Oommandiet Kas, Belangrijk voor Lijders Burgerlijke Stand te Zierikzee. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. ADVERTÈNTIEN. De echte Coats Machien Klossen Garen ergens namen n voor eenig, doch nasleep bij ge- >ius IX net de ging in is niet ienheid ouden, gewekt ondeu, ricalen Zoo kwaad dt niet nomen dunkt leugen alles ij was rechte schoot Ie hij te zien ril uw lor en niets deren, •uenu, i zijn veel hem, geen niet met rende ir bij .eken. ij zou ij zoo ;eheel yd. Dat men algemeen in Frankrijk als verlegen is ge weest met de groote drukte, die men op 14 Juli met het leger van Parijs heeft gemaakt, terwijl er in Afrika zulke doornige cactussen in plaats van gladde laurieren te halen waren, kan eenigszins als bewijs verstrekken, dat de Franschen allesbehalve gerust zijn over den toestand aan gene zijde der Middellnndsche zee. Frankrijks regeering heeft den Spaanschen ridder van avonturen, Don Carlos, uitgedreven. Waarom beeft zij dat niet eerder gedaan? Als men in beginsel aanneemt dat een gouvernement de vreemde revolutionairen moet uitwerpen of vervolgen, dan mag liet waarlijk ook wel den avonturier uitwerpen, die samenspant tegen de vrijheid van een naburig volk, en die maar op een gunstigen kans wacht om weder opnieuw aanslagen tegen de regeering van dat naburige en bevriende volk te ondernemen. Het uitdrijven van Don Carlos is eenigszins te be schouwen als een soort van vergoeding of voldoening voor Spanje, dat anders in zijn landgenooten in Afrika door de Fransche regeering niet fraai behandeld is. In Duitschland hebben weder aanvallen op de joden plaats gehad. Thans in 't Mecklenburgsche. Dat zijn de gevolgen van de kwaadaardige onchristelijke drijverij van de ultra-orthodoxen, ds. Stöcker c.s. Die lieden weten 't met hun opvatting van het Christendom zoo te vinden, dat zij de christelijke bede//Vader vergeef 't hun want zij weten niet wat zij doen", zoo wenden, dat er uit gelezen wordt: we zullen niet vergeven, maar de joden als 't kan zelfs vergiftigen. Men zegt dat generaal Loris Melikoff door den Gzaar weder aan het bewind zal geroepen worden. Is het waar, dan gevoeld zich de regeering van Alexander III zeker niet sterk. In Turkije verwacht men een opstand tegen den Sultan. De beweging zou uitgaan van de vrienden der hooggeplaatste heeren, die door het proces wegens den schaardood van Abdoel Aziz zijn gecompromitteerd. President Garfield schijnt er weder bovenop te zullen komen. In Engeland vordert men met de Landwet, al is liet ook maar langzaam. Gemengd Buitenlandseh Nieuws. Stanley, de deken van West-Minster, is overleden. Hij was een der koppigste hoofden van de Engelsche aristocratische conservatieve partij. Hij heeft indertijd sterk geijverd om een gedeukteeken voor den Franschen ex-keizerlijken prins in Westminster-abdij te krijgen. Van anderen kant leest men van hem, dat hij een der liberaalste mannen van Engeland was. Wat nu van hem te zeggen Laat ons maar zeggenvan de dooden niets dan goeds. Te Parijs was de temperatuur Maandag 95 graden. Br zijn meer dan 20 menschen op straat doodgebleven vau de hitte. In het geheim is te Londen een vergadering ge houden van T aldaar vereenigde socialisten-congres. Er moeten daar vertegenwoordigers geweest zijn van Duitschland, Frankrijk, Italië, Spanje, Oostenrijk, Zwitserland, Amerika en Rusland. Louise Michel was er, en prins Krapotkine, de Russische socialist, was er ook. Men heeft moties aangenomen, strekkende om te verklaren dat men zou blijven bij de grondslagen van het internationaal werkliedenverbond. Op het feestmaal, dat de Lord Mayor van Londen Zaterdag aanbood aan koloniale autoriteiten, beant woordde de koning van de Sandwich-eilanden den dronk op zijn gezondheid in uitmuntend Engelsch zonder een vreemd accent. Hij zeide o. a. //Wij hebben geen Landliga, maar wel liberalen en conservatieven. Ik sta zoowat tus9chen beiden in." Koning Kalakaua zal na Engeland ook Frankrijk, België, Duitschland en Portugal bezoeken. Volgens berichten uit Honolulu dreigt een lavastroom een deel van de haven te zullen vernielen. Nadat de commissaris van politie Clément aan Don Carlos het decreet had voorgelezen, waarbij hij werd gesommeerd binnen 24 uren Fraukrijk te verlaten, vroeg Clément of Don Carlos van plan was zich al dan niet te onderwerpen. //Gij weet wel," was het antwoord, //dat ik geen tegenstand kan bieden. Ik wijk voor liet brutaal geweld. Ik zal morgen-avond 7 u. 40 m. naar Calais gaan en vandaar naar Londen." De vrouw van Don Carlos blijft te Parijs om over haar dochters te waken, die in het klooster van het Heilige Hart ziju, en over haar zoon, die in de rue de Vaugirard op kostschool is. üe Figarowaaraan wij een en ander ontleenen, is woedend en zegt, dat de verdrijving vau Don Carlos alleen geschiedt om de Spaansche Regeering te believen, waarmede men thans op vrij gespannen voet is. De houding van Don Garlos bij de legitimistische mis in Saint-Ger- main-des-Prés gaf geen recht tot dien maatregel. Voet. Een trein, komende van Chicago, werd 's nachts bij Kansas Cily door 13 roover9 legengehoudeu, die den stoker en een reiziger, die weerstand bood, doodden en 15000 dollars uit den postwagen stalen. Een tamelijk armoedig gekleed man liet zich op zekeren dag bij Jules Sandeau aandienen. Hij deelde den schrijver mede,, dat hij een priester wa9, die door het lezen van Satideau's rorran //Marianne" voor ziju beroep ongeschikt wa9 geworden en nu Sandeau, die onwillens zijn verderf was geweest, om ondersteuning kwam vragen. Sandeau drukte diep getroffen den armen man een goudstuk in de hand. Een dag daarna ontmoette Sandeau op de boulevard Méry, die somber keek. //Wat schort er aan?" vroeg San deau //Och," zuchtte Méry, /,wij dichters stichten vaak meer kwaad dan wij weten; raad eens wie mij zooeven een bezoek bracht?" Terwijl hij sprak, kwam Théophile Gautier aan. //Er zijn nog altijd ezels," riep deze uit, //die den invloed der letteren op den mensch loochenen. Ik heb echter iemand ontmoet, die door het lezen van oen van mijn werken voor zijn beroep ongeschikt is geworden!" //Was het een priester?" vroegen Sandeau en Méry tegelijk. ,/IIoe weet gij dat?" riep nu Gautier verbaasd uit. De lezer rnadt de rest. De drie auteurs waren het slachtoffer geweest van denzelfden oplichter. Te Mossley (Lancashire) heeft de 46-jarige Bridget Coyne, waarschijnlijk in een aanval van dronkenschap, den inhoud van een parafine-oiielamp over haar hoofd en kleereu uitgestort en zich toen in brand gestoken. Natuurlijk was ze spoedig een lijk. Toen Rubinstein te Londen was, kreeg hij een bedelbrief van een verloopen Duitsch musicus. Ru binstein zond hem 10 pd. st. (200 Mark). Per om gaande kreeg hij weer een brief, waarin de schrijver zeide, dat hij veel meer noodig had en ook op veel meer had gerekend. Rubinstein liet dit oubescliaamd schrijven onbeantwoord, maar kreeg na eenige dagen een derden brief, waarin de schrijver bitter klaagde over de gevoelloosheid van zijn rijken collega, die bekend was om zijn mildheid. Rubinstein antwoordde hierop met een verzoek aan zijn //collega" hem een bezoek te brengen. De collega kwam en bleek te zijn een klein, beschroomd mannetje, dat nauwelijks de oogen durfde opheffen en bij de deur bleef staan, zijn excuses stamelend. Toen Rubinstein vroeg of hij de schrijver der brieven was, antwoordde hij stotterend, dat hij die geschreven maar dat zijn vrouw ze gedicteerd had; //want", had ze gezegd, //iemand die op eeu gewonen bedelbrief 200 Mark zendt, is blijkbaar gek". In de eerste helft van dit jaar zijn alleen uit Hamburg bijna 75000 Duitsche landverhuizers naai' Amerika vertrokken; dat is tweemaal zooveel als in het jaar na den Fransck-Duitschen oorlog en 42000 meer dan verleden jaar. Gaat de emigratie in dien omgang, ook uit andere havens, dit jaar voort, dan zal het Duitsche Rijk lj4s millioen vau zijn inwoners verliezen. Volgens officiëele opgaven bezweken te Cincinnati in 6 dagen 500 menschen tengevolge van de hitte. De meesten waren kindereu en ouderen van dagen. Volgens de laatste berichten zal de katoenoogst van Amerika dit jaar alle vroegere overtreffen. Men zegt, dat in California nog een ontzaglijke hoeveelheid tarwe en meel van den oogst van 1880 is overgebleven. Kerk- en tSclioolnieuws. Beroepen naar Veere ds. B. Veenatra te Meliskerke. Ds. M. Boon te Zaamslag heeft bedankt voor het beroep naar de Chr. Ger. Gem. te Naaldwijk. De heer H. A. Eversdijk te Wis9enkerke heeft zijn 25jarige ambtsvervulling gevierd onder veel blijken van belangstelling. Bij Koninklijk besluit zijn met ingang van 1 Sep tember 1881 benoemd bij de Normaalschool voor teekenonderwijzers tot directeur W. B. G. Molkenboer te Leeuwarden tot leerarenJ. Striening te Rotterdam J. Versluys te 's GraveiikageJ. R. de Kruiff; L. Beier en E. Dubois, alleti te Amsterdam; bij de school voor kunstnijverheidtot directeur J. R. de Kruyff te Amsterdam tot leeraren J. Striening te Rotterdam; J. Versluys te 's Gravenhage; P. J. H. Cuypers, L. Beier en E. Dubois te Amsterdam. Bepaalde hulp vinden alle zieken door het beroemde werk: »Dr. Airy's Natuurgeneeswijze." Een Uit treksel daaruit wordt op aanvrage gratis en franco verzonden door Rich ter1 s Boekhandel te Rotterdam. Van 15-32 Juli 1881. Geboren: Eeu zoon van VV. Smit en M. Aalburg, w n n A. Flikweert en J. den Boer. P. Bakker en K. de Vos. Overleden: S. Formenoy, oud 80 j., Wed. van C. Elzevier. A. M, Camioo, oud bijna 4 j., d. Als levenloos aangegeven: Een dochter van J. Bos en N. Pekops de Haas. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 21 Juli 1881. Nederland, Werkelijke Schuld 2'/a pCt. 675/.e dito dito 3 SOI/" dito dito 4 1051/ls dito dito 1878 4 1047/8 Premie-Leening Stad Rotterdam 3 1023/8 België, dito Stad Antw. '74 3 96X/a 1 2613/le 2 443/IS 1 1 3 6 Spanje, 5 5 5 4l/a 4 5 5 5 5 5 539/16 1033/4 1033/4 983/4 78 1373/4 66 65 Vj 66«/1b 069/i6 «7u 22 «/i, 130I5/le 56'/a 887a 86 Va 9015/ig 73»/a 535/s 1375/ig Obligatiën Buitenl. 1867/75 dito dito 1876 dito Binnenl. Esc. 5000 dito dito Esc. 100 Portugal, dito Buitenl. 1853/78 dito 5e Serie 1877 dito 6e Serie 1878 Rusland, Obl. Hope fy" Co. 1798/1815 Cert. Inschr. 6e S. 1855 Obligatiën 1866 f 1000 dito 1860 2e L. 100 Obl.-Leen. 1867/69 Staatsleening 1866 Oostenrijk, Obligatiën in papier dito dito dito in Zilver dito dito dito in Goud Staatsleening 1864 Italië, Inschrijving Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 Brazilië, Obligatiën Lond. 1865 Mexico, dito 1851 Rusland, Groote Spoorw.-Maatsch. Aand Baltische Spoorw. Aand. Jeles Griasi Obligatiën Orel-Vitebsk Obligatiën Poti Tiflis Obligatiën f 1000 Oostenrijk, Fransch-Oost. Sp. Oblig. Italië, Zuid Ital.-Spoorw. Obligatiën Amerika, Ulin. Cert. van Aandeel St. Paul en Pac. Ie Sec. do. 7 Chicago N.-W. Cert. Aand. Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 21 Juli 1881. Per Hectoliter. Jarige Tarwe 1879 f Nieuwe dito 1880 - 9,- Zomertarwe - i Rogge 1880 - 7,50 Maartsche Gerst 1880 - i Winter dito 1880 - i Zomer dito 1880 Haver 1880 Paardenboonen Witte boonen Bruine dito 1880 Schokker-Erwten Kleine dito 1880 Koolzaad a - Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 21 Juli 1881. Boter laagste koers f 0,72V» per 5 ons. hoogste - 0,75 5 Kip-Eieren laagste - 0,85 25 stuks. hoogste - 0,90 25 J>e iSierilfzeesclie Directeur M. C. DE CRANE Jr. neemt gelden deposito. a f a - 9,60 a - a - a - a - a - a - a - 8 dagen zicht 4 °/0 1 maand ,t 4% l maand dato 31/2 3 4 KOOPT en VERKOOPT Effecten, Coupons, bux- tenlandsche Wissels. Sluit beleeningen en geeft gelden uit onder borgtocht. Het Kantoor is geopeud van 10 tot 2 en van 6y2 tot 8 uur. verkrijgbaar bij verschillenden in Zeeland. Vooral te vragen de echte Coats, wijl dit Garen geroemd wordt.

Zierikzeesche Courant | 1881 | | pagina 3