Noordwestzijde te onderhouden; dat de koopsom moet worden betaald bij het, teekenen dei- acte en dat de kosten der akte en der gedane schatting voor rekening van den kooper blijven. De Voorzitter stelt voorde stukken ter inzage te leggen van de leden en in eene volgende vergadering de zaak te behandelentenzij de Raad daartoe dadelijk wenscht over te gaan. De heer Moens stelt voor, dadelijk tot de behandeling der zaak over te gaan, omdat die urgent is. Hiertoe met algemeene stemmen besloten zijnde, worden de beraadslagingen geopend. De Weth. Boeije verkrijgt het woord en ontwikkelt nader het voorstel van Burgem. en Weth. De schatting, die gedaan is door deskundigen, die hier in dergelijke zaken veelal worden aangewezen zoo door de Regtbank als door particulieren, verdient naar zijne meening vol komen vertrouwen; als hij ook de pachtsommen tot maat staf neemt, komt hij tot de slotsom dat de tauxatie niet te hoog is. Burgem. en Weth. hebben f 3000 gevraagd omdat zij meenden, dat de gemeente in zijne rente niet mogt tekort komen. De geboden som van f 2000 achten zij te laag. Verder de voorwaarden van het voorstel nagaande, zegt Spr., dat de verzoeker vooraf inlichtingen, bij het bestuur van den polder Schouwen heeft ingewonnen. De grond, die de gemeente door de verbreeding van den Ilavendijk zou verkrijgen (ongeveer 9 aren)beeft eene onbeduidende waarde. De tegemoetkoming iu de kosten van puin glooijing wordt gerekend op f 200 en is door Burgem. en Weth. voorgesteld, omdat "die glooijing onvoldoende is en toch voorziening zou behoeven. Indien men alles berekent, dan is de gevraagde f 2600 niet te hoog, de gemeente gaat dan wel iets in hare haten achteruit, doch Burgem. en Weth. hebben gemeend, dat dit werd teruggevonden in het bevorderen der zaak. Om verder te gaan hebben zij zich niet geregtigd geacht. De heer Moens veronderstelt, dat de Raad met ingeno menheid zal hebben gehoorddat de steenbakkerijdie nog weinig resultaten heeft opgeleverdthans is aangekocht door een ingezetenedie de zaak wenscht uit te breidenwaar door het vooruitzigt wordt geopenddat zij zal bloeijen. Naar zijn inzien ligt liet voor de hand, dat de gemeente de industriedie hier toch zoo kwijnend isin de hand werkt en van zijn kant zou hij daarvoor zelfs een offer wenschen te brengen. Daarom is hij het niet eens met het voorstel van Burgem. en Weth., dat niet de strekking heeft om die zaak te begunstigen. Het door den heer Houwer gedane bod, noemt hij een goed boden hij gelooft niet dat de gemeente daardoor benadeeld zou worden. Als Spr. de opbrengst der gronden tot maatstaf van schatting neemtkomt hij tot eene andere conclusie dan de heer Boeije. De zuivere opbrengst rekent hij op f 102,59. Hij wijst er verder op, dat de gronden thans hoog zijn verpacht en later misschien niet zooveel zullen opbrengen. De schatting van den ringdijk is niet juist, deze dijk moet niet in rekening gebragt wordenHij behoort onder den Oosthavenchjk en zal op de pacht daarvan geen invloed uitoefenon, terwijl ook de verbreeding van dien dijk in compensatie komt. Yerder zegt hij, liet verkeerd te achten dat liet vernieuwen en versterken van den waterkeerenden clijk volgens het voorstel aan den verzoeker zou worden overgelaten. De VLA Op franco aanvrage zijn monsters gratis te bekomen. BERGMANN's ZOMERSPROETEN-ZEEP tot volkoraene verwijdering der ZOMERSPROETEN", verkrijgbaar per stuk a 4-S* cent bij P. A. D. RONCA te Middelburg. te nooüigen ora, geciurenue eenige ciag'en, ceze nen- zame en pijnstillende behandeling te beproeven, waardoor de ziekte zal eindigen met geheel te verdwijnen. De pijnen, die reuzen zouden ontmoedigen, verdwijnen zonder de minste moeite door de geneesmiddelen van Professor Holloway, die goedkoop zijn en gemakkelijk toegediend kunnen worden. Zij verzachten de pijn, matigen de hartkloppingen en bedaren de overprikkelde zenuwen. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0.80, f 1.85, f 3. f 6.75, f 13.50, 20.50 zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij alle apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 533 Oxford Street, vroeger 244 Strand. Haver 1880 Paardenboonen Witte boonen Bruine dito 1880 Schokker-Erwten Kleine dito 1880 Koolzaad - 3,a - 4,— - 7,25 a - 7,50 - 7,- a - 11,- - 7,- a - 11, - if"' - f - - a - Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 28 Juli 1881. Boter laagste koers f 0,72i/a per 5 ons. i> hoogste - 0,77 */a 5 Kip-Eieren laagste - 0,75 25 stuks. hoogste - 0,92 V* 25 Snelpersdrukkerij van H. Lakenman te Ziekzriee.

Zierikzeesche Courant | 1881 | | pagina 6