ZIERIKZEE ROTTERDAM Brandverzekering-Maatschappij Arabische Gomballen de V meel Hou Hij om zijn Ir te t raaa raait als 1 D hielp het spral anrle lastp D cond 25 1 27 den en eze: ZI 26 J mijn zoo getee zi: 26 1 van verzo veert; dat zij overeenkomstig de vroeger door den Raad verleende magtiging hebben medegedeeld, dat de at'koop van het bedoelde tiendregt kon plaats hebben voor f 2229, waarbij zij de berekening hebben gemaakt naar den maatstaf dooi den Raad aangenomen en bij al de vroegere afkoopen gevolgd, zijnde met inbegrip van het op- en blokgeld en met aftrek van het verschuldigde registratieregt. Zij hebben geene reden den Raad voor te stellen daarvan af te wijken, omdat het opgegeven bedrag de werkelijke opbrengst vertegenwoordigt, daar ook het op- en blokgeld in de gemeentekas wordt gestort en dus bij de opbrengst behoort, en geven den Raad in overweging, aan den adres sant te kennen te geven, dat hij geen termen vindt om den afkoop in der minne voor eene andere som toe te staan. De Voorzitter vraagt of de Raad bereid is deze zaak thans te behandelen. De heer Moolenburgh meent, dat het aanbeveling ver dient de behandeling aan te houdenwaarna de Voorzitter voorstelt, de behandeling in eene volgende vergadering te doen plaats hebben. Alzoo besloten 9°. de geloofsbrief en de verdere daarbij behoorende stukken van het gekozen raadslid den heer S. J. Ochtman. Tot leden eener commissie van onderzoek dier stukken worden door don Voorzitter benoemd de H.II. Mulock Houwer, Zuurdeeg en de Looze •10°. een bezwaarschrift van den heer P. O. van de Velde Olivier tegen de door Burgem. en Weth. voorloopig opgemaakte kiezerslijsten, waarbij hij .te kennen geeft, dat hij voorkomt op de lijst van kiezers voor leden van den Gemeenteraad met een bedrag van f 38,38dat hij echter als medeëigenaar van de garancinefabriek bovendien nog betaalt gedeelte van den aanslag in de grondbelasting dier fabriek, staande ten name van den heer J. v. d. Vliet c.s., en dat zijn eigen aanslag met dat gedeelte vermeerderd, hem regit geeft om ook te worden geplaatst op de lijsten van kiezers van leden der Tweede Kamer der Staten- Generaal en der Provinciale Statenwaarom hijmet een beroep op de grondwet en de kieswet en onder overlegging- van een duplicaat-aanslagbiljet en een uittreksel uit den kadastralen legger, verzoektdat zijn naam alsnog op die lijsten zal worden gebragt. De Voorzitter stelt dit bezwaarschrift tot onderzoek en verslag in handen van de H.H. Mr. MoolenburghJhr. Mr. Boeije en Mr. van Manenen verzoekt daarop deze Commissie, alsook die in wier handen de geloofsbrief van den heer Ochtman is gesteld, staande deze vergadering rapport uit te brengen. De vergadering wordt daarop geschorst. Heropend zijnde, brengt de heer Houwer rapport uit omtrent de stukken betreffende de verkiezing van den heer Ochtman tot raadslid. Hij deelt mede, dat de Commissie deze heeft nagezien en in orde bevonden en tot toelating van den gekozene adviseert. Aldus besloten. De heer Moolenburgh brengt vervolgens namens de daartoe benoemde Commissie verslag uit omtrent het bezwaarschrift van den heer Olivier tegen de kiezerslijsten. Hij zegt, dat de Commissie de motieven, in het bezwaar schrift aangevoerd, heeft getoetst aan de wettelijke bepa lingen en meent, dat, ofschoon de billijkheid zou mede brengen aan het verzoek te voldoen, de Raad dit evenwel volgens de wet niet doen kan. Behalve andere vereischtenvordert de kieswet een aanslag in de directe belastingen tot een zeker bedrag. Om het bewijs daarvan te leveren wordt gevorderd de overlegging van aanslagbiljetten of uittreksels uit de ko hieren der belasting; het door adressant overgelegde uit treksel uit den kadastralen legger kan niet als bewijsstuk gelden. Wie voor aangeslagen worden gehoudenwordt uitdrukkelijk bepaalddaaromtrent kan geen twijfel bestaan. Na nog de geschiedenis der kieswet te hebben nagegaan, zegt hij, dat de Commissie meent, dat de Raad niet bij magte is om aan de gemaakte bezwaren tegemoet te komen en dat zij adviseert tot afwijzing van het verzoek. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming wordt dienovereenkomstig besloten. De Voorzitter brengt ter tafel, een voorstel van de Commissie voor de gasfabriek en straatverlichting tot het bouwen van een derden gashouder, daar de bestaande gasberging veel te klein is. De kosten hiervanmet inbegrip van het aanlcoopen van eenige pandenworden geraamd op f 20000. Burgem. en Weth. vereenigen zich met dit voorstel en stellen den Raad voor: 1°. te bepalen, dat een derde gashouder zal worden gebouwd; 2°. magtiging- aan Burgem. en Weth. te verleenen tot het aankoopen der benoodigde panden voor de in het voorstel genoemde sommen 3». aan dat Collegie op te dragen de noodige voorstellen te doen, om de vereischte gelden beschikbaar te krijgen. Na eenige beraadslaging stelt de Voorzitter voor, de behandeling van dit voorstel aan te houden. Aldus besloten. Het kohier der hondenbelasting voor 1881, waartegen geene reclames zijn ingekomen, wordt vastgesteld op 455. De Voorzitter herinnert, dat de stukken betreffende de restauratie van den grooten of St.-Lievens-Monstertoren voor de leden ter inzage liggen en deelt mededat Burgem. en Weth. die binnenkort in behandeling wenschen te brengen. Verder geeft hij kennis, dat het uitdiepen van een ge deelte der Nieuwe Haven op heden bij herbesteding is aangenomen door C. Mallander voor f 350. De laagste inschrijving van de vorige besteding bedroeg f 447; het werk is toen niet gegund. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aange nomen. Na omvraag sluit de Voorzitter de vergadering. Bb voor MAA TIËlN vestig L. B' tingei L. B< Br Snelpersdrukkerij van H. LAKENMAN te Zierikzee. ■LfJCi XX±V21Xtlji!jlV±i3'JX3_Cj verzekert tegen VASTE PREMIËN. Informatiën bij Mr. J. A. Bolle te Renesse. van Stuppel te Alpirsbacli, tegen hoestheeschheidaandoening der slijm vliezen het is een losmakend en verzachtend middel dat onmiddellijk de prikkeling in de keel, waardoor het hoesten ontstaat, wegneemt. Doosjes van 20 en 40 cent. Hoofddépöt bij A. W. GROOTE, Kalverstraafc 43, Amsterdam; te Zierikzee verkrijgbaar bij J. BAL Czn.; te Middelburg bij L. RIPPING. EN TUSSCHENLIGGENDE PLAATSEN. Maart—April 1881. Van ZierikzeeVan Rotterdam: Donderd. 31 s morg. 8.— u. Woensd. 30 's morg. 10.u. Zondag 3 8.— Vrijdag 1 midd. 12. Dinsdag 5 8.— Maandag 4 12. Donderd. 7 8. Woensd. 6 12.— Zondag '10 8.— Vrijdag 8 12. Dinsdag 12 8.— Maandag 11 12.— Donderd. 14 8.— Woensd. 13 12.— Zondag 17 8.— Vrijdag 15 12.— Dinsdag 19 8.— Maandag 18 12.— Donderd. 21 8.— Woensd. 20 12.— Zondag 24 8.— Vrijdag 22 12.— Dinsdag 26 8. Maandag 25 12.— Donderd. 28 8.— Woensd. 27 12.— Vrijdag 29 12.— ReDirecteur A. VAN GASTEL. PRIJZEN VAN Oostenr. in papier/1 21,62!/, I dito in zilver - 21,62!/, Eng. Div. per - 14,75 ROTTERDAM, Redelijke aanvoer, verkoop ietslager. Jarige Zeeuwsche Tarwe 1879 Nieuwe 1880 Rogge 1880 Wintergerst Zomergerst Inl. lange Haver korte Kleine Blauwe Erwten 1880 Groote Bruine Boonen Witte Zeeuwsche Paardenboonen COUPONS. Russen in Z. R. Amerik. Dollars Papier 28 Maart 1881. slepende, prijzen f-— - 8— - 7.25 - 5.25 - 4.75 - 3.— - 4.— - 8.50 - 15.— - 11.— - 11.— - 7.25 f 1,221/, - 2,48'/. algemeen a - 9.50 - 8.25 - 5.75 »- 5.25 - 4. - 5.— - 9.75 - 15.50 - 12.50 - 12.50 - 7.75 Suelpersdrukkerij van H. Lakenman te Zierikiee.

Zierikzeesche Courant | 1881 | | pagina 6