STOÖITABARSFABRIEK HELLER'S SPEELWERKEN Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVËRTËNTÏËÏSf! EERSTE WINTER-CONCERT, het Strijkorchest der Stafmuziek van het 3de Regiment Infanterie, Directeur n. a. bouwman. Vrijdag- 17 December 1880. W. J. VAN DER BOOR, VLAARDINGEN. Sigaren-F abriek HANDEL IN KOFFIE EN THEE. Met genoegen vernemen wij, dat op de tentoonstelling van schilderijen te Florence, voor de eerste serie der verloting, door de commissie o. a. is aangekocht een schilderij van onzen verdienstelijken landgenoot, den heer W. Oppenoorth, voorstellende een Hollnndsch moeras, waarvan de artistieke verdiensten reecis dadelijk door kunstenaars werden gewaardeerd. B. v. Z.-H. Volgens het Handelsbl. zal te Amsterdam een nieuwe groote schouwburg worden gebouwd onder den naam van //Theatre Indien". Het zal door bouwstijl, weelderige inrichting enz. aan dezen naam beant woorden. De eigenlijke schouwburgzaal zal ruim en gemakkelijk zijn, direct verbonden wezen met den foyer en deze met groote rijk aangelegde wintertuinen. Het tooneel zou zoo ingericht worden, dat het ook ruimte aanbiedt voor allerlei voorstellingen op groote schaal. Te Dortmund in Westfalen en te Londondery in Ierland, zijn schokken van aardbeving gevoeld. Het //Collegium Mucicum Ultrajectinum", een der oudste muzikale instellingen niet alleen van Nederland, maar van geheel Europa, is van plan zijn 250jarig bestaan te vieren met een tweedaagsch muziekfeest in April 1881. O. a. zullen dan worden uitgevoerd //Fragmenten uit de Jubelcantate", gecomponeerd bij gelegenheid van het tweede eeuwfeest der Ütrechtsche hoogeschool door den voormaligen directeur der stads- concerten J. H. Kufferath, de Negende symphonie van Beethoven, de Rhapsodie van Brahms en een Tohndicht voor vrouweukoor, gecomponeerd door den tegenwoordigen directeur R. Hol. Ongelukken, Rampen, Misdaden, enz. Te Groningeu heeft zekere F. W. Struckberg zich opgehouden, die er zijn werk van maakte onder den schijn van afbeeldingen van heiligen, bidprentjes en dergel. te verkoopen, liefdegiften in te zamelen, zoo hij zeide voor de missie te Altona, doch 't welk 11a onderzoek gebleken' is bedrog te zijn. Toen de man begon te merken dat meu zijn identiteit enz. na ging speuren, is hij met achterlating van zijn bagage door gegaan. Aan het Rijnspoor te Utrecht moet uit een brandkist een som van ruim 400 gestolen ziju. Te Anuerveensche kanaal is Zaterdag j.l. een land bouwer, met een anderen landbouwer op de jacht zijnde, noodlottig omgekomen door het afgaan van zijn geweer, waarop hij achteloos stond te leunen, terwijl hij in gesprek was met een derden persoon, die hen onderweg ontmoette. Het schot ging den man door het hoofd, zoodat hij onmiddellijk een lijk was. De Arnhemsche politie schijnt nu den man in' handen te hebben, die den brandbrief aan den heer v. Nispen geschreven en de enveloppe in ontvangst genomen heeft, die daarop in overleg met de politie op de aangeduide plaats was gebracht. Het is zekere Johannes Frederik Roeien en hij moet reeds door getuigen herkend zijn als de man die de enveloppe in ontvangst genomen heeft, doch toen in het ontstane oploop aan de" politie wist te ontkomen. Te Rotterdam is een vreemdeling, vermoedelijk een 18 a 19jarige Poolsche Israëliet van den lichter der stoomboot //Feijenoord" in de Maas gevallen en ver dronken. Hij was daar om zich naar Londen in te schepen. In de wijk Klarendal te Arnhem is een woonhuis afgebrand. Volgens opgave uit Londen ziju dit jaar twaalf schepen met katoen geladen in brand geraakt. In de Drentsche hoofdvaart is een man verdronken, timmermansknecht van beroep. Te Amsterdam heeft een vrouw bij het drinken van een glas punch zich verslikt, zoodat zij dood bleef. Ook is aldaar een oude vrouw bij het uitblazen vati een petroleumlamp in brand geraakt en met vreeselijke wonden overdekt naar het gasthuis gebracht, waar zij kort daarna overleden is. Een oppassend jongman, zekere H. W. te Gennep, heeft zich Zaterdag-avond, waarschijnlijk in een aanval van zwaarmoedigheid, op de spoorwegrails gelegd hij werd door den laatsten trein uit Bokstel doodelijk gekwetst, zoodat men kort daarna zijn lijk tusschen de rails vond. Een anderhalfjarig kindje is te Bergschenboek door het omvallen van een petroleumlamp zoo deerlijk ver brand, dat het aan de bekomen wonden overleden is. Bij een brand te Leyenbroek, gemeente Sittard, is een woonhuis met stallen geheel vernield. Door een ongelukkig toeval kreeg een oppassend huisvader, werkzaam aan een suikerfabriek te Bergen op Zoom, een stuk gln9 in de hand. De man achtte het niet van zooveel beteekenis en toch hij overleed aan de gevolgen. Een schippersgezel B. Ten C. is op de Waal door het zeil overboord geslagen en verdronken. In de gemeente Borger viel weer iemand door de duisternis in het Diep en werd levenloos opgehaald. Eindelijk is nog aan de Kon. Ned. Stoombootmaat schappij te Fijenoord een 25jarig man ijzerdraaier van beroep in de binnenhaven gevallen en om gekomen. Gemengd Bniteiilandsch Nieuws. Volgens de Impartial kreeg de zwager van Don Carlos, de hertog van Modena, last, zijn verblijf in Spanje te bekorten op zijn weigering aau dat bevel te gehoorzamen, gelastte de Spaaii9che Regeering hem dadelijk het Spaansche gebied te verlaten. De hertog ontving sedert eenigen tijd bezoekeu van personen, behoorende tot de ultramontaansche partij van Valencia. De Observer bericht, dat het eerste bataljon van de //Guards" last heeft gekregen naar Ierland te vertrekken. Te Ootacamund in Britsch—Indië heeft het bestuur den schrik beet gekregen. De vrouw van een hoog geplaatst ambtenaar kreeg gedurende het Ramadan- feesfc een anoniemen brief met bedreigingen, voorgegeven afkomstig te zijn van een mahomedaan. Daarop begon onder de hooge ambteuareu de overtuiging te ontstaan, dat op den laatsten dag van het feest een oproer zou uitbreken, en op dieu dag zijn sterke patroiulles rondgezonden en de families naar veilig gelegen huizen en kazernes gevlucht; maar er bleek geen plan van dien aard bestaan te hebben anders dan in de ontstelde verbeelding der Engelschen, die nu tegenover de welgestelde en rustige Mahomedanen een zeer dwaas figuur maakten. Het te Rome verschijnend blad Biritto weet te vertellen dat uit Valparaiso bericht is ontvangen dat 25000 man Chilenen met 5000 ruiters en 100 kanonnen den 6 November van Arica zijn vertrokken en te Pisco bij Lima zijn aangekomen. Men ver wachtte daar een grooten veldslag. De Peruanen moeten ongezind zijn tot den afstand van het grond gebied dat Chili wil annexeeren en zullen nu den oorlog tot het uiterste volhouden. In Rusland beginnen de verstoringen van geheime drukkerijen weer. Zoo is te Charkoff een geheime drukkerij ontdekt, waar ook verschillende wapenen werden iu beslag genomen. Ook te Kiew zou zulk eeu drukkerij ontdekt zijn. Op beide plaatsen werden twee personen gearresteerd. Kerk- en 8clioolnieuws. Beroepen naar Westkapelle de kand. H. Visch. Beroepen bij de Prot. Gem. te Maria-Hoorebeeke (Belgie) ds. C. C. A. L. John, pred. bij de Chr. Ger. Gem. te Vlissingen. Aangenomen het beroep naar Domburg door den kand. D. v. Popta. Bedankt voor 't beroep naar Rilland-Bath door den kand. A. B. Ter Haar Rome'ny. Toegelaten tot arts de heer I. J. Hage, Med. Doctorandus, geb. te St. Maartensdijk. worden jaarlijks om dezen tijd aangekondigd, om kort daarna als glanspunt op duizenden van Kerst tafels (Sl.-Nicolaastafels) de kostbaarste zaken te overtreffen. En om tegemoet te komen aan duizenden wenschen, en mogelijke teleurstellingen wegens 't te vergeefs hopen op een van Heller's speelwerken te vermijden, alsook om den geschenkgever van de moeite van het kiezen van een gepast Kerstgeschenk (St.-Nicolaasgeschenk) te ontheffen, roepen wij uit overtuiging ieder toe: wat kan de man zijn echtgenoot, de bruidegom de bruid, de vriend den vriend schooners eu meer volkomen schenken? Het vertegenwoordigt gelukkig doorleefde uren, lacht en schertst door zijn nu eeus opgewekte verheft hart en gemoed door zijn ernstige wijzen, verdrijft treurigheid en droef geestigheid, is het beste gezelschap, de trouwste vriend van den eenzame, en zeker ook voor de lijdenden, zieken en aau huis gebondenen. In één woord een speelwerk van Heller, moet gewis in geen salon, aan geen ziekbed, zelfs in geen goed huis ontbreken. Voor de heeren koffiehuishouders, banketbakkers en voor neringdoenden van allerlei aard is er geen zekerder en eenvoudiger aantrekkingskracht dan zulk een werk om de gasten en klanten duurzaam te boeien. Zoo als ons van vele zijden bevestigd wordt zijn de ontvangsten van zulke etablissementen nagenoeg verdubbeld, waarom allen lietren koffiehuishouders en neringdoenders niet dringend genoeg kan aanbevolen worden zich van deze zoo onfeilbaar gebleken aan trekkingskracht, zonder uitstel te bedienen, te meer daar desverlangd de betaling gemakkelijk gemaakt wordt. Wij merken nog op dat de stukken op zich zelf met zorg en smaak gekozen zijn; de nieuwste zoowel als de geliefste oude opera's, operetten, dansen en liederen, zijn in de werken van Heller op 't schoonst vereenigd. Hij heeft de eer leverancier van vele hoven en hoogheden te zijn en i9 bovendien op de tentoonstellingen met prijzen bekroond. Een voor dezen winter georganiseerde premieverdeeling van 100 speelwerken tot een waarde van 20,000 frsk zal ongetwijfeld bijzondere sympathie vinden, daar iedere kooper zelf van een kleine speeldoos, daardoor in het bezit van een groot werk kan komenop elke 25 frs. ontvangt men een premielot. Rijk geïllustreerde prijslijsten met plan worden op verlangen franco toegezonden. Wij bevelen ieder aan, zelfs voor een kleine speeldoos zich altoos rechtstreeks tot de fabriek te wenden, daar op vele plaatsen werken voor Heller's fabrikaat aangeprezen worden, die dit niet zijn. Alle echte werken en speeldoozen dragen zijn gedrukte naam, waarop men letten moet. De firma heeft nergens depots. Wie naar Bern komt verzuirae niet, de fabriek te bezichtigen, hetwelk bereidwillig toegestaan wordt. Van 26 Nov.—3 Dec. 1880. Geboren: Een zoon van J. A. Gillesse eu W. van'tNoordende. dochter H. Schults en P. de Voogt. B. Geleijnse en M. van der Weel.- A. C. de Mooij en Z. C. Hertstein. Bevallen vati een IZooil W. H. LOCKER DE BRULJNEHaages. Brouwershaven, 30 November 1880. Op den 1 Dec. j.l. overleed te Botterdam in den ouderdom van 40 jaarde Heer A. J. W. KOENAART, in leven Taudraeester aldaar. 's Hage Uit aller naam den 2 Dec. '80. HERMAN KOENAART, Tandarts. SfjglSjSr*" De kinderen en behuwdkinderen van wijlen WFm den Heer JACOB MOOLENBURGH Johsz. betuigen hunnen clc&riLt voor al de bewijzen van deelneming, hun betoond bij het overlijden vau hunnen vader en behuwdvader. te geven door (Aanvang uur.) daarna BAL a la Strauss. (Aanvang 11 uur.) Toegangkaarten a f 0,995 te verkrijgen bij den Hr. C. DEN TOOM; des avonds aan de Concertzaal. VAN Op franco aanvrage zijn monsters gratis te bekomen.

Zierikzeesche Courant | 1880 | | pagina 3