voorstel zal leiden tot verhooging van den hoofdelijken omslag en zoo ja, of het Dagelijksch Bestuur omtrent die verhooging reeds eenige mededeeling kan doen. De heer Moens merkt op, dat de te doene uitgaaf is van buitengewonen aard en dat het de bedoeling is deze uit buitengewone middelen te bestrijdenb.v. uit verkoop van Inschr. op het Grootboek, afkoop van tienden of op brengst van zelkasch. Zij zal daarom niet leiden tot eene verhooging van belastingen. De heer Boeije had zich gevleid, dat de gemeente den toren op billijker voorwaarden zou hebben kunnen overdoen doeh de Minister blijkt daartoe ongenegen te zijn. Hij gelooft, dat het verstandig zal zijn toe te geven aan den gedanen eisch en is tegen het denkbeeld van den heer Zuurdeeg, om thans nog iets anders te beproeven. Hij acht het in het belang der gemeente den toren aan het Rijk over te doen en hoewel de heer Zuurdeeg de door den liêer Moens opgenoemde cijfers als onzeker en overdreven beschouwt, meent hij daarin vertrouwen te moeten stellen en valt het hem gemakkelijk met het voorstel van Burgem. en Weth. mede te gaan. Verder zegt hij, niet vóór het voorstel van den heer van Kinschot te zijn. Iioe de fondsen zullen worden gevonden kan later worden beslist. Hierop komt in stemming het voorstel van den heer Zuurdeeg om den toren te laten zooals hij is, hetwelk wordt verworpen met 10 stemmen tegen 1, die van den voorsteller. Het tweede voorstel van den heer Zuurdeeg om het af breken van den toren aan te besteden, wordt daarop door de heeren van ManenBoeijeMoens en Goemans bestreden en door den voorsteller nog nader verdedigdwaarop het wordt verworpen met -10 stemmen tegen 1 die van den heer Zuurdeeg. De heer van Kinschot verklaart vervolgens zijn voorstel in te trekken. Daarop wordt het voorstel van Burgem. en Weth. aan genomen met 10 stemmen tegen 1, die van den heer Zuurdeeg. Zullende naar aanleiding eener opmerking van den heer Boeije aan den Minister worden te kennen gegeven, dat de Raad meent te mogen verwachten, dat met het werk spoedigzal worden aangevangen en de te betalen som in het opgegeven tijdvak zal worden verwerkt. De Voorzitter deelt mede, dat nog ig ingekomen: 1°. het verslag van de gasfabriek over 1880. Ter visie van de leden gelegd; zullende dit verslag worden gedrukt en als bijlage bij het gemeenteverslag ge voegd worden 2°. de rekeningen over 1880 van het Burgerlijk Arm bestuur en het Harmoniegezelschap sKunst eu Eer". Gesteld in handen van de II.H. Schneiders, van Manen en S. J. Ochtman, tot onderzoek en verslag. De Voorzitter brengt in behandeling het voorstel van Burgem. en Weth. tot regeling van het lager ónderwijs, medegedeeld in de vergadering van '10 Mei 1.1. Hierover ontstaat eene gedachtenwisseling tusschen' de heeren van ManenMoensde LoozeSchneidersBoeije en de Voorzitter, waarvan het gevolg is, dat de heer van Manen de volgende motie voorstelt: De Raad, gehoord het voorstel van Burgem. en Weth; alvorens daarop te beslissen noodigt het Dagelijksch Bestuur uit, om bij den Raad eene gemotiveerde raming in te dienen van de kosten, die benoodigd zullen zijn 1°. om, met medewerking en goedvinden der eigenaren de bestaande scholen (hoofdonderwijzers Rensen en Bast- meijer) in te rigten naar de eischen van den tijd 2°. om eene nieuwe school, bedoeld in het voorstel van het Dagelijksch Bestuur, te stichten. Deze motie wordt aangenomen met 10 stemmen tegen 1, die van den heer Zuurdeeg. Op voorstel van Burgem. en Weth. besluit de Raad af te schrijven van IT. I, Afd. 2, Art 9 (Jaarwedden van leeraars, onderwijzers enz.) begrooting 1880 op: a. II. IllAfd. 1Art 1 (Onderhoud van openbare gebouwen enz.)f 72,63 h. IT. VIII, Afd. 4, Art. 12 (Uitkeering aan de Her vormde kerk van de helft der zuivere opbrengst der be- grafenisregten.)f 61,45=; c. IT. VIII, Afd. 4, Art. '1 (Assurantiepenningen van gebouwen en andere eigendommen tegen brandschade.) f 0,24. De Voorzitter deelt mede, dat op den 11 dezer heeft plaats gehadde openbare aanbesteding der jaarlijksche onderhoudswerken van de gemeente en dat aannemers zijn geworden: -1" perc. (Openbare gebouwen) J. van Dijke, voor f 3399, 2' (Kaaimuren) J. Dammers Sr. - 639, 3' 2> (Beschoeijingen en paalwerken) J. Bartels- 755, 4' (Leveren van materialen en leggen van winterkrammat) J. van Strien, - 890, 5' (Bruggen) Th. P. Wisse9 - 556 6' (Riolen, putten en waterleidingen) O, J. Elzevier,- 416, 7' (Het vernieuwen der defensiewerken van een gedeelte van den Westha- vendijk) IT. C. van den Ende, - 1029, 8* (Scholen voor middelb. onderwijs) J. Bartels,- 840, 9' (Scholen voor lager onderwijs) J. Bartels,- 803. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen. De heer van Manen verlaat de vergadering. Tot leden van het stembureau voor de aanstaande verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaalworden benoemd de H.II. van Nes van Meerkerk en van Kinschot. Zullende de overige leden zoo noodig als plaatsvervangers optreden. De heer Schneiders verlaat de vergadering. •Door den heer Zuurdeeg wordt namens de daartoe be noemde Commissie verslag uitgebragt, omtrent de rekening en balans der gasfabriek en die van het pensioen- en we- duwenfonds der gemeente-beambten over 1880. Overeenkomstig het advies der Commissie, worden deze rekeningen goedgekeurd zooals zij zijn ingediend: 1°. a. de rekening der gasfabriek in ontvang op 24654.67 in uitgaaf op-21371,93 met een goed slot van f' 3282,74; b. de winst en verliesrekening aanwijzende eene winst van f 750,94=; c. de balans bedragende aan baten en lasten f 37563,91 en waaruit blijkt, dat de fabriek nog aan de gemeente gedebiteerd staat voor f 35884,85; 2U. de rekening van het pensioen- en weduwenfonds der gemeente-beambten in ontvang en uitgaaf op f 852,35. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten Burgem. en Weth. te magtigen tot den verkoop van eenig oud papier. Een voorstel van Burgem. en Weth. tot wijziging van het reglement voor het Burgerl. Armbestuur, gedaan op voordragt van dat bestuur, wordt tot onderzoek en verslag gesteld in handen van de heeren Boeije, S. J. Ochtman en van Kinschot. Na de gewone omvraag sluit de Voorzitter de vergadering. Snelpersdrukkerij van II. LAKENMAN te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1881 | | pagina 6