BEURS- EN MARKTBERICHTEN. Staten-Gcneraal der Vereenigde Nederlanden op den 26 Juli 1581. Naar men verneemt zullen vele ingezetenen daarom op den dag der feestviering de nationale driekleur uitsteken. Dezer dagen heeft een aanzienlijk ingezetene van den Haag, baron van B., op zijn buitengoed nabij den Haag, een mooie partij gegeven aan zijn bedienden, een zoogenoemd servant-ballwaarop ook al de man nelijke en vrouwelijke bedienden der voornaamste Haagsche gezanten en van de leden van 't corps di plomatique genoodigd waren. Het feest, dat zeer geanimeerd was en waarvoor baron v. B. zijn salons had opengesteld terwijl voor al 't noodigo rijkelijk gezorgd was, is zeer goed afgeloopen. Zulke heeren verdienen goede bedienden te hebben, die voor hun ondergeschikten op hun tijd ook iets over tooneu te hebben. Verleden week is te Amsterdam tijdens het overtrekken van een onweder, door vele personen een facta mor gana waargenomen. De luchtspiegeling vertoonde een schip met volle zeilen. Naar wij vernemen, zal weldra een wetsontwerp tot wijziging der wettelijke bepalingen op het Neder landerschap bij de Staten-Geueraal aanhangig worden gemaakt. V Van de commissie tot oprichting van het Monument van Leidens Ontzet is bij den Lcidschen Gemeenteraad een missive ingekomen, waarbij wordt kennis gegeven, dat de vervaardiging van dat gedenkteeken thans zoover gevorderd is, dat het binnen twee maanden geheel gereed zal zijn. De commissie verzoekt daarom den "Raad van Leiden een plaats te willen aanwijzen, waar het monument kan worden opgericht. De Vlissingsche Gemeenteraad heeft de concessie voor een duinwaterleiding verleend aan den heer J. L. Gruben te Utrecht, onder voorwaarde dat met 1 Nov. a.s. met de werkzaamheden moet worden aangevangen en dat op 1 Augustus 1882 alles moet zijn voltooid. Te Amsterdam is de eerste steeu gelegd voor het centraal-station. Vrijdag j.l. werd van Zaamslag gevankelijk naar Ter Neuzen overgebracht, om vervolgeus naar Middel burg te worden overgevoerd, zekere J. Dees, die getracht had dien morgen in zijne woning te Zaamslag brand te stichten. Door spoedig aangebrachte hulp is men er in geslaagd den brand, in eene slaapstede ontstaan, meester te worden. Ben pas te Rotterdam gevestigd winkelier, die bijzonder van reclame werk maakt, zond onlangs op een zondag-ochtend een man de straat op, gekleed in een lang wit hemd, dat tot op den grond sleepte, met een enorme slaapmuts op het hoofd, op welke kleedingstukken de artikelen met groote letters werden aanbevolen. De kerkgangers vonden zich door deze verschijning ontsticht en de politie verbood haar. Zandvoort zal weldra een punt van overeenkomst met de groote badplaatsen meer hebben. De heer Krelage toch heeft eenige bloemenmeisjes aangesteld, belast met het verkoopen van bouquetjes aan de bad gasten en bezoekers van Zandvoort. De meisjes zullen in uniform gekleed gaan en staau onder toezicht der dames Henny te Zandvoort. In de Weste Wagenstraat te Rotterdam heeft zich naar het R. NU. bericht een geval van slaapziekte voorgedaan, bij de dienstbode van den heer S., suiker bakker aldaar. De meid was Zondagavond op den gewonen tijd ter ruste gegaan, doch kon 's Maandags morgens niet wakker gemaakt worden. Berst Dinsdags gelukte dit; toen gebruikte ze echter nog altijd te bed een kop thee, waarna zij opnieuw neerzonk en insliep. Woensdag heeft men haar met kracht gewekt en beproefd haar te doen opstaan, wat dan ook ten laatste gelukte. Zij was echter zoo wezenloos en versuft, dat zij tot niets in staat was, zoodat men besloot haar naar hare ouders te Culenborg te vervoeren. Op een nacht, bij het uitdraaien der straatlantaarns, vond een Haarlemsche aansteker een man hangende aan een lantaarnpaal in het volle licht. Met behulp van een bewoner dier buurt werd de man dadelijk afgesneden, en men bevond toen, dat hij nog leefde. Het was een verversknecht, die wegens huiselijke twist een eind aan zijn leven had willen maken. Den vol genden dag bezocht hij de plaats, waar hij hangende gevonden was, om zijn stopmes te halen, dat hij had laten liggen. Terwijl de temperatuur verleden week bij herhaling om en bij de 90° was, heeft het die week 's nachts hier en daar zoo sterk gevroren, dat o. a. tusschen Veenendaal en Rhenen Ie late boekweit totaal is zwart gevroren. De kolonel A. J. W. v. d. Schrieck, kommandant van liet 3e reg. inf., is door den Min. van Oorlog aangewezen om de groote nnjaarsoefeningen van het Fransche leger, in den omtrek van Toulouse bij te wonen. De vice-admiraal, jhr. F. de Casembroot, heeft het initiatief genomen, om den honderdsten verjaardag van den slag bij Doggersbank, op 5 Augustus a.s., te herdenken. In het D. v. Z.-H. wordt naar aanleiding daarvan, er aan herinnerd, dat de eenige nog levende afstammeling van admiraal Zoutman, die toen de eer van de Nederlandsche vlag zoo roemrijk handhaafde, is een ingezetene van 's Hage, n.l. de heer Zoutman, oud-ambtenaar van het Kabinet des Koniugs, ridder der orde van de Eikenkroon. Hij is nog in het bezit van de gouden medalje met ketting, den degen en alle papieren van genoemden admiraal en van alle journalen enz. van zijn broeder, den welbekenden ver dienstelijken zee-officier, die in de Molukken, op Celebes, op de Schelde, in West-Indië enz. zijn naam en onze vlag in eere ophield. Door de commissie van het werklieden-pensioenfonds zijn dezer dagen de ontwerp-statuten met toelichting en de tarieven afzonderlijk uitgegeven, en worden op ruime schaal aan werkgevers toegezonden, met verzoek, het administratiefonds door hunne bijdragen te steunen. Om de verspreiding gemakkelijk te maken, is de prijs zeer laag gesteld. Exemplaren zijn bij gebr. Belinfante, Paviljoensgracht 17 's Hage, verkrijgbaar a 5 cis. per ex., bij 25 ex. a 4- en bij 100 ex. a 3 ct. per stuk. Tot het geven van inlichtingen en het ontvangen van bijdragen zijn de leden der commissie steeds bereid. Zij bestaat uit de heeren mr. H. B. Greven te Leiden, J. C. van Marken jr. te Delft, B. H. Heldt te Am sterdam en Henri Boers te Utrecht. Het Bestuur der Kweekschool voor Zeevaart te Leiden bericht, dat gedurende de maand Augustus in voornoemde inrichting dagelijks jongens kunnen worden aangenomen, die eene verbintenis in 's Rijks zeedienst wenschen aan te gaan. De vereischte leeftijd is van lSYg I® iaar* Inlichtingen zijn op franco aanvraag te verkrijgen bij den Directeur. Voor een paar dagen werd te Goor een hond door een jongen, die het beest kwijt wilde zijn, op de meest wreedaardige wijze om het leven gebracht. Eerst werd het dier door den beul opgehangen en, toen het beest niet snel genoeg bezweek, weer afge sneden en nog levend begraven. Het arme dier wist zich echter ook uit zijn graf los te graven en werd daarop eindelijk met een knuppel doodgeslagen. De Gemeenteraad van Goor zal zich wel niet zooveel moeite geven om den dader te doen straffen als de Raad van Groenlo, die in 1759 de volgende publicatie afkondigde: //Over vuilaardigheidt van Jongens met Hondten! //Burgemeesteren, Schepenen en Raad der Stadt Groenlo tot haar groot ongenoegeu moetende verneemen dat eenige quaetaardige jongens haer hebben durven onderstaeu op den 1 Sept. eenen Jagt-Hond, toe- behoorende aen den Heer vau der Capelle, op een vuilaardige wijse zoodaenig met slaegen te mishandelen dat hij kort daernae heeft moeten creveeren. So ist dat Haar WelEd.G. en Agtbr. aan die geene die den Daeder of Daeders weet aan te brengen zoo daenig dat dezelve in handen van de justitie koome te geraeken tot een praemie belooven de somma van 25 guldens, zullende daerenboveu, schoon medepligtig van 't voornoemde feijt zijnde, sijtien naem des be- geerende gesecreteert worden. Aldus gedaen en ge- arresteert in senatu den 7 Septbr. 1759. De kosten der restauratie van den toren op het prachtige stadhuis te Middelburg zijn op f 23000 geraamd. De Gemeenteraad aldaar wil daarin voor f 6000 bijdragen, mits liet overige door het Rijk (over drie jaren verdeeld) worde betaald. Benoemingen; Besluiten, enz. Na afgelegd examen zijn als surnumerairs bij de Staatsspoorwegen aangesteld, o. a. J. W. J. A.Ehrenberg te Middelburg en J. Roggeband te Waarde. Bij beschikking van den Min. van Waterstaat enz. is met ingang van 1 Augustus a.s. aan den heer Schraver te Vlissingen op zijn verzoek eervol ontslag verleend als opzichter van den waterstaat le kl. Iiunst, Wetenschap en Letteren. De 81-jarige Ferdinand Keller, de ontdekker van de paalwoningen in Zwitserland, is te Zurich gestorven. Gemengd Buitenlandsch Nieuws. Drie jonge kinderen te Lourdes, opgesloten in een kamer, terwijl hun ouders weg waren, 9taken met lucifers het bedgordijn in brand. Het huis stond weldra geheel in vlammen; de lijken der drie kindereu werden verkoold gevonden. De jongste, schok van aardbeving te Gu9amicciola werd voorafgegaan door een onderaardsch geluid alsof geschut werd gelost, en hoewel de schok slechts oen paar seconden duurde, viel een huis, dat gedurende de laatste aardbeving reeds was geteisterd, geheel in. Kerk- en gSdiooInieuws Op het drietal voor de le vacature te Groningen, komt o.a. voor ds. J. P. Nonhebei te Middelburg. Beroepen naar Loon op Zand ds. J. Cromsigt te Corlgene. Beroepen bij de Chr. Ger. Gem. te Vlissingen ds. H. B. Veenstra te Meliskerke. die ook te Veere is beroepen. Bedankt voor het beroep naar Heenvliet door ds. F. C. v. d. Scheer te Waterlandkerkje; voor dat naar Hoorn door ds. G. v. Rossem te Bergen op Zoom. Benoemd tot leerares aan de midd. school voor meisjes te Middelburg mej. J. M. Kruseman te Haarlem. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 25 Juli 1881. Nederland, Werkelijke Schuld 2»/2 dito dito 3 dito dito 4 dito dito 1878 4 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 België, dito Stad Antvv. '74 3 Spanje, Obligatiën Buitenl. 1867/75 1 dito dito '1876 2 dito Binnenl. Esc. 5000 1 dito dito Esc. 100 1 Portugal, dito Buitenl. 1853/78 3 dito 5e Serie 1877 6 dito 6e Serie '1878 6 Rusland, Obi. Hope Co. 1798/1815 5 Cert. Inschr. 6e S. 1855 5 Obligatiën 1866 f 1000 5 dito 1860 2e L. 100 4»/a Obl.-Leen. 1867/69 4 Staatsleening 1866 5 Oostenrijk, Obligatiën in papier 5 dito dito 5 dito in Zilver 5 dito dito 5 dito in Goud 4 Staatsleening 1864 Italië, Inschrijving 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 5 Mexico, dito 1851 3 Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand. 5 Baltische Spoorw. Aand. 3 Jeles Griasi Obligatiën 5 Orel-Vitebsk Obligatiën 5 Poti TiÜis Obligatiën 1000 5 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. 3 Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën 3 Amerika, Illin. Cert. van Aandeel St. Paul en Pac. le Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. PRIJZEN VAN COUPONS. pCt. 673/le B05/s 105i/1G 1041/j. 102Vj D 97 27i/Ig 443/]6 53 s/l8 99 82i/l8 953/4 84 78 138'A 66 653/4 6615/,. 85 R>7/ 22»/i. 130 5 6»/18 91i/a 531/, Oostenr. in papier/" 21,50 dito in zilver - 21,50 Eng. Div. per - 11,671/. f 1,24 - 2,401/» Russen in Z. R. Amerik. Dollars Papier ROTTERDAM, 25 Juli 1881. Kleine aanvoer, verkoop slepende, Rogge 25 cent lager. Jarige Zeeuwsche Tarwe 1879 Nieuwe 1880 Rogge 1880 Wintergerst Zomergerst Inl. lange Haver korte Kleine'Blauwe Erwten 1880 Groote Bruine Boonen Witte Zeeuwsche Paardenboonen f 10.— 8.50 - 7.— - 5.25 - 6.— - 4.75 - 5.50 - 3.— - 4.— - 4.- 5. - 9.75 - 15.50 - 12.50 - 12.50 - 7.75 - 8.75 - 15.— - 11.— - 11.— - 7.25 WELDADIGHEID. DIAICENEN der Hervormde Gemeente alhier geven onder hartelijke dankbetuiging kennis, dat door hen in de voormiddag-godsdienstoefening in de Kleine Kerkop Zondag 24 dezer, zijn gecollecteerd twee tierig- vilden stuit/ken ten be hoeve hunner Armen. ZiERIKZEE, 25 Juli 1881. Diakenen voornoemd, A. E. P. VAN KINSCHOT, Voorzitter. H. LAKENMAN, Secretarie.

Zierikzeesche Courant | 1881 | | pagina 3